Yoga - przygotowania, ćwiczenia, wszystko o

mata jest o tyle lepsza, że się nie ślizgają stopy czy ręce na niej
busch   Mad god's blessing.
25 października 2014 20:49
Ja nie wyobrażam sobie oszczędzać na macie przy tego typu aktywności - nie tylko stopy będą się ślizgać, ale cała mata może się przesunąć i zrobimy sobie krzywdę 😉
Ja jestem ciekawa jak sprawuje się sprzęt z chińskiego allegro. Pandurska, Edytka, Wy w coś się uzbroiłyście stamtąd o ile pamiętam... Możecie się podzielić opiniami?  :kwiatek:

Kojarzy ktoś może warte polecenia miejsce w Poznaniu na rozpoczęcie przygody z jogą?
buyaka Sprzet? Zamawialam gacie do jogi tylko i sa bardzo ok, ale jakosc zalezy od sprzedawcy. Wlasnie ida mi od jakiegos nowego goscia, bo swoje zielone wrzucilam przypadkiem z ciemnym praniem i mi zafarbowaly 😕 Jak beda ok, to ci podlinkuje! Poza tym Namaste Yoga sa fajni i o kims jeszcze slyszalam, ale nie mam w glowie nazw.

szepcik Absolutnie zadna karimata! Zdecydowanie lepsza jest praktyka na samej podlodze, niz na karimacie, ktora jest niestabilna i sie slizga.

Forkate W Essen ma szkole jogi moja kolezanka z Wroclawia. Nazywa sie to Trini Yoga Studio. Chyba maja jakas strone. Poza tym wiem, co sie dzieje w Köln, Dortmundzie. Spojrzalam, gdzie stacjonujesz i masz do mnie dokladnie 216 km 🙂 Jesli bedzie Ci po drodze, to zapraszam serdecznie!

Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
27 października 2014 08:40
buyaka ja, tak jak Pandurka, korzystałam z ciuchów. Jakoś - loteria. Raz trafisz, raz nie 😉
morwa   gdyby nie ten balonik...
19 grudnia 2014 06:55
No Martyna się czaiła i czaiła i wystrzeliła z grubej rury - mamy pierwszego polskiego nauczyciela ashtangi autoryzowanego na II  😅 Strasznie się cieszę, bo zdecydowanie na to zasłużyła 😀
morwa Noo prosze, niektorzy pekna z zazdrosci  😉 😉 Ale zasluzyla sobie na to!! I jest kolejna z  mojej grupy TTC  😉 Inna sprawa, ze jest na super korzystnym etapie zycia  i moze sobie pozwolic na takie dlugie wyprawy do Indii. Ciesze sie  😅
miał ktoś do czynienia z jogą hormonalną?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
06 lutego 2015 11:05
Przemek dostał autoryzację - poziom 2  💃 😅 💃
Podpowiedzcie mi proszę - potrzebuję porozciągać dolne plecy i tyły nóg. Pewnie też wzmocnienie brzucha by pomogło Dużo spaceruję - po betonie, czyli twardo. Trochę macham widłami. I plecy protestują. W sieci łatwo znajdę ćwiczenia na dolne plecy. Ale czy powinnam przed takim zestawem zrobić np powitanie słońca? Czy jak wrócę od koni to mogę od razu na matę wskakiwać i działać?
Nie pomoge co do konkretnych cwiczen, ale jak pracowalam fizycznie i bolaly mnie plecy to wskakiwalam na mate od razu po powrocie do domu. Robilam kilkanascie powitan, troche asan rozciagajacych a potem takich, co wykrecaja plecy i czulam sie jak nowo narodzona 🙂 Jak nie mialam/nie mam sily cwiczyc "po calosci" to sobie siadam i wykrecam same plecy (w sensie ze obracam tulow), tez pomaga. Lezenie i odpoczywanie zdecydowanie nie dziala 😀
Ano czuję, że nie pomaga 😉 Intuicyjnie się wykręcam i próbuję rozciągać, ale to za mało zdecydowanie.
Przeraża mnie natomiast, jak widzę panów stajennych. Niemal wszyscy ledwo chodzą, bo ich w krzyżu łupie. Żaden nie pomyśli, by coś z tym zrobić. Młodzi, starsi... Masakra  🤔
Pozwolę sobie odkopać, żeby się pochwalić, że stałam dziś na zajęciach na rękach  🏇

Mam czas na zajęcia tylko raz w tygodniu i chętnie ćwiczyłabym czasem dodatkowo w domu, ale trochę brakuje mi inspiracji, przykładowe zestawy na youtube to trochę loteria jeśli chodzi o poziom. Macie może sprawdzone kanały? Zależy mi na dobrych wskazówkach odnośnie asan i fajnych zestawieniach.
ogryzek Standardowo ashtangowo polecam ci KIno McGregor jesli chodzi o tutoriale. Lubie tez Maria Villella. Zalajkowana mam tez Dr Satkirin. Ostatnio tez mi sie wyswietla kanal Fightmaster Yoga. Ta ostatnia jak dla mnie malo strawna do praktyki podczas ogladania, ale moze tobie podpasuje  :kwiatek:
Poza tym sama nie wiem, co ci jeszcze polecic, bo jest tego tyle.. I to mowie o calkiem dobrych kanalac YT  😉
No właśnie jest tego tyle, że ciężko jakoś wstępnie odfiltrować osobie o niskim poziomie orientacji w tematyce 🙂 Dzięki za podpowiedzi, teraz mam jakiś punkt zaczepienia do testów i poszukiwań  :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 kwietnia 2015 20:53
Próbował ktoś hot yogi?  🙂 Wybieram się w weekend i nie mam pojęcia czego się spodziewać  😜
smarcik Spodziewaj sie mokrych gaci i hektolitrow wylanego potu 😉 Koniecznie wez wszystko na zmiane. Milej zabawy!
jak długą matę powinnam sobie kupić do astangi mając 180cm wzrostu?
185 cm wystarczy czy lepiej szukać jakiejś dłuższej?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
16 czerwca 2015 20:12
Martuha poszukaj maty, która będzie miała 200-220 cm 🙂 będzie Ci wygodniej (w sensie cała się zmieścisz)
morwa   gdyby nie ten balonik...
16 czerwca 2015 20:37
A jakby ktoś jeszcze nie wiedział, to w tę niedzielę będzie obchodzony Dzień Jogi. W różnych miastach różne programy. Impreza główna na Polu Mokotowskim.
http://www.dzienjogi.pl/
Mam takie pytanie: co można kupić facetowi  w prezencie związanego z z jogą? Matę ma, torbę na matę też. Są specjalne stroje do jogi? Np. jogowe „bryczesy”? 
trusia Nie bryczesy, ale spodnie do jogi, czy koszulka to swietny pomysl. Niestety wybor jest mniejszy, niz dla pan, ale np. popatrz tutaj: http://padmawear.com/pl/p/organic-yoga-man-t-shirt/39  Fajny motyw na T-Shircie.
I tutaj spodnie: http://paktbhp.pl/pl/p/Spodnie-34-JM05/882  Niestety zdjecie reklamowe jest totalnie kiepskie, ale to projekt, przy ktorym wspolpracowalam osobiscie, wiec moge polecic. Moj maz praktykuje tylko w tych gatkach i sobie chwali.
Pandurska, wielkie dzięki. Określeniem bryczesy posłużyłam się dla zobrazowania idei  🙂

Kupuję jedno i drugie! Tylko muszę rozkminić te rozmiary, bo do tej pory dryfowałam w rozmiarówce typu M, L czy XL.

Mówisz, że gacie 3/4 lepsze niż długie? Bo znalazlam tam takie same, ale dlugie.

Ale się cieszę!     💃


Edit: shit, shit, shit - koszulka tylko S!  :emot4:
trusia Mojemu mezowi dlugie gacie (generalnie, nie te konkretnie) totalnie nie leza. Mi osobiscie kojarza sie z karkami na silowni. 3/4 nie placza sie po nogach w wielu asanach stad ten wybor.
Trzeba słuchać doświadczonych! Kupuję 3/4 jak mi odpowiedzą, którą tabelę rozmiarów mam zastosować.

One mają gumę w pasie? Strasznie ubogi ten opis.

Jakbyś miała jeszcze jakiś pomysł, to bardzo proszę. Albo może tak: co jeszcze ma i używa twój mąż? Naturalnie o jogę pytam, żeby nie było, że to jakieś zbyt osobiste pytanie  😉
trusia My oboje jestesmy Ashtangis, wiec w uzytku jest np. recznik na mate do jogi, ktory wchlania hektolitry potu. Wiesz, jaki rodzaj jogi uprawia twoja druga polowka? Od tego zalezy np. czy potrzebuje paska do jogi, klockow i innych gadzetow. Torba na mate i generalnie dobra mata to klasyki gatunku. W ostatnim przypadku strzelilam sobie w "prezentowa stope" kupujac mu Manduce, bo to mata z dozywotnia gwarancje  😁 Z ciuchow Decathlon miewa czesto fajne ciuchy jogowe dla mezczyzn! Jakis czas temu byly swietne koszulki i spodenki. Co do podlinkowanych spodni, to one maja owszem szeroka, wygodna gume w pasie. Oczywiscie jest mnostwo firm produkujacych odziez jogowa (zwlaszcza amerykanskie), ale nawet nie pytaj o ceny  😉 Wygooglaj sobie np. Lululemon  😎
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
18 czerwca 2015 16:48
Pandurska a ja z innej beczki. Mogłabyś polecić mi proszę ćwiczenia otwierające klatkę piersiową i barki?

Zaliczyłam teraz przerwę w jodze, powoli i delikatnie wracam, ale jestem tak pozamykana w górnej partii ciała, że szok (nigdy tak bardzo nie byłam!; przed przerwą w Prasarita Padottanasana C z pomocą nauczyciela dotykałam rękami ziemi, teraz nie mogę ich oderwać na więcej niż 15 cm od bioder  🤔). Boli mnie Parshvottanasana, Purvottanasana, Halasana, nie mówiąc już o Marichyasanach i mostku, które po prostu wyleciały na razie z praktyki. "Winę" pokładam w crossficie i pole dance i muszę poszukać jakiejś przeciwwagi....
Edytka Sama sobie odpowiedzialas na pytanie, skad ci sie wzielo zamkniecie  😉 Nie zeby pole dance i crossfit byly zle, ale w ktoryms momencie zabraklo przeciwwagi i masz klops. Jesli jest az tak zle, jak piszesz to oprocz poswiecenia uwagi np. Prasaricie C i Marichiasanom robilabym w domu dodatkowo pasywne otwieranie klatki najlepiej z pomocami! Tutaj masz przyklady:





Zwlaszcza w drugim filmiku masz pelen wybor roznych pozycji. Generalnie zanim zaczniesz za bardzo majstrowac przy barkach, skup sie na samym kregoslupie. Stawy reki sa jakby slabszym ogniwem backbendsow i czesto nadrabiaja braki centrum ciala. Pamietaj, ze back bendsy, to nie tylko kregoslup, ale glebokie miesnie brzucha dzialajace w teamie (szczegolnie psoas, iliopsoas ). Takze rece/barki owszem rozciagaj, ale staraj sie przywrocic mobilnosc i sile centrum swojego ciala  :kwiatek:
wrzucam letnie wydarzenia jogowe w Warszawie, może ktoś skorzysta:

Warszawa Ćwiczy:
Wilanów:
joga, plaża Wilanów, soboty godzina 9😲0

Vinyasa (ale nie wiem kto prowadzi)
joga, Park Żeromskiego, soboty godzina 9😲0 (zbiórka przy fontannie)

Joga Studio Saska Kępa (? wydaje mi się, że gdzieś widziałam info, że to oni, ale teraz nie mogę znaleźć)
joga, Park Skaryszewski, sezonowa kawiarnia Dziki Lokator, soboty godzina 11😲0

Grażynka Małecka (?) z Zacisza Jogi
joga, Park Bródnowski, soboty godzina 11😲0 (zajęcia zaczną się od drugiej soboty lipca)
[hr]

Dorota Kobos Yoga & Art wg Metody B.K.S. Iyengara
Łazienki Królewskie 12. lipca oraz wszystkie niedziele Sierpnia 10.00-11.30
Park Praski 10-go lipca oraz w każdy piątek Sierpnia 18.00-19.30; 11-go lipca oraz w każdą sobotę Sierpnia 16.00-18.00
[hr]

Maciej Jammal Dobrowolski, Anna Kushch-[font=Verdana] Hatha joga, Viniassa joga, Astanga joga[/font]-  w każdą sobotę o 12😲0 i niedzielę o godz. 10.00
Plażowa
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
18 czerwca 2015 19:45
Dziękuję  :kwiatek: Równowaga w tym co robię jest dla mnie odwiecznym problemem. Mięśnie brzucha i wszystkie mięśnie głębokie staram się ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu. Filmy bardzo przydatne, będę musiała je wdrożyć w życie jako stały element. Inaczej czarno widzę wszystkie swoje aktywności, bo pozamykanie nie tylko utrudnia ashtangę, ale zaczęło się mocno dawać we znaki również na samej rurze. Ba, generalnie mam wrażenie, że gorzej oddycham (nie tak do pełna)  🤔wirek:


co do wydarzeń związanych z jogą - Justyna Jaworska zapowiedziała coś bardzo fajnego na najbliższy weekend w Warszawie 😉 https://www.facebook.com/events/440185712819150/permalink/441965522641169/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się