SIODŁA

Czy siodła west. 16, odpowiadają wielkością tak mniej więcej siodłom klasycznym (16)? Pytam się,  bo moje stare klasyczne siodło,  woła już o pomstę do nieba, a ta moja kobyła jest nie wymiarowa i postanowiłam zmienić na bezterlicówkę,  lub west. Bezterlicówkę testuję, ale zastanawiam się też nad siodłem west. 
Watrusia, teoretycznie różnią sie o dwa cale, to jest
angielska 16" = westernowa 14"
angielska 17" = westernowa 15"
ale w praktyce zależy też od Ciebie i od siodła. W angielskim potrzebuję 17,5", w westówce najwygodniej mi w 16"
Najlepiej zawsze przymierzyć 🙂
kozdanda, a nakładka żelowa na siodlo nie da rady?
Libeerte teoretycznie dało by radę, ale pytam o taki sposób jak sobię wymyśliłam... obstawiam, że przeszkadzałby mi ten żel na zewnątrz
Jakie polecacie siodła wszechstronne z możliwością wymiany łęku do 2500 zł? 👀 ❓
Paulinka, dziękuję serdecznie  :kwiatek: Dla mnie klasyczne, to 16,5 -17, bezterlicówka to 16, czyli mam szukać west. 14-15. Wiem że trzeba mierzyć 🙂, ale przynajmniej teraz już wiem co szukać. 
A ktoś tu może wie cokolwiek o przedstawicielstwie siodel Erreplus na Polskę?  Wiedza co robią ?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
21 czerwca 2015 21:09
[s]Czy ktoś może się podzielić opinią na temat Wintec 500 Jump Cair? Jak sprawdzają się na skokach do mniej więcej 120cm? [/s]

edit: znalazłam odpowiedni wątek, którego wcześniej nie zauważyłam  :kwiatek: :kwiatek:
Hermes, jeśli ma się przypięte małe klocki, to jest średnio. Chociaż... Da się przyzwyczaić.
Słuchajcie, kto z Was robił siodło u pana Andersza?
Jak wrażenia? Warto? Da się zrobić nietypowy wymiar?
Ja robiłam i jestem bardzo zadowalano.  Miałam spory problem ze znalezieniem siodła pasującego pod mój tyłek. Jestem szczupła, wysoka i długonożna, a teraz mam siodło idealne i bardzo wygodne. Osobiście polecam.
A jak z wymiarem na konia? Trudno zrobić pomiary?  👀
Można wiedzieć jak masz model? Mogę jakieś zdjęcia?  :kwiatek:
napisz pw z pytaniami, chętnie odpowiem

czy ktoś orientuje się jak jakościowo wyglądają siodła waldhausen?
sprawiłam sobie takową ujeżdżeniówkę, a znajomi stwierdzili że jak ją dostanę to abym ją sprzedała zanim się rozleci. 🙁
Jeśli Euroriding ma rozstaw łęku 30, to jak on wypada w rzeczywistości?
Jeśli pasował mi na konia Euroriding Diamant fit 3 to jaki to właściwie rozstaw?  👀
Fantine   Koń to koń, ale za to koń!
05 lipca 2015 18:18
czy jest możliwa wymiana zamków od puślisk? tzn. czy jest szansa, że dobrze zrobi to "zwykły" rymarz?
Pytanie. Czy jest na rynku ktoś,  jakaś firma która pasuje nowe siodła a jednocześnie bierze w rozliczeniu poprzednie siodło kupującego? ?
Klami, zdaje się, że ostatnio znajoma zamawiała equipe'a i zostawiła coś swojego w rozliczeniu

kto pomoże rozszyfrować numery stubbena? dobrze myślę, że te 18 przed 2 na końcu to rozmiar siedziska?
Dostałam na przymiarkę, miała być 17, ale jest wielkie  😵 przepraszam za słabe zdjęcie, robione na szybko telefonem
Dworcika   Fantasmagoria
07 lipca 2015 19:57
ae, zmierz to siodło miarą krawiecką - od środka tego bocznego "gwoździa" na boku przedniego łęku do środkowego punktu tylnego łęku, mierząc po przekątnej w linii prostej (a nie po siedzisku) siodło 17" ma 43cm.

Linia przerywana, z tym że powinna sięgać nieco wyżej na łęku, dosłownie do krawędzi.
Dziękuję  :kwiatek: właśnie nie do końca wiedziałam jak zmierzyć.
wychodzi 44,5  😵
Dworcika   Fantasmagoria
07 lipca 2015 20:23
To równe 17,5"...
ae jeśli Tobie w nim wielko to mnie pewnie byloby idealnie tylko pewnie na konia rozstawy nie te.  😁
Ja ostatnio powoziłam sie trochę w uj 17" i stwierdziłam, że jednak czuję się jak hipcio w konserwie.
Niestety, na konia dobre tylko na mnie tą razą za małe.  😵 😂
ae, dzięki za info. Tylko kurczę jakos nie jestem przekonana do tego Equipe. :/

Może ktoś jeszcze bierze przy zamówieniu nowego siodła poprzednie w roliczeniu ? Siodło innej marki niż to nowe? :/
Witam,

Czy ktoś z was używa siodła KONRAD SIODLARZ  ?
[img]http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/55/08/88/17/5508881785[/img]

Z tej aukcji -
[[a]]http://allegro.pl/show_item.php?item=5508881785&msg=Tw%C3%B3j[[a]]+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Jestem zainteresowana tylko chciałabym usłyszeć jakieś opinie.

Z góry dziękuję  :kwiatek:
Averis   Czarny charakter
24 lipca 2015 14:36
Spróbuję tutaj - czy ktoś z Was kojarzy siodło Sommer Meteor?
mils   ig: milen.ju
26 lipca 2015 19:05
Czy ktoś dysponuje dobrym zdjęciem jakiegoś siodła Equipe w kolorze red brown? Albo chociaż widział na żywo i mógłby się wypowiedzieć jak ten brąz wygląda?
nieaktualne [s]czy jest w wątku ktoś, kto ma siodło HB Contact i stoi z koniem gdzieś na Mazowszu? Prawdopodobnie będę zamawiać u nich skokówkę i szukam kogoś, kto ma takie siodło i zgodziłby się je pokazać na żywo. Z góry dzięki  :kwiatek:[/s]
Jako kompletnie zielony człek w temacie siodeł ujeżdżeniowych czy przy wzroście 165 cm tybinka o długości 44 cm będzie okej czy za długa?
Raczej za dluga, ale moze masz wyjatkowo dlugie udo - zmierz🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się