Nasza twórczość fotograficzna cz. II

mam podobnie 🙂
Sprzęt się rozstawia a bzyk pooooszeeedł.

poza tym ja przy takich zdjęciach robię milion wygibasów. Żaden statyw tak nie umie  😁
abre   tulibudibu
06 lipca 2015 17:29
Może spróbujecie statywu ze sznurka? Czegoś w tym stylu: Można przymocować pod aparatem lub do boków (wówczas potrzebne są dwa sznurki lub jeden zaczepiony jak pasek.
o, jeszcze mogę podrzucić - nazywa się to "grip na rękę", taki pasek ze skórką, zakładany na dłoń. moje 40d z gripem i sigmą 70-300 bardzo stabilizuje, zauważyłam, że dużo mniej mi się "wszysko trzynsie". taniocha, a komfort odczuwam dużo większy.
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 lipca 2015 17:53
Wiedziałam, że szans na sprzedaż nie mam najmniejszych, bo jestem sysak i amator (...) I jako człowiek - zwyczajnie nie kupiłabym swoich zdjęć, mając do dyspozycji zdjęcia innych 😉
Ale chrzanisz, aż mam ochotę Ci przyłożyć  🙄 zrobiłaś super galerię, jedną z lepszych jakie widziałam z MP - a widziałam chyba wszystkie dotąd opublikowane. Parę technicznych niedociągnięć owszem, trafiło się, ale to kwestia czasu. Masz świetne oko, fantastyczny styl i umiejętności w obróbce (zawsze mi się marzy takie efekty uzyskać, jakie Tobie się udało i NIE UMIEM), Twoje zdjęcia przykuwają uwagę, mają TO COŚ - a to jest najważniejsze, bo technika przyjdzie z czasem i nie ma się co zarzynać.

z chęcią pojechałabym na jakąś dużą imprezę WKKW, podpowiecie gdzie i kiedy?

Jedź ze mną na ME MJ w Strzegomiu w ostatni weekend sierpnia! Bardzo bym chciała razem pofocić!
Facella, ale na cały weekend? czy tylko jeden dzień? mówimy o 29-30? i jako WKKWowy laik - to duże zawody są?

nie umiem sobie poradzić z takimi komplementami. Zupełnie. mam ochotę przekonywać, że nie masz racji.  Mówienie o stylu w moim przypadku wydaje się być grzechem ze względu na chociażby krótki staż. Poza tym z komplementów nic nie przychodzi. A gdy ostatnio powiedziałaś, że powinnam pilnować bardziej czystości kadru - starałam się o tym pamiętać przy tych zdjęciach. i nie rżnąć nóg (ale teraz robiłam dziwaczne kadry i rżnęłam jak głupia już na poziomie puszki...).

nie jestem jakimś "masterem obróbki", ale jeśli będę umiała - to pomogę, śmiało pisz.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
06 lipca 2015 18:42
Isabelle, też mam ochotę Ci przyłożyć za to krygowanie się. Super zdjęcia!
Isabelle, mi się Twoja galeria mega podoba (chociaż jako zawodnik, jakbym ze swojego przejazdu zobaczyła tylko uszy i grzywę, załamałabym się 😉 😉)! Jak się w obróbce osiąga taki błysk sierści konia?
anai, jesli mam rawy - camera raw, jeśli mam jpg - lightroom. Pędzel z podciągniętym mikrokontrastem/przejrzystością/clarity (zależnie od potrzeb, od 10 do nawet 100) plus cienie/shadows trochę mniej (w okolicach 10-20). z tym, że to desaturuje całość. Więc albo potem podciągam nasycenie całości, albo czasem przy podciągnięciu kontrastu i obniżeniu czerni wychodzi lepszy kolor. Albo przy okazji pędzla z mikrokontrastem podciągam też saturację i vibrant. albo tylko samego konia podciągam z kontrastem. Zależy głównie od maści.  potem dodatkowo wyostrzam krawędzie i zamaskowanego konia wyostrzam inteligentnie w Psie. Często też redukuję podtrząśnięcia z małą wartością przesunięcia. Czasem też kombinuję z saturacją w HSL. tak generalnie - "na czuja" 😉

np na tym zdjęciu nie szorowałam konia specjalnie, bo podciągałam całość w zakresie mikrokontrastu - szukałam "ostrego i dramatycznego" efektu.


z tym, że to zdjęcie to właściwie nie jest już zdjęcie, bo oryginał wyglądał tak:


a już w tym zdjęciu nie mogłam jechać po całości, bo skóra z podciągniętym mikrokontrastem wygląda źle. i nie mogłam zbytnio powalczyć z cieniami, bo chciałam zostawić całość foty w ciemniejszej tonacji.




więc jak widać... na ślepo wszystko.

mam sporo zdjęć z normalnymi kadrami, ale nie chce mi się chyba wstawiać 30 takich samych, które różnią się tylko koniem 😀 mam ogromne tendencje do przeginania, przejaskrawienia i kadrowania " z pupy ", tak samo lubię winietę i kicz, więc robiąc te zdjęcia - miałam świadomość, że takie mogą być w efekcie końcowym.

Wojenka, nie kryguję się wcale! ale dziękuję. Pokaż swoje!
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 lipca 2015 19:21
Facella, ale na cały weekend? czy tylko jeden dzień? mówimy o 29-30? i jako WKKWowy laik - to duże zawody są?

Ja planuję być właśnie sobota-niedziela (29-30), bo wtedy jest cross i skoki. Zaczynają się już 26.08. przeglądem 😉 to są ogromne zawody, jak to na Mistrzostwa Europy przystało.
Będę pożyczać namiot, jak uda mi się załatwić dwójkę, to mogę Cię przygarnąć. Tylko pamiętaj, trzeba mieć akredytację, wniosek można złożyć przez stronę Stargony. Przyznają raczej każdemu jak leci (ja 3 lata temu dostałam, ale nie udało mi się dotrzeć), a jeśli sobie załatwisz plecy w jakiejś redakcji/portalu, to już w ogóle nie musisz się o to martwić.

Czystość kadru jak najbardziej na plus! Kolejny target: przemyślana kompozycja (od przestrzeni zaczynając, na detalu kończąc), bo nad tym jeszcze trochę pracy Cię czeka. Nie mówię, że masz totalnie przypadkowe kadry, absolutnie. Musisz trochę bardziej całościowo o nich pomyśleć, żeby wszystko zagrało i nie zabrakło właśnie tego kopyta czy paru cm więcej z jednej strony. Daj sobie czas, stopniowo stawiaj przed sobą kolejne zadania, nie rób wszystkiego naraz, ale też pamiętaj, że fotografia to integralna całość obiekt+tło+detale. Skupianie się na jednym aspekcie nie jest złe, dopóki efekt Cię zadowala, a pozostałe nie są olane całkowicie. Staraj się, żeby wszystko współgrało i nic nie zaburzało zamysłu. Tylko nie stawiaj sobie na początek poprzeczki zbyt wysoko, żebyś się nie sfrustrowała.
I przestań się w końcu tak nie doceniać!

O obróbce pogadamy kiedy indziej, jak będę mieć na nią chwilę czasu i odrobinę chęci  🤣

edit: o, dałaś nowe zdjęcia!
Drugie (w sensie to z dłonią) jest fantastyczne, bardzo dobry pomysł na te perły! Minimalnie bym przygasiła kółko od wędzidła, bo trochę świeci i odwraca uwagę. Ale tak mini mini, żeby nie stało się szare. I jak już wymazujesz wodze, to obie, bo Ci jedna w tle została  😁 Ale kadr, pomysł, super dopracowane!
Facella,  a nie mazałam wodzy wcale, nic nie mazałam. wodza po prostu była z drugiej strony i w sumie nie przeszkadzała mi, dlatego nie usuwałam.

starałam się myśleć "kompozycyjnie" i np łapać fazę lotu na np przecięciu dachów, żeby linie proste prowadziły do "punktu zbiegu" na kask, żeby tam przyciągnąć uwagę, czy robiłam też np na tle czarnego balona, żeby w tamto miejsce ściągnąć wzrok.

Czy to, że moje galerie wstawiam na ŚK to wystarczająca motywacja? nie mogę znalezc niczego podobnego do "Stargonów" czy "Stargony". co to jest? co należy napisać w takiej akredytacji? i w konfiguracji namiotowej to ja tak bardzo bardzo chcę!
Isabelle chyba chodzi o tę stronę  http://www.stragona.pl/kalendarz/kalendarz-imprez-2014.html  🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 lipca 2015 21:23
http://strzegom2015.pl/pl/prasa.html tutaj masz wszystko podane w formularzu akredytacyjnym. Zaznaczasz "freelancer", funkcję w redakcji wpisujesz jako "fotograf", a nazwę redakcji wpisujesz jako "brak". Chyba. Ja sama w tym roku nie załatwiam, będę mieć to odgórnie 😉 Zagadaj w ŚK, może Ci załatwią, chociaż oni pewnie wyślą Kasię Borynę. Albo popróbuj na innych portalach, gazetach itd.
Z tymi namiotami to jest heca, bo raz, że ja nie mam (ale już prawie pożyczyłam! No chyba że Ty masz  :hihi🙂 i dwa, że nie wiem, czy tam w ogóle jest pole  😂 ale mam wtyki u zawodników Stragony i Hippologii, może użyczą kawałek łączki w razie "w"  😁
Isabelle
toś Ty mistrz obróbki!!
Bo konik ma ogon i uszy i nóżkę jakby bardziej 🙂
Jak ja bym taką przeróbkę zrobiła, to dopiero mielibyście ubaw 🙂
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
07 lipca 2015 12:06
Isabelle ale fajnie konia poprawiłaś!  😜

Ja zaliczyłam kolejny intensywny wypad foto 😀
Mam tyle zdjęć że robi mi się słabo na widok tej ogromnej cyfry.. 😀

Zajek


dziewczynki Zairki <3

Facella,  dopytam się o tą akredytację. Wolałabym dostać, a trochę się martwię czy "takiej mnie" to dadzą... no bo dorobek to mam mniejszy niż nastolatka z małpką 😀

poszukam innych chętnych na wypad, jak się znajdą to wezmę vana, wtedy możemy spać w "bagażniku" na materacu, bo to największy z klasy vanów - kawał pudła. Jeśli nie znajdę chętnych - pewnie nie dam rady go sama zatankować ( 😀 ), więc rozważę podróż mniejszym autem albo pociągiem więc odpadam jako opcja przytargania namiota. (nie jechałam pociągiem ani autobusem z 10 lat, nie wiem jak się tym poruszać nawet...)

szemrana, konia wkleiłam z innego zdjęcia i przesunęłam w inne miejsce 😉 na tamtym kobitka mi wyszła dużo gorzej, więc musiałam "sztukować" 😉
juliadna, jestem fanką pierwszego. kolorystyka jest cudna. romantyczna, delikatna. mrr!
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 lipca 2015 17:41
Ah, juliadna, weź wyjdź. Za dobre zdjęcia robisz. I nie chciałaś do mnie przyjechać!

Ja też jadę pociągiem... W małe auto namiotu nie weźmiesz? Dobrze by było trzymać graty pod kluczem...
Isabelle, bardzo Ci dziękuję  za opis  obróbki
Odkryłam  że  mam za starego laptopa,  aby ściągnąć  lightrooma  czy PS.  Tak więc  muszę  odłożyć  wszelkie plany  ambitniejszej  obróbki  na później.  Do zakupu  kiedyś  tam  nowego  sprzętu.
juliadna, bardzo  ładne,  szczególnie  te trzy  konie  🙂
piękne te Wasze warsztatowe zdjęcia! kolejny raz żałuję, że nie miałam kasy, żeby się wybrać..
ktoś planuje się pojawić w Baborówku w przyszłym tygodniu? 🙂
kaskal94 ja!  🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
10 lipca 2015 22:13
Nie wiedziałam za bardzo gdzie z tym pytaniem to spróbuję tutaj.
Otóż dostałam grafikę, która jest w wielkości jakiej jest -  379x239 pikseli, potrzebna mi ona na haft, stąd wypadałoby żeby była większa, min 500 pikseli.
Czy jest jakiś na to sposób? Da się to w ogóle zrobić?
Z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 lipca 2015 17:03
JPG czy PNG?
abre   tulibudibu
11 lipca 2015 20:04
Ja sobie raz na jakiś czas robię przerwę w zdjęciach "ludzkich" obrabiam zdjęcia z kaolinu... I zastanawiam się jak mogłam tyle ujęć zmarnować  😎 W każdym mi coś nie pasuje.

Facella   Dawna re-volto wróć!
11 lipca 2015 20:09
Abre mam takie same odczucia nt. kaolinu. Plus mam masę niepotrzebnych ujęć.
abre   tulibudibu
11 lipca 2015 20:24
Ulżyło mi, że sama nie jestem 🙂 Mam ochotę porządki porobić i 90% wywalić.
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 lipca 2015 20:37
Uwierz, że mi też ulżyło. Bezpośrednio po plenerze byłam tak sfrustrowana, że na pewien czas odłożyłam aparat na półkę. Wiele zdjęć do tej pory czeka na obrobienie i nie wiem, czy się doczekają...
Nie wiedziałam za bardzo gdzie z tym pytaniem to spróbuję tutaj.
Otóż dostałam grafikę, która jest w wielkości jakiej jest -  379x239 pikseli, potrzebna mi ona na haft, stąd wypadałoby żeby była większa, min 500 pikseli.
Czy jest jakiś na to sposób? Da się to w ogóle zrobić?
Z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:


wielkość "rzeczywista" w cm ma przełożeni na piksele. jeśli np ma być wielkości wizytówki - wystarczy mniejszy rozmiar w pikselach niż np przy wielkim wydruku na plecach.
ważna jest rozdzielczość (min 300dpi). Nie wiem jak przy hafcie jest, czy nie potrzeba wektorów. Do druku wystarczył psd albo png. Teraz akurat zamówiłam sobie koszulkę dla siebie z własną grafiką, ale nie w hafcie, a w druku. Jeśli masz zbyt małą grafikę w pikselach to rozciąganie jest głupim pomysłem. zorientuj się czy potrzeba wektorów - jeśli tak, to weź grafika, żeby przerysował ją na nowo na większym formacie. Przy zbyt małym rozmiarze do druku przerysowywałam jeszcze raz na większych kanwach, tylko, że ja potrzebowałam nie haftu a nadruku.

Wojenka,  łapiesz tak niesamowite emocje na zdjęciach, że gacie opadają. Twoje zdjęcia nie są po prostu dobre technicznie czy ładne - one wzbudzają emocje, zmuszają do zatrzymania wzroku, intrygują. są zwyczajnie wspaniale skomponowane.

abre, patrząc na to zdjecie jakoś mi ciężko uwierzyć w te "zmarnowane ujęcia" 😀

wojuję z tymi czarnymi tłami. chryste jak ja ich nie lubię. Nie dlatego, że trudne. Tylko dlatego, że chciałabym to zrobić w jakiś sposób "kreatywnie", a nie mam w głowie koncepcji.
[img]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/s720x720/11738051_1599615976987221_8238591302175646223_n.jpg?oh=f36ce6cb2d3841c97f5ecfcd517c6b06&oe=5621EAB9[/img]
[img]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/s720x720/11667298_1599828170299335_6935815435931651430_n.jpg?oh=cf2a7fa9f4fa3805513d43a830a744c4&oe=56598130[/img]
Drugie super
Wojenka, przepiękne te kadry, nie mogę się napatrzeć! o nie takie sztampowe wyścigowe fotki, to coś więcej.. kosmos  😍
Isabelle, drugie jest prześwietne! 🙂

a ja wczoraj miałam swoją pierwszą,rozplanowaną od A do Z sesję, zalew oddalony od stajni o jakieś 1,5h.. ale było warto  😍 jestem mega zadowolona, ale pewnie nieobiektywna 😉 co sądzicie? :kwiatek:
m.indira   508... kucyków
12 lipca 2015 14:23
dwa manuale, rzadki helios 44-3 i pentacor auto 1,8/50



co do ostrzenia, można wymienić matówke na tą z klinem jak ktos sie nie boi grzebać w swoim lustrze 😉 mój wół roboczy(d60) jak widac daje rade nadal
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się