Siodło skokowe

Klami,
Dziękuję 🙂
Byłam pewna, że w Titanie - coś mi się pomylilo najwyraźniej  😁
ancyk0991, Titana miała chyba anai, ale moge się mylić.
Ma i to chyba dwa nawet 🙂
ancyk0991, z tego co mi wiadomo, to obecnie nie ma Titana.
aga ma jakiegos Equipa. Nie pamietam tylko który model.

Z tego co mi się wydaje to ma Equipe Synergy

macie może jakieś opinie o skokówkach Pessoa? Jak z dopasowaniem? Wygodnie się w tym skacze? Sprawdzają się na skoki powiedzmy sobie do 130?

Pessoa są wygodne i miękkie. Sporo opcji budowy i wypełnienia paneli + wymienne łęki.
Niestety w ostatnich latach loterią jest skóra, podobno można trafić na fatalny egzemplarz który po pół roku będzie wyglądał gorzej niż 10-cio letni stary model.
I jeśli masz długie udo to w standard się nie zmieścisz. A testówek z wysuniętymi w przód i przedłużonymi panelami nie uświadczysz.
alma., dzięki.  Tak ja mam Synergy. Ja jestem zachwycona, ale na moim koniu mi sie nie do końca podoba jak leży.
Miał ktoś doczynienia z siodłami Erreplus ??  Cóż to za siodła ??  👀
Ktoś widział może jakość ich pasowania oraz serwisu prowadzonego przez przedstawicieli ??

Ja mam, jestem w nim zakochana 😍 najlepsze siodlo! Kazdy kto siada (zaawansowani  jeźdźcy, zawodnicy) sa zachwyceni. Polecam! Widziałam ostatnio nowszy model który uwalnia całkowicie łopatkę, cudo! Ta skora 😍
mrowka004, no właśnie znalazłam kilka opisów i opinii i wygląda to zachęcająco. W dodatku przedstawiciela marki mam dosyć blisko. Zastanawiam się tylko czy ktoś już kupował u nas te siodła i może powiedzieć coś więcej o użytkowaniu, skórze, jakości dopasowania itp. 
Gillian   four letter word
21 czerwca 2015 16:58
Klami, w Centurionie są te siodła, więc musiałabyś do lostak uderzyć 🙂
Gillian, o, dzięki za info. Śmiem twierdzić, że juz sam wybór tej marki przez Centuriona to dobra rekomendacja.
Gillian   four letter word
21 czerwca 2015 21:07
z tego co czytałam na asku to lostak mocno chwali 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
21 czerwca 2015 21:16
Czy ktoś może się podzielić opinią na temat Wintec 500 Jump Cair? Jak sprawdzają się na skokach do mniej więcej 120cm? 🙂
Gillian, dzięki za info. Biegne dopytywać. 😉
Hermes, bunia_fox ma/miała (+ w Hawajce jest 500 Jump na sprzedaż, a przynajmniej jeszcze niedawno był), ja miałam to siodło parę lat temu. Jeździło się całkiem miło, skakałam w nim jakieś metrówki jedynie. Natomiast z dopasowaniem - jak to Wintec ryzyk-fizyk, niestety łęk to nie wszystko i na większości koni z dobrym łękiem tył żył własnym życiem.
Czy ktoś z Was używał puślisk skokowych?
Chodzi mi o ten typ: http://www.sklep-skoczek.pl/kentaur-skorzane-pusliska-skokowe.html

Jak się one sprawdzają w użytkowaniu? Wygodne to jest? Nie blokuje nogi?
Czy ktoś posiada Euroridinga Diamanta i mógłby mi napisać jak się w nim siedzi i jak wypada 18"?
Rekreacyjnie da się w nim pojeździć czy sensu stricto dla skaczących?  👀
  Euphorycznie - Ja miałam 🙂. Bardzo wygodne 🙂. Fajne do jazdy w tereny i do skoków. Siedzisko półgłębokie, miękkie , szerokie. 18- stka raczej duża . Na wysoką osobę.To raczej nie jest profesjonalna skokówka, ale dla początkującego jak najbardziej 🙂 .Sprzedałam swoje , bo jednak preferuje jak najmniejsze klocki ,i płaskie siedziska.
ancyk0991, napisz do equi.dream, ona takie ma i chwali bardzo 🙂
Potrzebuje pomocy doświadczonych 😉
Poszukuje siodła, w ktore osoba jeżdżąca na co dzien w ujezdzeniowym bedzie w stanie sie przesiąść i ujechać 🙂
Najlepiej zeby skakało za mnie.
Jeździłam na Kiefferze Norbert koof, nie było złe, ale bardziej doświadczeni mówili ze nie powinnam miec takich dużych klocków.
Czego szukać na regionalne podskoki dla laika? Do 2tysiecy.
rtk, bardzo popularnego prestige  elastic. Nie znam osoby,  której  by nie pasowało.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
15 lipca 2015 16:37
rtk, ja sobie chwale winteca 500 pro jump 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
15 lipca 2015 16:45
anai, znasz - mi nie pasowało bardzo :P

rtk, sprawdź jeszcze Euroridingi (model Jade o ile dobrze pamiętam), są deko bardziej zabudowane, a nie dają efektu "kibelka" czy "ortopedki".
No i Passiery - pytanie czy będzie C i odpowiadać twarde siodło ;-)
Miękkie, chce miękkie!!! 😉
rtk, popatrz też na Kentaury - to fajne siodła w dobrych cenach. Elastica ja akurat odradzam, nie widziałam nikogo, kto by w tym siodle poprawnie siedział 😉. Wygodnie to mu pewnie było, tylko dość fotelowo 😉
rtk
Ja mam siodło polskiej firmy star (equilla) ze Swarzędza.  Strona producenta www.adsaplus.pl. Jest głębokie, mięciutkie, wygodne. Jeśli poprosisz to wyjmą z magazynu siodło sprzed np. 3 lat i sprzedadzą do 1500 zł. (w gwarancji napisali że dają 3 lata na terlicę i 1 rok na skórę). Dodam jeszcze, że ma duże klocki przednie i tylne, da się w nim skakać i ciężko spaść, wiec dla mnie idealne 🙂, a jeździłam w najróżniejszych siodłach.....


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Za duże zdjęcie (powinno być 800x800)
rtk, jak miękkie to Equipy 😉 To są fotele normalnie, no i wszelkie francuzy.
W poniedziałek odebrałam moje nowiutke siodełko Daw-Mag Ch&W i muszę powiedzieć, że jestem zachwycona! Raz, że leży idealnie, a dwa, że jest meeeeeega wygodne 🙂
Także jak ktoś, podobnie jak ja, ma wykłębionego konia to gorąco polecam 😉
A jak gdzieś słyszeliście, że jest twarde, to zaprzeczam - mięciutkie 😉
rtk, jak miękkie to Equipy 😉 To są fotele normalnie, no i wszelkie francuzy.



no Equipa do 2 tys to z pewnością dostanie... też bym takie chciała...
deborah   koń by się uśmiał...
17 lipca 2015 08:46
ancyk0991, ja mam i używałam jakiś czas. fajnie stabilizują nogę ale zrezygnowałam po tym jak przypadku noga mi ugrzęzła w strzemieniu dwukrotnie. Są tak skonstruowane, że raczej nie masz szans się bezpiecznie "wypiąć" Normalne puślisko w ostateczności wypnie się z zamka. to nie bo z jednej strony jest przypięte do przystuły. Nawet gdyby ta szlufka założona na zamek jakimś cudem się wysunęła to mam plastikowe strzemiona które bardzo ciasno przechodzą przez zgrubienie w puśliskach i obawiam się, że nie wyślizgnęłoby się tak od razu.
Wystraszyłam się i zmieniłam na normalne.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
17 lipca 2015 09:06
Dziewczyny, dostanę gdzieś oryginalny pokrowiec na siodło Kieffer?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się