kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

CzarownicaSa mój wyglądał podobnie, gdy rąbnęłam o futrynę. 2 dni z nim chodziłam, niestety nie wytrzymałam. Okazało się, że złamany z tendencją do przemieszczenia. Gips na 6 tyg. dostałam, ale taki nietypowy tylko do połowy stopy i tylko na małego palca, i tego obok. 😁 Teraz wszystko okej z nim.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
02 lipca 2015 10:47
U mnie chyba jednak nie ma złamania, dziś opuchlizna trochę zeszła, sinior wyszedł i palec już tak nie boli. Mogę nim w sumie gmerać, boli bardzo delikatnie jak zginam i w sumie jest ok 😀

[img]https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t34.0-12/11655102_1005623376114930_1807041255_n.jpg?oh=0488125ff694d9588f0eb48bdc9dc356&oe=55975366[/img]
[s]Miałam podobnie na dłoni, nawet mniejszy krwiak. Wróciłam sama ze stajni samochodem 50 km (ostatnie 10 km w korku, więc zmiana biegu co 30 sekund) Bolało, ale ruszałam palcami. Dla świętego spokoju poszłam zrobić rtg i niestety złamanie.[/s]
edycja: w sumie to zupełnie nieistotne  😁
Zemdlałam rano. Nie jestem przemęczona, od paru dni miałam jakieś minimalne problemy gastryczne (dość częste u mnie), wczoraj się nieco zjarałam na słońcu. Przejmować się, iść do lekarza? Cały dzień jestem zamulona mocno, osłabiona i najchętniej bym spała.
Gillian   four letter word
04 lipca 2015 17:49
Obstawiam słoneczko. Nawadniaj się i unikaj upału, jeśli możesz.
Wczoraj była jakaś masakra z ludźmi, dwie osoby pojechały na oparzeniówkę po plażowaniu, około 10 osób przyjechao z objawami udaru słonecznego. Nie ma żartów z tymi temperaturami.
Tak też robię. Zastanawia mnie tylko mój dzisiejszy wstręt do surowych warzyw i owoców.
Gillian   four letter word
04 lipca 2015 17:51
A jakie masz problemy gastryczne? może czymś się przytrułaś? ja osobiście w tą pogodę nie jem praktycznie nic...
Priv poszedł 😉 Jak jest gorąco to zjadam dużo owoców. Dziś 0.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 lipca 2015 13:52
Jak mogę pomoc mojej córce - pogryzly ja komary. Na tyle dotkliwie, ze nawet podejrzewalismy ospę... Biedna drapie sie do krwi. Fenistilem smaruje tylko te miejsca, których nie rozdrapała.
Podać wapno?
Ja to bym leciała do lekarza, ale wyśmieją mnie przeciez.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
05 lipca 2015 14:08
Ja bym podała jakiś antyhistaminowy lek, który daje sie dzieciom. Ale lekarzem nie jestem, tylko wiem co to znaczy jak całe ciało swędzi 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 lipca 2015 14:13
Właśnie nie wiem, czy wzywać lekarza, czy jechac do apteki. Troszkę spuchla jej kostka, gdzie ma dwa ugryzienia 🙁
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
05 lipca 2015 14:15
No to wtedy bym dała. Zyrtec bodajże dzieciom sie daje. Loratadyne można brać w ciazy to tez moze u dzieci. Musisz sie dowiedzieć.
opolanka, najlepiej podejdź do apteki i tam zapytaj co Ci mogą polecić
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 lipca 2015 14:24
Dzieki tak zrobię.
Wapno na pewno mozna dac, nie zaszkodzi.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 lipca 2015 20:55
Kupiłam Pudroderm i wapno.
Boje sie, zeby to nie byla ospa.
Jesli ja cos pogryzło, to nie wiem co, ale nie wygląda to fajnie. Może dlatego, ze się drapie.
opolanka, przy ospie ma sie również gorączkę. Oczywiście nie zawsze ale to sa skrajne przypadki.
A ugryzienia mocą być bardzo uciążliwe i swędzące. Wapno powinno złagodzić świąd
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 lipca 2015 21:24
aszhar, dzieki. Szczepienie odwlekamy, bo ciągle ktos z nas jest zakatarzony, ja zaliczyłam nawet anginę. A 18 lipca mamy jechac do Chorwacji, pobyt juz zaplacony. Nic poza tymi śladami jak po ukąszeniu owadów sie nie dzieje. Gdyby miała podwyższona temperaturę, dzwonila bym od razu po lekarza.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
06 lipca 2015 06:24
Pytanko techniczne 😉
Czy silniejsze wypadanie włosów i "łatwość" w robieniu siniaków mogą być ze sobą powiązane?
Możecie polecić jakąś dobrą maść na gojenie ran po szwach? Chciałabym przyspieszyć gojenie, bo ładnie się zrasta, ale mam wrażenie że skóra jest jeszcze bardzo słaba a podłużna blizna na kolanie może wróżyć kłopoty...
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
06 lipca 2015 15:04
Contratubex
Mam jeszcze trochę strupków, to nie przeszkadza?
Przeszkadza,  contratubex to masc na blizny,  stosuje sie na calkowicie wygojone rany
On sam nie przyspiesza gojenia

z przyspieszajocych to np curiosin,  hydrosil na rany, bionect itp  😉

Contratubex potem dopiero
Czarownica- anemia, przynajmniej u mnie tak się objawiała.
Trzy dni temu spłoszony koń próbując wyrwać mi się z ręki uderzył mnie dość mocno kopytem w stopę, dokładnie po wewnętrznej stronie na wysokości kostki. Przez kilka minut bolało bardzo, następnie ból ku mojemu zdziwieniu ustąpił zupełnie.  Dwa dni normalnie pracowałam, jeździłam konno, po uderzeniu nie było ani śladu. Dziś noga zaczęła mocno mi dokuczać, w miejscu uderzenia pojawiła się lekka opuchlizna, noga boli, trudno mi się na niej staje, trudno chodzi a nawet gdy leże czy siedzę ból i tak dokucza.  Jak mogę sobie pomóc?? Czym smarować itp itd. No i zastanawia mnie dlaczego te dolegliwości wystąpiły dopiero teraz??
Bulana, mam taką zasadę: gdy na 3 dzień jest Gorzej - szoruję do lekarza. A na przyszłość - szoruj na SOR czy inną doraźną w DNIU zdarzenia, nawet gdy wydaje się dość błahe. Odczekasz swoje, prześwietlisz - i wiesz na czym stoisz. teraz musisz zdobyć skierowanie na prześwietlenie i zrobić RTG. Bez skierowania RTG nie zrobisz, nawet płatnego.
Ja sie przeswietlam zawsze bez skierowania ... żadnych problemów nie miałam nigdy tylko wiadomo że odpłatnie
To nie wiem, może tylko w naszym mieście wiszą kartki "bez skierowania nu-nu".
busch   Mad god's blessing.
08 lipca 2015 23:51
izkadul, nie wiem jakim cudem się prześwietlasz bez skierowania... na pewno masz na myśli RTG, a nie USG? Prześwietlenie RTG może być wykonywane tylko na skierowanie, niezależnie od tego czy robisz prywatnie, czy na NFZ. Jeśli ktoś Cię prześwietla bez skierowania, to łamie prawo, szczerze pisząc nigdy się nie spotkałam z tym, by ktoś na lewo oferował RTG bez skierowania, zawsze bardzo tego pilnują.
W Krakowie z tego co wiem też się da zrobić w niektórych miejscach bez skierowania (choć wiem, że tak nie powinno być)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się