Oszust !!! uważajcie - przestroga dla innych .

Dava   kiss kiss bang bang
06 grudnia 2013 22:07
Istnieje wiele mozliwosci, co nie znaczy, ze sa to powszechne praktyki. Pisalismy o umowach ustnych i ich weryfikacji, ktora bylaby mozliwa tylko przy obecnosci obecnego i bylego wlasciciela w celach rejestracji.
Co po pierwsze jest w 99% niemozliwe, a w 99,5% niewygodne.

I kogo tu ponosi  😀iabeł: 😁
Witam

dzis prawie padlam ofiara oszustwa. wystawilam siodlo na sprzedaz, odezwal sie "Pan" ze szkocji, (mailowalismy po angielsku )ktory chcial kupic siodlo dla swojego rzekomego klienta w Niegrii (OMG), uzgodnilismy cene, podalam mu moje dane konta walutowego, na co on odpisal ze zrobil przelew, wyslal mi jakies lewe potwierdzenie przelewu i rzekomo bank "trzymal" te pieniadze i czekal az ja wysle (na podanego maila przez PANA maila)  potwierdzenie nadania paczki aby pieniadze wplynely na moje konto...wydawalo mi sie to wszystko podejrzane, skontaktowalam sie z bankiem i otrzymalam odpowiedz ze to falszywy mail, falszywe potwierdzenie ....wrzucam maila od niecuzciwego PANA

Tomas Young

Hi friend ,

  Am very glad to let you know that i have successfully make the
payment and i hope by now you could have received an E-mail
Confirmation from my bank by checking your (INBOX,JUNK or SPAM) folder
concerning the Approval of the payment that i made.

So, the final procedure now is for you to kindly go ahead and ship out
the item right away and then contact my bank through their
correspondent e-mail at (scotia_helpservice@accountant.com) with the
shipment scan receipt so that my bank can verify the shipment evidence
proof and also for my bank to activate and credited the money into
your account immediately okay.

Below is the shipment address :

Name.. Smith Afeez
Address.. 15, Barika Street U.I
City..Ibadan
State.. Oyo
Country.. Nigeria
Zip Code.. 23402

Nice doing business with you and i will be waiting for the shipment
receipt from you okay.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
22 czerwca 2015 19:58
pestka2012, o "nigeryjskim przekręcie" ostatnio dość sporo informacji i ostrzeżeń się pojawia na forum.
a ja wciaz nie mogę sie nadziwic , ze ktos sie jeszcze nabiera na maile od zagranicznych uzytkownikow.
serio? to chyba dziala tylko na kogos kto duuuzo o kasie mysli...  🥂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się