Sesja/Studia i t d ;)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 czerwca 2015 22:13
A ja wysłałam poprawioną pracę i czekam na odpowiedź czy mogę drukować. idzie to wszystko jak po grudzie =/
ach, ta obrzydliwa różowa książka <3 ! Embrio u was jest tak szczegółowo robiona, że jest z tego osobny egzamin?
Histo i embriologie mamy połączoną. Mają byc pytania zamknięte. Mam nadzieję, ze cos wystrzelam.  😂
Rul Jest połączone histo z embrio na jednym egzaminie - pytania opisowe 3 z histo a 2 z embrio. Ale zdać trzeba każdą część i z każdej jest ocena, a potem na koniec wyciągają średnią z histo, z embrio i jeszcze z praktycznego z opisywania szkiełek. Tak więc nie da się nadrobić histo nie ucząc embrio... można zdać jedno teraz, drugie we wrześniu ale stierdziłam, ze za duże ryzyko uczyć się jednego bo pytania mogą akurat nie podejśc (jest mnóstwo zetawów i zależ na co się trafi). Tak więc Sonkowa jak widać wszystko się wyrównuje wy męczycie się z biochemią a ja z histo, bo te opisowe też są tak oceniane, że nie wystarczy napisać cokolwiek, raczej musi być obszernie i bez błędów, ech...
Zdałam praktyczny z histo na + pół oceny wyżej na egzaminie. Mała rzecz, a cieszy.  😁 Zaczęłam też czytać wykłady z histologii, egzamin w czwartek. Matko kochana - liczę, że wystrzelam na 3!
Do myśli o wakacjach z biochemią powoli się przyzwyczajam i mam nadzieję, że zdanie biochemii jest w moim zasięgu  🙂
Cześć,
wpadam z trochę ogłoszeniem, ale chyba w tym wątku mogą się trafić najbardziej zainteresowane osoby. I fajnie byłoby mieć w pracy jakiegoś koniarza 😉

Szukamy stażysty do internetowej redakcji w jednej z największych firm medialnych w Polsce. Staż jest bezpłatny, szukamy osób, które chcą związać swoją zawodową przyszłość z mediami - studentów kierunków humanistycznych (chętnie Dziennikarstwo, PR, Nowe Media).
Może może Wy sami, albo macie znajomych, którzy potrzebują odbyć praktyki na studiach? 😉
Gdyby ktoś był chętny, zapraszam na PW - przekażę szczegóły.
p.s. mam nadzieję, że z uwagi na treść nie zostanę wygoniona do ogłoszeń;p
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 czerwca 2015 12:36
zaczynam wierzyć że mam szczęście podczas tej sesji (cały semestr szło mi koszmarnie  😤 )
proszę mocne kciuki jutro!
Cześć, czy jest tu ktoś kto zdawał testy sprawnościowe na AWF w Warszawie? 🙂
trudno je zdać? czy jeśli do nich nie podejdę to jestem eliminowana z rekrutacji, czy tylko dostaje 0 punktów?
No i nie zdałam biochemii  😵 jestem ciekawa czy w ogóle ktoś zaliczył, bo nawet nie było czasu na zastanowienie , wyświetlała nam slajdy po 3 sekundy i następny, niektórych pytań nawet nie zdążyłam przeczytać ...a szkoda gadać
AAAAAAAAAAAAAA!!! Limit szczęścia wyczerpany, nie wierzę w to, co właśnie się stało!

Przed chwilą napisała do mnie wiadomość na fb kochana prowadząca, że została uwzględniona jakaś reklamacja dotycząca punktacji za koła z biochemii. Zmieniono skalę punktowę jednego z 3 kolokwiów, dzięki czemu 6 osobom na roku podwyższono punktację. I w tych 6 osobach, jestem ja z największym fartem - dostałam jeden punkt więcej co oznacza, że to jest ten jeden punkt, który brakował mi do zaliczenia!!!
ZDAŁAM BIOCHEMIĘ  💃 💃
nopebow ty szczęściaro!  😁 Gratulacje!  💃 💃
Sama nie wiem jak to się stało  😜 Nie mogę w to uwierzyć  💃

Teraz muszę się uspokoić i skupić na bieżących problemach, a mianowicie - histologii.
A ja chyba muszę zacząć coś brać. Przeczytałam 5 stron od godziny 11 z przerwami na spanie...  😁
gratuluje nopebow! też mi tam takie żarciki robili;p

Ja nie wiem jakim cudem zdałam kolosa zaliczeniowego z patofizjololo 😅  Jedno zmartwienie na wrzesień mniej...

Teraz niech się wydarzy kolejny cud i niechaj mi siądą jutro pytania na wirusach, bo mogę dostać 3 spoko, a mogę dostać 3 na które nie napiszę ani słowa :c Nienawidze tego jak egzamin składa się z 2-3 pytań wyciętych z ogromnego materiału - istna ruletka
dokładnie. Wolę mieć test lub krótkie odpowiedzi ale dajmy na to 30 pytań. Za dużo dziś czytałam, mętlik w głowie.
nopebow Gratulacje!! Mam nadzieję, że ta dobra passa utrzyma się na cały tydzień i wszyscy dostaniemy wymarzone pytania, ja właśnie ogarniam łożyska normalnie czarna magia wg niektórych opisów. Az zaczęłam jakichś schematów czy zdjęć szukać z czym też jest ciężko, ale coś tam udało się znaleźć więc może teraz lepiej mi do głowy wejdzie. Bo ja wzrokowiec jestem i bez tego ciężko mi idzie.
nopebow, brawo! Grauluję 😅

Poproszę o kciuki od 14, bo forumowicze są w stanie zdziałać cuda, a ja od czasów matury nie pisałam egzaminu, od którego tyle zależy 🙇
fin Kciuki są i to mocne! a ja proszę o kciuki najlepiej przez najbliższe 48h jutro ochrona środowiska, a w środę combo histo+embrio. Mam wrażenie, że umiem coraz mniej...
dziewczyny pomocy!
może ma którakolwiek z was jakieś materiały pomocne do nauki belek (mechanika techniczna)? szukam jak ogarnąć przykłady z dwoma podporami  (przegubowo przesuwną i nieprzesuwną), momentem i obciążeniem ciągłym - przykład poniżej. w sobotę mam egzamin, szukam korków ale oczywiście za późno się za to zabrałam i ciężko znaleźć kogoś z wolnym terminem... podobno nie jest to trudne ale z moją wiedzą ciężko zacząć, a ciężko znaleźć coś sensownego w necie. 🙂
robakt   Liczy się jutro.
24 czerwca 2015 10:21
Poszukam  czegoś jak wrócę do Mieszkania
przeztysiacmorz Dopiero jutro wieczorem będę w domu a tam jakieś notatki zakopane z wytrzymałości mam więc jak robakt nic nie znajdzie to ja zerknę (jeśli znajdę🙂.

Jak tam wieści na froncie u walczących jeszcze z sesją?
Ja zdałam egzamin z genetyki na 4.5, a dzisiaj pisałam ochronę środowiska czy wystrzelałam to się okaże bo niektóre pytania były dość kosmiczne, więc dobrze, że nie poświęciłam na to więcej czasu (typu jaka jest dopiuszcalna dawka ozonu, a ile jest szkodliwe dla roślin a ile dla zwierząt, a w którym roku były najwyższe temp i takie tam).

A jutro ostatnie (albo przed zależnie od OŚ) czyli embrio+histo. Nic sobie zarzucić nie mogę bo siedzę nad tym od dobrych paru dni, więc zobaczymy co to będzie, fajnie byłoby chocia jedna część zdać żeby na wrzesień nie mieć dwóch, bo zdać obie to byłoby 😜
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 czerwca 2015 11:05
Praca druknieta, jeszcze tylko podpis promotora i składam.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
24 czerwca 2015 11:06
[s]Mam pytanko do dziewczyn z leku.
Rozwiazuje ja testy z patofizjo i o to takie pytanie:
Skala NIHSS:
a) ocena mozliwosci leczenia fibrynolitycznego
b) umiejscowienie i intensywnosc krwawienia srodczaszkowego
c) stan regeneracji po 60 dniach od udaru
d) ?

Ja bym obstawiala c, ale czy na pewno... ? Co byscie daly ?[/s]


juz mam 😉
robakt, Magdzior, super, byłabym mega wdzięczna :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
przeztysiacmorz, ja właśnie wróciłam z egzaminu z mechaniki...
Ze swojej strony mogę polecić podręcznik Leyko, ja się z niego trochę uczyłam.
Ewentualnie mogę podesłać Ci zadania, jakie robiliśmy na zajęciach, może to trochę rozjaśni sytuację.
Ja dzisiaj cały dzień spałam.  😂
Ale wszystko mam już przerobione, tylko pytania muszę przeczytać. Proszę o kciuki jutro o 9.  :kwiatek:
Ale heca! Przyszły wyniki z ochrony środowiska z mojej grupy zdały całe dwie osoby w tym ja 🏇 co ja bym dała żeby ta dobra passa utrzymała się również jutro.
Sonkowa myslami jestem z Wami bo ja o 8:30 zaczynam moje histologiczne wypracowania 😁 własnie obliczyłam, że zdając obie części mam ok 18 minut na pytanie, które ma wyczerpać temat, nie jest źle ale kciuki też się przydadzą!
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 czerwca 2015 16:58
proszę o mocne mocne kciuki jutro! tylko cud może mnie uratować  😵
dziewczyny kciuki będę trzymać , ja jutro o 9 mam genetykę, cały dzień nad tym spędziłam, jestem zmęczona już , ale trzeba się jeszcze za to zabrać  😵
a mi się już tak bardzo nie chce...  😵 jutro tej histo przydałyby się z dwa dni odpoczynku a od razu trzeba się za anatomię brać...  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się