Deski czy rolki? na wypady w miasto

Ja jeżdże na rolkach do stajni , bo od busa mam 5km . Droga całkiem niezła, jedna górka, wtedy schodzę na trawę i idę poboczem  😁 Też mam wielki problem z hamowaniem albo hamuje wskakując na pobocze , albo jak sama się zatrzymam albo np wykorzystuje łapiąc się latarni. Bardzo boję ,że się wywrócę . Ale nie mam wyboru , roweru do busa nie zapakuje .
Ludzie !!! Byłam dzisiaj pierwszy raz na rolkach (pierwszy od długiego czasu)
spodziewałam się że będą mnie łydki bolały a tu ...... nieeee...... bolą stopy jak cholera
czy to normalne - kurcze kiedyś nie miałam takich problemów
Druga sprawa to to że bez ochraniaczy się nie ruszam - szkoda że nie ma ochraniaczy na tyłek
777 - ja też tak mam, że bolą mnie stopy. To samo mam z łyżwami.
Po jakimś czasie przestają.


Zen - wypróbuję Twój sposób hamowania na T :P

U mnie nie ma fajnych dróg, więc jeżdżę rowerową, niestety tak jak pisałam przecina się ona z jezdnią ehh.
Mnie też bolą stopy. Niestety przeważa prawa, po 0,5 godzinie mam dość jazdy. I nie mija.
A na T nie umiem hamować bo mi noga "hamująca" odjeżdża w bok 😉
Odkopuję. 🙂 I od razu zapytam, która z wypowiadających się wcześniej dziewczyn opanowała już sztukę hamowania? 😎

Coś mnie pokusiło (coś, czyli przyjaciółka i mój facet :hihi🙂 i planuję zakup rolek. Wczoraj miałam pierwszą od czasów gimnazjum jazdę na rolkach pożyczonych od przyjaciółki. W pierwszej chwili chciałam kupić takie same, ale po godzinie jazdy i robieniu jednorazowo coraz dłuższych dystansów (mój brak równowagi wciąż nie pozwala na wiele 😀) stwierdziłam, że nie jestem w stanie dopasować rolek do mojej kostki tak, by dobrze ją trzymały. Ponadto strasznie czuć w nich drgania, choć jeździłam po równiutkim asfalcie. Do tego koszmarny ból stóp, przez który musiałam co chwilę robić przerwy (ale widzę, że dużo z Was ma taki problem, więc może to nie wina tego modelu).
Zaczęłam szukać rolek dla siebie, wybrałam sklep i mam kilka typów. Pomożecie wybrać konkretnie? :kwiatek: Od razu zaznaczę, że na rolki chcę wydać maksymalnie 150 zł, ale im mniej, tym lepiej, bo nie wiem, na jak długo starczy mi zapału i czy rolki za kilka dni nie wylądują w piwnicy. 😉 Jeśli wkręcę się na dobre, to zakupione rolki powędrują do siostry, która też chce się nauczyć jeździć, a ja może zainwestuję w coś lepszego. Ale na chwilę obecną wybieram między tymi modelami:

1. http://www.sporti.pl/product-pol-28693-Lyzworolki-Action-PW-125-A.html (ten model jest także dostępny w zestawie z ochraniaczami za 135 zł)
2. http://www.sporti.pl/product-pol-38008-Lyzworolki-Senhai-PW-125-F-.html
3. http://www.sporti.pl/product-pol-45058-Lyzworolki-Senhai-PW-126B-44-blue.html
4. http://www.sporti.pl/product-pol-44839-Lyzworolki-Vivo-PW-152-S-violet-.html
5. http://www.sporti.pl/product-pol-38007-Lyzworolki-Senhai-PW-125-F.html

Doradźcie, plis! :kwiatek:
A mnie szlag jasny trafił 🙁 Moje rolki są za duże... w mieszkaniu nie czułam - na mieście już bardzo. Po zmierzeniu wkładki okazało się, że jest o 0,5cm większa niż wg sklepowej rozmiarówki. Będę reklamować, ale przede wszystkim to mi żal, że nie mam czym jeździć.

Dobrze, że nie zdążyłam odkręcić hamulca. 😵
amnestria, obawiając się podobnych rozczarowań wybrałam sklep w moim mieście, który jednak ma ceny iście "allegrowe". Szybciej wymienię, gdyby jednak coś nie pasowało. No i celuję w rolki regulowane.
Długo będziesz czekać na wymianę?
I słusznie zrobiłaś. Nie wiem co mnie podkusiło 😵

Nie wiem ile będę czekać, bo nie wiem czy uwzględnią reklamację. Szkoda, szkoda! 😵
Bischa   TAFC Polska :)
08 lipca 2015 14:36
Czy są jakieś rolki do jazdy po drodze gruntowej?
amnestria, kupowałaś przez internet? Minęło już 14 dni od dnia zakupu? Może uda się załatwić to bez reklamacji, a jedynie z wymianą na inny rozmiar lub model?
mundialowa, przez neta. 14 dni minęło, ale to nie ma znaczenia - rolek użyłam, więc nie są w stanie nienaruszonym 😉
nekti   Pająk stajenny..
08 lipca 2015 16:14
Czy są jakieś rolki do jazdy po drodze gruntowej?


Rolki terenowe
😉
amnestria, racja, nie doczytałam, że rolki okazały się za duże dopiero w terenie. Oby Ci uwzględnili reklamację. :kwiatek:

A mi udało się dziś zdobyć odpowiednią sumę na rolki, teraz "tylko" wybrać model. 😁
mundialowa jeśli masz taki sklep w okolicy to najlepiej się wybrać, przymierzyć i spędzić w wybranej parze kilka minut. Dobrze dobrane rolki będą wygodne i posłużą Ci trochę czasu... Może ból stóp spowodowany jest złym profilem buta i zbyt cienką wkładką przez co stopa bardziej opiera się na plastiku buta i odbiera wstrząsy - może wkładki żelowe nie są głupim rozwiązaniem (ja akurat nigdy takiego problemu nie doświadczyłam). Do kostki da się również dobrać. Warto oprócz tego pomyśleć nad dobrymi skarpetkami do rolek, sprawdzają się dobrze trekingowe albo sportowe, długie i dobrze przylegające do kostek, w miarę gładkie w ich okolicy. Jeśli zaczną Cię lekko obcierać to na czas jazdy naklejaj w tym miejscu kwadracik wycięty np z plastra bez opatrunkowego (ja tejpuję czasami kolana to wykorzystuję do tego tejpa, ale bardzo rzadko coś takiego mi się zdarza, najczęściej po długiej przerwie jak źle buta zapnę). Swoje rolki kupowałam jakieś 8 lat temu, co prawda ich koszt to było około 700 zł (firmy Fila) ale do teraz sprawują się super. Jedynie w tym roku pomyślę nad wymianą łożysk i kółek ponieważ ja średnio w tygodniu robię koło 100 km na nich (oczywiście o ile pogoda dopisuje i jak rok akademicki się zaczyna - wtedy mam trasy koło domu), także warto później pomyśleć o czymś lepszym. Dobre rolki robi Rockes i Rollerblade w przystępnej cenie. Udanego zakupu i obyś się pozytywnie wkręciła w to  :kwiatek:
agnesix, dziękuję za Twoją odpowiedź. :kwiatek:
Wkręciłam się na chwilę obecną bardzo, bo dziś pojechaliśmy na nasz "plac treningowy" pomimo paskudnej pogody. Dopiero ulewa nas stamtąd przegoniła. 😀 A patrząc na pogodę na najbliższe dni to mam czas na zastanowienie się nad konkretnym modelem.
Co do sklepu, który wybrałam, to niestety nie posiada on produktów na miejscu. Muszę wybrać, kupić i dopiero wtedy odbiorę osobiście. Dlatego wybór jest taki trudny. Ale jest postęp, bo ograniczyłam wybór do trzech par:
1. http://www.sporti.pl/product-pol-28693-Lyzworolki-Action-PW-125-A.html
2. http://www.sporti.pl/product-pol-45058-Lyzworolki-Senhai-PW-126B-44-blue.html
3. http://www.sporti.pl/product-pol-37302-Lyzworolki-Vivo-PW-125-A.html
Mój facet twierdzi, że poza wyglądem nie ma w nich większych różnic. Ale może ktoś stąd zerknie i coś podpowie? :kwiatek:
Co do rolek lepszej jakości, to pomyślę o tym w następnym sezonie, o ile mój zapał nie minie. 😉
Popatrzyłam i też uważam, że nie ma między nimi różnicy 😉  jedyna jaka może być to jakieś detale wykończeniowe i o kilka mm różnią się wielkości kółeczek ale to na pierwsze rolki nie robi różnicy kilka mm.
Dziękuję! :kwiatek: Zatem teraz zdecyduje kobieca estetyka 😁, a może w następnym sezonie do głosu dojdzie doświadczony rozum. 😉

edit: JUŻ SĄ! Właśnie odebrałam moje pierwsze własne rolki 💃 Jeśli tylko nie zacznie padać, to dziś będą pierwsze testy poza mieszkaniem. 😀
Post pod postem, ale jaram się jak dziecko i muszę się tym z kimś podzielić. 😁

Miałam w tym sezonie kupić rower miejski, ale zdecydowałam się na rolki pod wpływem impulsu i stwierdzam, że rolki są ekstra! 😜 Co prawda dopiero się uczę, ale podoba mi się to coraz bardziej i cieszy mnie każdy mały postęp (dziś prawie opanowałam trudną sztukę hamowania :hihi🙂. A i aktywne spędzane czasu z własnym chłopem jest bardzo motywujące. 🙂 Pieniądze wydane na rolki były najlepiej zainwestowaną ostatnio gotówką. 😀
super, że się wkręciłaś 😀
Ja bez rolek nie wyobrażam sobie już życia.
agnesix, do wkręcenia jeszcze chwila, bo ciągle się uczę jeździć po płaskim. 😁 Może w przyszłym tygodniu odważę się wybrać gdzieś poza parking. 😀
Wybiera sie ktos moze na Maraton Sierpniowy w Gdansku?  👀
Frania Ten Maraton ile liczył kilometrów?
Ja najwiecej zrobiłam 80 chyba? Licząc z Władysławowa do Helu i z powrotem. Ale drogi nie polecam, na ulicy na Ciebie trąbią a chodnikiem to żółwim tempem 😤, może teraz lepsze te chodniki zrobili. Chętnie bym na jakiś maraton pojechała, aktualnie przymierzam się do kupna rolek na łożyskach ABEC 7 firmy k2 lub Rolleyblade.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
12 listopada 2015 19:50
heheeh, widzę że nie tylko ja tak ma w kwestii hamowania 🙂 Po ok 18latach nie jeżdżenia na rolkach kupiłam je sobie 🙂 Różnica między rolkami kiedyś a teraz kolosalna 🙂 Kiedyś jeździłam nieźle na pozimie rekreacji. Obroty, jazda do tyłu, przekładanki itp.
A teraz czuję się dość niepewnie. Nawet powiem więcej czuję się jak d..pa .) hehehe. Mam wrażenie czasem, że one same jadą .)
Myślę że z czasem bedzie lepiej.
nie rozumiem problemów z hamowaniem . Ja hamuje albo z pięty jak hamulec jest, ale już od kilku lat wolę to robić z palców prawej nogi czyli jednym kółkiem z reguły hamuje samym przodem, tyle ze szybko rolki się niszczą, nie same kółka. Ostatni zdarłam tak , że nawet śrubę od kółka zeszlifowałam, że odkręcić się nie dało.
Odświeżam wątek 😀! Czy na volcie są jeszcze jacyś rolkarze  👀? Po 10 latach zmieniłam rolki na nowe i jestem zafascynowana. Nie dość, że prawie same jadą to jeszcze tak szybko!  😁
Kto korzysta z pięknej pogody i spędza czas na rolkach?  💃 Ile czasu zwykle jeździcie i jakie odległości? Bardziej towarzysko czy zadaniowo? 😀.
Po tylu latach odkrywam ten sport na nowo!
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 czerwca 2016 11:54
Jako że nie ma wątku o hulajnogach, a nie ma sensu zakładać nowego, to podepnę się tutaj, w końcu też kółka na miasto 😉
Czy ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć czym w użytkowaniu różni się hulajnoga o przednim kole większym od takiej o równych, dużych kołach? Mam na oku trzy modele i ciężko się zdecydować 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się