Ogłowia

Potrzebuję jakiegoś sensownego ogłowia i chciałam się poradzić  :kwiatek:
Typ nachrapnika jest totalnie nieistotny, ponieważ ogłowie będzie do hackamore. Natomiast chciałabym, żeby miało podszyty pasek potyliczny i naczółek oraz żeby było w miarę "głębokie", czyli żeby paski policzkowe nie leżały zbyt wysoko.
Druga sprawa - mocne. W obecnym Waldhausenie po czterech miesiącach regularnej jazdy dwa-trzy razy w tygodniu skóra trzymająca sprzączki w paskach policzkowych puściła pod ciężarem hacka  😲
No i jeszcze tak do 200 zł  🙂 Nie musi być super piękne, ważne, żeby było to, co powyżej.
Ktoś coś?  :kwiatek:
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 czerwca 2015 09:37
podstawowe ogłowia Harry's Horse powinny spełnić twoje oczekiwania 😉
np. "Bronze", "Luxury", "Luxury II"
sei, a jak z rozmiarówką ogłowi Harry's Horse? Mój koń nosi standardowego fulla (Premiere, Horze, Kieffer), ale potrzebuję trochę mniejszego ogłowia do wielokrążka i zastanawiam się właśnie nad ogłowiem HH - czy między cobem a fullem jest jakaś spora różnica? 🙂  :kwiatek:
sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 czerwca 2015 00:58
hmmm możesz poprosić sklep o zmierzenie zawsze 😉
na mojego rudego mam full i jest bardzo duży w moim odczuciu. przy wędzidle z dużymi kółkami do pasków wędzidłowych dorabiałam dziurki...trochę żałuję, że nie wzięłam coba.
ale trzeba przyznać, że koń może mieć nieco niewymiarowe wiadro.
przyjęłabym, że full to solidny full, a cob to solidny cob, ale wciąż cob 🙂
:kwiatek: bardzo dziękuję za podpowiedź, tak właśnie myślałam żeby raczej celować w coba. Ale podpytam sklep o dokładne wymiary  😉
czy ktoś wie jakiej firmy jest ogłowie z takim znaczkiem ?

Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
28 czerwca 2015 15:46
Chyba Horze. W każdym razie oni mają znaczek z literka z 😉
Kojarzycie jakieś ogłowie z nachrapnikiem angielskim (kombinowanym),
które ma szansę dobrze na dużej głowie wyglądać?
Naczółek najchętniej mocno opadający.  👀
Pozwolę sobie pochwalić się ogłowiem munsztukowym od p.Marka.
Ogłowie robił według mojego projektu.
Jak tylko będę miała zdjęcia na modelce to oczywiście pochwalę się i nimi ;-)
draskaeb, zjawiskowe!! Jak najszybciej zdjęcia na koniu 🙂
Drodzy Revoltowicze 🙂 czy dysponuje ktoś wymiarami ogłowia Busse Comfort, rozmiar Cob? Doczytałam, że podobno wypada dość małe. Kobyła nosi co prawda cob, ale raczej większe niż mniejsze cob i boję się, że się nie zmieści. Z góry dzięki 🙂
draskaeb po prostu  wooow  😍 Można wiedzieć jak wyszło cenowo-może być priv  😉
Przychodzę poskarżyć się na mega bubel Dawmaga. Kupiłam na Cavaliadzie ogłowie, z takim cofniętym paskiem potylicznym. Kosztowało 700zł bez wodzy ( uważam, że to bardzo dużo) ogłowie ma również profilowany pasek od nachrapnika, pasujący do potylicznego. Niestety na każdym jednym koniu wszystko się rozjeżdża i nachrapnik wjeżdża koniowatemu na uszy. Najdroższy bubel jaki kupiłam w życiu!
kitty, ja bym spróbowała zrobić zdjęcie i takie ogłowie do Daw-Maga zwrócić. To jest ich chyba jakiś zupełnie nowy model i może go po prostu nie przetestowali dobrze w użytkowaniu?
Czy do pana Marka trzeba najpierw zadzwonić czy na maila też odpisuje?
quantanamera próbuję.... Tylko dawmag mnie odsyła do sprzedawcy, a sprzedawca lekko ciężki w kontaktach....
kitty, nie daj się i ciśnij, co ma sprzedawca do wadliwego produktu. Swoją drogą, masz jakieś zdjęcie tego ogłowia? Ciekawi mnie takie rozwiązanie nachrapnika, bo przy profilowanych potylicach nachrapnik musi być dopinany na dole, żeby się to mogło wszystko sensownie trzymać.
quantanamera nie mam takiego żeby było to widać... jutro zrobię. To jest mega durnowato rozwiązane ( przyznaję, że tak mi się podobało, że się nie przyjrzałam...) bo ma szeroki potyliczny i kij wie po co, naczółek puszczony osobno górą przez chyba dwie szlufki. Natomiast nachrapnik regulowany z obu stron. Kretyńska hybryda....

edit: dodaję fotki
nie wiem czy to odpowiednie miejsce. Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś ogłowie cob rurkowe najl;lepiej z regulacją na wysokości potylicy. Nachrapnik może być grubszy, ale nie przesadnie bo to na młodego 2 latka taranta , zeby nie przekombinowac  😉
kitty, faktycznie okropność 🤔. Ale tak dziwne profilowanie raczej nie ma prawa dobrze się układać..
Przekombinowane na maksa i będzie zjeżdżać na 100%, chyba że na samej górze rymarz dorobi szlufkę na pasek. W ogóle bubel z samego założenia, bo pasek od nachrapnika w tym ogłowiu musi leżeć nad paskiem wędzidłowym, a to ogranicza ruchomość i swobodę działania wędzidłowego paska i samego kiełzna.
quantanamera próbuję ich przekonać żeby mi wszyli pasek nachrapnika od spodu w pasek potyliczny  🙂
Albo ta 3 szlufka i do tego takie dziurki w pasku potylicznym zeby nachrapnik na glowie byl z wierzchu, ale potem przechodz na spód i nie krzyżował sie z wedzidlowym.
Dava   kiss kiss bang bang
12 lipca 2015 11:38
Dla mnie to oglowie jest zwyczajnie zle zapiete  😉
Dava, jak źle zapięte? Sprawdzane na 3 koniach - jak nachrapnik jest napięty to zjeżdża i tyle. Jakiekolwiek napięcie nachrapnika to ten pasek zjeżdża. A raczej nie o to chodzi, żeby sobie nachrapnik luźno był dla ozdoby.
No chyba, że uważasz, że tam powinny być paski wędzidłowe dopięte, ale to już byłby totalny koszmarek 😉
Dava   kiss kiss bang bang
12 lipca 2015 12:53
Jakie napiecie nachrapnika i jaki pasek?
Na zdjeciu jest niezapiete w ogole, nachrapnik zapiety za nisko jak dla mnie (widze ze dziurek brakuje, wiec moze nie ma jak).
Nie mowie, ze ten model jest jakis udany, ale ja ubralabym go inaczej i cofnela czesc potyliczna do tylu i inaczej  wyregulowala i pozapinala paski  😉
Zwrocic oglowie mozna tez, producent musi przyjac (a z tego z pamietam wedle nowych przepisow to sklep tez)  :kwiatek:
Dava, aaa nie, to było zdjęcie robione na moim kasztanie tylko po to, żeby pokazać w DawMag, bo  na gniadym i karym nie widać dokładnie, bo aparat słaby 😉. Na niego to by dwa razy dało się owinąć 😉. Ale dokładnie tak samo zachowuje się wyregulowane na modelu, na ktorego jest dobre 😉. Części potyliczną jak się cofnie to niestety zapięty nachrapnik i tak ciągnie ten pasek. Ono się tak samo zachowuje na każdej głowie, super poprawnie zapięte 😉.

Poza tym to na serio idiotyczne, że nachrapnik jest na zewnątrz - przecież powinien być zapięty POD paskami wędzidłowymi. A tu trzeba przeplatać i to ani nie funkcjonuje ani nie wygląda.
Potylica jest sama w sobie słabo wyprofilowana, to powinny być miękkie linie, a nie takie ostre zakręty. Na kasztana epk jest też za krótka 😁
Ja bym to ogłowie próbowała uratować tak, jak mówi Zorilla, bo samo zjeżdżania paska na uszy nie jest jego jedynym problemem. Nachrapnik musi iść pod paski wędzidłowe.
Chociaż ja bym się nie certoliła z ratowaniem, tylko zwróciła. Taki model nie nadaje się do użytkowania po prostu.
A może problem jest w tym że jest w ogóle źle skonstruowane? Patrzcie jak ma Dyon:

A to 'meksykańskie' podgardle to jaki ma cel?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się