Młode Konie

Nie mam żadnych bo wlascicielka nie dojechala. Ale co się odwlecze... 😉 za to bylam na grubej w weekend w pierwszym terenie i byla super grzeczna 🙂 mam jakies foty z lonzy, nawet fajne, bo zaczela sie elegancko pchać zadem, moze potem cos wrzucę. Za to ciekawa akcje zaliczylysmy na ostatniej jeździe - Szla zjeżona w pozycji lamy, pedzila i splywala mi w lewo. Przy zatrzymaniu z kolei patrzyla sie na prawy bok. W pierwszej chwili pomyślałam - kolka. Ale tknelo mnie cos, zsiadlam odpielam popreg znowu zapielam i.. Kon się naprawił 😉 widac cos przyszczypywalo albo siersc sie zmierzwila. taki z niej wrażliwiec.

A na walaszku sie w weekend przewiesilam - bardzo współpracujący póki co, hormony pomimo ze jeszcze krótko od kastracji teraz calkiem opadly.
anai Nie mam z ujeżdżenia bo od wczoraj przesiadłam się w siodło ujeżdżeniowe.  Dużo mi się nie podoba w młodym, wkurza mnie dziad bo na zawodach to robi łałłł i dzida na przeszkodę.  W domu wszystko ok, ale zawody są do przepracowania. Na ostatnich zawodach był świetny, ale nie przewidziałam że będą strzelać i młody się wystraszył.
Cieszę się, że nie latam już jak worek kartofli na nim, fantazja mu odpuściła . Film z ostatnich zawodów jeszcze nie odebrany, mam tylko film z przedostatnich zawodów ale tam jechałam z oskalpowanym palcem u ręki, wybitymi 4 palcami w tym jednym złamanym u nogi. 


Co do twojego przejazdu, bardzo mi się podoba, widać że jesteście już świetnie zgrani.
borze zielony, monia, a dlaczegóż to taka pokiereszowana była? Brzmi strasznie 😲
anai dziękuję  :kwiatek: rusza się też przyzwoicie jak na QH  😅
borze zielony, monia, a dlaczegóż to taka pokiereszowana była? Brzmi strasznie 😲

Dwa dni przed zawodami byłam na treningu, rutyna spowodowała, że się uszkodziłam. Wprowadzając konia do przyczepy przełożyłam lonżę przez rurkę i chciałam przejść, w tym momencie koń się odsadził . Ja byłam pod rurką, ręka poszła w górę i zatrzymała się z lonżą na rurce. Lonża tak dociśnięta skalpowała mi palca aż się skończyła.
Później podeszłam pod zad, a on w tym momencie się rozkraczył i stanął mi na nogę. Najlepsze w tym wszystkim, że on wchodził na sam głos, nie wiem co się wtedy stało.
Na filmiku jadę kwalifikacje, więc nie miałam wyjścia znaleźć kogoś kto pojedzie, każdy się bał jechać na Leosiu.

ps. foty z drugiego dnia, tam już było lepiej bo miałam zamrażacz.
anai, deborah, monia, kasiakliczkowska miło na wasze konie popatrzeć 🙂
branka, dawaj więcej fotek "chudzinki"
Do nas wet nie dojechał, w niedzielę Hav jedzie na klinikę a przy okazji prawdopodobnie zostanie pokryta.
W weekend będzie u nas koleżanka z forum porobić fotki, to wreszcie będe się mogła pochwalić czymś pod siodłem  🏇 oby tylko pogoda dopisała.
wygrzebałam jeszcze jedno z telefonu z pobytu na szkoleniu 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
24 czerwca 2015 20:41
deb, a jak Wasze wkkw-skie zabawy? 
episode, anai, aż człowiek ma ochotę poskakać!

Ja tymczasem wróciłam z odwiedzin u mojego małego, sześcioletniego dziecka. Tak jak kiedyś pisałam, mieszka w Prowansji. Jestem szczęśliwa, że wygląda i czuje się świetnie, jest zadbany i chwalony przez trenera  😍. Jestem niezmiernie dumna z tego co udało nam się z Mihrabem stworzyć  😍. Gorzej, że mam zamówienia na więcej takich Mujahidów  😁

z matką 😉


[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/11143600_1128643177149650_7811590434667592682_n.jpg?oh=cf21c0ed9aa5540f1d32dd66f0b2d117&oe=55E6E2D1[/img]

w ruchu
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11026158_1128641487149819_680831205704671371_n.jpg?oh=8321e01c9f9cc4ee0eb2154be6e0fb49&oe=55F0D9A5[/img]

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/11265012_1128641633816471_8933940656105967878_n.jpg?oh=6c7aa1e0c67f843c27d4fe23543b5ca9&oe=56218C49[/img]

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/l/t1.0-9/1509908_1128642177149750_2004072339565728629_n.jpg?oh=30c178b6823b23fef213e39c9bda8822&oe=561C7421[/img]

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11402692_1128642577149710_5490391237666283963_n.jpg?oh=1a355378a8fab599b823dac1269fa523&oe=56347E00[/img]

Spędza całą dobę na padoku ze swoim kolegą, przed słońcem chronią się w takiej wiatce. Jak różny jest żywot konia sportowego-rajdowca a przedstawiciela innych dyscyplin 🙂

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10501754_1128644600482841_6888089489220807335_n.jpg?oh=0cdc01ed15c5ac6729df83178f70076d&oe=56300553[/img]
Wojenka - pikny  😍 ale ja w ogóle mam sentyment do arabów, ten jeszcze taki przypakowany  😜
kasiakliczkowska Mój ulubiony typ koreczków  😍
Wojenka, omg  ależ  on się  pięknie  prezentuje!  Jaki mięśniak!  Rewelacja.
kasiakliczkowska, elegancko  🙂
aniaagre, dzięki! To trzymam  kciuki  za diagnozę  w klinice. A czym  chcesz  pokryć?
branka, taka  ona delikatna?  Niesamowite. 
monia, auć. Brzmi drastycznie, mam czasem  wrażenie, że  dużo  częściej  kontuzje  człowiek  łapie  przy koniach  a nie na koniach.

Atea ja też lubię takie trochę leżące i grube, ale te wyszły trochę przypadkiem 😀 nie robiłam korków całe wieki- te tylko łapałam gumką, nie szyłam bo to 3 dniowe szkolenie i codziennie robiłam od nowa 😉
Wojenka ale maszyna  😜
anai - ona mnie za każdym razem zabija wrażliwością, szczególnie że jest jednocześnie odważna i no.... jej masa zawsze sprawia, że mi się wydaje, ze to powinien być guboskórny koń hehe. Ale nieraz się już łapałam na tym, że jakieś drobnostki dla niej mają wielkie znaczenie - natomiast to co w niej cenie, to że nie powoduje to jakiejś wielkiej niesubordynacji - pokaże, że coś jest nie tak utratą rytmu czy spięciem się, ale nie będzie z tego powodu ponosić, brykać, gryźć czy przechodzić się po człowieku. Pomimo wrażliwości nie ma w niej kszty oszołomstwa.

Jutro siadam na wałaszka 🙂 ekspresowo z nim idzie póki co, ale równy chłopak z niego, pojętny, chętny do pracy, trochę temperamentny, ale też bez żadnych niefajnych zachowań (tylko przy pierwszej lonży coś próbował tworzyć, ale jasne postawienie sytuacji sprawiło, że więcej nie tworzy - tfu tfu 😉 ).
Wojenka, ależ on piękny!! No cudo dosłownie!
anai, rozważam pokrycie Solarisem http://www.bazakoni.pl/solaris-stalypso-romea
ale ostatecznie decyzję podejmę na miejscu 🙂
branka, faktycznie, przez jej wielkość człowiek w stereotypy wpada 😉 A tymczasem masz wrażliwą księżniczkę. Fajnie, z tego co o niej piszesz to musi być przyjemny koń do pracy. A wałaszek tez się ciekawie zapowiada 🙂 Nie ma nic ważniejszego, niż normalna głowa u konia.
Wojenka, aaaaale ma tam fajnie. I dobrze wygląda....  🙂

monia, Wow, ale sie zmienił ten Twoj młody.... Ciągle go pamiętam jako takiego pastwiskowego ziutka. (btw, Ty czasem coś nie schudłaś? Czy mi się wydaje... 👀 )
Przeżyć z palcem i stopą nie zazdroszczę. Zdrówka :kwiatek:

My po dłuższych kłusach. Muszę przytaszczyć kogoś na zdjęcia. Kucynka pojętna aż za bardzo. Diabli nadali skupiać mi się nad bezwzględnym posłuszeństwem na "prrr"..... Zatrzymuje się do stój i stoi bez ruchu na każde "prrr". Ale może to i dobrze. 😉
To zajeżdżanie się tak przeciągało, a za chwilę wyjdzie na to, że 3 chody w tydzień ogarniemy 😂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
24 czerwca 2015 22:04
Uwaga będzie śmiesznie 😉 To filmik z pierwszych zawodów jednej mojej młodej. Ma 4 lata i prawie całą zimę pracowała sporadycznie a mniej więcej od miesiąca regularnie chodzi. Generalnie to jej trzeci parkur w życiu i starałam się tylko wcelować w przeszkody 🙂
Notilia
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 czerwca 2015 22:06
Constantia, to jest LL? Ogromne!
Constantia, nawet ja się załapałam  na moim czekając na przejazd :-)
Lepiej wstaw przejazd z N na Neniuszce i pochwal się skrótami; -)

STRZYGA normalne LL :-)
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
24 czerwca 2015 22:23
Perlica to Ty byłaś ze mną na parkurze?
No jedno N się udało szkoda, że w drugim nie było tak ładnie 😉 Ma czasem focha i już 🙂 Ale jestem zadowolona z moich koni. I filmik na Neni to nie w tym wątku, bo ona już nie taka młódka, choć się jakoś specjalnie w życiu nie napracowała, mimo różnych jeźdźców. A tydzień temu w Mosznej w N1 miałam trzy pierwsze miejsca. Czasem i tak się udaje 😉

Strzyga wymiarowe 90 cm. Te stojaki nie są zbyt wielkie, to może tak się wydawać.
Constantia, super. Te  wężyki  w linii  😉 Miły  zwierzak,  pokaz  mi przeszkodę,  to ją  skoczę 🙂
Strzyga, na serio?  Normalne  90cm. Niestety  często  widzi  się  LL 80 cm  i potem mamy spory  przeskok  do Lki.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 czerwca 2015 22:32
anai, w sensie, że ogromna w porównaniu do tego, co można spotkać na Pomorzu =)
Strzyga, nie przesadzaj. Jeździłam  w zeszłym  roku  LLki i tylko  na towarzyskich było  LL 80cm. Wszystkie  inne bite 90cm. Le wielkość stojaków  robi  swoje.  U nas np. mamy stojaki  180cm  lub wyższe  i nawet  L na zdjęciach  wydaje  się  malutka.  Przy niższych  stojakach  lub krótszych  drągach  nawet LL robi wrażenie  ogromnego  😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
24 czerwca 2015 22:47
anai ona ma fajną zabawę 🙂 Z prowadzeniem są jeszcze problemy, bo gdzie popatrzy tam idzie, ale jak po drodze jest przeszkoda to hop. Skakałam już na niej rów niebieski i w ogóle nie zrobił na niej wrażenia. Taka śmieszna jest, potrzebuje duuużo czasu żeby dojrzeć.
Wojenka Świetny koń, szkoda, że najlepsze konie opuszczają nasz kraj.

Sankaritarina Obowiązkowo pochwal się młodym  😉  Ostatnio nie mam czasu na nic, trenuje konie, ogarniam dom i trochę mi ubyło.

anai Właśnie tak to jest, że z czasem rutyna nas gubi.

Constantina Jak na pierwszy start to bardzo ładnie.


Jeszcze foty z ostatnich treningów, dziś siadłam na obcego konia i stwierdziłam, że swoje to ja muszę po kopytkach całować . A teraz już nie będę was męczyć zdjęciami.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
25 czerwca 2015 00:18
Monia: ale maszyna 🙂  To twojej hodowli młodziak?
galopada_   małoPolskie ;)
25 czerwca 2015 07:24
moja nowa dziewczynka 🙂

galopada_, zmężniała bardzo! Masz jakieś zdjęcia z jazdy? Jak się sprawuje pod siodłem? 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
25 czerwca 2015 08:40
sonatka, dopiero ją wyciągnęłam na ujeżdżalnię przedwczoraj 😉 jak już będę jezdzić to będą zdjecia 😉 dawaj tu Daviego!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się