Burze, radary burzowe, ostrzeżenia pogodowe.

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 sierpnia 2013 10:10
Ja ostatnio polubiłam burze, szczególnie te po 22😲0.
Po takim upalnym dniu kiedy czuje sie w powietrzu deszcz... zasypiam jak dziecko.
Kamień. Nic mnie nie jest w stanie obudzić. Przesypiam dźwięk budzika i syreny pożarowe ( OSP mam 300 m od domu).
[[a]]http://burze.dzis.net/burze.gif?data=2013-08-09%20UTC%2019[[a]]:10

Mój zawsiówek oczywiście omija (Józefosław koło Piaseczna), ale jak popatrzeć wokoło, to błyska się porządnie, brr...
nie śledzę wątku, więc przepraszam jeśli link się już pojawił.
Ciekawy, choć przydługawy film o burzach w górach made by topr
oj tak, burze po upalnym dniu to wybawienie
Niedawno kolejna burza przeszła przez Lubin 🙂
Ja panicznie boję się burz, ale nie sądziłam, że kiedyś ucieszę się, że jest. Wreszcie u nas pada, po raz pierwszy od prawie dwóch miesięcy  😅
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
09 sierpnia 2013 22:29
Oj tak, nareszcie deszcz, było już tak sucho i tak się kurzyło, że nie szło wytrzymać :/
Kastorkowa   Szałas na hałas
09 sierpnia 2013 22:45
U nas w Krakowie teraz nie pada, ale jakie widoki zza okna jakiejś burzy daleko *.*
Kraków. Właśnie przeszła prawdziwa burza.  🤔
Z piorunami. Jest zimno i jesień a tu.... Brrr....
Odświeżam wątek, bo właśnie w Lubinie grzmi 🙂
U mnie już czwarta burza w tym roku. Wczoraj też była. Deszczu brak.
Właśnie błyska się i grzmi 🙂
Kraków Śródmieście- grzmi i pada. Uffff..... głowa przestała mnie boleć.
Kraków-Centrum- okropnie leje, grzmi i błyska. Lepsza taka zwykła burza niż te dziwne, elektryczne.
Przedwczoraj była taka. Wyszłam popatrzeć na wyjący alarm i z różowo burego nieba nagle jak mi nad głową trzasnęło...  😵
Jednak na adrenalinie każdy może biegać jak gazela. Nawet ja.  😂
U nas wczoraj był Armagedon, cale miasto sparalizowalo. Dziś mega pochmurnie co jakiś czas grzmi ale nie pada...
"Burza zaskoczyła trzech mężczyzn na polu w gminie Grębocice k. Polkowic niedaleko miejscowości Retków. Uderzył w nich piorun. Na miejscu zginął 21-latek. Dwóch jego towarzyszy walczy o życie w szpitalu."
🙁(((
to blisko mnie 🙁
Lubin - grzmi uf uf
Poznań - wczoraj po 22 burza z ulewą, teraz znowu grzmi i pada
[s]Oj... Kraków.... ciemność widzę, widzę ciemność...
😉
Idzie coś, grzmi i granatowo. [/s]
Rozeszło się nagle.
Kraków Śródmieście- chyba zaraz niebo spadnie na ziemię. Ciemno i strasznie.  👀
Halo Poznań, żyjecie? O 00:10 zaczął się u nas armagedon, wiało strasznie, deszcz lał jak woda z wiadra i Thor szalał równo. Walnęło raz porządnie też w mój blok, aż iskry poszły z piorunochronu. Błyskało co chwilę, pioruny aż do samej ziemi.
Trzymam kciuki za okoliczne stajnie, bo zdaję sobie sprawę, że mogą być straty, patrząc na to co działo się na dworze.
Mam widok na całe nowe miasto i płac budowy galerii Posnania. Było bardzo nieciekawie
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
08 lipca 2015 00:14
Kurczę, cavaletti, mam nadzieje, ze do Bydgoszczy ten armageddon osłabnie.. Chociaż się nie zapowiada, bo aż zwierzaki wariuja :/
We Wroclawiu swieci sie cale niebo i grzmi ale jeszcze nie pada... Ja się cieszę na burze bo jest upalnie ale moglo by się obyć bez jakichś zniszczeń..
przez Lubin przeszla spora, jednak krotko trwala, teraz wlasnie wyjechaly straze pozarne w kierunku Wroclawia wiec pewnie tam dalo czadu
No jest nieźle... Nawet grad spadl. U mnie wywaliło okno na klatce schodowej i stluklo doniczkę, zabezpieczylam je srebrna taśma i póki co się trzyma 😉

Ale pies rodziców pewnie umiera 🙁 mam nadzieje ze u mnie w stajni schowaja konie zanim do nich dojdzie.
robakt   Liczy się jutro.
08 lipca 2015 04:46
Oświęcim - straszna burza z bardzo porywistym wiatrem.  Wyją syreny, a  as w domu obudził kot biegający po pokojach i miauczący .  Chciała nas obudzić.
W Krakowie się zaczyna.
W Łodzi od 3😲0 leje.
W centrum Krakowa ciemno. Jedna burza przeszła. Teraz taka cisza niepokojąca.
Ale wiało! Myślałam, że nas powyrywa z korzeniami.  🤔
p.s
Ufff.... chyba się rozejdzie.
W Warszawie lalo i grzmiało ok 4 rano.
Na szczęście szybko przeszlo
Jak tam u was? Mam nadzieje ze bez strat! 3mam kciuki za dzisiejsza noc
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się