Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Mazia   wolność przede wszystkim
17 czerwca 2015 12:37

jak go odłożymy do zmiany pieluchy czy nakarmienia, jest ryk jak nie wiem, a wiecie co go uspokaja? Smoczka nigdy nie chciał, żyrafka (ulubiona zabawka) nie daje czasem rady, uspokaja go..... KSIĄŻECZKA> Jakakolwiek. Jak dobrze, że swego czasu czytałam mu przed snem 🙂 teraz przed snem już nie muszę tego robić, bo sam czyta. Leżymy sobie na plecach, biorę nad nas książeczkę, a M.przekłada strony i cyt. eeeee, aaaa, i tak dalej. No czyta jak nic!!



Moje dziecko przez wiele miesięcy uspokajało śpiewanie, a w szczególności "była sobie żabka mała" i "jesteśmy jagódki"  😉
Sekrety Morza są piękne, ja baaaardzo polecam  😍 Franek ma energii za trzech czterolatków, a wysiedział i mu się podobało.

Wreszcie w kinie jest jakaś animacja z historią, dbałością o kreskę, piękną muzyką, nie na zasadzie "akcja! akcja! akcja! akcja!". Jest czas na refleksję, a to ważne, by mały człowiek się tego uczył. Dla tych co się boją iść z żywym srebrem do kina to na pewno polecam na wieczór na wyciszenie, jak już wyjdzie na dvd.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
17 czerwca 2015 16:19
deksterowa u nas z tym odkładaniem do zmiany pieluchy jest identycznie. Zaraz ryk. Ale wiecie co pojechała właśnie z dziadkiem na spacer w spacerówce. Przynajmniej to uwielbia.

Dziewczyny w ciąży i mamy maluszków wrzucam na bazarek pakę ubranek 62-68 (80sztuk) dla dziewuszki, m.in. dwa śpiworki, trzy kurteczki, dwa kombinezoniki itd. Polecam.
Staram się poczytywać wątek w miarę regularnie, ale jakoś pisać nie ma kiedy. Ale dziś zdałam sobie sprawę jak ten czas szybko leci... Jutro mój Bobas będzie miał 6 m-cy  😅

RaDag co to za psy???  superaśnie takie miśki
[quote author=Malina_M link=topic=74.msg2378103#msg2378103 date=1434568708]
RaDag co to za psy???  superaśnie takie miśki
[/quote]

Owczarek Francuski Briard http://raruni8.wix.com/kuzniachampionow
ash   Sukces jest koloru blond....
18 czerwca 2015 09:11
Chustujące mamy, jakie chusty polecacie na lato?
Obecnie mamy pożyczoną od Szafirki Womar Zafiro, ale w te upalne dni bylismy oboje cali mokrzy.
RaDag - oczy Emisi są  😍a "szczeniaczkowi" się urosło:P
Chustujące mamy, jakie chusty polecacie na lato?
Obecnie mamy pożyczoną od Szafirki Womar Zafiro, ale w te upalne dni bylismy oboje cali mokrzy.


oOo podpinam się pod pytanie... moja bawełniana tkana jest cudowna, ale zawsze jak się rozwiążę to Maciek mokry z przodu, a ja nie mniej.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
18 czerwca 2015 11:41
Jak jest upal i nosicie to nie ma sily- dziec i wy bedziecie mokre z przodu, bo to jest kontakt cialo do ciala 😉
gwash, cudnosci! widze, ze klaki zyja wlasnym zyciem, u mojej tez, maz prosi zeby nie obcinac ale bidna strasznie sie meczy, wszelakie ustrojstwa do postrzymwyania wlosow sciaga w 30 sek, to silniejsze od niej 😉

RaDag, twoja cora wyglada jak lalka 🙂

Nic sie nie da poradzic na pocenie w chuscie bo nawet jak przylozysz dziecko do siebie bez chusty to sie oboje spocicie na styku, mozna miedzy siebie wlozyc np pieluche tetrowa to troche wchlonie.
ash   Sukces jest koloru blond....
18 czerwca 2015 12:38
Łeeee :/
No nic trudno, nosimy sie dalej 🙂

Próbuje wystawić na bazarku Kołyskę Coneco Simplicyti ale z telefonu sie nie da chyba.
szafirowa, Właśnie mi się przypominało, jak ostatnio pytałaś czy Gabryś ma piątki i ja odpowiedziałam, że nie ma. Otóż doliczyłam się ostatnio w trakcie mycia, że ma! 😵 Przynajmniej dolne. Tylko nie wiedziałam, że mu wyszły. 😁
Bobek no moja właśnie miała króciutko obcięte włoski na jesień i takie są skutki tego 🙂 - miała krótką grzywkę, wycieniowane za uszami itd i tak jej do tej pory odrastają każdy sobie .. Jak już raz obetniesz to potem dłuuugo trzeba czekać na jakąś sensowną długość (żeby dało się całość związać) albo obcinać ciągle. My czekamy  😎
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
18 czerwca 2015 13:41
Dziewczyny o jakim bazarku mówicie ?
Gienia-Pigwa, Na samej górze pierwszej strony tego wątku masz link. 🙂
ashdeksterowa Na upaly polecam Indio Aurore lub Sole Occidente! Sa fajnie cienkie i zdecydowanie nadaja sie na lato. Widze pozytywna roznice noszac w innej bawelnianej, a wlasnie w Indio. Tylko cena..hem  🙄

Gienia Na Ebayu sa rewelacyjne pakiety ciuszkow czesto za smieszne pieniadze! Ostatnio upolowalam taka pake na lato, ze prawie z krzesla spadlam ogladajac, co przyszlo. Szczerze ci polecam!
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
18 czerwca 2015 15:45
Dzieki Julie!

Pandurska, tez wlasnie zaczelam ebay przegladac 🙂 Ale musze czekac az bede wiedziec co sie urodzi  😁 Az juz bym chciala cos kupic, ech te hormony  😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
18 czerwca 2015 15:46
Gienia-Pigwa no nie gadaj, że ja taka ślepa jestem i nie zauważyłam, że Ty w ciąży jesteś 😲 Gratulacje!!!! 💃
Gienia Moja pierwsza paka byla unisex  😂 Nie zebym cie zachecala, ale totalnie rozumiem twoje bolaczki ciuszkowe. 😎
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
18 czerwca 2015 15:50
CzarownicaSa dzieki 🙂 dopiero wczoraj sie pochwalilam, ale w rownoleglym watku wiec mialas prawo przewidziec   😁

Pandurska  🤬 🤬  😜
Gienia-Pigwa, Przeoczyć! 😉 Przewidzieć to wróżka może przyszłość w szklanej kuli. 😉 Uroczy błąd, masz prawo, ile lat już mieszkasz w Niemczech? :kwiatek:
Gratuluję 🙂
Z ciuszkami to tak jest... Nie jestem zbieraczem, sama mam  ciuchy na krzyż, bo nie przepadam za strojeniem się, ale córki szafa pęka w szwach, a i stare zajmują w workach pół pustego pokoju- a nóż się przydadzą jeszcze 😀  😵

Dzięki dziewczyny- tak, oczy Em zabijają a ej szczeniak jest już dwa razi cięższy od niej 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
18 czerwca 2015 16:02
RaDag dziekuje  :kwiatek:

Julie, co za byk zrobilam 🙇 to raczej przez moje roztrzepanie  😡 w DE juz 12 lat  😉
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
18 czerwca 2015 19:40
Gienia - gratulacje!

Co do ciuszków, to ja również kupiłam kilka pak, ale z Allegro. Zapłaciłam stosunkowo małe pieniądze, a rzeczy przyszly super. Tym bardziej, że te pierwsze ciuszki się raczej tak nie niszcza, jak te kolejne, które już są narażone chociażby na plamy z zupek itp.

Mam również pytanie. Jak nauczyłyście swoje pociechy pić wodę? Moja pluje wodą na kilometr... Już próbowałam jej dawać z tej samej butli co mleko, o tej samej temperaturze. A jednak smak nie ten... Macie jakies patenty? Czy tylko próbować, próbować i próbować?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 czerwca 2015 20:01
Gienia-Pigwa, gratuluję!
Wizja, u nas sprawdziło się próbowanie. Hania długo nie chciała wody, aż w końcu nagle się do niej przekonała.

Czy mm można podawać z niekapka? I ile czasu mniej więcej zajmuje dziecku nauka w miarę stabilnego stania? Stawania dziecka mnie wykończy. Nie mogę na sekundę jej spuścić z oczu.

W końcu zrzuciłam zdjęcia sprzed kilku tygodni, więc się chwalę 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
18 czerwca 2015 20:37
Kurczak, mojej zajęło pewnie z tydzień, może półtora. Ale za to nauka nie-lecenia-na-odlew-do-tyłu-łubuduuuu - sporo dłużej. Teraz już pięknie ostrożnie siada ze stania. Ale to oczywiście nie oznacza, że mam luz... bo teraz robi "stoję sobie przy stoliku, ale jest nudno, trzymają się tylko słabi, oooo, puszczę się, stojęmamostojęmamostojępodskoczęsobielekko, aaaaa!" i znów leci 😉

Poszalała też ze spaniem, potrafi się przez sen na mnie wturlać i spać na mnie bokiem. Albo podczas karmienia niczym wielki pająk wpełzać na mnie, leży tot wtedy dossane, reszta ciała na mojej klacie, na pleco - boku, powykręcane i żłopie w najlepsze. Cyrk, panie!

edit. Kurczak, odcycowałaś ją już zupełnie?
my_karen   Connemara SeaHorse
18 czerwca 2015 21:51
Moja się jeszcze na szczęście do stania nie pcha jeszcze. Narazie opanowała w miarę nielecenie z siadu na boki jak worek kartofli 😉 ale, jak to Maleństwo słusznie napisała, odkąd siedzi to jest zupelnie inna jakość. No dziecko szczesliwsze o 200%. Darek zupełnie innym torem szedł. On chciał jak najszybciej na nogi stanąć,  siadanie było nuuudne...

Kurczak, pewnie, że można z niekapka. Co prawda w Polsce się z tym nie spotkałam (ale ja mało dzieci znam i zanim się darek urodzil w ogole mnie dzieci nie interesowały), ale kiedy darek zaczynał pić mm byłam w irlandii a tam wszystkie znane mi dzieci piły mm z niekapkow od pewnego wieku. Z Emilka tez mam taki niecny plan, żeby jej w ogóle butli nie dawać,  tylko właśnie przejść na niekapek albo inne cudo. Z Darkiem miałam bardzo długo ogromny problem, bo na noc musiała być butla i koniec. Dopiero jak skończył 4 lata przeszliśmy naniekapek z mlekiem.
I wrzuć więcej Hani! 🙂

Wizja, chyba tylko próbować z wodą. .. ja niedawno zaczęłam swojej dawać wodę z butelki z dziobkiem i jest szał.  Aż się trzęsie jak widzi.

Gienia-Pigwa, gratulacje 🙂

Piękne zdjęcia wstawilyscie 💘 Anielka gwashowa moja ulubiona 🙂 prześliczna.
To i ja pokaże moją bandę,  co prawda powtórka z fejsa ale mam tylko kilku re-voltowych znajomych więc może przejdzie 😉

Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
18 czerwca 2015 22:03
ash, na lato chusta z lnem najlepsiejsza 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 czerwca 2015 06:17
maleństwo, kurcze, a ja myślałam, że jak stanie stabilnie, to nie będzie się już tak przewracać jak teraz. :zalamka: Nawet w łóżeczku boję się ją zostawić, bo mam wizję, że gruchnie głową w szczebelki.
Co do odcycowania, to w ogóle jej nie odcycowałam, a mam wrażenie, że nawet się cofnęłyśmy. MM piła ostatnio jakoś tydzień temu. W przyszłym tygodniu przyjeżdża moja mama i chcę spróbować z dnia na dzień zrezygnować z cyca, bo stopniowo, to chyba do 12 roku życia będę ją karmić. Przy mamie będzie mi łatwiej, bo pewnie będą wojny. Zdam relację z placu broni 😀 K. już skwitował, że i tak mi się nie uda.
my_karen, dziękuję. Tak właśnie myślałam, bo w sumie co to za różnica z czego pije. Tylko jakoś nigdy się z tym nie spotkałam, więc pytam 🙂 Zdjęcia będą, tylko muszę zatrudnić w weekend K. do pomocy, żeby w końcu uwiecznić stojącą Hanię, bo na razie zdjęcia mam z telefonu robione na wyciągnięcie ręki, żeby córka się nie przewróciła 😉
A Twoje maluchy takie zgrane na co dzień, czy Darek jest zazdrosny o siostrę?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się