Odchudzanie/rzeźbienie ciała- sprawozdania

Agnieszka, dziękuję! Bardzo mi miło to slyszeć 🙂 Dasz radę na spokojnie ze wszystkim :kwiatek:

Wichurkowa, ekstra masz brzuch 😀 Niezmiennie się nim jaram 💃


U mnie nudy urlopowe, biegam, ćwiczę, plażuję i robię jakieś wianki cuda z dietą 😁 Wiszę sobie na drążku, ciężko mi idzie podciąganie się na nim, ale wiszenie też dobra rzecz 🙂 Dzisiaj zostałam miło doceniona przez kilku chłopaków, gadali sobie po angielsku pewnie myśląc, że blondynka nie zrozumie, ale dużo pozytywów zebrały moje nogi, zwłaszcza łydki i plecy. Zastanawiali się jaki sport uprawiam 😁



I tak dumam teraz kieeeedy i jak ja zejdę z tych 5% tkanki tłuszczowej 😵
A u mnie kolejny dzień na 5, waga pokazuje 1,2 kg w dół od początku diety🙂
A, pokaze Wam jeszcze moj zad -10kg


I 10kg temu
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 lipca 2015 17:22
Dziewczyny jakieś ćwiczenia na górną połowę brzucha? Dolna jest bardzo kształtna, a z górą gorzej. Tylko bez hardkoru, bo ja kondycyjnie bardzo słabo, po 10 minutach przeróżnych ćwiczeń mam zazwyczaj mroczki przed oczami i jest mi słabo, dlatego też spektakularnego efektu nie oczekuję.
Ja z ćwiczeń na brzuch lubię programy Natalii Gackiej, Centrum Sportowca i w sumie z Szymonem Gasiem też są w porządku, takie lajciki. Nie są długie i myślę, ze do wykonania wystarczy trochę chęci - nie są mocno wymagające.

Ja zawaliłam wczorajszy i dzisiejszy dzień - chipsy, piwo, gofry z bitą śmietaną i polewą, pizza  😤  Dziewczyny do mnie przyjechały na dwa tygodnie na czas praktyk i co chwilę coś. Od jutra muszę wrócić do swojego planu, nie chcę nadrobić tak szybko tych kilogramów i coraz lepiej wyglądającego brzucha.
Strzyga  u mnie brzuch robi się podczas treningu siłowego potem tylko dopełnienie max 10min treningu na brzuch. Na górne partie robie brzuszki w przód na maksa 3 serie po 50 na zmianę podciaganiem nóg w zwisie 3x15
Ja na brzuch nie robie w sumie nic. Czasem po silowym wpadam na moment na lawke i cisne po prostu brzuszki do oporu, tzn. tyle, az mnie tak bali brzuch, ze sie juz nie moge podniesc a cale cialo drzy z wysilku.



Moj brzuch z dzisiejszego poranka, z troche innej perspektywy, ublagalam mlodego, zeby zrobil zdjecie- zrobil jedno 😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 lipca 2015 10:59
Cierp1enie, ja po 10 brzuszkach mam ochotę umrzeć 🙂
Gillian   four letter word
08 lipca 2015 11:02
jak szybko odchudzić łydki? albo zmniejszyć ich mięśnie? nie mieszczę się w oficerki! 🙁 ostatnio naprawdę dużo jeżdżę na rowerze albo łażę, założyłam i zonk, nie dopinam zamka :/ poradźcie coś, mądre ludzie.
Gillian, może zwyczajnie spuchły, przy takich upałach nie trudno o nabranie wody. Pijesz odpowiednio dużo?

Ja za to cały czas w rozjazdach i szczerze mówiąc jem co mi się nawinie, a pracując w takim miejscu to w sumie dużo się nawija 🤣 ciasno mi we wszystkim, chodziłam do tej pory w luźnych szortach to jak dzisiaj musiałam założyć normalne spodnie to przeklinałam świat 😀iabeł: Dzisiaj dzień owocowo-warzywny a potem ruszam z konkretniejszą dietą. Całe szczęście na brak ruchu nie narzekam, więc powinno w miarę szybko wrócić do normy 😁
Strzyga, a zwykłą deskę może porób? Ona dość sensownie angażuje całe ciało.
Gillian   four letter word
08 lipca 2015 14:43
maiiaF, pije, pije. Urosły albo przytyły, ciężko stwierdzić 🙁
Gillian, zeby je wysmuklic teraz, to bedziesz musiala troche popracowac, ale po sobie moge powiedziec, ze moze akurat sa na takim etapie, ze spuchly i za kilka dni miesien odpusci.
Ale jestem strona po treningu. Dziś ostatni dzień obwodów.  Na treningu byłam z mężem i siostra, teraz to moja silka ma w 100 procentach rodzinny klimat hahahha
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 lipca 2015 20:28
zen, deska, czyli? Jestem kompletnym ćwiczeniowym laikiem. Uprawiałam kiedyś jogę i wspinaczkę, byłam ze 3 razy na aerobiku, nie jestem ćwiczeniowym wyjadaczem.
Moje brzucho. Widać też boczki, ale w nie zapewne trzeba by zainwestować o wiele więcej wysiłku, więc jestem w stanie z nimi żyć.
na boczki tez deska, Strzygo 🙂 side plank.

za namowią przyjaciela, zapisalam się na siłkę... idę jutro pierwszy raz, karnet opłaciłam na 2 miesiące z góry. mam stres... nie wiem co mam tam ze sobą jutro począć:P pewnie dojadę na 16:30, a chce być o 18:30 na treningu funkcjonalym, wiec coś bedę musiala porobić przez 2 godziny. mam wrazenie ze pojde tam i bedę stremowana jak cholera, stanę na srodku i bede miec wrazenie, ze wszycy się na mnie gapią. mam nadzieje, że dorwę jakiegos instruktora zeby mi podszepnał dwa słowa... chciałabym w koncu zaczac jakis rozsądny trening siłowy.
Deska czyli inaczej plank- podpór na przedramionach 😉 tutaj w miarę sensownie tłumaczą. Myślę, że jak znajdziesz czas 4 razy w tygodniu na kilka serii desek w różnych wariantach (np. 4 serie po 45 sekund każda, wybierz ze 3-4 warianty deski) przeplatane sprintem w miejscu lub skakanką (30-60sek), to zobaczysz po miesiącu efekty 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 lipca 2015 21:44
zen, to brzmi sensownie =)
Dla dziewczyn pytających o to "jak wysmuklić nogi", AL zrobiła "ściągę". 🙂 Można przykleić na pierwszej stronie wątku - tuńczyku?

http://hpba.pl/nogi/
Dodany link w pierwszym poście.  🙂
Dziewczyny - głównie te co chodzicie na siłkę, crossfit itd. Jakie polecacie spodnie do ćwiczeń. Chodzi mi o takie za kolano, żeby podczas przysiadów, rozgrzewki czy po prostu wypinania tyłka nie było widać bielizny. Niestety te, które mam teraz prześwitują jak się mocniej wypnę, niezależnie od koloru i jednak sprawia to spory dyskomfort szczególnie jak na początku treningu robimy mocny streching i zazwyczaj idziemy jeden za drugim od ściany do ściany z ćwiczeniami. Najchętniej z tych tańszych, bo ciągle chudnę, więc dopóki nie osiągnę wagi docelowej nie chce inwestować większej ilości pieniędzy w rzeczy, które niedługo znowu wymienię.

Dzięki :kwiatek:
Ja mam z lidla uwielbiam je i w sumie lepiej mi się nosi niż np adidas czy inne co mam a leginsow sportowych mam duuuuzzooo
Ja własnie mam z lidla, takie szare co teraz będą w poniedziałek też, ale to bardzo cienki materiał i jak się robi przysiady czy "psy" to widać wszystko, co uświadomiła mi dziewczyna robiąca psy przede mną w tych samych spodniach a w stringach ćwiczyć nie umiem.
Ja mam szorty z 4F, na razie sluza ok, mam szorty ze sportowej kolekcji h&m, tez sa ok. Mam tez nike i je uwielbiam i sie dopasowuja do tego, jak sie zmienia moje cialo, no ale ja oscyluje w rozmiarach 36-38, wiec to w sumie niewielka roznica. Mozna trafic na nike w promocjach roznych i sie bardzo oplaca wtedy. O, mam jeszcze getry z KappAhl i tez sobie chwale.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 lipca 2015 21:52
ja nie mam szortów z 4F ale mam inne ciuchy i z moich obserwacji wynika, że nie są warte swojej ceny. szmaty 😉
To ja drugi (?) miesiac ciuram szorty i bluze i top, prane co drugi, trzeci dzien i naprawde nie mam sie do czego doczepic. Szorty u mnie jednorazowe sa, tzn. wkladam na trening i nara po treningu do pralki. Moj przyjaciel jest sponsorowany przez 4f i tez ciura ich ciuchy i mowi, ze tylko na razie skarpety nie przezyly proby czasu 😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 lipca 2015 22:20
może zależy co 😉 ja mam bluzy i wyglądają niefajnie, a nie były mocno noszone, bo na co dzień chadzam w swetrach. kurtka wygląda źle, bez porównania z Bergsonem ciuranym na wszelkie możliwe sposoby od 5 lat 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 lipca 2015 23:25
Wpadam z kolejnym pytaniem. Zaczęłam robić deskę. Jak bardzo mocno czuję odcinek lędźwiowy (a mam sporą lordozę), to znaczy, że mam słabe mięśnie czy się krzywdzę?
busch   Mad god's blessing.
10 lipca 2015 07:24
A sprawdzałaś, jaka jest technika robienia planka? Trzeba tak trochę podwijać biodra, żeby lepiej napiąć mięśnie brzucha i nie zwisnąć sobie odcinka lędźwiowego. Zwykle na filmikach na youtube opisują to bardziej obrazowo. Polecam pooglądać, bo w desce dużo trzeba rzeczy kontrolować, zaraz zaczniesz pilnować biodra, a podniesiesz za bardzo tyłek i nie będzie to już tak bardzo pomocne.
Wichurkowa   Never say never...
10 lipca 2015 08:12
Strzyga mnie też bolało w tym miejscu po każdej desce,ale to tylko dlatego że sie nie pilnowałam i robiłam ją źle. Trzeba tak jak mówi busch podwinąć biodra,i odcinek lędzwiowy pilnować żeby nie robiło się tak "wklęsłe plecy" tylko żeby była linia prosta. Napinam mocno brzuch i wypycham tą część kręgosłupa poprzez brzuch żeby linia pleców była prosta.

I wczorajsze siłkowe zdjęcia:-) I coś dalej mi tłuszczyku spada bo te legginsy z bardzo obcisłych w pasie są coraz luźniejsze 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się