Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Słuchajcie a jak to jest z tymi stacjami typu Auchan czy Carrefour? Ja zawsze unikałam jak ognia, ale już kilka osób mi powiedziało, że wcale jakością nie odbiega od normalnych stacji..? U mnie między np. BP i Auchan jest 40 groszy różnicy na litrze, więc jeśli rzeczywiście jakość jest dobra to fajnie by było 😉
Ja pierwszy raz tankowałam mojego na BP za drugim razem na Lotosie - wydaję mi się, że po BP mi się lepiej jeździło.
mi sie zdarza tankowac w Auchan, w Tesco bardzo czesto, nie widze roznicy, nigdy nic sie nie stalo. Za to z Orlenowa benzyna mialam kiedys problem.
Carrefour należy do Lukoila. Tankuję przede wszystkim na Carrefourze, bo mam najbliżej. Jeśli chodzi o spalanie to nie widzę żadnej różnicy między benzyną tankowaną na tej stacji a na Orlenie czy Shellu. Nawet jak tankowałam tą droższą na Shellu to nie przejechałam ani kilometra więcej. Nie wiem natomiast, czy skład benzyny ma jakiś wpływ na samochodowe części i czy na jednych stacjach jest lepszy a na innych gorszy.
Też nie tankuję na orlenie, za to właśnie na stacji carrefoura dość często, nie widzę różnicy i w dieslu i w benzynie 🙂
Ja długo tankowałam na Auchan olej napędowy i nie miałam żadnych problemów. Nie raz widziałam cysternę BP dostarczającą paliwo na stację Auchan.
nerechta, espana jak tankuję olej akurat 😉
Po Orlenie miałaś problem? Benzynę mamy często tam zalewałam i było wszystko ok 😉
Jeśli chodzi o części w samochodzie - jeśli jakość jest gorsza to niektóre rzeczy mogą po dłuższym okresie tankowania "syfu" wyjść.

Ja tak w ogóle jestem zachwycona moim maleństwem, jedyne "ale" bym mogła mieć do nagłośnienia - jest kiepskie dosyć, ale da się przeżyć 😉 reszta jest super  😎
Ja jeszcze jak miałam na gazie auto , zatankowałam na BP, bo wszyscy tak reklamowali. I była czarna dup...Wyjeździłam pół zbiornika z wielkim trudem ( krztusił mi się cały czas) i dolałam z innej stacji. U mnie na wsi jest stacja no name i tam zawsze gaz wlewałam i problemu nie było. Ale to był stary samochód i stara instalacja, a ludzie się skarżyli na jakość.
Ogólnie mój mąż zakazał mi tu tankować, raz z dieslem się coś porobiło po tankowaniu tutaj, trzeba było jakieś płyny wlewać żeby oczyścić. On twierdzi, że na tych gorszych stacjach jest paliwo bardziej zanieczyszczone.
Ja za to widze w gazie - niestety na Carrefurze jest nierówny, często spalanie wychodzi mi kosmiczne, mimo, że ja jeżdżę praktycznie zawsze te same trasy, w tych samych godzinach (korki) i w podobny sposób. Normą jest, że to spalanie zawsze się trochę różni, ale skok z 8,2 na 11 prawie to już absurd.

epk ja już drugie auto w gazie tankowałam na Carrefourze i tam miałam najmniejsze spalanie. Po tym jak dwukrotnie odmówiono mi tankowania przerzuciłam się na Shell i Pieprzyk i spalanie o 1-2l/100km wyższe.
espana, ja na Shell nie tankuje - nie wiem o co chodzi, ale spalanie kosmiczne się robi. Ze stacji, które mają dobry gaz i auto mało pali to Orlen przy Klecińskiej (obok Lidla), kiedyś Orlen w Obornikach (jak jeździłam do Lipy to było super) i super gaz ma BP przy pl. Kromera. Te stacje mają przede wszystkim równy i przewidywalny ten gaz. Na Carrefurze jeszcze z rok temu było ok, teraz już kolejne tankowanie tam i ja zamiast 360km na baku przejeżdżam ok. 290-300. Kosmos.

Ja spalanie jakie będzie mogę przewidzieć jak tylko odjadę ze stacji po napełnieniu zbiornika (ja praktycznie zawsze wyjeżdżam je do zera, stąd wiem, że nie miesza się 😉) - jak mi cifek fajnie odpowiada na gaz to pewne jest, że spalanie będzie niskie.
Nie miałam samochodu - był problem.
Mam samochód - jest jeszcze większy problem.
Chyba posiadanie własnego auta nie jest mi dane, a takie fajne się wydawało  😵.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 lipca 2015 21:41
z Auchan i innymi marketowymi to nie problem z jakością paliwa, a raczej z tym, że łatwo zmieścić 60 litrów w 55 litrowym zbiorniku 😉

dziwne z tym gazem co piszecie, bo gaz najciężej "ochrzcić", ale z drugiej strony może jest więcej dystrybutorów, którzy mają różną jakość tego gazu na starcie.
Ktoś, z gazem to mi się wydaje, że to zależy od jego jakości ale jakość to już nie wiem od czego 😉 - ale ewidentnie jest tak, że odjeżdżasz ze stacji i czujesz, że kurde auto nie jedzie. I to bardzo się przekłada na spalanie.

Swoją szosą nie znosze gazu - w sensie tego pierdzielenia się, ale jak na razie nic innego nie wychodzi mi nawet podobnie tanio.
.
Ktoś gaz może mieć różną kaloryczność. Ja mam kuchenkę gazową w domu, korzystam, gotuję. U mojej babci w mniejszym mieście płomień ledwo błękitny a woda w czajniku na jedną herbatę gotuje się pół godziny! Objętościowo na zagotowanie takiej samej ilości wody na pewno idzie więcej gazu. Być może tak samo jest na stacjach.
Ktoś w sensie że kantują z licznikiem?  🤔
Jak zjeżdżę obecny bak do końca do pojadę chyba na BP, gdzie tankowałam pierwszy raz, szkoda mi samochodu na ryzykowanie jednak 😉
Gaz jest w różnym stopniu sprężony. Mój mózg tego nie ogarnia, ale podobno tak jest, stąd te różnice w ilości zatankowanego gazu "do pełna".
Muchozol- mój diesel też mnie miło zaskakuje. Nawet z przyczepą z końmi, jak spali 8-9 litrów to wszystko. Na trasie ok 5- litrów.
.
Znalezione w necie:
!!! OSTRZEŻENIE !!!! - do posiadaczy aut W ostatni Weekend w Piątkowy wieczór zaparkowaliśmy na publicznym parkingu. Jak wyjeżdżaliśmy z parkingu to zauważyłem naklejkę na tylnej szybie. Na szczęście kolega powiedział mi żeby się nie zatrzymywać bo ktoś może czekać aż ja wysiądę z samochodu Po dojechaniu do domu zdjął...em kartkę, która była zwykłym rachunkiem za paliwo. Po jakimś czasie otrzymałem tego maila OSTRZEŻENIE OD POLICJI DOTYCZY KOBIET I MĘŻCZYZN UWAŻAJCIE NA PAPIERY PRZYKLEJONE DO TYLNEJ SZYBY AUTA TO NOWY SPOSÓB NA KRADZIEŻ SAMOCHODU (TO NIE JEST ŻART) O co więc chodzi ??? Parkujesz przodem. Wracasz do samochodu, odpalasz zaczynasz cofać aby wyjechać z miejsca parkingowego, oglądasz się do tyłu i widzisz kartkę na szybie przesłaniającą widok. Zatrzymujesz się i wysiadasz, żeby ją usunąć. Gdy zbliżasz się do tyłu samochodu złodziej wyskakuje znikąd, wsiada do auta i odjeżdża praktycznie cię potrącając. Dodatkowo moje panie założę się że wasze torebki są w samochodzie i odjeżdżają razem z samochodem A więc tracicie samochód, pieniądze, dokumenty z adresem domowym no i pewnie klucze do domu. Tak więc wasz dom i osobowość są zagrożone. Parkując tyłem wyjeżdżasz do przodu nie zerkając na tylną szybę. TO JEST NOWY SPOSÓB ZŁODZIEI Jeśli zobaczycie kartkę na tylnej szybie cofając na parkingu NIE zatrzymujcie się, zdejmijcie ją po powrocie do domu. Prześlijcie tę wiadomość znajomym i rodzinie zwłaszcza kobietom - kobieca torebka zawiera wiele osobistych informacji i dokumentów a nie chcielibyście żeby wpadło to w niepowołane ręce. PROSZĘ Powiadomcie swoich znajomych"
Ktoś a jak to jest z tymi ulepszonymi paliwami? Czym one się różnią, tylko tym że mają kilka oktanów więcej? 🙂
Ja tankuję głównie na Orlenie, obydwa auta.  Do peugeota lejemy z reguły tej lepszej benzyny i czuć różnicę 😉 Sejtek jeździ na wszystkim tak samo, wiec tankuję go czasem na Shellu, mam po drodze do pracy.
Nie wiem jak to działa, ale nasza poprzednia Astra 'nie lubiła' paliwa z Shella, krztusiło ją i mocy zero.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 lipca 2015 10:47
gwash, generalnie aż tak dokładnie nie wiem...kilka lat temu głównie chodziło o zawartość siarki, teraz normy są tak wyśrubowane, że praktycznie każde paliwo ma znikome ilości siarki....wiem, że im starszy i mniej skomplikowany silnik, tym "zwyklejsze" paliwo można lać, bo paliwo z fajerwerkami mija się z celem...lejąc do baku paliwa premium bardziej inwestujemy we wszelkie dodatki czyszczące silnik i redukujące tarcie, niż w same oktany sensu stricte.
http://www.motodiesel.pl/silniki/3117-silnik-24-d5.html

Ja mam taki silnik, ponoć dość wymagający, nie wiem co to znaczy że mam "zwracać uwagę na czystość i jakość tankowanego paliwa"  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 lipca 2015 11:03
gwash, nie chce się wygłupić i polec na jakiejś niewiedzy, może zajrzy tu jakiś pan, który ma o tym większe pojęcie niż ja 😉 a jak nie, to po urlopie zadzwonię do kolegów i dopytam, na czym ta magia polega.

co do czystości - za każdym razem jak odpinamy tankowiec , a zanim oficjalnie GL "kupi" ją od nas do rafinerii, próbka ropy idzie na badanie czystości i jakości - podobno "nasza" ropa jest bardzo wysokiej jakości -szkoda, że wydobywamy jej tak mało.
marysia550 a co masz? Do przyczepy to pewnie coś większego, a pali sporo mniej niż nasz 😉.

sharana 1.9 TDI
Ktoś, to nie tak, te paliwa typu vi-power itp są wyżej oktanowe i mają ponoć trzymać tą normę. Kiedyś widziałam wyniki badań próbki paliwa "zwykłego" z której stacji - absolutnie nie trzymało paramtrów w zakresie ilości oktanów - wyszło poniżej 90. Problem za niskiej ilości oktanów w paliwie niestety przekłada się na problemy z pracą silnika - występuje spalanie stukowe. Im nowsze silniki tym problemy bardziej nasilone. Właśnie dlatego ja tak lubię japończyki - szczególnie te starsze - w Japonii benzyna jest 91-oktanowa. I pod nią były konstruowane silniki - to powoduje, że są mniej wrażliwe na nasze paliwa.
Ktoś gaz może mieć różną kaloryczność. Ja mam kuchenkę gazową w domu, korzystam, gotuję. U mojej babci w mniejszym mieście płomień ledwo błękitny a woda w czajniku na jedną herbatę gotuje się pół godziny! Objętościowo na zagotowanie takiej samej ilości wody na pewno idzie więcej gazu. Być może tak samo jest na stacjach.


może babcia ma stara kuchenkę i trzeba poczyścić dysze? albo jak przeszli na "inny" gaz kilka lat temu to została nie przerobiona?
.
Na Wikipedii jest to całkiem dobrze wytłumaczone - klik.
Z tego co pamiętam, jeden z prowadzących na studiach rzeczywiście mówił, że w przypadku starszych silników lepiej lać 95, ale czy poparł to własnym doświadczeniem, czy jakimiś konkretnymi badaniami to już nie pamiętam  😡.
ha ha ha
leżę i kwiczę

dzwonili z serwisu mercedesa - że jest auto do odbioru (po przeglądzie)
a my na to, że dzięki ale rano ktoś już je odebrał... (widziałam, że stoi przed biurem)
Pan: jak to odebrał ??
no odebrał...
Pan: ale ja tu nic w papierach nie mam, auto mam na stanie....
no sorry....

jaki servis- taki burdel

wydali na piękne oczy...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się