kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

kpik   kpik bo kpi?
16 czerwca 2015 16:16
pirat30, takie cienkawe błonki, albo wręcz coś takiego jakby obdrapane kopyto? pytałam i kowala i weterynarza - taki urok, nie mówili żeby coś z tym robić, nawilżać czy coś. Porównali to do naszych skórek przy paznokciach - kwestia estetyki, niczemu nie szkodzi.
Nie wiem dlaczego niektóre konie to mają, a inne nie lub w mniejszym stopniu.
Hej kochani! Kupiłam swojej kobyłce takie oto ogłowie. Wydaje mi się, że jest trochę przymałe, spróbuje z większym wędzidłem. Co sądzicie o naczółku, odstaje dlatego, że jest tak kiepsko dopasowane do głowy konia? Myślicie, że jest zdecydowanie za blisko oczka? Proszę o pomoc. Pasek podgardlany zapinany tak no wiecie... na szybko  🤣 . Wstawiam linki do zdjęć- nie umiem dodawać tak zdjęć.
C:\Users\Toshiba\Desktop\11377352_849774888441715_6886383094260518270_n.jpg
C:\Users\Toshiba\Desktop\11416198_849774905108380_2202306389968123859_n.jpg
C:\Users\Toshiba\Desktop\1920441_849774941775043_4302232199748845157_n.jpg
Z góry dziękuje  :kwiatek:
Wstawilas adresy do zdjec na swoim wlasnym komputerze...to se ne da.
zeby je podlinkowac gdziekolwiek musisz najpierw umiescic je gdzies w internecie - na wirtualnym dysku lub np. w galerii na forum - tak najlatwiej. I dopiero wtedy wstawic linki

Nie da sie obejrzec czegos umieszczonego fizycznie wylacznie na czyims komputerze.
Powiedźcie mi... czy tego typu derby są klasyfikowane jako zwykłe skoki? Cross czy jak... pierwszy raz się spotykam z górkami i pagórkami na parkurze dlatego pytam  🙄
Wstawilas adresy do zdjec na swoim wlasnym komputerze...to se ne da.
zeby je podlinkowac gdziekolwiek musisz najpierw umiescic je gdzies w internecie - na wirtualnym dysku lub np. w galerii na forum - tak najlatwiej. I dopiero wtedy wstawic linki

Nie da sie obejrzec czegos umieszczonego fizycznie wylacznie na czyims komputerze.


A jak mam je umieścić w galerii?  😡 Taki ze mnie informatyk  😂
Banandi, http://re-volta.pl/galeria/ , klikasz moja galeria, tworzysz album, dodajesz zdjęcia, a później kopiujesz kod, który będzie pod zdjęciem i wklejasz w poście na forum 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 czerwca 2015 18:50
Nachrapnik jest zdecydowanie za wysoko.
czy tak powinna wyglądać maska na chrapy? Podobno zrobili na wymiar, czy to jest ok? (na fotach sklepu wyglądają trochę inaczej)




Skosnik tez.
drabcio, jak dla mnie jest za długa. No i koń ma dość okrągłe chrapy, a ona profilowana dość szpiczasto. Ja osobiście bym estetycznie mocno cierpiała, jakby mi tak maska wisiała. Moja wygląda tak.
nooo ja na razie cierpie na foto 🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 czerwca 2015 20:58
Skosnik tez.

Nie napisałam, bo to logiczne 😉
Cytat: "Jeżeli koń się poci, powinno być to widoczne na szyi, brzuchu i zadnich nogach – nie powinno być po prostu plamy potu na łopatkach lub pomiędzy końskimi udami."

Dlaczego? Mój zazwyczaj ma mokrą tylko szyję, ale przy większym wysiłku pianka mu się robi też między tylnymi nogami, to znaczy, że źle pracuje czy coś?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 czerwca 2015 21:13
drabcio moja z Caball też tak wygląda. Zrobię jutro zdjęcia. Też się zastanawiam, czy jest za duża, czy jest okej, bo wzięłam xFull, bo koniur wielki...
Jak wysłałam wymiary z pytaniem który rozmiar to powiedzieli że zrobią na wymiar
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 czerwca 2015 21:33
To nie wiem... Mi niestety nie podoba się wyprofilowanie tej maski. Wzięłam ją ze względu na ochronę przed kurzem, ale jest właśnie taka jak na Twoim zdjęciu i odnoszę wrażenie, że pod spodem wszystkie drobinki kurzu i tak sobie lecą na łeb na szyję...  🤔 chociaż ja dopuszczałam myśl, że wzięłam za duża, ale widzę, że Twoja leży tak samo. Ja swoją chyba spróbuję przerobić, chociaż z drugiej strony jeszcze jej nie używałam to może jest sens wymienić na Full.
Własnie zazrebiłysmy dwie klacze, 6 lipca kontrolne USG.Mam pytanie-jakie pasze/dodatki wit/minerały/podawać klaczom?zacząć już teraz czy poczekać jakiś okres? Co polecacie?
Odpisali żebym zmierzyła jeszcze raz ryjek, zrobię to w weekend i od razu zapytam o tą spiczastość gdyż na innych fotach faktycznie jest okrągła
Wczoraj zauważyłam u kobyły strupy na pęcinie. Czasu zbyt nie miałam, zdezynfekowałam tylko. Dziś się wzięłam, porządnie wyszorowałam ( no porządnie- na ile sie dało w zgięciu i przy owłosieniu) i o ile wczoraj myślałam, że to klasyczne podcięcie ( pastuch?) to dziś wygląda trochę inaczej- rana szersza niz przy podcięciu, w samym zgięciu pęciny. Dopóki koń nie rozluźni nogi nie można tego dojrzeć. Ogólnie czegoś dużo stamtąd wypłynęło, bo dookoła zastrupiałe jak przy grudzie, ale nie widać rany, jakieś otarcie tylko. Jak to pielęgnować teraz prócz utrzymywania w czystości, względnej suchości i odkażania?
Grudki raczej na włosach nie na skórze ( więc chyba opcja gruda odpada).
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 czerwca 2015 22:16
Gruda jak sto pińdziesiont 🙂.
Nie mowie nie. Ale zeby sie dowiedzieć chyba musze jej klaczyska wyciac zeby sie przekonac.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
19 czerwca 2015 07:58
drabcio kiepsko wygląda, za długa- będzie przeszkadzać (moja dostałaby szału) i źle wyprofilowana- nie spełnia swojej funkcji, kurz i tak będzie wdychany. Jak się uprzesz to jakaś sprytna krawcowa za kilka złotych ci ją poprawi, chyba że masz możliwość wymiany na bardziej dopasowaną.
xequus ja na duży łeb brałam z caballa full, leży idealnie:

ushia   It's a kind o'magic
19 czerwca 2015 09:44
marysia550 - ale to sa pojedyncze strupki czy ciagla rana "wszerz"
bo o ile pojedyncze to albo gruda albo robale,  to ciagle patrzy na podciecie, ewentualnie podciecie pogryzione przez robale :/
teraz są mega upierdliwe meszki, potrafia tak konia zgryźć że robi się szeroka, jątrząca rana - mozna hydrocortyzonem posmarowac
podciecie niestety goi sie dlugo i upierdliwie bo jest na zgieciu, wiec rana przy ruchu sie rozchodzi
trzeba dezynfekowac (polecam octenisept) i pilnowac czystości w boksie, zeby sie nie syfiło
kpik   kpik bo kpi?
19 czerwca 2015 10:43
Cytat: "Jeżeli koń się poci, powinno być to widoczne na szyi, brzuchu i zadnich nogach – nie powinno być po prostu plamy potu na łopatkach lub pomiędzy końskimi udami."

Dlaczego? Mój zazwyczaj ma mokrą tylko szyję, ale przy większym wysiłku pianka mu się robi też między tylnymi nogami, to znaczy, że źle pracuje czy coś?


bo to gdzie poci się koń pokazuje jak dobrze pracuje i jakich mięśni używa - jeśli po prostu biegnie przed siebie to będzie mokry na łopatkach/szyi i między nogami - tam gdzie tarcie i gdzie najcieplej, jeśli faktycznie pracuje, niosąc sie na mięśniach, angażując zad, wysklepiając plecy, to będzie mokry na szyi, brzuchu i udzie.
Ushia- pojedyncze grudki skrzepnietego czegos byly w duzej odleglosci od miejsca bolesnosci- na calej szczotce pecinowej tez. A rana, to miejsce bolesnosci, bo rany konkretnej tam nie widze, jest w zgieciu tym blizszym kopyta. Poczatkowo myslalam o podcieciu, ale to co moge dojrzeci wymacac  jest szerszym urazem niz podciecie. Ma twarde brzegi i jest troche z boku,  w sensie od zewnatrz. Kon mial starcie z innym osobnikiem na pastwisku ostatnio.
kpik o ciekawe, do tej pory jeździłam na dwóch koniach którym zamiast pocenia wychodziły żyły. Na prawdę nawet po terenie potrafiły wrócić suche mimo gorąca. Młody za to zimą się poci głównie na piersi, a latem tylko przy niesamowitych upałach
Moja po cięższej robocie jest spocona praktycznie cała - szyja, klatka piersiowa, łopatki, za łokciami i w okolicach popręgu, brzuch, tylne nogi na wysokości kolan czasem do podudzia praktycznie i uda od środka.
Ale zanim się spoci, to rzeczywiście najpierw robi się cała "żyłkowana".
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
19 czerwca 2015 15:31
Własnie zazrebiłysmy dwie klacze, 6 lipca kontrolne USG.Mam pytanie-jakie pasze/dodatki wit/minerały/podawać klaczom?zacząć już teraz czy poczekać jakiś okres? Co polecacie?


Zapytaj się weta o szczepienie na herpes virusa.
kpik   kpik bo kpi?
19 czerwca 2015 16:07
Żyłki to jasna sprawa - wychodzą zanim jeszcze pot wystąpi, w celu chłodzenia organizmu. Jeśli koń ma dobrą kondycję to tylko taki żylasty zostaje np po terenie, jeśli np mowa o pracy ujeżdżeniowej, gdzie równoważymy konia, osadzamy go na zadzie, no ogólnie dłubiemy coś na płaskim, to powinien pracować zad, jako siła napędowa i sprężyna do akcji no i plecy jako support - a wtedy spocą się też uda i brzuch w stronę słabizny - bo te mięśnie będą wykonywać gros roboty. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się