Odchudzanie/rzeźbienie ciała- sprawozdania

nerechta, a mozesz na basen? Kryta zaba, kraul?
myslalam o basenie, chociaz nie lubie wody... Lekarz odradzal, bo latwo teraz lapie infekcje a nasz miejski basen nie slynie niestety z nieskazitelnej higieny  😁 Ale chyba sprobuje mimo wszystko, chociaz raz w tygodniu.

Mowicie z tymi 6stkami? A to nie zalezy od tego, czy robi sie je prawidlowo? Przeciez to sa brzuszki, nie odrywasz plecow od podlogi...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 czerwca 2015 21:58
Nerechta pytanie, jak je zrobić prawidłowo 😉 Ja np. nie wiem, czy z moją wadą kręgosłupa(mam mocne wcięcie w części lędźwiowej, czemu zawdzięczam swój "wystający" tyłek) powinnam w ogóle Weidera robić 🙁
A co do basenu to zagadaj z Julie, ona intensywnie pływała praktycznie do rozwiązania 😀
nerechta, wloz tampon na czas plywania, zawsze to jakas oslonka 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 czerwca 2015 22:03
Czarownica nikt nie powinien go robić, nawet bez żadnej wady. Brzuszki to ogólnie słabe ćwiczenie, a 6 waidera szczególnie, szkoda zdrowia. Cierpienie wrzucała kiedyś post Marty Okuniewskiej na ten temat, polecam.
Moja mama ( sportowiec niegdyś czynny, także z wykształcenia i jednocześnie prowadząca ćwiczenia korekcyjne) stwierdziła, że to nie są dobre ćwiczenia - tzn w sumie są jednoznaczne z robieniem samych brzuszków.

nerechta- a ćwiczenia z piłką?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 czerwca 2015 22:11
Dzięki :kwiatek: O tym nie wiedziałam.
Czyli brzuszki same w sobie też nie są dobre? W takim razie jakie ćwiczenia na brzuch robić najlepiej? :kwiatek:
dzięki za odpowiedzi🙂
zen tak, tak, mam napisane 90 g miesa takiego/takiego/takiego, 50 g tamtego. Kiedyś miałam dietę od dietetyczki i tam miałam konkretne przepisy na 14 dni jak coś upichcić, a że jestem trochę upośledzona kulinarnie to się nastawiłam, że teraz też tak będzie 😁

Cierp1enie, no ja niestety pijam whisky...

ovca wtedy moje życie byłoby prostsze, ale ja od zawsze nie jadam większości warzyw i od takich dziwnych produktów, soja, jakieś tofu mnie po prostu odrzuca 🙁

jasminowa na sniadanie mam do wyboru owsiankę lub jajka z konkretnymi dodatkami. posilki 2, 3, 4 w gramaturze sa takie same, mam podane jakie żródła bwt i jakie są dozwolone obróbki termiczne. Ale mam wymiksowac tak, zeby posilki były różne od siebie. W komponowaniu mam wolną rękę, ale trzymając się wytycznych. 5 posilek jest potreningowy.
Myślę, że dla kogoś kto orientuje się w kuchni i lubi sobie pokombinować, to fajna sprawa. Ja nie mam zmysłu kuchennego, nie przepadam za tym, łatwiej by mi było z 'narzuconą' rozpiską na każdy dzień 🙂

feno O-M-G, coś niesamowitego!
wendetta, bardzo masz ładne ciało, jędrne i widać, że nad nim pracujesz. Jak dla mnie super! 🙂
Czarownica- ja ze swojego punktu widzenia Ci mogę powiedzieć- dla takiej ogólnej kondycji brzuchowej robiłam Kardiokickbox z Jillian i potem boczki z tiffany. NA brzuch dobre są wszelkie sporty związane z utrzymywaniem równowagi np jazda na rolkach. I zastanów się nad piłką również ( dobre na kręgosłup i brzuch).
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 czerwca 2015 22:44
Dzięki :kwiatek: Jillian uwielbiam, Tiffany też jest fajna 😍 Wrócę do nich, bo jednak one mnie chyba najbardziej motywowały 😜
busch   Mad god's blessing.
17 czerwca 2015 00:15
CzarownicaSa, ja na brzuch polecam różnorodne ćwiczenia, mi bardzo pomagają również na kręgosłup ćwiczenia gdzie trzeba stabilizować postawę w różnych dziwnych pozach, dynamicznych i statycznych. Planki, planki boczne, mountain climbers dają naprawdę popalić, z takich bardziej brzuszkowych np. russian twist i różne jego modyfikacje. Nieodmiennie polecam stronkę:
https://www.fitnessblender.com/
mają podział na poszczególne rejony ale ogólnie w większości ich ćwiczeń jest trochę ćwiczeń na core, więc nie trzeba się jakoś mocno przywiązywać do szukania tylko ćwiczeń na brzuch. No i w przeciwieństwie do Jillian publikują sami te filmy w sieci, więc nie czujesz się jakbyś ich okradała 😀

zen, to jest w ogóle bezpieczne? Czytałam że nie wolno używać tamponów jak nie ma się miesiączki, bo to się kończy nieprzyjemnymi podrażnieniami... pierwszy raz czytam kogoś, kto w ogóle coś takiego doradza. W sumie jak ktoś ma problem z infekcjami, to chyba podrażnienia to szczególnie niedobra rzecz, biorąc pod uwagę że dodatkowo obniżają naturalną barierę organizmu. Chyba że masz jakiś chytry sposób na to :P
busch, stosuje ten patent od wielu, wielu, wielu lat i zostal mi rowniez doradzony przez moja ginekolog jak bylam w ciazy i chcialam plywac 😉 Nie mialam nigdy zadnego podraznienia ani infekcji- tampon zakladam przed wejsciem na basen, plywam ok. 40-60 min i go wyjmuje zaraz po wyjsciu z wody. Moja kolezanka smaruje tampon jakas mascia przeciwgrzybiczna czy cos.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 czerwca 2015 07:47
Znajomej ginekolog poradziła smarowanie tampona clotrimazolem  😉
Wychodza pierwsze kable, takze powoli schodzi tluszcz  🏇
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 czerwca 2015 08:25
Pokaż!  😍
U mnie znów kg więcej. Tak się bujamy, kg w dół, kg w górę.
Ale może to wina tego, że mam @ choć nie powinnam go mieć. Idę do lekarza jutro
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 czerwca 2015 08:36
Bush dzięki!!! :kwiatek: Będę kombinować 😀
vanille, to chyba najlepszy komplement jaki moglam usłyszeć :kwiatek:

ja wczoraj zrobilam 6 km spaceru (tyle mam z hotelu do miejsca pracy i z powrotem, mogłabym jechac autem ale wolę się ruszyć), 5 km biegu i 30 minut cwiczeń siłowych w pokoju hotelowym 😁 to chyba moja najaktywniejsza delegacja.
ale dzisiaj chyba musze zrobić rest & cheat day. Okazało się, że kolega mieszka w tym samym hotelu co ja, więc idziemy dzisiaj popołudniu na drinka (:icon_redface🙂 i coś zjeść...
6 km spaceru z cięzkim laptopem będzie wystarczające jak na rest day? 😁

edit.
ja na brzuch polecam PLANKI!! wszystkie rodzaje! dzięki nim w końcu zniwelowałam boczki, zarsysowują mi się skosne, pod tłuszczem rzeźbią się super mięsnie i nie mogę się doczekać kiedy one w końcu ujrzą swiatlo dzienne w pelnej krasie 😉 a muszę nadmienić, że brzuch to mój bardzo newralgiczny punkt- nawet jak miałam BMI w granicach 18 to był mega brzydki i otłuszczony 😡
Tez polecam wszelkie cwiczenia stabilziacyjne, deski w roznych wariantach, przysiady na bosu, pompki na bosu, kocham te treningi 😍
fantastycznie, władowali mi nowe hormony...  😵
wistra - nie boisz sie, ze jedzac tak malo kcal i teraz przyjmujac hormony, przytyjesz?
Cierp, ja hormony jem praktycznie nieprzerwanie od 2007r (po operacji).
Gdy tylko je odstawiam rosną mi torbiele na jajnikach.
Teraz lekarka wymyśliła, że dołoży mi na 10dni jeszcze jedne hormony, żebym nie krwawiła prawie cały miesiąc..
aha rozumiem, oby tylko nie szkodzily dla wagi, bo super Ci idzie 🙂



smarcik - ciezko zobaczyc ale jak sie przypatrzysz to na ramieniu mam taka pozioma fioletowa zyle i ona juz jest 3d 😀

rece smukleja dodatkowo a barki dalej sie rozwijaja 😀
Nic nie idzie, stoi waga jak zaczarowana.
Muszę obniżyć standardy na urlop.

Ale wydaje mi się, że ogromny wpływ na wagę ma moje samopoczucie psychiczne + to chrzanione krwawienie. Już nie mam sił.
no to dobrze, ze nie rosnie nic, ja kiedys na hormonach sporo przytylam
yga   srają muszki, będzie wiosna.
17 czerwca 2015 15:44
Mi się znowu okres zatrzymał, nie mam prawie 3 miesiące, tylko plamienie jedno-dwudniowe. Do tego doszła częste "pms"- także hormony mi nieźle szaleją. Na szczęście niedługo Polska i swój ginekolog. No... a wraz z brakiem okresu znowu zaczęła sie zatrzymywać we mnie woda = puchnę.
Ale nic, jeszcze 35 dni  😜 i wracam do domu, a w Polsce wszystko u mnie działa prawidłowo  😲
Dziewczyny poradźcie jak wrócić do trenowania po ciąży. nie umiem się zabrać, nie wiem od czego zacząć, kupiłam Sectret Chodakowskiej, może to?
Bo na killera nie mam jeszcze siły.
:kwiatek:
A ile jestes po porodzie?
Zen, równo 4 tygodnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się