Instruktor bez papierów

Smok wspomniał Chojnów (wyciągając inne wnioski, niż ja bym wyciągnął).

W tej chwili w tej stajni stoi pięcioro szoleniowców. Troje sportowych i dwójka IRR, jedno z nich szczyci się dodatkowo srebrną odznaką jeździecką. IRR biorą 120zł/godz, mimo treningu w skrajnie beznadziejnych warunkach (rekreanci mają dla siebie halę namiotową używaną także jako magazyn słomy - nie mogą korzystać z głównej hali ani placów zewnętrznych). W lecie nie mają lekko. A jednak - biznes się kręci. Lokalizacja ma kluczowe znaczenie. (Nie, żeby nie było ludzi którzy dojadą 50 czy 150km do wybitnego szkoleniowca, takie osoby są, ale to jest mała część rynku.)

Ł.


Smok wspomniał Chojnów (wyciągając inne wnioski, niż ja bym wyciągnął).


Możesz to rozwinąć  😲 O jakie wnioski chodzi ?

Dzisiaj naprawdę trzeba się nagimnastykować żeby zdobyć klienta i nie wystarczą działania typy mam, coś to klient przyjdzie sam , bo nie przyjdzie . Może dogadać się z firmami organizującymi wypoczynek w większym mieście , może rozesłać po firmach ofertę na Eventy , może  złożyć ofertę dla hoteli i pensionatów na organizowanie atrakcji dla klientów . Ty ściągasz klientów a oni w celu uatrakcyjnienia oferty przywożą busem do ciebie klientów na przejażdżki konne i grila czy zakończone ogniskiem  z piwkiem , grochówką itd. Mają nocleg w dobrym hotelu i atrakcje w postaci przejażdżek konnych  😉 Macie na pewno gdzieś obok fajną  bazę noclegową ? A klient jak sobie pojeździ to potem chętnie spożyje ( coś niecoś ) zwłaszcza w weekend , pod prosiaczka ,grochówkę , kiełbaskę ,karkówkę etc. ważne żeby po dobrej przejażdżce konnej pachniało że kiszki marsza grają , a do karkówki etc , żeby było zimne piwko  😁 Może dogadać się z firmami i zrobić akcję promocyjna ich produktów , może coś dla dzieci . Konie to nie tylko konie zwłaszcza jak nie ma się pensionatu w centrum wielkiego miasta.
wracając do tematu oc 🙂
wykupiłam oc w MGZ Gama, do tego "NNW ryczałt dla rekreacji" również w MGZ Gama.

Aktualnie pracuję nad super regulaminem jazd. Zauważyłam, że ludzie nie wiedzą co to NNW i OC i jaki zakres ochrony dają. Dlatego chciałabym dać do publicznej informacji czyli w regulaminie krótkie definicje tych pojęć.
wracając do tematu oc 🙂
wykupiłam oc w MGZ Gama, do tego "NNW ryczałt dla rekreacji" również w MGZ Gama.

Aktualnie pracuję nad super regulaminem jazd. Zauważyłam, że ludzie nie wiedzą co to NNW i OC i jaki zakres ochrony dają. Dlatego chciałabym dać do publicznej informacji czyli w regulaminie krótkie definicje tych pojęć.



Dać możesz wszystko , papier cierpliwy wszystko przyjmie . Znajdź tylko tego co go przeczyta. 😁 😁 😁

P.S Widzę że wymiękłaś i nie liczysz już na odpowedź od prawników  😉
Smok10, ty chyba naprawdę żyjesz w innym świecie 🤔 Jakąś imprezę zbiorową udaje się przyciągnąć raz na kwartał - czyli 2x w roku, bo 2 lata nie było okazji do kuligów.
I nie umiesz liczyć. Dla klientów przywiezionych busem trzeba mieć konie! W stosownej ilości. I chyba powiązane sznurkami w tramwaj, żeby imprezowicze się nie zabili.
Czy ty w ogóle byłeś kiedyś organizatorem jakiejkolwiek imprezy?

Wielce doceniam Twoje dobre chęci, naprawdę. I wiele "pomysłów" mogłabym dorzucić, część z równą... swobodą jak ty, a tych dobrych - raczej nie chciałabym upowszechniać 😁 Myślę jednak, że jeśli ktoś parę lat prowadzi dany biznes, to ma lepsze rozpoznanie rynku niż ty.

A te trzy rzeczy są kluczowe: lokalizacja, rozpoznanie rynku, stosowny kapitał. Dopiero potem dobrana oferta i promocja tejże. Fakt, nigdy nie twierdziłam, że się nadaję na bizneswoman, na pewno nie w pojęciu - wszystko jedno co, byle się Działo, tu się zyska, tam się straci - i się kręci. Podziwiam obrotnych ludzi, staram się od nich uczyć. Ale pewni ludzi mają jedna cechy, a inni - inne.

W ogóle bardzo ciekawy byłby wątek, tylko... nikt by w nim nie pisał. W biznesie nikt nie wyrywny do dzielenia się Naprawdę dobrymi pomysłami.

sine, naprawdę myślisz, że smok jest zdolny do wyciągania wniosków? 😁 Skoro nie pojmuje twojego opisu?
Mimo, że jakiś czas temu sam pisał: grunt, to lokalizacja?

Smok10, nie zżymaj się, odbieram twoje wpisy jako przepojone autentyczną życzliwością, którą wyrażasz jak umiesz. Dziękuję! W imieniu swoim, i tych, którym (może) się jakaś lampka zaświeci.
No fakt , jak ma się ośrodek jeździecki to warto by mieć konie. Ogólnie w biznesie , nie szuka się na siłę problemów tylko stara się rozwiązać sytuację . 😉 O lokalizacji pisałem już wcześniej i jest to oczywiste że jest najważniejsza. ( nie rusza mnie sarkazm ) ale dawałem też przykład że i bez wspaniałej lokalizacji ludzie sobie radzą , tylko na pewno są trochę  odważniejsi od ciebie . 😉 Nie wyszukują na siłę problemów i nie gadają jak mantra że się nie da , bo podobno nie da to się tylko parasola w tyłku otworzyc . 🙄 Wiem jak funkcionuje koński biznes i wiem że się da , ale nie z mentalnością komunisty.  😉 Niestety ale cały ten przemysł jest do restrukturyzacji , żeby mógł funkcionować musi być dochodowy . 😉


Myślę jednak, że jeśli ktoś parę lat prowadzi dany biznes, to ma lepsze rozpoznanie rynku niż ty.


Nic bardziej mylnego. Ile fajnych koncepcji w życiu podrzucili mi ludzie spoza branży , a moja głowa w tym była  by to dostosować do moich potrzeb. 😉
Ale fakt , ja nigdy nie byłem niczyim pracownikiem i zawsze samemu dbałem o własne interesy.  😉
Smok10, mój brak odwagi nic nie ma do tematu - bo to nie moja działka = nie mój biznes. Na szczęście zajmują się tym nieźli organizatorzy (choć mi też nieźle idzie, gdy trza), i to ich problem, nie mój.
Ja sobie wyciągam wnioski dla siebie - w moich działkach. W życiu nie ubrałabym się w rekreację bez dobrej lokalizacji (albo uczynienia z lokalizacji dobrej).
W życiu nie ubrałabym się w rekreację bez dobrej lokalizacji (albo uczynienia z lokalizacji dobrej).


Bardzo ciekawe stwierdzenie  😉 Żeby uczynić lokalizację dobrą ,to trzeba w tej lokalizacji ( nawet złej ) rozwinąć i wypromować biznes .  😉
[quote author=Juliaaa link=topic=97546.msg2385255#msg2385255 date=1435698334]
wracając do tematu oc 🙂
wykupiłam oc w MGZ Gama, do tego "NNW ryczałt dla rekreacji" również w MGZ Gama.

Aktualnie pracuję nad super regulaminem jazd. Zauważyłam, że ludzie nie wiedzą co to NNW i OC i jaki zakres ochrony dają. Dlatego chciałabym dać do publicznej informacji czyli w regulaminie krótkie definicje tych pojęć.



Dać możesz wszystko , papier cierpliwy wszystko przyjmie . Znajdź tylko tego co go przeczyta. 😁 😁 😁

P.S Widzę że wymiękłaś i nie liczysz już na odpowedź od prawników  😉
[/quote]

zapytałam prawników z PZU o kilka rzeczy (pisałam na forum mniej więcej o co ich zapytam), ale nie udzielili mi do tej pory odpowiedzi, jeżeli udzielą, to na pewno wrzucę. Nie mam czasu do nich wydzwaniać i ich poganiać. W mojej ocenie i tak się wystarczająco ośmieszyli 🙂
wracając do regulaminu - moim obowiązkiem jest napisać regulamin stajni i dać do publicznej wiadomości, ale nikogo nie zmuszę do przeczytania.
wracając do regulaminu - moim obowiązkiem jest napisać regulamin stajni i dać do publicznej wiadomości, ale nikogo nie zmuszę do przeczytania.

Ale zmusisz do podpisania oświadczenia, że zapoznali się z regulaminem. Pensjonariuszom wystarczy wrzucić go do umowy jako załącznik, a w umowie zawrzeć zobowiazanie do zapoznania się i przestrzegania regulaminu. Klientom rekreacji podsuwa się taki papier przed pierwszym wsiadaniem. Nic prostszego i skuteczniejszego się wymyślić nie da.
_Gaga, owszem. W praktyce wygląda to tak - podpisujemy każdy tego typu świstek, który nam podłożą, rzadko zdarza się, że ktoś czyta jakieś regulaminy.
Ja natomiast nie chcę nic ukrywać, dlatego też jasno wytłumaczę co to oc, a co to nnw, bo zauważyłam, że ludzie nie wiedzą i myślą, że skoro stajnia ma oc to są chronieni przed wszystkim...
W PZJ dalej nie rozumieją że nie mają prawa ani nadawać ani odbierać uprawnień .  😁

http://www.pzj.pl/node/14911531

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z uchwałą podjętą przez Walny Zjazd w Lesznie 17–18 grudnia 2016, Dział Szkolenia Kadr PZJ przestał istnieć, gdyż został powołany przez poprzedni Zarząd w trybie niezgodnym z wytycznymi Ministerstwa Sportu i Turystyki. Potwierdzamy zatem, że ciało o nazwie Dział Szkolenia Kadr PZJ zostaje rozwiązane. Unieważniona zostaje też instrukcja o nazwie: „Instruktorzy i trenerzy PZJ, nadawanie tytułów i awanse.” W związku z tym wyjaśniamy, że uprawnienia, jakie Państwo nabyli podczas wspomnianego egzaminu, muszą zostać tymczasowo zawieszone. Planujemy, że do końca marca 2017 rozwiązane zostaną wszystkie kwestie związane z systemem szkolenia i powołane odpowiednie organy, które będą uprawnione do zatwierdzenia nabytych przez Państwa uprawnień. Oznacza to, że osoby, które zakończyły egzamin z wynikiem pozytywnym, otrzymają zdobyte uprawnienia, jednak niezbędne do tego jest ukonstytuowanie się prawidłowo powołanego organu odpowiedzialnego za szkolenie. Informujemy, że zawieszenie nadanych uprawnień, zgodnie z ustawą deregulacyjną, nie zabrania prowadzić zajęć jeździeckich, jednak do czasu zatwierdzenia wspomnianego egzaminu, nie możecie Państwo legitymować się uprawnieniami nadawanymi i firmowanymi przez PZJ. O dalszych krokach w sprawach szkoleniowych będziemy informować zainteresowanych głównie za pośrednictwem strony internetowej PZJ.

prezes PZJ Marek Szewczyk


Zgodnie z Ustawą Deregulacyjną Uprawnienia nabywa się spełniając kryteria zawarte w Ustawie Deregulacyjnej a PZJ może co najwyżej taką osobę REKOMENDOWAĆ !!!

Panie Prezesie PZJ , proszę korzystać z działu prawnego .  😉 Nie można powoływać się na przepisy prawa kiedy komu jest wygodnie . W jednym zdaniu , powołujemy się na wytyczne MSiT w drugim olewamy Ustawę autorstwa Ministerstwa Sprawiedliwości  ( Deregulacyjną ) nadrzędną nad Ustawą o Sporcie MSiT  😁

Dla przypomnienia  😁 😁 😁

Ustawa z dnia 13.06.2013 r. O Zmianie Ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów, wprowadziła zmiany do podpisanej w 2010 roku Ustawy o Sporcie, a konkretnie - w jej art. 41, który reguluje kwalifikacje zawodowe w sporcie. Zgodnie z art. 41 nowej Ustawy, czytamy:

„1. Zorganizowane zajęcia w zakresie sportu w związku sportowym oraz w klubie sportowym uczestniczącym we współzawodnictwie organizowanym przez polski związek sportowy może prowadzić wyłącznie trener lub instruktor sportu w rozumieniu ustawy.
2. Do zadań trenera lub instruktora sportu należy poza prowadzeniem zajęć, o których mowa w ust.1 przekazywanie aktualnej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu treningu sportowego i współzawodnictwa sportowego w danym sporcie.
3. Trenerem lub instruktorem sportu w sportach, w których działają polskie związki sportowe, może być osoba, która:
1) ukończyła 18 lat;
2) posiada co najmniej wykształcenie średnie;
3) posiada wiedzę, doświadczenie i umiejętności niezbędne do wykonywania zadań trenera lub instruktora sportu;
4) nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo, o którym mowa w art. 46-50, lub określone w rozdziale XIX, XXIII, z wyjątkiem art. 192 i art.193, rozdziale XXV i XXVI ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm. 40).”
Oj tam, Smoku, łapiesz za słówka  🤣
[quote author=_Gaga link=topic=97546.msg2385350#msg2385350 date=1435733621]
wracając do regulaminu - moim obowiązkiem jest napisać regulamin stajni i dać do publicznej wiadomości, ale nikogo nie zmuszę do przeczytania.

Ale zmusisz do podpisania oświadczenia, że zapoznali się z regulaminem. Pensjonariuszom wystarczy wrzucić go do umowy jako załącznik, a w umowie zawrzeć zobowiazanie do zapoznania się i przestrzegania regulaminu. Klientom rekreacji podsuwa się taki papier przed pierwszym wsiadaniem. Nic prostszego i skuteczniejszego się wymyślić nie da.
[/quote]

nawet nie musi byc to regulamin. Wystarczy krotkie zdanie, ze to sport podwyzszonego ryzyka, z czego sobie delikwent zdaje sprawe i sie na to zgadza.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się