Dzisiaj na obiad ...

Ja sobie chętnie chłodnik ogórkowy zrobię, lub właśnie coś na surowo, ale za to mój chłop się tego nie tknie... 🤔wirek: Jak sobie myślę, że pasuje chociaż makaron lub ziemniaki ugotować, to aż mi słabo.
Ja jadam normalnie, dla mnie temperatura nie ma znaczenia 😀  dzisiaj zupka kalafiorowa i naleśniki z serem 😉
Jutro zamawiam pizzę, bo nikomu nie chce sie nic robic.
U mnie tez pizza - lenistwo :P
leczo 🙂 właśnie jem

U nas też leczo, pycha !!


Na jutro planuję bób, ziemniaki i jakieś mięso.
ja mam w lodówce fasolkę do ugotowania. Będzie jajeczko do tego i starczy 🙂
Ja dzisiaj zupa porowa z mięsem mielonym i serkami topionymi 😀
Chłodnik jagodowy, a na drugie danie bób z koperkiem i masłem.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 lipca 2015 14:51
Chłodnik, tylko chłodnik na takie upały. U mnie buraczkowy klasyczny.
Ooooo, bób! Jutro bób!
Zrobiłam dwa obiady: makaron z serem i cukrem na zimno, a dla siebie makaron z pomidorkami koktajlowymi, rukolą, parmezanem i pinii. Chyba na tym się nasze menu skończy w tym tygodniu...
Gillian   four letter word
04 lipca 2015 15:34
A dajcie spokój z tym bobem. Od 2 tygodni pożeram kilogram dziennie i tracę na to fortunę  😁
a dziś piecze mi się kurczakowy cyc.
A u mnie od tyg na obiad  makaron z sosem truskawkowym na zimno
maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 lipca 2015 15:54
aszhar, to wpadam! Mój mąż nie uznaje makaronu na słodko, "bo to nie po włosku" :p A ja kocham z truskawkami...
a jak robicie makaron z truskawkami? w sumie nigdy nie jadłam 👀
Gillian   four letter word
04 lipca 2015 17:40
gotujeę makaron, przelewam żeby był chłodny. Truskawki rozbijam na paćkę, dodaję śmietanę, cukier i mieszam na taki gęsty mus. Ilość śmietany i cukru dowolna. Polewam na makaron i gotowe 🙂 danie w 10 minut 🙂
oojezu jakie dobre i jakie kaloryczne
Gillian   four letter word
04 lipca 2015 17:47
to fakt, ma milion kalorii ale jest taaaaaaakie dooobre, że nic nie szkodzi  🚫
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 lipca 2015 12:47
Wczoraj:
bataty gotowane na parze, jajko sadzone i sałata z działki

Dzisiaj:
fasolka szparagowa, pierś z kurczaka i sałata
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
06 lipca 2015 12:54
oojezu jakie dobre i jakie kaloryczne

Oj tam, oj tam, zamiast śmietany można dodać jogurt naturalny, posłodzić odrobiną miodu, a makaron jasny zastąpić pełnoziarnistym i od razu wyrzuty sumienia mniejsze (i w sumie nie tylko one 😁 ).
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
06 lipca 2015 13:19
Brokuły gotowane na parze z solą, pierś z kurczaka w kawałki z papryką. 💘
Pyry z gzikiem
(serek wiejski by Tesco robił za gzik 😉)
Kurczak po marokansku ^^
Czy bataty można normalnie ugotować jak ziemniaki? Kupiłam i nie bardzo wiem co z tym zrobić 🤔
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 lipca 2015 18:28
Watrusia, to było moje pierwsze spotkanie z batatami, ale czytałam, że normalnie jak ziemniaki. Akurat zrobiłam na parze i dość szybko się ugotowały, chociaż mialam wrażenie, że są lekko suche- polałam zsiadłym mlekiem
Watrusia, ja gotowałam jak ziemniory, na koniec je rozgniotłam i były smaczne
Dzięki dziewczyny :kwiatek: ugotuję jak ziemniaki, bo nie mam tego ustrojstwa do gotowania na parze.
mozna tez pokroic w kosteczke i upiec w piekarniku z odrobina rozmarynu i oliwy 🙂
faith poproszem przepis na kuraka po marokańsku  :kwiatek:

U mnie resztki z wczoraj, czyli duszony schab, do tego kasza owsiana i ogórek kiszony. Na kolację makaronik z sosem pomidorowym <3
kolebka, ja ostatnio złapałam fazę na makaron z sosem pomidorowym ale takim z mozarellą
A prosze 🙂 u mnie wersja taka troche bardziej fit, bo my sie robimy na bostwa z mezem i chudniemy  😁

Ryz brazowy albo dziki gotujesz w osolonej wodzie.
Kuraka 2-3 cycki (w zaleznosci od ilosci glodnych paszcz) kroisz w paseczki. Mozna tez uzyc filetow z podudzi albo samych udek - byloby wrecz wskazane, bo mieso bardziej soczyste, ale moj maz woli cyca :P
Do tego kuraka trzeba zrobic marynate: tak z pol szklanki oliwy z oliwek, do tego po lyzeczce kuminu, papryki slodkiej, cynamonu, kurkumy, kozieradki, czosnku, kolendry, chilli. Mozna pare listkow miety jesli masz 🙂 wymiachac, zalac kura, odstawic na godzinke-dwie.
Potem to wszystko razem z marynata - na rozgrzana patelnie.
Warto sobie w tym momencie przygotowac pol szklanki bulionu z dokladnie takim samym zestawem przypraw jak w marynacie - moze byc smialo kostka rosolowa drobiowa 🙂 do tego zalac sobie w miseczce garsc rodzynek wrzatkiem.
No i teraz do kurczaka wrzucamy najpierw porzadna łyche miodu a potem warzywa - ja akurat dzis marchewke, kalarepke, kalafiorka, cebule - ale mozna tez smialo papryke czy fasolke szparagowa np 🙂 wszystko pokrojone w slupki.
Podlac to wszystko bulionem z przyprawami, wrzucic rodzynki i poddusic 🙂 na koniec wylaczyc zgaz, odczekac z 5 min i chlapnac ze 2 lyzki porzadnego jogurtu balkanskiego + zamieszac.

Podawac z ryzem wspomnianym na poczatku, voila :P
faith brzmi obłędnie! podziałam w piątek  🏇

vanille makaron z pomidorami to moje ukochane danie od lat X 😀 serio, uwielbiam. Robię zawsze podobnie, czasem dorzucam oliwki, anchois, kapary, kombinuję z przyprawami...ale baza zawsze ta sama - podsmażyć czosnek, do tego pomidory 😀 na wierzch obowiązkowo tarta mozarella albo parmezan!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się