Targi końskie - daty i miejsce.

ceny normalne. Raczej nic taniej niż na tablicy. Pytaliśmy o jedną kuckę - 1200zł.  Były koniska przeciętne za 3-4tys, ale były też szlachetne, ładne z paleniami ( https://www.facebook.com/photo.php?fbid=640726172670274&set=a.640722822670609.1073741865.395339057208988&type=3&theater) po 10-11 tys. Za tą https://www.facebook.com/photo.php?fbid=640739192668972&set=a.640722822670609.1073741865.395339057208988&type=3&theater - 5 tys - dwulatka, niezły rodowód, mega wysoka(więc można liczyć się z czipami...) bardzo spokojna, ale pół roku temu już pod siodłem 🙁(
Isabelle nie wiem jak kucyki ale wśród dużych koni można było znaleźć kilka koni wlkp, sp, z pełnym rodowodem, ujeżdżone (przynajmniej tak mówiono) albo oprzęgane w cenie 6-8 tys także niedrogo ale też nie wiadomo jak się trafi.
Był koń Parys (pamiętam go z zeszłorocznych list startowych) za 4 tys. Jak zapewniał handlarz 110 skacze🙂 Ale poza stawem skokowym chyba coś więcej było z nim nie tak... Był przecudny wałach wlkp 5 latek też za 4tys. Niestety wykastrowany dwa tygodnie temu i trochę się wyprawiał... Wszystkie szlachetne które oglądaliśmy miały pochodzenie obustronne.
Czesio ta 5tka która razem stoi to nawet mniej kosztowała niż 10-11tys , [url=http://(https://www.facebook.com/smkiskluzak/photos/a.399948580147115.1073741838.338022989673008/399948680147105/?type=3&theater]skarogniady 7latek po Saganku[/url] co się ogierzył bodajże 7 tys, ten ciemnosiwy z tym średniosiwym para zaprzęgowa za 16tys, ta biała też jakoś koło 7 tys. Te gniade wysokie co w parze w zaprzęgu chodziły po jarmarku były droższe, bodajże za 22tys .


Niektóre konie miały kopyta w opłakanym stanie np te dwa grubasy zaprzęgnięte do wozu/bryczki z kopytami każde w innym kształcie i nogi powykręcane tak, że jeszcze nie widziałam czegoś takiego. Ta kasztanowato-srokata z galerii BASZNI też miała mocno nieciekawe. Ale trzeba przyznać że większość koni była zadbana, przygotowana do targów, wyczyszczona, ogarnięta. Niektórym jak się brało nogę to było widać, że świeżo po kowalu.

Ciekawa jestem czy ta tarantka z wieeeelgachnym brzuchem znalazła nabywcę?
Czy ktoś wybiera się do Pajeczna w te weekend? czy we wrześniu zwykle jest tyle koni i stoisk co w maju?
Oj wybiera wybiera 🙂
Wlasnie tez sie zastanawia, bo bylam tylko w maju 😉
Też chcę się wybrać - mam nadzieję na duży wybór w sprzęcie dla koni... niestety nigdy tam nie byłam, także dołączam się do pytań wyżej  😉
maliniaq   Just do your job.
12 stycznia 2015 20:52
Słyszał ktoś coś o targu końskim w Holandii (chyba Galander?)? Kiedy jest on organizowany?
Kiedy są wc najbliższym czasie jakies targi końskie ?
agaj, maszewskie zostały przeniesione i jeszcze całkiem niedawno sie odbywały (ale ost. miesiąca nie mam informacji), gdzie... nie pamietam;/  ale mogę się dowiedzieć. tylko nigdy nic wartego kupna tam nie widziałam (czasem jakiś fajny zimm, raz chyba ciekawy kn, ale ceny duże...), generalnie koni mało, słabe. nawet handlarze mówią, ze się tam jedzie ew. obejrzeć, pogadać, robić/zbierać zamówienia, a nie kupować/sprzedawać. lepiej bezpośrednio do handlarzy, albo po ogłoszeniach szukać.
[quote author=horse_art link=topic=6757.msg2384525#msg2384525 date=1435591672]
agaj, maszewskie zostały przeniesione i jeszcze całkiem niedawno sie odbywały (ale ost. miesiąca nie mam informacji), gdzie... nie pamietam;/  ale mogę się dowiedzieć. tylko nigdy nic wartego kupna tam nie widziałam (czasem jakiś fajny zimm, raz chyba ciekawy kn, ale ceny duże...), generalnie koni mało, słabe. nawet handlarze mówią, ze się tam jedzie ew. obejrzeć, pogadać, robić/zbierać zamówienia, a nie kupować/sprzedawać. lepiej bezpośrednio do handlarzy, albo po ogłoszeniach szukać.
[/quote]

a masz jakieś namiary na handlarzy zachodniopomorskie lub wielkopolskie ?
I jeśli możesz proszę dowiedz się gdzie są przeniesione te targi z maszewa
kilku przyjezdza do nas co jakis czas po pasze, sa z okolicy (okolica szczecina), plus jeszcze jakis 2 ktorych nie polece bo ci pewnie jakis kit wcisną...
jak ich w weekend zobacze wezme namiary.
no i znajomego z dużą ilością takich koni do sprzedania. fajnych, dobre ceny, tylko wiekszosc mlode.... jak cos to pv
Wiecie może gdzie kiedy są targi w P
ajęcznie 2017 roku
Pajeczno mozna zapamietac jako pierwsza sobota po Stanislawie
Witam!
Czy ktoś ma konia z Pajęczna?
Warto tam kupić konia?
Na co należy zwracać uwagę przy kupnie konia?
O co zapytać sprzedającego?
Czy koń będzie się nadawał do rajdów jednodniowych, do małego crossu i skoków na poziomie max. P?
Pozdrawiam  :kwiatek:
Diana32, patrząc na to, jakie zadajesz pytania, polecałabym Ci kupienie konia z zaufanych i sprawdzonych rąk, a nie na targu.
Ok
Witam gdzie są jakieś targi końskie?oprócz Skaryszewa pamietam kiedys byly w Maszewie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się