Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Adriena, ale w Twojej zrzutce z ekranu jest 11 SP a nie jeden 😉
adriena - nie wiem czy zwróciłaś uwagę, ale spis ogierów SP nie ma aktualizacji na ten rok. W całym zachodniopomorskim jest kilka ogierów które kryją w SP i WLKP włącznie.
Adriena, ale w Twojej zrzutce z ekranu jest 11 SP a nie jeden 😉


Ale w pomorskim a nie zachodniopomorskim.

Konikmorski ok nie ma aktualizacji na ten rok, ale poprzednie lata to też nic nie było?
Kurcze jest to możliwe żeby nie było ogiera sp w całym zachodniopomorskim??

Masz w Nowielicach przecież Farmera sp, Salamona /po Darco/ i Wulkana L /westf/, we Wlewie jest wlkp Kaszmir / po Cancoon/.
Tajnaa super, że wymieniasz ogiery z okolicy. Zabierając się pierwszy raz za szukanie ogierów mam duże kłopoty.
I czy wiesz coś o potomstwie ogiera Madison w Nowielicach?
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
23 czerwca 2015 16:51
ma ktoś wyniki z Bielic?
przyłączam się do pytania  😉
Marcepan, Peregrine, Wimbledon, Nirgun, Magnum, Corragio, Colinero
Tajnaa super, że wymieniasz ogiery z okolicy. Zabierając się pierwszy raz za szukanie ogierów mam duże kłopoty.
I czy wiesz coś o potomstwie ogiera Madison w Nowielicach?

Znam Madisona nawet osobiście.
Musiałabym mojego chłopa zapytać, jeśli coś po nim mają będzie wiedział.
Jedyny Barros jakiego widziałem

katija znam klacz po Ulco, jakieś 155cm i góra 450kg, w tamtym roku była na ZT w Bielicach

o ja też znam aż jedną kalcz po Ulco, też nieduża i raczej drobna
ogurek- byłeś w Bielicach? jak wypada Peregrine?
edzia69   Kolorowe jest piękne!
23 czerwca 2015 20:19
w Bielicach jakaś masakra. na 32 przyjęli 6 koni.
7 (7 z rezerwy ale chyba wszedł) z 27 (doliczyłem się 5 nieobecnych)
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2381239#msg2381239 date=1435077735]
ogurek- byłeś w Bielicach? jak wypada Peregrine?
[/quote]

Był ,ja też, ... a kom,isja jest do zmiany, powywalali najlepsze konie a zaostawili trupa po Huzarze, który nie skoczył czysto żadnej przeszkody, do tego  krzywy jak cholera.  Wimbledon dobrze skakał ,aż dziw, bo rodowód ujeżdżeniowy, fajnie się ruszał, ale tak po za tym ,to długi i z nisko osadzoną szyją, reszty nie będę komentować, na pewno były lepsze konie które mogły by zostać, tj np . Kronos po Diorado, lub   Cassanowa po La Calidat. Ten ostatni ,był jak dla mnie najlepiej ruszającym się ogierem   w tej stawce, ale również i dobrze skakał. Zagadką jest dla mnie ,dlaczego nie dostał sie na ZT, ogier Copernikus, który fajnie się ruszał i bardzo dobrze skakał, do tego miał  bardzo ciekawy rodowód. Za to rozśmieszył mnie komentarz komisji, na temat jednego zagranicznego konia, który wyglądał jak walec, i miał łeb jak zimnokrwisty, a komisja stwierdziła, że to koń w nowoczesnym typie z ładną głową  😵  Uważam ,że komisja w tym skladzie jest mało kompetentna i bardzo stronnicza. Po tych kwalifikacjach zupełnie nie wiem ,jak mam hodować , i czego się trzymać, bo dla tych panów koń 176 w kłebie ( 3 letni), deskowaty,z dużą głową , to szczyt nowoczesności. A i jeszcze jedno, jedynym solidnie oceniającym i uważnym sędzią , był pan Jarek Wierzchowski, przynajmniej starał się cały czas , żetelnie obejrzeć każdego konia, uważnie  im się przyglądając, reszta to lubiła sobie pogadać, albo posiedzieć przy stoliku, plecami do biegającego konia. PZHK i jego zakłady, komisje itp imprezy to jedna wielka porażka, szkoda pieniędzy na paliwo, i newrów.

7 (7 z rezerwy ale chyba wszedł) z 27 (doliczyłem się 5 nieobecnych)


Łącznie z ogierami po karierze sportowej było coś około 30
Pomylka
Kojarzy ktoś moze ogiera Corvus Z? Nadal jestem na etapie poszukiwania ogiera dla mojej klaczy, woj. Mazowieckie, te, które wiszą w internecie juz przejrzałam, moze ktoś sie orientuje czy sa jeszcze gdzieś poukrywane oferty stanowki?🙂
Nie widziałam na żywo, ale podobno bardzo fajny, żetelny koń. Daje fajne źrebaki. No i możesz je sobie wpisać do księgi Z.
[quote author=adriena link=topic=5087.msg2380500#msg2380500 date=1434994129]
Kurcze jest to możliwe żeby nie było ogiera sp w całym zachodniopomorskim??

Masz w Nowielicach przecież Farmera sp, Salamona /po Darco/ i Wulkana L /westf/, we Wlewie jest wlkp Kaszmir / po Cancoon/.
[/quote] ja leciałam po rejestrze ogierów sp z pzhk a tam ich nie ma..
titina, dzięki🙂
A ktoś sie orientuje moze czy aby na pewno kon stacjonuje w starej miłosnej? I jakie koszty krycia? :kwiatek:
Caira, koń nie stacjonuje w Starej Miłosnej, a na Miłosnej w Kwidzynie.
Titina co Ty tak brzydko o moim modelu?  😀iabeł:  😁  Żartuje. Łeb jak sklep ma- to fakt  😜
Znam Madisona nawet osobiście.
Musiałabym mojego chłopa zapytać, jeśli coś po nim mają będzie wiedział.

O Madisonie od kogoś kto widział go na żywo też chętnie się czegoś dowiem. Koń na zdjęciach podoba mi się bardzo.
O potomstwo pytam, bo ponoć w 2010 w Nowielicach krył. Jeśli masz kogo podpytać - bardzo ładnie proszę  :kwiatek:
Titina co Ty tak brzydko o moim modelu?  😀iabeł:   😁  Żartuje. Łeb jak sklep ma- to fakt  😜


baffinka , a który to Twój ?  😉

titina, dzięki🙂
A ktoś sie orientuje moze czy aby na pewno kon stacjonuje w starej miłosnej? I jakie koszty krycia? :kwiatek:


Samo krycie to 800zł,  z tego co się w tym roku pytałam.


[quote author=tajnaa link=topic=5087.msg2381168#msg2381168 date=1435070545]
[quote author=adriena link=topic=5087.msg2380500#msg2380500 date=1434994129]
Kurcze jest to możliwe żeby nie było ogiera sp w całym zachodniopomorskim??

Masz w Nowielicach przecież Farmera sp, Salamona /po Darco/ i Wulkana L /westf/, we Wlewie jest wlkp Kaszmir / po Cancoon/.
[/quote] ja leciałam po rejestrze ogierów sp z pzhk a tam ich nie ma..

[/quote]

Bo pewnie te nowielickie są wpisane do innych ksiąg hodowlanych, trzeba sprawdzić, może do westfalskiej, co nie przeszkadza ich użyć ?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
24 czerwca 2015 06:55
titina, oprócz tego po Huzarze były jeszcze jakieś młp. jak tamte wypadły?
Titina tylko go fociłam.  Zagraniczny 3latek z wielkim łbem  🤣
Titina co z Zulusem?
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2381485#msg2381485 date=1435127602]
Titina co z Zulusem?
[/quote]

Nic, nie dojechał :/

titina, oprócz tego po Huzarze były jeszcze jakieś młp. jak tamte wypadły?


Nie nie było więcej malopolaków  🙁 🤔
Dava   kiss kiss bang bang
24 czerwca 2015 09:25
[quote author=szaraduszka link=topic=5087.msg2381179#msg2381179 date=1435071708]
Tajnaa super, że wymieniasz ogiery z okolicy. Zabierając się pierwszy raz za szukanie ogierów mam duże kłopoty.
I czy wiesz coś o potomstwie ogiera Madison w Nowielicach?

Znam Madisona nawet osobiście.
Musiałabym mojego chłopa zapytać, jeśli coś po nim mają będzie wiedział.
[/quote]

Zacytuję siebie, bo już kiedyś o nim pisałam, więc szkoda robić powtórek (wyszukiwarka NIE DZIAŁA!) -> dalej jest o nim też dyskusja  :kwiatek:

[url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,5087.msg1695151.html#msg1695151]http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,5087.msg1695151.html#msg1695151[/url]
Titina tylko go fociłam.  Zagraniczny 3latek z wielkim łbem  🤣


który to taki?  😉
Będziesz gdzieś udostępniać zdjęcia?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się