pensjonaty w okolicach trójmiasta

Moon   #kulistyzajebisty
20 maja 2015 13:26
Hop, hop!
Czy byłby ktoś chętny na wizytę dr Adamowskiej w okolicach Wejherowa/Bolszewa/Redy? W sumie jak najszybciej lub przyszły tydzień.
Info na priv 🙂
Hej szukam informacji na temat pensjonatów oferujących chów bezstajenny. Mamy coś takiego w okolicach trójmiasta?
panda u Iwony Chamskiej w Czerńcu (20 km od Gdańska) na pewno jest taka opcja 😉
panda1990 w stajni Jednorożec w Czapielsku (okolice Kolbud) trzymają konie na dworze, a na zimę sprowadzają na noc do stajni.
Ktos sie orientuje jakie jeszcze pensjonaty maja rozstawiony czworobok z literkami? Głownie chodzi mi o Gdynię, bardziej w strone Wejherowa jak juz. Pegaz, Sopot, nic więcej nie wymyśliłam.
nikinga, Ja Ci mogę zrobić z drągów i wydrukować literki tylko chodź do mnie  :kwiatek:
Szukam stajni odpoczywalni, z pìęknymi terenami dla koni, pastwisko z trawą, świetną i godną zaufania opieką, żeby można przyjechać raz w tygodniu i spać spokojnie 😉.
milciaaa z czystym sumieniem mogę polecić kameralny Ośrodek Jeździecki Firoka w Mierzeszynie, w którym stoję ze swoją kobyłką, osoby z Gdyni również trzymają tam konie  😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
21 czerwca 2015 20:20
milciaaa Stajnia Dąbrówka u forumowej Pońki🙂 ogromnie polecam🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 czerwca 2015 20:32
milciaaa, u poni jak w sanatorium 😀 Trawka, słonko, cisza, las 😀
Stajnia Gajcy, większość koni stoi u nas x czasu, a właścicieli jeszcze nie poznałam i konie trzymają się bardzo dobrze 🙂 Ogromne, trawiaste pastwiska, dwie ujeżdżalnie, właściciele mieszkają na miejscu. Baaardzo polecam 🙂 Wszelkie dodatkowe informacje mogę udzielić na priv 🙂
Odległość, bez znaczenia,  może być nawet 100 km byle były super warunki dla koni 🙂
U Poni są łąki? Kojarzę padoki trawiaste.
deborah   koń by się uśmiał...
22 czerwca 2015 08:02
milciaaa, Stajnia Gajcy fajna. I cenowo przystępnie 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 czerwca 2015 09:11
milciaaa, na sezon sa 2 łąki za padokami.

Zdjecie z czerwca. Jak dla mnie, calkiem spoko łąka 🙂
milciaaa, ja mojego konia po kontuzji trzymałam w małej leśniczówce w sumie pośrodku niczego. Jakieś 40km od Gdańska, w stronę kaszub. Mogę ci dac namiar na właścicielkę, byłam u mojego gada 2 razy w ciągu 2 miechów, koń miał chyba lepsza opiekę niż u mnie. Tylko tam  to typowo koniec świata, tylko lasy do o koła 😉
Pilne!
Czy jest wśród nas ktoś kto zna konie ze stajni Iskra w Sztumskim Polu?
Chodzi konkretnie o te, które są udostępniane na egzaminy BOJ.
Forumowa Nagato jedzie BOJ pojutrze, jutro ma z instruktorką wybrać dla siebie konia i przećwiczyć, ale może ktoś ma jakieś sugestie? 😉
Trójmiejscy re-voltowicze. Potrzebna mi rada. Nie dostałam się na wymarzone studia w Warszawie (i niestety nie zanosi się, żeby tak się stało), więc szukam innych opcji. Składałam papiery w Łodzi i w Gdańsku. Może ktoś z Was mógłby mi powiedzieć co nieco o rynku stajni ujeżdżeniowych, albo miejscach, w których odnajdzie się typowy pingwin? Gdzie wstawić konia warto, a jakiego miejsca nie ruszać, a przede wszystkim z kim w tych okolicach można sensownie potrenować? Z góry dzięki 🙂
Weiderowa, a jakieś limity cenowe? Odległościowe? Dojazd samochodem czy komunikacją?
Cenowo i tak wyjdzie taniej niż Warszawa. Wiadomo, że wolałabym nie musieć zostawiać w stajni małej fortuny co miesiąc. Dojazd może być samochodem, aczkolwiek jeśli będzie też możliwość dojazdu komunikacją, to nie będę płakać. Chciałabym coś od Gdańska w miarę blisko, tak żebym nie spędzała więcej czasu w samochodzie, niż de facto z koniem. 😉
Weiderowa, poczekaj jak się jacyś dresiarze wypowiedzą, mnie przychodzi do głowy Hipodrom, ale tu cena niefajna, Przywidz, Pępowo/Leźno (ale to tylko baner z drogi widuje) Lubiczowka? Ale wszystko oprócz hipo jest juz poza miastem, zalezy skąd będziesz startować ale i tak trzeba się liczyć z czasem na dojazd ok. 30min do godziny.
A Majestic? Jak z dojazdem z Gdańska? Da się zmieścić w godzinie? I ważna sprawa. Jest hala?
Mi przychodzi do głowy jeszcze stajnia Sakowcówka w Łapinie i La scalla w Czeczewie, obie stajnie mają hale. Na terenie Sakowcówki jest jeszcze stajnia As dream, w której trenują ujeżdżeniowo.
Majestic jest w Rumi, bez korków da się dojechać w godzinę, ale w godzinach szczytu to masakra. Zależy też, z której części Gdańska, bo jednak jest różnica między, dajmy na to, głównym a Żabianką.
Weiderowa, zapomniałam o Sakowcówce. Ale tam szkółka działa pełną parą, plac zewnętrzny woła o pomstę od nieba. Hale za to mają cudną i łąki dla koni.

La Scalla też fajna, ale tam też dojazd w godzinach szczytu może być dość długi.

Musisz pamiętać że Trójmiasto jest bardzo specyficzne, z jednej strony morze z drugiej obwodnica. Wszystkie stajnie są jednak za obwodnicą więc musisz się liczyć z dojazdami dość długimi. Jedynie Hipodrom jest w mieście gdzie zawsze dojedziesz szybko dzięki SKMce.
Trochę nie na temat, ale powiedzmy, że może tu być 😉
Kto w tej chwili u nas dysponuje rtg? Adamowska? Kacprzyński? Ktoś jeszcze?  :kwiatek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 lipca 2015 20:39
Fokusowa, dr Chajencki ma nowa zabawkę.
xxagaxx, albo nie byłaś dawno na hali w Sakocówce,albo ja mam spaczone podejście do kwestii "cudna hala" 😉 zima pol hali wyłączone przez baloty słomy,przez to w gratisie jest dodatkowo ciemno-baloty zasłaniają polowe lamp,a latem masakrycznie sie kurzy.niby cos ostatnio zrobili z tym podłożem,ale szału nie ma .
Ktoś a cenowo jak to wygląda może się orientujesz?  :kwiatek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 lipca 2015 21:49
teraz nie mam pojęcia, bo jakiś inny cennik się zrobił - w sensie, jak nie chcesz żeby Twój koń wybiegał w tabunie na pastwisku, to musisz dopłacić....jak chcesz dodatkowo dać siano, to możesz dopłacić, ale samej nie możesz podać. dosłać też nie można. pojawiły się w stajni kamery, bynajmniej nie po to, żeby monitorować konie, a po to, żeby zerkać czy klienci własnych koni nie dokarmiają. wcześniej konie miały tam na prawdę dobrze. z akcentem na "miały"

zimą to było 650 pln, tylko nie wiem, czy to nie była lekko utargowana cena za "hurt".
jak dobrze mi się wydaje, to nie ma tam teraz ani drągów ani stojaków bo wszyscy prywaciarze którzy mieli swoje dragi i stojaki się wyprowadzili zabierając je ze sobą.
ja dwa lata temu wytrzymałam tam z Integro niecałe dwa miesiące - pracować się nie dało, przez wieczne hurtowe jazdy szkółki, dwa - plac zewnętrzny na którym strach było poskakać coś więcej niż kawaletki...a na hali żal mi było konia w tez kurz.
Trochę nie na temat, ale powiedzmy, że może tu być 😉
Kto w tej chwili u nas dysponuje rtg? Adamowska? Kacprzyński? Ktoś jeszcze?  :kwiatek:


KanVet też ma RTG.


Majestic zdecydowanie polecam, ale hali nie mają. No i w godzinach szczytu dojazd jest... trudny.
Ponia   Szefowa forever.
09 lipca 2015 22:15
Fokusowa, bywa na Pomorzu tez dr Kalisiak  z Wawy, ma rtg i całą resztę.  Współpracuje z dr Woźniak.
Obecnie zajmuje się leczeniem Zlotusia i bardzo polecam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się