Dopasowanie siodła

Help! Czy do Winteców/Batesów WIDE można włożyć węższy łęk (dedykowany normalnym wintecom) np czerwony??
Help! Czy do Winteców/Batesów WIDE można włożyć węższy łęk (dedykowany normalnym wintecom) np czerwony??


na metce jeśli dobrze pamiętam jest napisane, że od czerwonego w górę - mogę wieczorem sprawdzić, chyba że ktoś mnie ubiegnie 😉
A czy ktoś mógłby sprawdzić mi jak cheroki jest kanał kręgowy w wide?
Najlepiej ze zdjęciem? Czy jest równo szeroki?  👀
Wiem, że swobodnie musi wejść cała moja dłoń na całej długości.
Teraz muszę znaleźć odpowiednio szerokie siodło.  😵

Edit: Potrzebne mi jakieś 11-12 cm
Jest na śląsku jakikolwiek pasowacz "wolny strzelec"?
Euphorycznie, jeśli Cię to ratuje, to jutro mogę zmierzyć i zrobić zdjęcie  :kwiatek:
ae baaaardzo! Znalezienie łęku to druga sprawa ale jeśli kanał kręgowy za wąski to w ogóle trzeba odpuścić winteca.
alma., nie powinno sie ze wzgledu na terlice. Wide tylko od bialego leku w gore.
na metce jeśli dobrze pamiętam jest napisane, że od czerwonego w górę - mogę wieczorem sprawdzić, chyba że ktoś mnie ubiegnie 😉


alma., nie powinno sie ze wzgledu na terlice. Wide tylko od bialego leku w gore.


Dzięki dziewczyny, tak myślałam, ale musiałam się upewnić. No to szukam dalej... 😉
alma. fotka na potwierdzenie tego co pisalam - mam nadzieję, że uda się załączyć bo piszę z komórki


Euphorycznie dla ciebie również fotka z tym że ja mam raczej starszy nieco model i nie wiem czy sie spodem od aktualnych nie rozni, nie mge znalezc miarki al z przodu miedzy srubami od leku ma jakies 17 a na tyle okolo 8cm
Dlaczego musieli go zwęzić na końcu, grrrr.  😤
Obawiam się, że moja dłoń ma minimum 10 cm szerokości.  🤔
Dlaczego musieli go zwęzić na końcu, grrrr.  😤
Obawiam się, że moja dłoń ma minimum 10 cm szerokości.  🤔


Spróbuj się zorientowac jak to wygląda w nowszych modelach ten mój ma kiż kilka lat więc mogły wejść jakieś zmiany
Ja mam nowego Wide Dressage. Zerkne, czy na podobna metke wewnatrz.
Bo na stronie Winteca pisza, zeby jednak nie:

"Using the standard EASY-CHANGE® Gullet Range in these WIDE saddles will distort and weaken the Elastiflex tree, which may lead to a breakage that would not be covered under the manufacturers' warranty."
Ja mam nowego Wide Dressage. Zerkne, czy na podobna metke wewnatrz.
Bo na stronie Winteca pisza, zeby jednak nie:

"Using the standard EASY-CHANGE® Gullet Range in these WIDE saddles will distort and weaken the Elastiflex tree, which may lead to a breakage that would not be covered under the manufacturers' warranty."


sprawdź, sprawdź - w sumie jestem ciekawa czy może się to zmieniło, u mnie ta metka jest zdaje się po lewej stronie
Euphorycznie, wieczorem wrzucę Ci zdjęcie, ale wydaje mi się, że w nowym wide kanał nie jest zwężony. Chyyyba  👀
Na fotce od any ewidentnie króluje wąskość.  😁
Masz uj czy wszechstronnego wide, Ae?
ale wintec ze zdjęcia Any to starszy model 🙂 ja mam wszechstronnego
Euphorycznie, większość siodeł (choć nie wszystkie), zwłaszcza tych szerokich ma zwężający się kanał. Trzeba sprawdzić jak się kończy, czy wąsko, czy szeroko. Jedne mniej, drugie bardziej się zwężają, w starych siodłach potrafią się zwężać do takiego stopnia (o zgrozo), że prawie się stykają poduszki. Ja miałam kiedyś Amerigo, które miało mega szeroki kanał, teraz mam CWD, zwęża się lekko, ale kanał dalej szeroki. Rozumiem ból, bo ja też szukałam szerokiego siodła, z szerokim kanałem między panelami.
no i nakłamałam, w nowszym modelu nadal kanał też się zwęża.
Z przodu jest 12 cm, z tyłu 6-7
No to tak zwana doopa. Za mało.
No i jakim cudem to ma pasować na konia z szerokimi plecami.  😵
W Eurodidingu Diamancie też mi się zwężał kanał ale bardzo mało i spokojnie moje łapsko wchodziło przez całą długość kanału.
Będziemy sattelprofi testować - obaczymy.
Sprawdzilam wlasnie metke w moim siodle. Jest wyraznie zaznaczone, ze mozna instalowac tylko leki do modelu Wide.
Są tu może posiadacze Daw-Maga Huberta o rozstawie łęku L lub XL?  👀
Mogę prosić o zdjęcie kanału i pomiar?  :kwiatek:
Pamiętam, że moja rajdówka miała całkiem logiczny kanał tylko tył nam odstawał.
Sprawdzilam wlasnie metke w moim siodle. Jest wyraznie zaznaczone, ze mozna instalowac tylko leki do modelu Wide.


a to ciekawe :P jak widać trzeba wszystko sprawdzać 😉

Są tu może posiadacze Daw-Maga Huberta o rozstawie łęku L lub XL?  👀
Mogę prosić o zdjęcie kanału i pomiar?  :kwiatek:
Pamiętam, że moja rajdówka miała całkiem logiczny kanał tylko tył nam odstawał.


w sumie to się też chętnie podczepię pod to pytanie - super mi się jeździ w aktualnym siodle, ale ujeżdżeniówka na rajdy to chyba nie jest idealna opcja :P już mnie nawet podkusiło by kupić kulbakę niemiecką - niestety okazała się zbyt wąska /ponoć ten największy rozmiar, ale obstawiam błędny opis/
any, wyglada na to, ze zmienili konstrukcje terlicy na mniej elastyczna.
Dziewczyny help.

W co celować na bardzo mocno wykłębioną kobyłkę z prostym grzbietem?
Przymierzyłam już 8 (!) sztuk pasujących szerokością, ale wszystkie mi niestety lądują za blisko tego nieszczęsnego kłebu (po wpakowaniu się w siodło).
Jako tako leżał Kieffer Norbert Koof, ale on z kolei dla mnie średnio dobry.

Były już 2 różne modele prestige, kentaur, jakieś dwa no name, wintec, euroriding i ten kieffer.
Trochę mi sie już pomysly kończą🙁

Dodam, że szukam skokówki, ewentualnie wszechstronnego siodla z klockiem za łydką.
Hm, skoro jest za malo miejsca przy klebie to albo szerokosc jednak niedobra, albo trzeba szukac mocno wycietych. W takim wypadku kieffer to nienajgorszy pomysl🙂
Kieffer i passier.
olq a Kieffer IN AT , sprawdzałaś ? mocno wyciety przedni łęk , i spory tylny klocek który można przesuwać w zależności jak pasuje . ja mam klacz z bardzo nietypowo ukształtowanym kłębem , wysoki , długi, i z siodeł skokowych to tylko ten Kieffer jest dla jej kłębu do przyjęcia .
Czy dobrze myślę, że tybinka na 2 i 3 zdjęciu jest zbyt krótka?
Dzięki.

Niestety węższe siodła są zdecydowanie niestety za wąskie. Ona właśnie ma taki typowo wystający wielki kłąb, jeszcze bez mięśni na plecach (pracuje od niecałego miesiąca), a jednocześnie jest dość szeroka, bo ogólnie duża. :kwiatek:

Kieffer koniu pasował, ale mi śrenio niestety. Popróbuję może z passierami. Chociaż jak znam życie to pewnie wyląduję w tym kiefferze, bo w końcu kon ważniejszy😉
Ale nawet Kieffer modeli ma duzo, moze sie znajdzie jakis kompromis 🙂 nie tylko Koof w ofercie🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się