Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

😉  jak wół napisane: miejsce stacjonowania Sitki, Klembów
Jedynie kontenera ze słomkami 😉
Śpią sobie smacznie w termosie  😉

Pewnie tak 😉 tylko, ze mieszkam niedaleko Klembowa i tam stacji unasieniania nie ma, tzn nie słyszałam o takowej. Z ogłoszenia sprzedazy nasienia, wynika, ze nasienie dostępne w Kaliszu (??? Nie chce teraz skłamac gdzie dokładnie, bo nie mam mozliwosci sprawdzenia)
koszt nasienia to tez pewnie powyżej 2 tysięcy  😎
Small_Bridge nie wierz we wszystko, co napisane  😉

Jakby nie było, to mało jest w mazowieckim dobrych ogierów za 600 złotych 😉
transport tez kosztuje, wozilam do Bogusławic kobyłę, to koszt transportu był w granicach 400 zł. I choc ogier krył za 600 (czy 800, juz nie pamiętam), to z kosztami dowozu, wetem i tak sie w 2000 nie zamknęłam 😉
Ja bym na miejscu Cairy szukała czegoś droższego jesli na miejscu albo nie kryła w ogóle, bo koszt bedzie porównywalny. Nie mówiąc już o jakości przychówku. (choć to także loteria)
Megane, zdecyduje sie chyba na Arktosa🙂 jest w Grodzisku, wiec kawałek, a opinie ma nawet dobre. Mamy stajnie w Jasienicy (4km od klembowa) i tez o żadnej stacji nie słyszałam oO
te Sitki to chyba domowy adres weta od inseminacji
Karla, a nie kojarzysz, który to może być wet? Bo o weta od inseminacji tez chyba po tej stronie Wawki ciężko, fajnie byłoby wiedzieć na przyszłość (tj na przyszły rok) 
Do tej pory korzystałam z usług dr Łuczaka i woziłam kobyłę na czas inseminacji do Babic

Caira, a który to Twój :kwiatek: Arktos? Ten SP czy młp? Bo w bazie sa dwa, ale nie ma przy nich oferty stanówki, wiec ciężko mi rozszyfrować. Ten SP jest po zaprzęgowm ZT, przy tym drugim brak jakichkolwiek informacji 😉
Może jest jeszcze jakis?

Dobra, już widze, ten młp nie ma licencji  :kwiatek:
chyba Nagas
Na pewno Tomasz Nagas - miał u siebie w tamtym roku moją klacz do inseminacji.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Salto piccolo, skuteczny?  😉
Na pewno - specjalista od dorogowej inseminacji. Ja koniec końców się wycofałam z pomysłu zaźrebiania  😉 Ale statystyki ma dobre!  🙂
Co do Nagasa to bardzo dobry specjalista, w zeszłym roku inseminował moją klacz , oczekujemy na źrebię  :kwiatek:
Nie czepiam się osoby (nie znam) tylko słówek. Na załączonym obrazku jest macica klaczy, krótkie pośrodku to trzon, długie na boki to rogi. Wg mnie dużo trudniej byłoby inseminować precyzyjnie dotrzonowo niż dorogowo 😉
Znajoma szuka jakiegoś fajnego ogiera wlkp, co sądzicie o ogierach:
Cwał (Arion-Ciżemka)
Kormoran (Ignam-Kantala)
wlkp czy pochodzenie trakeńskie?
Wlkp, ale chce kryć naturalnie więc szuka czegoś w okolicy (wielkopolska/lubuskie/zachodniopomorskie) więc te ogiery wydały się w miarę interesujące, ważny jest też wzrostu jak najniższy 🙂
Znajoma szuka jakiegoś fajnego ogiera wlkp, co sądzicie o ogierach:
Cwał (Arion-Ciżemka)
Kormoran (Ignam-Kantala)


Zdecydowanie Kormoran, jest to ostatni syn Ignama, chyba ,ze chcesz onia do rekreacji 😉
tintina masz może jakąś opinie czy informacje o nim lub o jego potomstwie?
[quote author=Risa link=topic=5087.msg2377325#msg2377325 date=1434479268]
Znajoma szuka jakiegoś fajnego ogiera wlkp, co sądzicie o ogierach:
Cwał (Arion-Ciżemka)
Kormoran (Ignam-Kantala)


Zdecydowanie Kormoran, jest to ostatni syn Ignama, chyba ,ze chcesz onia do rekreacji 😉
[/quote]

A jakie konie po Kormoranie chodzą w sporcie ? Bo to, że ojciec wybitny to wiadomo, ale syn.....
Ogier Kormoran to bardzo dzielny koń, ma serce do skoków. Faktem jest że charakter nie powala. Rozmawiałam jednak z kilkoma osobami co posiadały po nim potomstwo i nie mówiły o tym żeby konie po nim były trudne. Tutaj filmik z 2013 roku z Sierakowa. Dopiero od dwóch sezonów jest dostępne nasienie więc może za trzy lata będzie więcej koni po nim w sporcie. A ile jest takich ogierów w Polsce które skacze 5 przeszkód pod rząd?
Dopiero od dwóch sezonów jest dostępne nasienie więc może za trzy lata będzie więcej koni po nim w sporcie.

wg bazy PZHK pierwsze potomstwo urodziło sie po nim w 2009 r.  więc ma już ponad 5 lat. Zainteresowanie hodowców nim też jest średnie, a to z powodu jaki podałaś....

A ile jest takich ogierów w Polsce które skacze 5 przeszkód pod rząd?



a czy to wystarczający powód do tego by kryć danym ogierem ?

dla mnie zarówno Kormoran jak i Cwał to reproduktory służące do produkcji koni spacerowych.... chociaż oba z ciekawym pochodzeniem
SILVER_GOLD - ile trzeba zobaczyć potomstwa po danym ogierze żeby ocenić jego możliwości jako reproduktora? Krył w SK Rzeczna, kilka klaczy u prywatnych właścicieli. Ale jak na 11 szt potomstwa to już jedna córka ma wpis do księgi. To chyba dobry wynik?

Może klinika Anwet przekaże jakieś informacje o charakterach źrebaków, bo widziałam na facebooku że publikują pierwsze zdjęcia jego źrebaków z tego roku.
Krył w SK Rzeczna, kilka klaczy u prywatnych właścicieli. Ale jak na 11 szt potomstwa to już jedna córka ma wpis do księgi. To chyba dobry wynik?


kariery w SK Rzeczna nie zrobił....wśród prywatnych hodowców również, popytu ze strony trakeniarzy nie ma....w rejonie hodowli konia wielkopolskiego też triumfów nie święci... to wszystko o czymś świadczy.... swoje zdanie nt. Kormorana i Cwała już wyraziłem, co do "dobrych wyników" nie będę się wypowiadał....każdy ma inne standardy i inne oczekiwania...
Czyli klinika Anawet wybierając ogiera do swojej oferty czym mogła się sugerować? Ogier mało znany, na dodatek ze Stada Ogierów. Nie popadajmy w paranoję.

Tutaj ciekawa analiza dla kogoś kto chciałby kryć Kormoranem. Jego rodowód to praktycznie same konie chodzące w sporcie, więc może tylko się cieszyć że uchowało się takie coś w Polsce...

http://www.trakeny.eu/sitefiles/analizapol.pdf
Czyli klinika Anawet wybierając ogiera do swojej oferty czym mogła się sugerować? Ogier mało znany, na dodatek ze Stada Ogierów. Nie popadajmy w paranoję.

proszę Cię, nie bądź śmieszna to pytanie jest nie na miejscu 🙂

Tutaj ciekawa analiza dla kogoś kto chciałby kryć Kormoranem. Jego rodowód to praktycznie same konie chodzące w sporcie, więc może tylko się cieszyć że uchowało się takie coś w Polsce...

http://www.trakeny.eu/sitefiles/analizapol.pdf


i się cieszę tyle tylko, że optymizmem tylko Ty tryskasz natomiast nie ma to przełożenia na zainteresowanie tym ogierem

a co do analizy to odnosi się ona również do wspomnianego wyżej Cwała
SILVER_GOLD - dziwisz się że nie ma zainteresowania tym ogierem?  😎 Dobrze wiesz co się dzieje w hodowli koni w Polsce.
Konik zadzwon do Mazurkow,Wechty itp. Na krycie db ogierem znajda sie chetni, poza tym po co kryc sredniej jakosci repro skoro mamy dostem do zagranicznych top ogierow- popatrz na stawke koni od Pietrzykowej, ich rodowody ceny stanowki i zapytaj ile zrebiat jest juz zarezerwowanych
Ale jak na 11 szt potomstwa to już jedna córka ma wpis do księgi. To chyba dobry wynik?


No proszę to jest naprawdę argument? Przecież wpis do księgi dostanie każda klacz, byle była źrebna, miała cztery nogi, prosty zgryz i rodowód spełniający wymagania... Obowiązek przeprowadzania prób przed wpisem chyba jednak nie wszedł w życie... 🙁
Karla🙂 - ja czekam na bazę ogierów PZHK z prawdziwego zdarzenia, wtedy będzie można coś rzetelnie przeanalizować i nie słuchać różnych opinii. No i oczywiście obserwacja potomstwa w sporcie.
Mnie baza pzhk przestala interesowac od kiedy kupa swietnych hodowcow przeniosla sie do zachodnich zwiazkow, pzhk uznaje ogiery wg wlasnego widzi mi sie. titina co z Zulusem?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się