COPD

Oznacza to zalegającą wydzielinę w oskrzelach /płucach, a przyczyny mogą być różne
Nie musi.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

20 czerwca 2015 17:18
mela86, tak, ja stosowałam. Trafiłam na weterynarza, który lubił takie rzeczy. Ja poprawy nie widziałam, na akupunkturę się nie zdecydowałam.
The Wunia, Zorilla-dziękuję  :kwiatek:
TheWunia nie zawsze, niektóre zdrowe konie tez chlapia z nosa podczas ruchu. Ważne jest czym.


Mój kon dusi się kaszlem od pół roku. Było lepiej, od tygodnia znów masakra
Znowu endoskopia i pewnie znowu nic się nie dowiem


Potem testy alergiczne.
escada u mnie to samo.... my już po testach, w trakcie odczulania... w poniedziałek będzie dr. Wysocka może ona coś wymyśli
Masakra. Co wam wyszło w testach?
escada spotkałam sie tylko z twierdzeniem, że jeśli wyciek z nosa jest wodnisty, przezroczysty, w specjalnych okolicznościach to można podciąnąć pod normalne. Ale biały glut to już coś konkretniejszego. Aczkolwiek myslę, że ile koni tyle rodzai gili, więc pewnie nie ma żadnej zasady 😉

Stosujecie na jazdę jakieś maski od kurzu?
A są jakieś zioła typowo alergiczne?
U nas glut jest tylko po ruchu gdy wczesniej był dzien przerwy, białawy (taka jakby pianka) w ilosci minimalnej. Musze sie niedługo zebrac za te testy alergiczne.
Czyli na alergie tylko odczulanie tą szczepionką tak? Nie ma innych (i tanszych) sposobów?
Evson odczulanie tylko w formie klasycznej....  natomiast, ponoć świetnie się sprawdza to: http://www.opti-shop.pl/pl/p/-Shake-No-More-Gold-1l/293 tylko ja nie jestem w stanie wmusić w konia.... ma bardzo mocny zapach
kitty juz sie ucieszylam, ale ma czarci pazur w składzie  👿 kurcze koniom wrzodowym to nie mozna podac 90% supli..
Evson odczulanie tylko w formie klasycznej....  natomiast, ponoć świetnie się sprawdza to: http://www.opti-shop.pl/pl/p/-Shake-No-More-Gold-1l/293 tylko ja nie jestem w stanie wmusić w konia.... ma bardzo mocny zapach

Co to są te "welony nosowe " , o których piszą na stronie produktu, który dałaś w linku ? Jakaś maska na jazdę?
Iza hahah no tak, to te maseczki na chrapy :-) ale wybitnie śmieszna nazwa
Iza hahah no tak, to te maseczki na chrapy :-) ale wybitnie śmieszna nazwa


A jak to działa? Gdzie kupić?
kitty juz sie ucieszylam, ale ma czarci pazur w składzie  👿 kurcze koniom wrzodowym to nie mozna podac 90% supli..


Ja również mam konia z wrzodami i na dokładkę alergika. Gastroskopia była robiona jakieś 5 lat temu, potem leczenie, chwila spokoju i znowu leczenie i tak w kółko. Od dwóch lat mam spokój, od dwóch lat ani razu nie musiałam dawać jej omeprazolu. Dopasowałam jej menu, ma non stop siano i nie mamy żadnych "akcji wrzody". I teraz przejdę do sedna 🙂 jeżeli zaistnieje uzasadniona potrzeba podania koniowi np. czarciego pazura (czy też innego cuda szkodzącego wrzodom) to go podaję, ale zabezpieczam konia dodatkowo suplementami "wrzodowymi" (np. drożdże, wapń, magnez, digest plus Baileysa itd., zwiększam siemię lniane). Wrzody mamy "uspokojone", więc nie muszę się bać, że znowu coś pójdzie nie tak. Podkreślę tylko, żeby mnie nikt opacznie nie zrozumiał, że ja podaję swojemu koniowi szkodzące wrzodom suplementy, ale tylko jak wymaga tego sytuacja. Trzeba też mieć na uwadze, że od dwóch lat nie mam żadnych kłopotów z wrzodami, więc dawanie przez dwa tygodnie np. czarciego przy dodatkowym zabezpieczeniu, nie zawali mi całej roboty, która doprowadziła do "uśpienia" wrzodów. Nigdy nie dałabym koniowi z "aktywnymi" wrzodami żadnego suplementu, który szkodzi.
Juliaaa tylko mysle ze ten suplement trzeba dawac dłuzej niz dwa tygodnie co wg mnie go skresla bo wszelkie srodki przeciwzapalne nie tylko moga zaostrzyc wrzody ale nawet je wywolac. Dawalam suplement z czarcim pazurem na stawy jak jeszcze nie wiedzialam ze kon ma wrzody i do dzis nie wiem czy nie przyczynil sie do ostrej kolki zakonczonej kliniką. My tez mamy spokoj z brzuchem od dluzszego czasu ale wole nie ryzykowac.
Evson, te dwa tygodnie to tak "mniej więcej". Ogólnie przy moim koniu zdecydowałabym się na podawanie szkodzącemu wrzodom suplementu nie dłużej niż miesiąc.
Moja po wizycie dr Blanki Wysockiej, ogólnie nie jest źle, glut na tle alergicznym. Dostała lekki steryd i ACC wykrztuśnie, ale nic więcej, niż zwykle z nosa nie leciało. Aktualnie gluta prawie nie ma, a oprócz sterydu pomogła na pewno zdecydowana zmiana warunków bytowych. Koń wprawdzie noce spędza w boksie, ale stanął na trocinach, tak samo z resztą, jak reszta stajni. Do tego parowanie siana i szeroko otwarte okno non stop, no i boks przy drzwiach. Teraz podaję tylko Mycosorb i drżę z niepokoju, co będzie zimą, kiedy na padoki wróci nieparowane siano... Mam za to inny problem z tej okazji - na trocinach konia obciera sobie nogi w stawach skokowych ;( Już nie mam pomysłu, jak temu zaradzić... Ścielone grubo, pod trociny kupiłam gumowe maty... A nogi co obtarte, to obtarte. Jedna w gruncie rzeczy zagojona, można tak uznać, bo nie ma świeżych ranek, tylko takie zgrubiałe, strupiaste miejsca, ale od kilku dni bez zmian. Na drugiej nodze codziennie świeżo starte... ma to na pewno związek z tym, na którym boku koń chętniej kładzie się. Mam nadzieję, że kiedy w końcu jakimś cudownym sposobem wygoję i tą nogę, sierść w końcu odrośnie, to nie będzie się biedna obcierać od nowa...
A nówiła Ci coś Balnka o mykosorbie? Ja zapomniałam zapytać, a na maila nie odpisuje poki co 🙂
Ja pytałam, jak długo można podawać, czy robić przerwy. Nie trzeba, można non stop 🙂
Szukam chetnych na wizyte dr Blanki Wysockiej w Szczecinie, pilnie.
faith, trochę słabo, bo dopiero co była... (w maju?)
Obskoczyła chyba większosć potrzebujących... Szkoda, że nie wiedziałam że jej potrzebujesz 🙁
W maju to ja tez niestety nie wiedzialam, ze jej potrzebuje🙁
Nie bylby ktos chetny na MYKOSTOP? Odpisalo ze worek ma 20kg a tyle to chyba do konca zycia by mi starczylo... W watku wyczytalam ze dajecie to zamiast mykosorbu 🙂?
Ooo dziekuje!


Dobra mógłby ktoś bardziej po ludzku opisać sprawe :P ?

Zrozumiałam  😅 :P
A mój znowu kaszle ;/ Stoi od miesiąca w Bydgoszczy, i niestety jak 2 lata temu objawy mu się powoli nasilają. Przypuszczam ze coś co tu rośnie go skutecznie uczula. Liczę, że jak wrócimy za tydzień do domu to mu kaszel minie. Mykosorb znowu dostaje, ale efektów brak ;/ Oby się nie skończyło znowu na sterydach. Ehh te kaszlaki.
Czy ktoś podawał / podaje sterydy wziewne w sporej ilości na zaleczenie stanu zapalnego?? Mam problem jaki nebulizator/inhalator wybrać, co pasuje do jakiej formy leku, oraz skąd wziąć giga ilość sterydu dla ludzi który jest na receptę.
escada co do organizacji sterydu, ja chodzę do mojej wetki od psów i ona wypiszę wszytsko co trzeba, a w aptece recepta od weterynarza jest tak samo ważna jak od lekarza 😉
Dokładnie, tylk onie ma refundacji.
Ja podawałam cortare, a tą plastikową bańkę mieliśmy taką:
Ta gumowa część idalnie pasuje do chrapy, wetka mówiła że ten 2giej nie trzeba zatykać 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się