Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

olek, rzeczywiscie, dzwoniłam do właściciela i kon stoi aż w Kwidzyniu🙁 a juz sie tak ucieszyłam! No nic szukam dalej jakiegos ogiera  👀
Caira, w Kwidzynie  😉

Mówimy "w dupie", więc w Kwidzynie, a nie "w dupiu", więc Kwidzyniu.
Wybaczcie dobitny przykład, ale po nim każdy zapamiętuje odmianę, którą większość ludzi przekręca  😉
olek, rzeczywiscie, dzwoniłam do właściciela i kon stoi aż w Kwidzyniu🙁 a juz sie tak ucieszyłam! No nic szukam dalej jakiegos ogiera  👀


To według Ciebie jest daleko ?  Jak ogier pasuje to się jedzie bez względu na km.
Caira, w Kwidzynie  😉

Mówimy "w dupie", więc w Kwidzynie, a nie "w dupiu", więc Kwidzyniu.
Wybaczcie dobitny przykład, ale po nim każdy zapamiętuje odmianę, którą większość ludzi przekręca  😉
Olek dzięki za tą lekcję, teraz już będę pamiętać jak odmieniowywać bo zawsze z tym mam problem  😅 :kwiatek:  😀
olek, matko, słownik mi tak poprawił myślałam, ze jest dobrze 😁
titina, dla osoby która nie ma prawa jazdy na przyczepę, tych wszystkich licencji i viatoli to tak, 300 km w jedna stronę to nawet bardzo daleko. Nie ruszam sie poza "bezpieczny" rejon, a nie opłaca mi sie płacić komuś za przewóz jak mam własny samochód z hakiem, przyczepkę tylko prawka brak. Dlatego szukam czegoś z mazowieckiego jedynie.
Dava Twoją opinię o Madisonie dawno znalazłam  😀 i bardzo mi się podobała.
Niestety z Nowielic przekaz jest inny, odradzają; podobno różne charaktery; i zostawili tylko jedną kobyłę po nim  🙄
Wyniki kwal;ifikacji ogierów na ZT w Bielicach
http://pzhk.pl/wp-content/uploads/ZT_2015_ogiery-Bielice-kwalifikacje.pdf
Dava   kiss kiss bang bang
25 czerwca 2015 13:55
Dava Twoją opinię o Madisonie dawno znalazłam  😀 i bardzo mi się podobała.
Niestety z Nowielic przekaz jest inny, odradzają; podobno różne charaktery; i zostawili tylko jedną kobyłę po nim  🙄


:kwiatek:
Nie wiem na jakich matkach to mialo miejsce ale jak widac na swiecie jakos ogarneli temat, w PL to wiadomo, problem ze wszystkim  🤣  🤣

W ogole czasami mam wrazenie, ze cala europa bedzie klaskac i kryc ogierami, ktore w PL by licencji nie dostaly  😁

Trudny temat ale Nowielice są chyba najlepszą stadniną w Polsce...  🙄 A klacz mam po nowielickim Owadzie, więc jeśli ich kobyłom nie pasował to mojej też pewnie nie będzie; a że moja to dość szalona głowa to ogier musi dawać dobre charaktery, żebym nie wyhodowała sobie mieszanki wybuchowej.  😀iabeł: Komu mam wierzyć i kogo pytać o zdanie? 🤔 😵

O tym nic nie napisałyście - It's Me du Mesnil. Ktoś coś, jakieś potomstwo?
http://www.bazakoni.pl/itsmedumesnil-narcosii-toscadumesnil
Dava, z drugiej strony pokrył krótko w Holandii i trafił w dzierżawę do Polski a po powrocie szybko go sprzedali
Nie wiem na jakich matkach to mialo miejsce ale jak widac na swiecie jakos ogarneli temat, w PL to wiadomo, problem ze wszystkim  🤣  🤣

W ogole czasami mam wrazenie, ze cala europa bedzie klaskac i kryc ogierami, ktore w PL by licencji nie dostaly  😁


wiele wątków widziałem, wiele postów przeczytałem ale takiego jak Twój NEVER, ewenement....... aż mnie zęby rozbolały

to, że coś wyszło u naszych zachodnich sąsiadów nie oznacza że i my musimy osiągnąć sukces. Nie każdy ogier pasuje do danego pogłowia klaczy, co historia nie raz już pokazała i to na naszym rodzimy podwórku, nie można więc porównywać potencjału genetycznego klaczy naszych zachodnich sąsiadów z naszymi, tam od lat hodowla i selekcja prowadzone są w określonym kierunku, dobór jest wynikiem konsekwentnej i wieloletniej pracy kilku pokoleń hodowców, więc o sukces nie trudno. Nawet średniej klasy ogier z bardzo dobrą klaczą może dać zadowalające potomstwo. A informacja nt. Madisona przedstawiona przez szaraduszka jest prawdą w Nowielicach się nie sprawdził z kilku powodów. Poza tym rację też ma ogurek, o czymś to świadczy.

Madison to na pewno, bardzo fajny koń z dobrym pochodzeniem a na pewno bardzo mocną żeńską stroną rodowodu (rodzina fenomenalnej kl. Twiggy), ale klasowym reproduktorem w Polsce nigdy nie będzie. Nie musisz zgadzać się z tym co napisałem, przeanalizuj  sobie informacje nt. jego potomstwa, sama wyciągniesz wnioski.
To już historia nieraz pokazała że wspaniałe zachodnie ogiery totalnie nie sprawdziły się na Polskich matkach. Najlepszy przykładem jest sprowadzony ze 20 lat temu bardo drogi ogier który najpierw stacjonował w Lubelskim potem w Poznańskim , pokrył dziesiątki klaczy i nie dał nawet sztuki do sportu ,same trupy. 😉
Dava   kiss kiss bang bang
25 czerwca 2015 15:34
Dava, z drugiej strony pokrył krótko w Holandii i trafił w dzierżawę do Polski a po powrocie szybko go sprzedali


Kryl w USA, UK i europie, potomstwa sporo (i sporo na wysokie konkursy)
Takze  😁

Nir odkrywacir ameryki, jak masz kiepskie albo 'niepasujace' matki to nawet po najlepszym reproduktorze swiata trup wyjdzie. To nie jest nowosc  😀iabeł:
Dziewczyna sie zapytala o tego ogiera wiec odpowiadam, ja bym kryla czyms z wysokiej polki. Madison takim ogierem nie jest, to oczywiste.
On daje takie konie o jakich pisalam wczesniej. Nie na PS 😀
Ale to, ze w PL jest praktycznie nie znany, to nie znaczy, ze na swiecie tez nie  😉

W moim wpisie chodzilo mi o inna rzecz ale nie bede rozwijac tutaj tematu, wszak polskim hodowca nie jestem  😎
Kryl w USA, UK i europie, potomstwa sporo (i sporo na wysokie konkursy)
Takze  😁


wymień te sporo.... bo ja znam zaledwie 4-rech jego potomków chodzących konkursy pow. 130 cm, kariera całej reszty na 120 w porywach się zakończyła. Podaj konkretne przykłady.

Ale to, ze w PL jest praktycznie nie znany, to nie znaczy, ze na swiecie tez nie  😉


jakoś świat się o niego, nie zabija.....

W moim wpisie chodzilo mi o inna rzecz ale nie bede rozwijac tutaj tematu, wszak polskim hodowca nie jestem  😎


dlaczego nie chcesz rozwijać ? ta "rzecz" stanowiła przecież meritum Twojej wypowiedzi. Regulamin  zaleca aby pisać posty "w sposób jasny i zrozumiały dla wszystkich"  😉
SILVER_GOLD - ogier Madison jest kiepskim materiałem na reproduktora. Pomimo że ma za sobą karierę sportową, potomstwo chodzące wysokie konkursy, przekazuje fajną maść, ma dobry rodowód. Sorry. Ale to już szukanie dziury w całym. Lepszy taki ogier niż kryjący za 200 zł i nie dający nawet fajnych koni do rekreacji.

Tutaj mam informacje na temat ogiera Kormoran i potomstwa z Rzecznej. Zgadzam się z tą opinią. Za mało żeby powiedzieć coś na 100%.

"Jeśli chodzi o Rzeczną, to sprawa z Kormoranem ma się tak, że z tego rocznika jego potomstwo było nieliczne -8 sztuk. Dwa konie padły, jeden był uśpiony. W Rzecznej została klacz hodowlana i wałach do rekreacji, oba konie spokojne, ale trochę uparte. Jako surowe kilkulatki do ludzi poszły jeszcze dwa wałachy, ale nie wiadomo jak się sprawują. Sprzedany został też wałach Luminat, który przez jakiś czas chodził w Rzecznej i był bardzo fajny, zrównoważony, chętny do pracy i chyba najlepszy z całej tej grupy. Ogólnie trochę za mała grupa żeby jednoznacznie oceniać ogiera"
Dava   kiss kiss bang bang
25 czerwca 2015 17:24
Silver Gold

Umiesz czytać, używać google itd.? Ja nie będę prowadzić dialogu nie na swoim poziomie, bo nie potrafie, sorry  💃 😁

Konikmorski

W PL to mam wrażenie, że mało komu dogodzisz  😉 🤣

U nas wszyscy 'hodują' wybitne konie, tylko się nikt na nich nie poznaje  😉
Dava - ja widzę jakie ogiery są ocenianie, w głowie się nie mieści że ten temat ma być czymś w rodzaju wyznacznikiem oceny ogiera na podstawie kilku słów... Mamy jeszcze ten fart że te zagraniczne to mają przeważnie za sobą sport, potomstwo chodzące w sporcie lub dopiero zaczynające startować.

Wkurza mnie że ten ktoś kto prowadził tego bloga, już tego nie robi!  http://ogierysportowe.blogspot.com/2008_11_01_archive.html duża część ogierów już padła, albo nie ma ich w Polsce. Ale liczy się to jak to została zrobione, alfabetycznie! Zostały wypisane najważniejsze osiągnięcia i można sobie lecieć w dół i czytać i czytać  😜
Silver Gold

Umiesz czytać, używać google itd.? Ja nie będę prowadzić dialogu nie na swoim poziomie, bo nie potrafie, sorry  💃 😁



zachowanie godne 14-letniej dziewczynki, której brakuje argumentów że o brak kultury nie wspomnę.....

następnym razem jak zaczniesz jakiś temat to podejdź do niego bardziej profesjonalnie, bo linka którego wrzuciłaś parę postów wcześniej traktuje w kategorii dobrego żartu.

--------------------------------
edit:

Dava dlaczego "wyrzuciłaś" tekst z głupkiem ? był taki ładny i dobitnie definiował Twoją osobę. Takie zmienianie postów jest niezgodne z regulaminem 🙂

--------------------------------------
edit:

SILVER_GOLD - ogier Madison jest kiepskim materiałem na reproduktora. Pomimo że ma za sobą karierę sportową, potomstwo chodzące wysokie konkursy, przekazuje fajną maść, ma dobry rodowód.


Konikmorski możesz wymienić to potomstwo ? i coś więcej napisać o jego karierze sportowej
Dava   kiss kiss bang bang
25 czerwca 2015 17:49
Silver Gold -> wiem, że jesteś miszczemswiata w czepianiu się za słówka, jak też specjalistą w tym wątku, także oczywiście się zgadzam. okropnie przepraszam i tak mam 14lat stąd właśnie mój brak chęci kontynuowania tej jakże niesamowitej rozmowy  😁

Konikmorski

To jest forum, luźne rozmowy, a widzę tu jakieś ciśnienia  🤣
i masz rację z tymi 'zagraniczniakami', na całe szczęście za granicą bardzo dbają o przepływ informacji (bo właśnie dzięki temu wiemy ile ogier pokrył, co wyszło, co chodzi w sporcie itd.) W PL jest z tym mega średnio. Mówię oczywiście o oficjalnych informacjach umieszczanych na stronach związkowych itd. a nie na info z forum 😉
A ta baza jest jeszcze dobra do obserwacji potomstwa? Niby ją aktualizują http://archiwum.pzj.pl/modules/zestawienia/konie.php

Np po ogierze Bibigar jest koń który jest klasycznym NN i na dodatek albinosem...  😍
To już historia nieraz pokazała że wspaniałe zachodnie ogiery totalnie nie sprawdziły się na Polskich matkach. Najlepszy przykładem jest sprowadzony ze 20 lat temu bardo drogi ogier który najpierw stacjonował w Lubelskim potem w Poznańskim , pokrył dziesiątki klaczy i nie dał nawet sztuki do sportu ,same trupy. 😉


Mam pewne spostrzeżenia odnośnie ogierów sprowdzanych z zachodu. Moim zdaniem większość z nich , jako źrebaki była faszerwana sterydami stąd późniejsze niepowodzenia hodowlane. Takie konie wyglądają jak ogiery ,mają kupę masy mięśniowej, ale  tak naprawdę nic nie są warte jako reprodduktory. Owszem łapią za oko, już jako 2-3 latki, ale nic po za tym.  Niestety coraz częściej i polscy hodowcy dopuszczają się takich procedur, co uważam za nieetyczne.
Silver Gold -> wiem, że jesteś miszczemswiata w czepianiu się za słówka, jak też specjalistą w tym wątku, także oczywiście się zgadzam. okropnie przepraszam i tak mam 14lat stąd właśnie mój brak chęci kontynuowania tej jakże niesamowitej rozmowy   😁


nie przesadzaj do specjalisty mi daleko. Przepraszać też mnie nie musisz, nie oczekuje tego. Jedyna rzecz na jakiej mi zależy to rzetelnie przekazywanie informacji. Wszystko w temacie.
na horstelexie  jest trochę więcej niż 3 potomków na konkursach wyższych niż te 120 więc dramatu nie ma😉 a tak a propos cen- ile kosztuje stanówka tym ogierem?
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2382562#msg2382562 date=1435251544]
na horstelexie  jest trochę więcej niż 3 potomków na konkursach wyższych niż te 120 więc dramatu nie ma😉
[/quote]

a kto pisał o 3  👀 ?

cena za stanówkę: 1 000,00
o pardon😉 4😀 ktoś napisał
Pardon czy Peregrine :P  😉

osobiście mu kibicuje myślisz ma jakieś szanse ?
[quote author=SILVER_GOLD link=topic=5087.msg2382565#msg2382565 date=1435251859]
Pardon czy Peregrine :P  😉

osobiście mu kibicuje myślisz ma jakieś szanse ?

[/quote]

Ładny koń, poprawnie ruszający się,  i wbrew temu co powiedziała komisja na kwalifikacjach, jest w nowoczesnym typie.
Z 7 ogierów które przyjęto podobają mi się tylko 3 , wśród nich  jest Peregrine.  🙂
Pery w moim odczuciu bardzo ciekawy koń, jak mu licki nie dadzą na PZHK spokojnie dostanie gdzie indziej- tam gdzie mnie bardziej interesuje😉 a tak serio, to pewnie i tak pójdzie do sportu, ale eksterierowo zacny, w takim typie jakie się widuje w niemieckich hodowlach trakenów, głowę też podobno ma db, co po AI nie jest zawsze pewnikiem. Matkę widziałam na próbie dzielności-też b. ok.
a czy komisja go doceni- kto ich tam wie 😉
tegoroczne kwalifikacje to totalna porażka.... wybory komisji niezrozumiałe.... z pośród odrzuconych ogierów były dwa takie, które można było ze spokojem jeszcze zakwalifikować
silver byłeś? to opowiadaj!!! szczególnie o tych dwóch no i generalnie jakie wrażenia🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się