Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
16 czerwca 2015 07:15
Przyjdzie nam się niedługo pożegnać z Hiluxem i szukamy pick-upa godnego go zastąpić 😉 Mamy w planach obejrzeć Hiluxa, ale 3.0, Isuzu (tu tata jest mocno nakręcony), Forda Rangera, Volkswagena Amarok. W grę wchodzą raczej diesle, chętnie też w kontekście ciągnięcia przyczepy. Jakieś pomysły, rady?
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
16 czerwca 2015 07:45
Amarok ma dobre opinie Hilux'a ma kolega i ciągle coś ale nie pamiętam teraz jaki silnik...ja bym patrzyła za VW 😉
epk, dzięki za odpowiedź.
Tak myślałam, że z tym dieslem  to może być problem.  Jeszcze ma ten nieszczęsny filtr cząsteczek stałych. .. a wiem jakie problemy z nim miała moja mama w swoim secie. Jednak nie dziękuję 🙂

marysia550, dzięki.  Muszę brać pod uwagę przyczepę bo mam Top Mastera, która do lekkich nie należy.  😉
obecnie każdy diesel ma DPF'a ale nie demonizowałabym go. Kwestia jak użytkujesz taki samochód, jeśli jeździsz dużo po mieście i na krótkie trasy to jest duża szansa na przytkanie filtra. Niektóre samochody mają kontrolkę wypalania DPF'a co ułatwia wychwycenie momentu wypalania i doprowadzenie procesu do końca. Uważam że to mocno przydatne i chroni przed problemami.

Jeśli chcesz ciągnąć przyczepę to auto z silnikiem benzynowym musi mieć dużą pojemność i mocną skrzynię biegów inaczej będą problemy i będzie niebezpiecznie. Ja sobie nie wyobrażam ciągnąć przyczepy dwulitrowym benzyniakiem.
Jeśli chodzi o ten samochód to szukałabym z silnikiem 2,7 lub 3,2.
Tu masz fajny artykuł: Suzuki
Zu, o pick up ach moge napisac magisterke 🙂.
Isuzu 3.0 mam ale 2007 rok, ma zrobione ponad 300000 i wymieniam olej, filtry i opony. Auto jest meczone w Alpach i czesto ciagnie przyczepe, po brzegi wyladowana narzedziami. Tylko Ty pewnie myslisz o tym przedostatnim modelu 3.0 ?  Ten nasz to pierwszy europejski model, ma jeszcze stary typ silnika, niskoobrotowy, 3 litrowe w D max ponoc malo ekonomiczne.
Mam teraz D max LSX 2012 rok, 2.5 d. Ma 120000 i dopiero niedawno wymienialam gumy w zawieszeniu.  Tez jest katowany, ciagnie przyczepe, bezawaryjny, w trasie 7 czy 8 litrow. Jest o tyle fajny, ze masz komfort jak w osobowym. Mega cywilizowany, moze nawet jakby luksusowy srodek.
Maz ma Rangera Wildtracka 2014 3.2 d. Tu jest co co chopaki lubia, moc 200 koni, 3200 na haku. Ma zrobione 60000 i tylko serwis co 20000, nic wiecej. Jest najwiekszy z tych wszystkich i jezeli ktos nie radzi sobie z dużym autem to po miescie nie pojezdzi.
Jak bys miala pytania to pisz, kwestia na czym Ci zalezy 🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
16 czerwca 2015 18:13
Dzięki Laski! :kwiatek: No właśnie do Hiluxa jestem mocno uprzedzona- naszym przez 2 lata jazdy wracałam 3 razy na lawecie 😉
Na pewno samochód będzie nowy, z salonu- Tata w życiu nie kupi używanego bo się boi :p Ja sobie mogę jeździć 15-to letnim samochodem, ale Tata jest nieprzyzwyczajony do takich niedogodności :P
U nas na pewno będzie katowany, ale nie aż tak hardcore'owo. Siwy lubi pojeździć po jakichś offroadach, ale jest za cienki na niewiadomoco😉 Przyczepa sporadycznie, ale jednak. No i paka będzie maltretowana, bo jesteśmy w trakcie budowy domu 😉
Kurcze 7-8 litrów w trasie brzmi super! Będziemy chyba się skłaniać ku temu Isuzu.
Ponia   Szefowa forever.
17 czerwca 2015 22:11
adriena, Dziękuję :kwiatek:

Nadal jestem zakochana w mojej a6C6.170 koni to już jedzieeee 😀
Zabiorą mi to prawo jazdy  🙄 po przesiadce z focusa,który max rozpedzał się po 5 kilometrowym bujaniu do 100/h mam masakrycznie "ciężką" nogę.
Biegi 1-3 jest taka mulasta ale jak sie wrzuci 4... 🏇
Oglądałam BMW 3 E90,ale oprócz tego ,że miała ładny kolor i czipa na 168 k to dramat.
Dekster z modeli A6 to C6 i jeszcze C5 to mi się najbardziej podobają.
Szkałam czarnej a mam ciemno szarą,ale cóż wszystkiego mieć nie można  😎
Ciężko jest trafić coś fajnego z tego modelu nie zajechanego.Może te za powiedzmy 32-35 tys są już w miarę pewne,ale te do 30 tys to naprawdę z szukaniem orka na ugorze.Początkowe założenie było nie wydać więcej jak 25 i kupić a4b7 bo byłam chora na nią,ale obejrzałam kilka i stwierdziłam,że to nie to.Dołożyłam,kupiłam większe,z lepszym wyposażeniem(dużo ,dużo lepszym)i nie żałuję jak na razie.Duży samochód ja mała ,ale cóż.Można było kupić małą śliczną Ibizkę,lecz to nie to samo  😉
To auto daje poczucie bezpieczenstwa i komfortu. Fakt kupić coś niezajechanego to nielada sztuka.
adriena, Dekster macie w waszych autach isofix'y? U mnie w a4b7 na pierwszy rzut oka nie ma, ale jak przeczytałam na jakiejś zagranicznej stronie, że koleś w swoim audi znalazł isofixy.. po rozpruciu kanapy.. to padlam
adriena, Dekster macie w waszych autach isofix'y? U mnie w a4b7 na pierwszy rzut oka nie ma, ale jak przeczytałam na jakiejś zagranicznej stronie, że koleś w swoim audi znalazł isofixy.. po rozpruciu kanapy.. to padlam
nie mam niestety i to duży minus, dodatkowo nie mogę wyłączyć przedniej poduszki pasażera..
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
22 czerwca 2015 10:02
Dwa dni temu zostaliśmy z mężem właścicielami takiej oto Vectry C GTS z 2004



Braliśmy pod uwagę jeszcze Toyoty, ale Vectra C była naszym pierwszym typem i kiedy zobaczyliśmy ją w ogłoszeniach, wiedzieliśmy że musimy ją obejrzeć na żywo 😍
To nasze pierwsze wozidło, więc na oględziny wzięlismy ze sobą człowieka, który się na samochodach zna, a Opli miał w swoich rękach już kilka. Według jego opinii auto jest po poprawkach lakierniczych, ale poważnego wypadku nie miało (mechanik na stacji diagnostycznej to potwierdził), wady które zauważyliśmy od razu, to dobity amortyzator z przodu i z tyłu w zawieszeniu coś puka, ale to jest tylko kwestia założenia gumowej obejmy, więc groszowe sprawy.
Za to silnik pracuje cichutko i równo, a co najważniejsze, nie wymaga żadnej interwencji na chwilę obecną. 
[quote author=Quendi link=topic=5139.msg2379477#msg2379477 date=1434824106]
adriena, Dekster macie w waszych autach isofix'y? U mnie w a4b7 na pierwszy rzut oka nie ma, ale jak przeczytałam na jakiejś zagranicznej stronie, że koleś w swoim audi znalazł isofixy.. po rozpruciu kanapy.. to padlam
nie mam niestety i to duży minus, dodatkowo nie mogę wyłączyć przedniej poduszki pasażera..

[/quote]

U mnie są na wierzchu,ale mogą być schowane pod siedzenia.
Ja natomiast nie mogę znaleźć AUX-a,który teoretycznie być powinien.Nie wiecie gdzie tego szukać?
Ech oddalam auto na przegląd i rozrząd i rozrusznik do roboty - wprawdzie sie tego spodziewałam, ale miałam nadzieje ze nie trzeba bedzie tego robic juz. Wolałam chyba czasy bez auta :P za to wszystko inne elegancko, takze tyle dobrze, po naprawie bede mogla śmigać bezpiecznie  🏇
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
25 czerwca 2015 17:14
Ratunku  😵 Dostałam z ASO kosztorys na 6000 na moje naprawy, polecicie mi jakiś serwis w Warszawie (bądź bliskich okolicach), który mi to wyceni taniej? Albo zrobi to porządnie i nie zedrze ze mnie więcej, niż wartość mojego samochodu? Cycki mi opadły  😕
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 czerwca 2015 20:29
Zu a co masz do naprawy? ASO robi wycenę na nowych częściach, Np nie łata małej dziurki w zderzaku tylko kupuje nowy za 2,5 tys  😜 Szczerze mówiąc nie znam nikogo kto serwisuje prywatne auto w ASO jeśli nie jest na gwarancji 😉


Miał ktoś do czynienia z Berlingiem rocznik 2009 w dieslu?

Miał ktoś do czynienia z Berlingiem rocznik 2009 w dieslu?


Ja, mamy w firmie od nowości 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 czerwca 2015 20:41
I jak wrażenia? Spalanie, awaryjność itp? Auto warte uwagi?
Moj ojciec ma w firmie berlingo w dieslu, ale nie wiem ktory rocznik. Auto-ruina  😁 Po czesci wina uzytkowania ale sypie się w nim dosłownie wszystko.
I jak wrażenia? Spalanie, awaryjność itp? Auto warte uwagi?


Spalanie w mieście koło 6, raz go załadowałam po brzegi paszą w workach po 25 kg każdy, przysiadł na zadku, ale poza tym prowadził się normalnie, spalanie trochę wzrosło. Jedyny problem jaki z nim mieliśmy jak do tej pory to urwany kosz na koło zapasowe, bo ktoś je sobie pożyczył, a robi od poniedziałku do piątku po 100-150 km, ale średnio załadowany. Nawet lubię nim jeździć, ale niestety mamy wersję bez czujników parkowania  🤔
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
26 czerwca 2015 07:37
Jeeny mam nauczkę, żeby się trzymać z dala od ASO 😵 Tata mnie namówił na pierwszy przegląd w ASO, ale i jemu mina zrzedła jak zobaczył kosztorys 😁 Wysłałam do kilku serwisów, jeden sam zgadł, że to ASO i powiedział, że połowa rzeczy jest zbędna do robienia, bo to nie samochód na kolejne 10 lat, drugi samą robociznę wycenił mi 3x taniej 😁 Nic tylko pracować w ASO ;P
Zu, a co jest do zrobienia? musisz wszystko robić na raz? może część rzeczy ogarniesz we własnym zakresie w normalnym warsztacie? ja bym poszukała forum mercedesa i jakiegoś niezależnego serwisu marki, żeby porównać chociaż wycenę 😉

edit. pisałyśmy równocześnie, nie zauważyłam 😉
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
26 czerwca 2015 08:15
Ogólnie do zrobienia jest sporo i w część rzeczy nawet wierzę (przewody hamulcowe widziałam na własne oczy i wiem, że bezpieczne nie są 😁 ). Pojadę w środę na wycenę do jakiegoś małego serwisu (poleconego), który się podjął doprowadzenia go do stanu używalnego i bezpiecznego 🙂 Mogę Wam tu wstawić listę jak się czegoś doczytacie 😉
OSŁONY PRZECIWHAŁAS. (WSZYSTKIE)
DOLNEJ STR. SILNIKA, DEMONTAŻ I MONTAŻ
OSLONA DZWIEKOCHLONNA 
NAKLADKA
PRZEWODY HAMULC.,
WYMIANA
PRZEWOD A1234209328 2,00 SZT
PRZEWOD A1234208728 1,00 SZT
PLYN HAMULCOWY 1L A000989080713 1,00 SZT
A4202812376 A123420762864 1,00 SZT
KOLUMNY ZAWIESZENIA (OBIE) Z PRZODU,
DEMONTAŻ I MONTAŻ, EW. WYMIANA
POJAZD (ELEKTRONICZNIE/ Z PRACAMI REGULACYJNYMI), WYKONANIE POMIARU
DODATEK DO POMIARÓW: POCHYL. KOŁA/ 0040671701 1,00 SZT
WYPRZ. SWORZNIA ZWROT. NA PRAW. PÓŁOSI
PRZED., REGULACJA
DODATEK DO POMIARÓW: POCHYL. KOŁA/ WYPRZ. SWORZNIA ZWROT. NA LEWEJ PÓŁOSI
PRZED., REGULACJA
AMORTYZATOR A1683203130 2,00 SZT
LOZYSKO A1689810318 1,00 SZT
PODPORA GUMOWA A1682400618 2,00 SZT
PODPORA GUMOWA A1682401617 2,00 SZT
PRZEWÓD ELASTYCZNY SPRYSKIWACZY SZYB, WYMIANA
REP. PRZEWODU SPRYSKIW. T SZYBY A1698600892 1,00 SZT
ŁOŻYSKO (1) NA WAHACZU OSI TYLNEJ,
WYMIANA (WAHACZE WYMONTOW.)
BOCZNY WAHACZ WZDŁUŻNY (1) OSITYLNEJ
DEMONTAŻ I MONTAŻ, EW.WYMIANA LOZYSKO
Nieśmiało wpadniemy i się przedstawiamy  😡 Ford mondeo, 2.0 diesel 140 kucyków, pierwszy mój poważny samochód, do tej pory jeździłam małymi podjazdkami. Ciągle jestem oczarowana tym samochodem. Na początku marzyłam o białym albo czarnym ale w ostateczności kocham je całym sercem i nie mogę oderwać wzroku  😍
Mój samochód wrócił wczoraj na lawecie  🙄

Dzieje sie dokładnie to.Zrzuciłam u mechanika pod warsztatem i ma dziś na nie patrzeć a ja do pracy jeżdzę 20 letnim golfem 3 combi  😁
Mi znowu ktoś walnął w tył i się nie przyznał, kolejne dziary, już tylko z przodu nie mam  👿


Ale mam inne pytanie - jak się zapatrujecie na olej napędowy "premium" typu Diesel Miles na Statoil czy BP Diesel Ultimate?
Tylko chodzi mi o sprawdzone informacje, porównanie składu, opłacalność, czy faktycznie do niektórych silników lepiej je lać, a nie typu "szwagra kolega mówił że to i tak to samo 😉
Dworcika   Fantasmagoria
09 lipca 2015 06:17
Po cichutku rozglądam się za większym autem. Nasza Micra oczywiście spisuje się rewelacyjnie i za diabła nikomu nie oddam, ale spokojnie mogłoby być jeszcze coś większego.
Dla mnie typem numer jeden od 17 lat jest Ford Focus 😁
Dokładnie ta wersja
[img][/b]
Starsze roczniki - koszt operacyjny ok. 6 tysięcy.

Opcjonalnie Passat, kombiaczek.

Jest sens w ogóle z takim budżetem patrzeć? Na co zwracać uwagę przy tym modelu (i które "paski"?). Zna ktoś bliżej te fordki? Ja się w nich kocham od zawsze 😉
Ja miałam 😀 1.4 benzynę 1998 r.Kochałam ten samochód nad życie.Auto tanie w utrzymaniu,palił mało,tanie części.Wygodne z ładnym środkiem.
Ja mojego sprzedałam w stanie idealnym z oryginalnym przebiegiem 180 tys za 4 tys.Trzeba przy kupnie patrzeć głównie na zawieszenie czy nie zgnity.
Wnętrze  jest z dobrych jakościowo materiałów,więc jak coś jest powycierane to znaczy,że auto było tyrane. Do kręcenia sie po mieście idealne.

Ps.Moje łałdi nadal u mechanika  🙄
heroinx, gwash, - mój szwagier ma takie mondeo. I właśnie musi lać tylko tą lepszą ropę. W przeciwnym razie wtryski się zatykały.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się