Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

baffinka, Lov, Młody handlowy, nie chwaliłam się nim wcześniej, bo jakoś nie było okazji. 5 letni KWPN, bardzo jezdny i bardzo miły 💘 Bardzo miło mi się na nim jeździ, bezproblemowy we wszystkim, skacze jak szalony! 😀

taki fajny i go chcesz przehandlować?  😀  jaki papier?
ładny! podoba mi się  😀

Precelek kiedy planujecie pierwsze starty?  😀
Anai zgadzam się z Nirv- Dino jak wino  😁
Asds to kiedy jakieś foty z treningów?  😀

No nic... Trzeba się w końcu zmobilizować i zabrać za porządną robotę, bo ostatnio to więcej jeżdżę na cudzych niż na swojej  😁  Może uciułam parę groszy na jeden trening z kimś to się chociaż ogarnę i pojeżdże trochę przed  😂

Ale żeby nie było- coś tam czasem robimy :


A czasem kradniemy  😀iabeł:











a po pracy drzemka  🤣


kujka   new better life mode: on
05 lipca 2015 18:02
Rekreanty!! Jak tam koniska w taki samertajm? My z Gilem dajemy rade ale tylko dlatego ze sie ogolilismy, jezdzimy tylko na hali (najchlodniejsze miejsce w stajni) i polewamy sie woda... czasem nawet 2x dziennie 😉
Rzezbimy juz wlasciwie normalnie, wiec mam nadzieje ze zgubimy nie dlugo ciazowego brzucha 😉

Losiaczku bardzo Ci wspolczuje i mam nadzieje nadal ze to jeszcze nie ostatnie slowo Rudej w kwestii jezdziectwa chocby spacerowego. No nie moge wprost uwierzyc ze to juz koniec. Za szybko! 🙁 trzymajcie sie dzielnie obie!

baffs, jak krasc to przynajmniej dobre konie! Tak trzymac 😀

Atea jak u Was? Zaczely sie obozy juz? Masz czas na robote z kobylami?
Kujka ja u siebie tylko wieczorami wsiadam- właśnie się wybieram  😀 idzie przeżyć. Ale wczoraj byliśmy na zawodach w południe - rzeźnia! Nie wiem jakim trzeba być desperatem, żeby startować w taką pogodę   😁 Nie wystartowałabym nawet jakby mi za to zapłacili  😜
Wszystko ładnie, pięknie tylko są minusy podkradania dobrych koni  🙁 Ja tu już w trzech zakochana, a konto takie puste ...  😂 
Chyba zacznę grać w totka  😎
baffinka Kurczę, że nie mam czasu Cię zaprosić 🙁 W sierpniu zapraszam na mega grilla w moim nowym ogródeczku i piwooo, którego do tego czasu nie mogę tknąć. W taką pogodę okazuje się, że bardzo lubię piwo  😁 Muszę też gdzieś spróbować dobre konie popodkradać :P

kujka  :kwiatek: Ja jestem po pierwszym tygodniu obozów - dla najmłodszych, więc psychicznie największe obciążenie. Jeszcze cztery, ze starszymi, a więc więcej godzinw  siodle, ale łatwiej do ogarnięcia. Pracowałam teraz z Cayenne i Alzacją, ale głównie przedobozowo, a więc je wyciszałam i przejeżdżałam różne podstawowe ćwiczenia, badałam ustawienia gimnastyczne itd. Do tego pracuję cały czas z Wanilią (przed śniadaniami). Teraz baby idą pod obozowiczów. Więcej jeździć czasu nie mam, jestem opiekunem i instruktorem, więc i tak wciskam wszystko po czasowych kątach 😉

Atea niestety się leni... Tuczę ją trochę, tka sobie namiętnie, oko sobie gdzieś podbiła... siedem nieszczęść  😁

Upały nas trochę dobijają, będziemy musieli jeździć przed śniadaniami i kolacjami, a wtedy będziemy musieli siwki brać w najgorszy upał. Może pogoda nam trochę zelży...

Pozdrawiam kącik, śledzę na ile daję radę. Nie mogę się doczekać sierpnia i aktywnego powrotu w siodło  😀
My też się lenimy, ale nie z powodu upałów. Szymek po masowaniu do jutra ma wolne, Kaśka się goi i ich dzień polega głównie na żarciu trawy. A jak tylko pojawię się na horyzoncie to ustawiają się grzecznie przy bramce, żeby je ściągnąć na prysznic i obiad  😁

Poza tym mam inne do jazdy o świcie lub o zmroku  😵
tulipan, dają radę bez masek?
tulipan,  zebra genialna 😍
kujka, super, że już normalnie pracujecie 🙂 Bardzo mi się podobały Wasze postępy i musi już być tylko dobrze, bo za dużo mieliście przebojów 😉
baffinka, fajne te kradzione konie 😉

Od dwóch lat  się już chyba w tym wątku nie odzywałam, ale czytam regularnie. Melduję, że od tego czasu Absolut dwa razy zmieniał stajnie, ale w końcu trafiłam na taką, że i pojeździć jest gdzie i koń wychodzi na cały dzień na pastwisko z przerwą na obiad (no teraz ten czas w boksie trochę dłuższy ze względu na upały) 😉 Oprócz tego 2 lata temu zmieniłam trenerkę i chociaż z daleka dojeżdża to jest warto 😀 No i w zeszłym roku mieliśmy debiut w C klasie, z całkiem dobrym wynikiem, pomimo moich dwóch pomyłek programu!
I takie jedno zdjęcie z zeszłego tygodnia:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
05 lipca 2015 21:25
Ruda77 zmiany mu służą! Jak nie ten Absolut, którego znałam  😍
tulipan no to piątka  😅, Dzidź siedzi na padoku od rana do wieczora, a jeśli pogoda na to pozwala to nawet szamę treściową dostaje na padoku 🙂 Nie chodzi jedynie w stadzie, padokuje się indywidualnie 🙂. Foty pod siodłem będą, ale najwcześniej za tydzień po weekendzie, szykujemy sesję z "przytupem "  😁 (przytup będzie szpilką na obcasie  😎 )

anai dziękuję w imieniu Dzidzia, przyznaję że w życiu nie powiedziałabym że Dino ma tyle lat, wygląda świetnie!

brzezinka super gratuluję szkoleń!

baffinka on już jest gotowy, zasuwa  nawet ustępowania i łopateczki w stępie i kłusie, jednakże ja prawie wogóle w czerwcu nie jeździłam (obrona pracy dyplomowej, praca, studia) Muszę się rozjeździć i pogodzić z "potworem w mojej głowie". Niestety przerwa w startach mi nie posłużyła  😉
ależ wy fajnie wyglądacie, super że masz możliwość pracy z tyloma różnymi końmi!!! Drugi kradziony koń to mój faworyt  😍

Lov, ciesz się że twój siwy!!!! Do tej pory myślałam że przy karym nie ma roboty...nic bardziej mylnego, na czarnych koniach widać każdy gram kurzu!!! Na dodatek, jeśli nawet zimą zostawię nie umytą "na mokro"choć jedną spoconą plamkę, od razu rudzieje  😵 ale przy padokowaniu w dereczce siatkowej  z filtrem,(na padoku ma okropne gzy), myciu, suszeniu, pucowaniu i polerowaniu, mam wciąż elektryczną czerń  😍

udowodnię to poniżej:, przy okazji pochwalę się, że Dzidź bez najmniejszych problemów powoził moją przyjaciółkę która ostatni raz na koniu siedziała dwa lata temu. Tym samym miał okazję przewieźć swojego trzeciego w życiu jeźdźca. Mimo tego że pierwsze pół roku od zajazdki jeździłam i zajeżdżałam tylko ja, nie ma żadnego problemu ze zmianą jeźdźca  😍 No i.... lubi obiektyw 🙂
z moją przyjaciółką 🙂 (fot. Magda Gnich)



i sam Dzidź

Lov   all my life is changin' every day.
06 lipca 2015 07:23
Precelek, taaa, ja już widzę gdzieniegdzie żółte plamy mimo że on ciemny, a co dopiero, jak wysiwieje... Koń malowany kupą 😁
Precelek, w każdym komplecie twój Dzidziak wygląda obłędnie  😜
Katharina   "Be patient and trust in the process"
06 lipca 2015 08:02
Jak już w temacie konsultacji to u nas od piątku do niedzieli trwała klinika z Panem Jackiem Bobikiem i napiszę tylko tyle -  😜  😜  😜
Precelek karemu to we wszystkim ładnie  😎
Ja się wnerwiłam i czekam na termin wizyty wozu z siodłami z Torunia.
Znalazłam ujezdzeniowke fajnie pasujaca dla konia ale na mnie jest przyciasna.
Z całego auta chyba coś wybiorę.. prawda?  😡
Moon   #kulistyzajebisty
06 lipca 2015 08:46
Precelek, Dzidź ma tak obłędną mimikę końską, że mogłabym na niego patrzeć i patrzeć i nigdy by się nie znudził!  💘
btw. Twój awatar!  😜

anai Dino powinien zmienić ksywkę na... Wino. Ze zdecydowanie dobrego rocznika ;-)

tulipan, super, że Twoje ogony mają swój "kawałek zielonego nieba"! Właśnie dlatego bardzo chciałam, żeby Lucko został na lato u Ponii w Dąbrówce - padokowany koń to koń wypoczęty i o wiele bardziej chętny do pracy.Zwłaszcza, że mam porównanie tego co pod beretem miał on po poprzedniej kontuzji (zima w boksie, potem spacery w ręku po betonowym hipo... Szał 0.0) na rozruchu i co ma teraz - padokowany na małej kwaterce, potem coraz większej, większej aż mógł wyjść na swój burżujski duży i zielony padok  😍

Wczorajsze pląsy w upał... Pojeździłam z 20min, zsiadłam i słaniałam się na nogach - nigdy więcej wsiadania w taki niemiłosierny upał  😤
Po kąpieli syna (i częściowo siebie :P) było lepiej, ale generalnie stwierdziłam że już nie te latka by tak szarżować :P

oj upał wszystkim daje w kość..

ja chciałam tak szybko szybko się pochwalić i lece do pracy: 1 miejsce w naszych pierwszych towarzyskich ujeżdżdniówkach  💃 😅
lenalena - nie ma tragedii, ale przymierzam się do zakupu. Natomiast bez derek nie ma opcji - po dwóch godzinach stoją przy bramce i próbują się wydostać. Ubrane spokojnie wytrzymują cały dzień z przerwą na obiad  🙂

Ruda77 - tylko zebra była dostępna od ręki w rozmiarze 165, ale wszyscy zgodnie twierdzą, że Kasia wygląda uroczo  😁 Spóźnione gratulacje za debiut i proszę więcej zdjęć!

Precelek - to bardzo ważne, zwłaszcza dla młodych koni, żeby się wietrzyć możliwie jak najdłużej. Moje też chodziły same,
ale na szczęście dogadują się bez problemów i mogą wyłazić razem. Dogadałam się też z właścicielką pensjonatu, że jak przyjdzie jakaś
nowa klacz to idzie do moich  🙂 Szymek będzie miał harem  😎

Moon - praca z padokowanym koniem to bajka, zgadzam się w 100% 😉


tulipan, zebra rządzi  😀
Atea, szczerze podziwiam za cierpliwość w prowadzeniu obozów dla dzieci  👍
Precelek, sukienka w tonacji kolorystycznej kantara, pięknie  😍
Dżastin, gratuluję  🙂
Moon, takie przyjemne dla oka to Wasze pląsanie wśród drzewek. Aczkolwiek upał dobija. Mnie oprócz upału dobiła osa, która ugryzła mnie w środek stopy i skutecznie uziemiła. Stopę miałam jak balon.
Za to nasze maluszki wysokiej temperaturze i owadom się nie dają i późnym wieczorem dzielnie pracują 🙂

Lov   all my life is changin' every day.
06 lipca 2015 10:23
W takie upały to ja dziękuję niebiosom, że dziewczyna puszczająca konie u nas w stajni bierze mojego siwego o 6 rano 😀 Bo tak to żal nawet gdzieś indziej niż na halę się ruszyć...
asds   Life goes on...
06 lipca 2015 12:01
baffinka

Może w środę Pani trener uda się coś pstryknąć co będzie można bez wstydu pokazać ludziom.  😂
Milla hahaha dziękuję  :kwiatek:, do karego niestety prawie wszystko pasuje  😁
Euphorycznie :kwiatek:  z całego auta to na pewno dasz radę coś wybrać  🙂
Moon hahaha dzięki, awatar jest bardzo "na miejscu" 😀, A czarny ma dużo uroku osobistego, skubany zaczyna go wykorzystywać przy wyłudzaniu smakołyków 😁
[b]tulipan[/b], zdecydowanie tak, słusznie 🙂
brzezinka dziękuję 🙂 wow! Ale córa ma zapał przy tej pogodzie! Super!
baffinka, Opan po Peter Pan, matka po jakimś skokowym ogierze, ale nie pamiętam  😁 życie, takie zadanie dostałam.

Kobyłka wczoraj była na wycieczce w pobliskiej stajni, na spotkaniu z Lee Hollen, szmery bajery, akupunktura, mamy zmienić podkładkę i dalej rzeźbić  😉

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/q82/p526x296/10985943_920333264690357_8837476247235901657_n.jpg?oh=603572311945728b7942b2b2985bbfdf&oe=562462AD[/img]
Dżastin, brawo!!!
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
06 lipca 2015 22:02
To i my dołączymy do kącika 🙂 Miejmy nadzieję, że na jak najdłużej, bo ostatnio zdrowie nie było zbyt łaskawe dla gniadego. Niemniej jednak wracamy po wyleczonych wrzodach z przybranymi kilogramami - niestety nie tylko gniady przytył  😉





xequus, ale Mahat przytył 😍
brzezinka, uwielbiam oglądać na zdjęciach Twoją córkę i kuckę! Jestem pełna dla niej podziwu 👍
Dżastin, gratulacje!
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
07 lipca 2015 08:08
Dżastin, gratulacje!

brzezinka, super para!

baffinka, co wejdę to ty na innym koniu! super że, masz taka możliwość!  🙂

Lov, super że, znalazłaś konia z którym się dogadujesz. Chociaż bardzo kibicowałam tobie i rudemu.

anai, dino jak młody bóg!  😀


A my cóż, kucyczek na dzierżawczynię, wysłałam ich ostatnio na konsultacje z Magdalena Prasek, dostali same pochwały  😀 więc ja puchłam z dumy




A ja pozwoliłam sobie na drugiego syneczka i o to Lider



maleństwo   I'll love you till the end of time...
07 lipca 2015 08:46
Brzask, Killer też jak wino 😉
Lider Twój-Twój? Opowiadaj!
brzezinka, Ruda77, Burza, dzięki dzięki :kwiatek:
Brzask, dzięki też🙂 a u Ciebie gratuluję nowego synka 😀 jak to się stało?
Atea szybko zleci  😀 nie mogę się doczekać!
Ruda77  :kwiatek: gratuluje debiutu  😀
Precelek raczej mam tylko możliwość sporadycznie powozić tyłek na czempionach niż popracować. Ale dobre i to  🤣  Trzymam w takim razie kciuki, żeby szybko udało Ci się wjeździć i wystartować  😀
Nirv obejrzałam filmik jego. Fajny materiał do roboty  😀
Brzask to Ty tu chyba bardzo rzadko wchodzisz  😁 w tym roku to byłam tam tylko 3 razy  🤣  Fajny syneczek! Opowiedz coś więcej o nim  😀

Macie, pośmiejcie się jak bardzo nie umiem jeździć na innych koniach  😂 Niczym wór kartofli  😜 Te w porównaniu do mojej się tak ruszają, że nie mogę ogarnąć swojego ciała  😀
ekuss   Töltem przez życie
07 lipca 2015 22:06
Jutro zawody... ja juz sie stresuje. Pierwsze zawody Kleiny i moje pierwsze tak duze. Bedzie wiocha  😁

Dzisiejszy kucyk- relaks przed jutrem:


Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
07 lipca 2015 22:33
Mój - mój  😉 , rudzisław pełnoletni znalazł przypadkiem w ogóle nie planowałam tego super dzierżawce, dziewczynka jezdzi, startuje jakieś LLki, on ją dzielnie przewozi i wszyscy zadowoleni, więc ja mogłam sobie pozwolić na drugiego rumaka.

Szukałam, nie napalałam się a jak już zrezygnowałam ze względu na zmiany w życiu nie związane z końmi, wpadłam na ogłoszenie z nim, spełniał wszytskie wymagania, nie było nad czym się zastanawiać, w sobotę przywiozłam.

wałach małopolski, 3 latka, surowiuteńki, charakter aż strach, takie to grzeczne że, zaczęłam sie bać że iskry pod siodłem nie będzie! Zobaczymy jak pójdzie w robotę, póki co uczy się chodzenia na uwiązie, podawania nóg, dzisiaj była przymiarka ogłowia i ochraniacze miał pierwszy raz na nogach, zdziwiony był strasznie  😂



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się