dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
22 czerwca 2015 17:54
Dziwne pytanie, bo suplementów nie podaje się nigdy na ilość, tylko według potrzeby.

no ok, a co w przypadku, gdy daję paszę tylko po to żeby te suplementy przemycić? mój kucyk jest na samym sianie, ale daję mu jeszcze na zalecenie weta: chevinal, olej z czarnuszki, syrop forana i ventipulmin. Muszę to wymieszać z paszą bo samodzielnie taka mieszanka jest dość ohydna. Wówczas ilość paszy ma znaczenie, bo najchętniej treściwej nie podawałabym wcale.
Rudzik, przecież są wysłodki, trawokulki itp. Nie trzeba dawać treściwej aby podać suplementy.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
22 czerwca 2015 20:30
Wysłodki, trawokulki testowałam. Koń tego nie tknie. Jedyne co wchodzi w grę to musli dla cushingowcow, bo tylko to zjada, albo.... owies. Ale nie, spokojnie, ja nie narzekam, jakoś sobie radzę. Mieszam suplementy z garścią paszy dla zabicia smaku, czasem wychodzi 1:1 ale działa
Oczywiście jako dodatek. Mój koń musi dostawać codziennie suplement na stawy około 15 g ale nie będzie przegięciem jak garstkę drożdży dodam też lub zamiennie witaminy łyżeczka bądź dwie?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
23 czerwca 2015 08:08
karoszata nie będzie przegięciem, dopóki to pasza nie staje się dodatkiem do suplementów, bo wtedy nie ma sensu  jej podawać.
karoszata dalej trochę nie rozumiem pytania - nie podawaj koniowi graści/łyżki/dwóch czegokolwiek wedle swojego uznania, tylko weź opakowanie i przeczytaj ile powinien jeść dziennie witamin, ile drożdży, a ile supli na stawy... Podawanie dodatków 'zamiennie', a nie codziennie, nie ma sensu. Albo dajesz tak jak jest na opakowaniu, albo wyrzucasz pieniądze w błoto 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
23 czerwca 2015 12:43
Ale dziewczynie - z tego co ja zrozumiałam - chodzi o to ile w sensie nie wagi, lecz ilości suplementów można podawać. Czyli np. na stawy+witaminy+biotyna+x+x+x itp. ? Podaje się to co jest naprawdę potrzebne, skoro musi dostać kilka suplementów to widocznie musi. Zasada jedna, byleby nie podawane z powodu widzi-misie.
Tak chodzi mi o ilość różnych rodzai suplementów w danym posiłku by nie przesadzić i nie zaszkodzić, a jeśli chodzi o wagę każdego z tych suplementów to przestrzegam dawkowania.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
23 czerwca 2015 19:58
Mój koń również wymaga różnej suplementacji i podaję kilka suplementów naraz. O ile przestrzegasz dawkowania i robisz to z głową to wszystko jest w porządku.  😀
Dziękuję miałam wątpliwości, a powinnam dawać 3 rożne by efekty były 😉
Rudzik, polecam chrupki Masters Structuur. Tanie, super smaczne ( wszystkie konie mi wylizują ręce i żłoby) i fajnie się rozpada w papkę do namieszania płynów.
Moj np.dostawal rano witaminy i olej a popoludniu bcca itp. Nie wydaje mi sie abym przesadzila...robie ewntualnie zmiany ze jak skoncza sie witaminy to daje drozdze itd.stalym sublementem czy dodatkiem jest olej.
Ale tu mowa o jednym posiłku o konkretnej porze.
A bierzecie teź pod uwage to, ze czesto w roznych  suplementach i paszach wystepuja te same pierwiastki w roznych postaciach? Jak to wszystko ogarnac....
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
24 czerwca 2015 10:29
Poznać zapotrzebowanie dobowe na poszczególne składniki, zbadać konia czego mu brakuje i czytać skład na opakowaniach suplementow
Dziewczyny co polecicie dla Folblutki lat 17 ,wracającej do jazd po staniu ok 2 lata
coś na stawy,mięśnie itp...
A bierzecie teź pod uwage to, ze czesto w roznych  suplementach i paszach wystepuja te same pierwiastki w roznych postaciach? Jak to wszystko ogarnac....


Ja mam opracowaną mieszankę suplementów na podstawie tego, co koń je.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 czerwca 2015 09:49
czy któraś z was stosowała może elektrolity KER RESTORE?  👀
do tej pory w razie potrzeby dawałam Equistro, byłam zadowolona. rozważam jednak KER RESTORE, ponieważ wypada korzystniej dla mnie cenowo i biorąc pod uwagę skład mogą/powinny być lepsze.
Ile podawać ostropestu? Wet zalecił raz dziennie łyżkę stołową, ale nie sprecyzował, czy całego ziarna, czy mielonego (ja zamówiłam mielony w necie). Gdzieś w głębi tego wątku przeczytałam, że ktoś podawał dwie łyżki czubate i to pełnego ziarna, albo łyżeczkę od herbaty mielonego i zaparzanego... Ktoś coś?  :kwiatek:
kenna napisz do Pana Podkowy, na pewno Ci wyjaśni 😉
Olej ryżowy + MSM z witaminą C to dobry pomysl? Czy lepiej do tego MSM kupić inny olej? Chodzi o to, by proszek się przykleił do owsa a nie został wydmuchany.. ;/
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 lipca 2015 16:03
Ok, to ja mam pytanie do sportowców
Szukam czegoś do dosypania w ciężkim treningu. Mamy z Budyniem szczyt sezonu, dużo wymagań a konina spala zie (głównie psychicznie) a ze introwertyk z niego to zamiast go rozładować to tylko się zapaca kosmicznie. Póki co kończymy wiaderko elektrolitów które póki co dostawał ale mimo urozmaiconej diety, chciałabym mu cos jeszcze dodać.
Znalazłam Nutri Horse Sport - kgos stosował?
http://www.gnl.pl/dla-konia/oda-ywki-cukierki-suplementy/witaminy-i-mikroelementy/nutri-horse-sport-dla-koni-sportowych.html
Opis i skład brzmi obiecująco, pytanie bak wypada w rzeczywistości, nigdy z tej firmy nic nie dawałam.
Jakieś opinie? Albo polecenia czegos innego?
Nie lubię eksperymentować na koniu w ciemno...
smartini ja kiedyś dawałam Marstall Force- też ma elektrolity i chyba wszyscy go chwalą. A może jakąś paszę kondycyjną? Hilight Improver jest bardzo fajny w niezłej cenie.
Marstall Force faktycznie jest fajny i całkiem tani (10 kg za ok 90 zł i starcza na długo)
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 lipca 2015 16:35
Pasze sprawdzilam, wyglada ciekawie ale nie do konca o to mi chodzilo (mowie o energii). Jako dodatek do tego co juz dostaje chętnie, ale nadal nie pokryje to tego zapotrzebowania które mamy
Marstall Force widzialam, tylko co z ta uwaga na gnlu:
"Przy karmieniu wyłącznie przy użyciu ziaren zbóż."
Moj kon ani pól ziarna w dosłownym rozumieniu nie dostaje...
Kasia, bo nie moge znalezc w opisie tej paszy, ona jest owsowa?
Ja polecam produkty Nutri Horse, tu jest strona do ich wyłącznego dystrybutora na Polskę (wszystkie sklepy biorą te suplementy od nich):

I tak zupełnie przypadkiem zdarzył się zbieg okoliczności, że to ty jesteś tym dystrybutorem
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Marketing szeptany, przemycanie ogłoszenia
smartini, tu chodzi o to, że (wg producenta) Force sprawdza się jako uzupełnienie witamin i minerałów w przypadku diety, gdzie treściwym jest wyłącznie ziarno a nie pasza specjalistyczna. Wkurzały mnie zawsze te martsallowe opisy, jakby przepuszczone przez w googlo-tłumacza 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 lipca 2015 14:42
Ooook, takiego wyjaśnienia tego opisu potrzebowałam. Bo też mi się wierzyć nie chciało, że coś można dawać tylko z ziarnem ale wiadomo, są różne cuda-niewidy na rynku :P a niestety zakupy przez internet odbierają możliwość przeczytania etykietki i trzeba zawierzać sklepom  🤔

Czytam już któryś raz skład witamin i nie mogę się zdecydować... Nutri wydaje się być bogatsze od Marstalla...
Z paszą chyba jednak dam sobie spokój i zostanę przy stajennym Guidolinie
smartini Improver opisany został tutaj, mi on pasuje. Był moment, kiedy młody zostawiał trochę granulatu, pewnie ze względu na wymianę zębów, ale już jest ok.
https://animalia.pl/hilight-improver-conditioning-mix-20kg/szczegoly/26537/
Moj tez uparcie zostawia granulat, pasza fajna, efekty widac ale mlody ewidentnie wypial sie na granulat, zostawia, wybiera, pluje, rozsypuje .. no ewidentnie mu nie pasuje wiec kończę worek i zmieniam

polecicie cos podobnego innej firmy
dlugo jadl
Baileys Everyday High Fibre Mix, ale chyba za slaby bo więcej teraz pracuje i spadl z wagi, na highlicie wyglada dobrze energia tez ok tylko wiecznie niedojada...


Ups pomylilam watek z paszowym, zostawiam, ale tam tez przenosze pyt  :kwiatek:8
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się