KOWALE

Kowali Ciołków jest dwóch. Jan Ciołek i Paweł Ciołek. Obydwaj są rewelacyjni - na pewno jedni z najlepszych w Polsce. Janek nie należy liczy naprawdę słono swoje usługi, ale klientów mu nie brak i tak - ja zrezygnowałam z jego usług, bo rachunki za jego jedną wizytę zaczynały mi się zbliżać do średniej krajowej... Paweł wiele lat spędził pracując w Austrii, regularnie jeździ za granicę na kowalskie zloty oglądać ciekawe case studies. Słucha i konia i klienta i zawsze potrafi doradzić, pilnuje terminów i jest super solidny. Robi wszystkie moje konie 🙂
Zgadza się Janek jest bardzo drogi. Pewnym plusem jest to, że u nas w stajni ma tyle koni do roboty, że zwykle jest 2 dni i chyba z tego powodu rachunek jest "do przełknięcia". Biorąc do tego pod uwagę, to że w okolicach Radomia na prawdę nie ma dobrych kowali (przynajmniej ja nic o nich nie wiem) i jeżeli ktoś nawet zdecydował by się przyjechać do jednego konia, to pewnie rachunek za robotę + dojazd byłby taki sam jak nie wyższy niż rachunek od Janka.
Kowali Ciołków jest trzech 😉 Jan, Paweł i Piotr 😉
Piotr robi większośc koni u nas w stajni.
Dopiero dwa razy był z wizyta u kopytnych a poprawa u mojego konia jest wielkia.
cenowo nie ma tragedii, straszono że będzie gorzej no ale jak przyjeżdża do 12 koni to może też troszkę z ceny schodzi.

a tak w ogóle to wiem że oni są jakąś rodziną, nie wiem czy wszyscy 3 czy 2, ale Piotr mówił o swoim bracie też kowalu, pewnie chodziło o Pawła.
a u Pawła Ciołka kucie na 4 zmieści się w 400 zł?
mojego obecnie robi J.Kotfasiński,też polecam
Hej. Brakuje mi czasu na przeglądnięcie całego wątku :/ być może temat już się przewijał. Szukam kowała opierającego się na metodach NATURALNYCH, spokojnego z podejściem do koni. BARDZO PILNE. Proszę o pomoc, rady i namiary woj warmińsko-mazurskie, Mazowieckie albo inne z możliwością dojazdu do jednego konia. Pozdrawiam Was 🙂  :kwiatek:
Reyline u mnie dwie sztuki. Tyle ze jedna do kucia druga samo struganie. Więc może chętniej ktoś  przyjedzie i dojazd rozłoży się na 3 osoby. Słuchajcie, a może mi ktoś orientacyjnie podać koszta u wymienionych kowali?  Bo ja płaciłam do tej pory u pana Wdowskiego 150 zł za kucie + dojazd i to był najlepszy kowal jakiego miałam, robił naprawdę solidnie, nie przybił podkowy jak jej w 100 % nie dopasował i zawsze służył dobrą radą. A u Barana zapłaciłam 150 + dojazd + swoje podkowy i zrobił mi tak konia że aż się płakać chce. Dorzucę zdjęcia z dnia kucia. Dodatkowo się nasłuchałam i kobyła również na temat tego jaka to jest delikatna że dotknąć jej nie można słowami które okryje cenzurą  oraz zarobiła młotkiem w nogę (nie kopyto). A dlaczego?  A otóż  pan kowal, pan przy tuszy nie mógł się schylić bo brzuszek przeszkadzał, chciał konia robić wyprostowany  i tak wysoko podnosił nogi że kobyła równowagę traciła.  Jak ktoś ma konia poniżej 165 cm NIE POLECAM owego Pana bo również się nasłuchacie. 
fajne podkucie  🙇
Ja bym kowala po takim potraktowaniu konia chyba widłami w tyłek poczęstowała zamiast zapłacić  🤔
Nie no serio, młotkiem po nodze? Od razu bym zdjęcie leciała zdjęcie nogi robić i wszystkimi kosztami szanownego kowala obarczyła, o sposobie podkucia już nie wspominając.
keirashara wet mi robił usg nogi, kości oraz ścięgna całe, koń nie kulał ani nie pokazywał że noga boli więc nie robiłam problemów.  Gdyby coś było nie tak to też bym nie odpuściła.  Co nie zmienia faktu że nie polecam jak nie chcecie problemów. Struganie mu ładnie wychodzi ale kultura osobista wymaga pracy, a co do kucia to nie życzę nikomu trafić na tego kowala. U mnie kuł pierwszy i ostatni raz mało tego kazał mi zakładać kaloszki na 4 żeby 'za szybko' podków nie ściągnęła.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
15 czerwca 2015 14:39

czyli kucie z przymrużeniem oka 😉
famka   hrabia Monte Kopytko
24 czerwca 2015 07:14
Dziewczyny nie mogę wyszukać żadnych informacji, wujek google też nic nie wypluwa, czy komuś znany jest kowal Tomasz Falkowski ?  :kwiatek:
Hej wszystkim  🙂 czy ktoś zna Tomasza Banaszewskiego?miał z nim jakaś styczność?on ma centrum podkuwnicze w Toporzysku i organizuje szkolenia...znajoma go bardzo zachwalala że jest super kowalem-ortopeda a mój koń potrzebuje takiego kucia,mógłby mi ktoś pomóc? z góry dziękuję za informacje  :kwiatek:
Poszukuje namiarów na dobrego kowala na terenie śląska i małopolski.
Generalnie, żadne problematyczne sprawy, jedynie regularne werkowanie.
Proszę o info, za które z góry dziękuję 🙂

pozdrawiam 🙂

Czy ktoś z pomorskiego mógłby mi dać namiary na jakiegoś kowala? Pilna sprawa u mnie a kowal, którego brałam od lat chyba stwierdził, że już nie opłaca mu sie przyjeżdżać do moich dwóch chabet... 
PAn Mirosław Zajączkowski wlkp polecam !!! 🙂
Potrzebuje kowala okolice Poznania ktoś coś obdzwonilam wczoraj chyba 10 i maja takie terminy najwcześniej 2 tyg
Mohe podac do Pana Miroslaea. Ja zadzwonilam i mam wizyte po 5 dniach.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
22 lipca 2015 21:22
Rafał Łuszcz i jego brat. Ja polecam, mieszkają w okolicy Gliwic. Robią konie w SK Michałów, to chyba dobra rekomendacja ?



i ja BARDZO BARDZO polecam!
Potrzebuje pilnie kowala, który robi konie w okolicach Skarszew, Starogardu Gda., Gołębiewa.
ma ktos moze nowy numer do Piotra Okły z Warszawyy???
aleksandriastudiourody, PW.
ed
Kto z Małopolski przyjechałby wystrugać cztery konie, ale nie zmieniał sposobu, w jaki są  prowadzone kopyta przez naszego kowala, który przez jakiś czas nie może pracować? Konie chodzą super od piętki,  nie chciałabym tego zmarnować, a przynajmniej jedno struganie musi zrobić ktoś inny.
asds   Life goes on...
23 września 2015 10:14
Czy ktoś może mi polecić kowala speca od ciężkich przypadków w Warszawie i okolicach? Mam do wyprowadzenie na prostą przednie kopyta u klaczy.
Do ciężkich przypadków polecam Jarka Kotfasińskiego
Kto z Małopolski przyjechałby wystrugać cztery konie, ale nie zmieniał sposobu, w jaki są  prowadzone kopyta przez naszego kowala, który przez jakiś czas nie może pracować? Konie chodzą super od piętki,  nie chciałabym tego zmarnować, a przynajmniej jedno struganie musi zrobić ktoś inny.

Piotrek haraf? ma całkiem całkiem opinie.
Ja Gilarskiego też dobrze wspominam, tylko on raczej to robi po swojemy, bo tak umie i koniec, ale robi konie całkiem dobrze.
Akurat o Piotrze Harafie słyszałam nieciekawe opinie, a na własnym koniu sprawdzać nie będę 😉 Dziś przyjeżdża Joanna Marzec, sporo osób poleca
Na Pomorzu polecam Pawła Lesnera , wiem że bywa w całym kraju.
A ja z pomorskiego mogę polecić Mateusza Szczęsnego 🙂
izydorex, nie wydaje Ci się, że to czego oczekujesz się wyklucza? Albo chcesz dobrego fachowca, a taki ma swoją wiedzę, doświadczenie i technikę, albo chcesz komuś narzucać sposób w jaki ma Ci zrobić konia. Masz swoją wizję, to zrób sama. Poza tym ktoś kto jest dobry ma raczej tyle roboty, że jednorazowy przyjazd do nowego konia jest średnim interesem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się