Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Też mnie to bałdzo interesuję  :kwiatek:
Hej wszystkim  🙂
Mam wieeelką sprawę do Was.
Mój koń jedzie w trening do Łodzi na okres wakacji, a ze względu na odległość (300 km) nie mam możliwości często go odwiedzać. Ostatnie 2,5 roku spędzałam w stajni całe dnie, sama karmiłam i wyprowadzałam. Chciałabym być na tyle blisko niego, żeby te 3 razy w tyg go widywać, bo się zamartwię... a i nie chcę stracić z nim kontaktu i wspólnego zaufania.

Może ktoś z Was potrzebuje pomocy przy swoich koniach, bądź jakiś znajomy?
Za pracę oczekuję jedynie kawałka podłogi do spania i prysznica   😉

+ jeszcze kawałek podłogi dla mojego kundelka 🙂
Hej, hej! Czy ktoś się wybiera na ujeżdżeniowe do Bogusławic?  :kwiatek:

P.S. Ktostaki - mogłabyś sprecyzować? Chcesz się na całe wakacje przenieść do Łodzi? Masz samochód? Koleżanka prowadzi stajnię pod Łodzią, na okres wakacji na pewno by jej się pomoc przydała ale...trochę za mało o Tobie wiadomo🙂
powinnam rzucić gajewnikami w tym tygodniu. Rozwaliła mnie grypa i widziałam podwójnie. Teraz rzuciłam odrobiną MP w Warce

milenka_falbana, najpewniej ja się wybiorę 🙂
milenka_falbana ja  🙂
Isabelle Da radę te fotki z Gaj?  :kwiatek:
anil22,  postaram się zrobić jakąś malutką galerię z kilkoma zawodnikami w tym tygodniu, bo warunki pogodowe paskudne były a i zamówień żadnych z tych gajewnik nie mam, więc nie są priorytetem.
Isabelle Robisz fotki na zamówienia? bo znajomych mogę zapytać czy by nie chcieli.
Hej, gdzie i jaką pastę na odrobaczenie kupujecie?
Ja dla moich kupuję Paramectin. Zamawiam u weterynarza niekońskiego 😉 i sama podaję.
Ojojjoj... 
Banandi- rozumiem, ze szykujesz się na zakup pierwszego konia?
Pasty ustalaj z wetem. Nie  odorbaczaj na własną rękę. To, że podasz np. Panacur 2, 3, czy więcej razy w roku, to nic nie da. Pasty zmienia się zależnie od pory roku ( jest wiele robali  w różnych stadiach rozwoju i podatności na lek). Poza tym nabywają odpoorność na dany preparat. A najlepiej nie przesadzać i ze 3x w roku to zrobić, powtórzyć fenbenatem po 2 tyg od pasty. Tak mnie wet nauczył i nie ma problemów. Porozmawiaj z wetem, który też doradzi Ci przy kupnia. Mozna też badać kał i skupić się na tym , co w nim wykryje badanie laboratoryjne. Zbierasz kupki do słoika, przekazujesz wetowi, masz wynik, ustalasz z nim co podajesz i w jakiej ilości.
Jak tam? Masz juz konia?
Pozdrawiam.
asio oczywiście należy ustalić z wetem co i w jakiej ilości podawać, ale potem to już można samemu aplikować. No chyba, że w przypadku totalnych laików, no to wtedy jak najbardziej pomoc lek potrzebna. Ale laik to nie powinien takich pytań zadawać ... Zwłaszcza, ze recepta i tak musi być. Nie kupilabym leków w necie, niewiadomego pochodzenia.
Jagoda1966, na pasty na odrobaczanie nie potrzebujesz recepty.
Hej Łodzianie,
póki co zanosi się, że nie dostanę się na wymarzone studia w Warszawie, więc pojawia się opcja, że może Łódź 😉
Podpowiedzcie- gdzie w trening ujeżdżeniowy z C- klasowym koniem? Golden Dream to oczywista sprawa, ale czy jest coś jeszcze? Przy okazji może ktoś z Was orientuje się ile kosztuje utrzymanie konia i trening w Golden Dream'ie i zechciałby się podzielić tą wiedzą na priv? Z góry dzięki 🙂
asio no tak jakby się szykuję  🤣 , już same formalności zostały. Zastanawiałam się trochę czy po pierwsze właśnie jest sens o takie rzeczy pytać się w internecie  😡 . Spróbujemy z tym wetem, dziękuję za pomoc  😅 
Weiderowa, całkiem niedrogo, bowiem coś koło 2100zł już z VATem.
Dzięki Olson  :kwiatek:
Warszawa zdecydowanie mniej przyjazna dla koniarskiego życia  🙄
A tak już z innej beczki. O utrzymaniu konia mniej więcej wiem, a teraz pytanie jak z utrzymaniem jeźdźca? 😀
Drogo mieszkanie i życie wychodzi dla przeciętnego studenta?
Banandi Oczywiście, że pytaj. 😉 Jeśli nie masz nikogo pod ręką. Nie ma głupich pytań.
Past jest wiele: Panacur, Paramectin (gzy), Equest, Equimax, sama iwermekrtyna, Antiverm, Govermina, Telmin+ różne smakowe wynalazki w tabsach. Skąd Ty możesz wiedzieć która, kiedy?  Cenowo też się różnią. Można się tego nauczyć, ale lepiej konsultować się z wetem, zapisywać która i kiedy była stosowana, pilnować. Zasada: odrobaczenie nim 2 x w roku (to takie minimum), szczepienie najwcześniej 2 tyg po odrobaczeniu jeśli wypada w tym samym terminie. I można sprowadzić z hurtowni lek, ale osoby, które akurat mnie uczyły i mam do nich zaufanie, zawsze się konsultują więc i jak tak robię. Nie na własną rękę. Sensowne jest badanie kału.
Domyślam się ze to pytanie gdzies w tych 199 stronach jest, ale może nie koniecznie aktualne. Poszukuję dobrego, pewnego kowala, nie koniecznie pod kątem kucia, a raczej werkowania. Z góry dziękuję za odpowiedzi  🙂
Kahlan no może stricte recepta niepotrzebna, ale w aptece bez tego nie kupię. Zawsze korzystam z pomocy weta, by to dla mnie zamówił. No chyba, ze jest inna metoda to proszę o oświecenie  :kwiatek:
Ja osobiście jeżdżę do hurtowni w Konstantynowie Łódzkim. Nie było problemu z dostaniem podstawowych past typu paramectin lub equimax. 😉
Cenowo i tak wyjdzie taniej niż Warszawa. Wiadomo, że wolałabym nie musieć zostawiać w stajni małej fortuny co miesiąc. Dojazd może być samochodem, aczkolwiek jeśli będzie też możliwość dojazdu komunikacją, to nie będę płakać. Chciałabym coś od Gdańska w miarę blisko, tak żebym nie spędzała więcej czasu w samochodzie, niż de facto z koniem. 😉


Oj, przeczytałam teraz że studia... Bo łódź i Gdańsk, to róznica. Bywa... Głowa do góry, coś namierzysz.
Byłby ktoś chętny na wspólne zamówienie paszy ze sklepu http://naszepasze.pl/? Do wyboru Red Mills, Hartog, Dodson, Hippolyt i suplementy różnych firm. Chciałabym zamówić większą ilość, koszty wysyłki wyjdą wtedy znikome. Więcej informacji na priv 🙂
Robił ktoś może zdjęcia w Gajewnikach 11-12.07.?  😀
Ktoś robił , ale kto  👀
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
13 lipca 2015 00:09
Na facebooku Sportowy Klub Jeździecki Horseprofi opublikował parę zdjęć 😉 Można do nich napisać, może mają też resztę przejazdów, bo zazwyczaj robią zdjęcia nie tylko zawodnikom klubowym.
No co za niefart! Na ujeżdżenie w Bogusławicach zgłosiło się za mało osób i jeśli nie uzbierają kompletu to odwołają zawody 🙁 Nie jest pisane zadebiutować w tym roku chyba.... 😤
Kolejne zawody ujeżdzeniowe odwołane w tym roku....  🙁
milenka_falbana, Milla nie piszcie mi tu czarnych scenariuszy  🙁 moze sie uzbiera te 40 par
Łodzianki - zgłaszajcie się Słoneczka! 🙂 Mam nadzieję, że się uzbiera! To już moje trzecie podejście do zawodów Ujeżdżeniowych w tym roku  🥂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się