Maty stajenne

Nie wiem czy sie komuś przyda ta informacja.... Ale alternatywa dla specjalistycznych mat dedykowanych dla koni/bydła może być tasmociag😉 swego czasu stałam w stajni w której był baaardzo śliski korytarz, kobyla bała sie wychodzić z boksu i wyłożenie tasmociagu na korytarzu zdało egzamin;-) nie wiem czy nadawało by sie to jako mata do boksu...
No i trzeba znaleźć firmę w której mogą być zużyte tasmociagi😉
deborah   koń by się uśmiał...
02 kwietnia 2014 07:38
na allegro jest sporo takich taśm..
777 niestety nie moge mieć ciężkich mat, bo dzisiaj jestem w 1 stajni, a jutro w 2. jako 60kg kobieta musze być w stanie je sama zainstalować, zdemontować i przewieźć. 😵
Losia, ale pianka antypoślizgowa się dla konia nadaje tak samo, jak dywanik łazienkowy czy mata do Yogi... Czyli położyć można, rano wyciągnie  się resztki...
Losia, to przejrzyj ofertę mat którą podlinkowałam
wybrałam te ze względu na ich mobilność - jeden kwadrat wazy ok 6 kg
post pod postem bo sprawa pilna
czy ktoś z was w ogóle posiada maty ?
interesują mnie w szczególności te z granulatu  - czy szybka się niszczą/ścierają ?
ohir   -- wszędzie dobrze ale w stajni najlepiej --
06 kwietnia 2014 23:53
post pod postem bo sprawa pilna
czy ktoś z was w ogóle posiada maty ?
interesują mnie w szczególności te z granulatu   - czy szybka się niszczą/ścierają ?

Posiada. Poszukaj zdjęć w historii wątku (parę lat wstecz).
Mam ciężkie ze zbrojonej gumy. Lata mijają, maty troszkę się przybrudziły 😉

Co do lekkich mat - są maty z pianki EVA: (link pierwszy z brzegu) http://www.equineplus.co.uk/shop/page/25?shop_param=
W odróżnieniu od gumowych, które są na dziesięciolecia, lekkie maty to parę lat max (albo parę miesięcy
jak koniszcza kute). Ale są lekkie (ok 4kg/m2 dla 2cm) i bardzo ciepłe. Wymagają twardego podłoża pod spodem.

Więc jak planujesz być mobilna, to raczej taka.

P.S. Od paru lat się zbieram do sprowadzenia piankowych mat od producenta (bo różnica w cenie 10-50x).
Ale chętnych na tanie brak.

[quote author=Julita]alternatywa dla specjalistycznych mat dedykowanych dla koni/bydła może być tasmociag😉 [/quote]
Nie może być. Wystarczy odrobina śniegu w butach i odwalisz orła. To samo dotyczy kopyt.
ohir, dzięki za informacje.
Dzisiaj już rozważam zakup mat z ewmet-u
dają 5 lat gwarancji

Wiem że maty z lanej gumy są b. trwałe ale i zimne
te z granulatu wydają się "cieplejsze" jednak się ich troszkę boję (że będzie się źle sprzątało bo kupy będą przywierały do chropowatej struktury i że będą się wykruszały)

Najważniejsze pytanie to jak się sprząta na tych matach z granulatu ?
Co do kosztów to trudno - jeśli po tych 5 latach będą do wymiany to i tak ich koszt wyjdzie rocznie 300 - cena do zaakceptowania
Nurtuje mnie też pytanie czy to co będzie się wykruszało nie będzie przypadkiem szkodziło dla konia ?
KTO UŻYWA MAT  Z GRANULATU ?
czy ktoś może używał mat dla konia grzebiącego? potrzebuje czegoś co zahamuje destrukcję kopyt mojej kobyły  😵
Ja mam maty gumowe w stajni z semag Zabrze od 4 lat, sprawdzaja się super. Bardzo cięzkie , ale dla koni chyba powinny takie byc. super izolacja termiczna ,wypustki w kształcie plastra miodu zapobiegają odparzeniom i slizganiu się koni. Mój koń tez lubi grzebać kopytem i od czasu jak stoi na macie nie słychac go i nie ściera kopyta.
Tak to wygląda, na scianach maty z granulatu.
Jeśli ktoś ma jakieś "resztki" maty i chciałby oddać albo sprzedać to pilnie potrzebujemy na bardzo niewielki odcinek.
No dobra, przekopałam się przez cały wątek i dużo już wiem, ale jeszcze nie wszystko  😉 będę potrzebowała wyłożyć matami boks i korytarz, dla konia który nie ma prawa się poślizgnąć NIGDY. Kasa jest drugorzędna (to NIE znaczy "nieistotna"; to znaczy że WOLĘ coś droższego, ale wytrzymałego, zamiast tańszej szmaty którą zaraz będę musiała wyrzucić), ale zamierzam te maty użytkować jeszcze przez minimum 10 lat (a mam nadzieję, że dłuzej), ponieważ: patrz wyżej. Podłoga do boksu musi być elastyczna i "mobilna", w związku z tym generalnie zdecydowałam się już na te puzzle: http://www.maty-dla-koni.pl/

natomiast moje główne pytanie dotyczy korytarza i wybiegu. Co polecacie? 

na korytarz może (ale nie musi) być coś, co będzie zwijane/rozwijane na przejście konia, na czas czyszczenia, zabiegów, itp. Jeśli będzie to coś do zwijania/rozwijania to nie musi być bardzo wytrzymałe (1 koń, 2 spacery dziennie + czas zabiegowy itp.), ale wtedy oczywiście musi być bardzo lekkie i bardzo mobilne z wiadomych względów 😉 może być też takie, które przykręcę do korytarza, ale wtedy musi być wytrzymałe, nie chcę zaraz mieć w tym dziur. Koń jest kuty na przody, zdarzy mu się czasem (chwilami, na zasadzie "wkręcamy-wychodzimy-wchodzimy-wykręcamy) być na tej gumie w hacelach. podłoże pod matą: beton. nie może się robić śliskie, jeśli koń wejdzie z podkowami nabitymi śniegiem, ani nic w ten deseń.

druga sprawa to wybieg. Koń musi mieć codziennie zapewniony ruch na wybiegu (zalecenie weta), ale wiadomo co się stanie kiedy zacznie padać, a potem to zamarznie - zrobi się gruda (juz nie wspominając o tym, że błoto jest śliskie). Koń musi mieć w związku z tym jakiś wybieg, ale hali przecież nie zbuduję 😉 (choć pewnie bym zbudowała gdybym mogła). Generalnie więc planuję zakup maty wybiegowej. musi być taka, bym mogła ją sobie rozłożyć na sezon "mokry", a po sezonie złożyć albo tak, żeby dało się ją w miarę nieinwazyjnie przechować na miejscu (np. w formie rolki, albo w formie kafelków na stosiku), albo żebym mogła włożyć ją do samochodu i wywieźć do garażu/przechowalni/piwnicy. Mata nie może się robić śliska jeśli spadnie śnieg, nie wiem z czego to można by zrobić... znalazłam takie: [url=http://equiworld.pl/strona/nowoczesna-stajnia-maty-gumowe#.VQ7m0bvdVCw]http://equiworld.pl/strona/nowoczesna-stajnia-maty-gumowe#.VQ7m0bvdVCw[/url] (Belmondo, w połowie długości strony), ale nie wiem czy one spełnią tą funkcję na zimę?

specjalnie teraz o to pytam, bo do czasu kiedy będę dokonywać zakupu mam jeszcze kilka tygodni, w związku z czym będę miała trochę czasu by się wyedukować, kupić, założyć i przygotować je zanim będą potrzebne.

pomocy  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Próbował ktoś układać maty bez robienia wylewki? Mamy w boksach piach, który w przypadku mojego konia zupełnie się nie sprawdza, robi się błoto a woda nie wsiąka.
Da się na to ułożyć jakieś maty? Może wysypać jakiś tłuczeń i na to układać? Czy jedyna opcja to wylewka i dopiero na to mata?
Julita a może spróbuj kostką brukową wyłożyć boks ? 🙂 i na to ta mata 🙂
Ja mam maty na tłuczniu, przy wyciąganiu do mycia (zrobiliśmy za słaby odpływ i nie da rady umyć w stajni) trochę się te kamyki rozjeżdżają, ale ręcznie poprawiam i potem wszystko pasuje 😉
O Bacik niezle! Może nawet łatwiej byłoby z większych płyt chodnikowych to zrobic🙂 szybko i tanio.
TheWunia a jakie masz maty na tym ułożone? Tłuczeń chyba nieźle przepuszcza to co ewentualnie pod maty sie dostanie?
Julita, a jaki sposób maty mają poprawić podłoże w boksie? Skoro koń jak pisałaś w innym temacie - wylewa wodę z poidła, to jak wyleje na mnatę będzie dużo gorzej. W takim przypadku myślałabym raczej o rozsądnym drenażu...
Maty w miejscu zalewania zrobimy lekko skośne, żeby woda nie stała tylko wypływała z boksu.
Jasne, że najlepiej byłoby zrobić drenaż ale nie będę "inwestować' w czyjś ośrodek.
Julita, sądzę, że drenaż 1 boksu będzie tańszy niż maty + przygotowanie podłoża.
A czy ktoś orientuje się ile orientacyjnie kosztuje m2 maty?
Czy ktoś z Was może polecić dobrą i sprawdzoną firmę, która zajmuje się produkcją i montażem mat? Nic na wielką skalę, chodzi tu tylko o jeden boks.
Najchętniej, gdyby firma była z woj.małopolskiego/śląskiego (Krk,Katowice), ale proszę też o inne namiary.

pozdrawiam
CocaCola_
Czy ktoś z Was jest w stanie polecić dobrą gumę na ściany boksu? Mój koń już zdążył wykopać dziurę w tynku i wolę, by nie przekopał się dalej przy okazji tracąc nogę.
orientujecie się jaki jest koszt takiej maty w boksie 3x3 (mniej więcej)?  😉
[quote author=CocaCola_ link=topic=10756.msg2415072#msg2415072 date=1441241924]
Czy ktoś z Was może polecić dobrą i sprawdzoną firmę, która zajmuje się produkcją i montażem mat? Nic na wielką skalę, chodzi tu tylko o jeden boks.
Najchętniej, gdyby firma była z woj.małopolskiego/śląskiego (Krk,Katowice), ale proszę też o inne namiary.

pozdrawiam
CocaCola_
[/quote]

[CIACH]
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
20 lipca 2016 10:47
mafera - w ilu wątkach jeszcze wciśniesz swoją reklamę? To forum dyskusyjne a nie ogłoszeniowe, od tego są ogłoszenia, jeszcze może w jednym temacie nikt by nie zwrócil uwagi ale trochę przeginasz. Zarobisz bana i tak się zakończy twoja kariera na rv.
Hej,

czy mozecie mi doradzic? Mam powiedzmy boks 3x3m. Podłoże jest betonowe i w dodatku nierowne oraz nie ma rowu na wode. Czy jest sens kladzenia mat? Czesto jest tak ze kon lubi grzebac (mimo lekkiej warstwy gnoju) w slomie i potem stoi na betonie a tego chcialbym uniknac. Myslalem aby lekko wyrownac tluczniem (taki zwiro-piasek) i dopiero polozyc maty i troche slomy...
Kupcie sobie takie coś lub podobne i będzie z głowy:
http://allegro.pl/tasmy-gumowe-plyty-drogowe-gumowe-maty-gumowe-i6689922151.html
koń tego nie rozbierze, w przeciwieństwie do "puzli", nie trzeba tego montować na stałe (kleić) w przeciwieństwie do niektórych "puzli", łatwo to wyjąc z boksu i umyć.
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
29 stycznia 2017 17:02
Kupcie sobie takie coś lub podobne i będzie z głowy:
http://allegro.pl/tasmy-gumowe-plyty-drogowe-gumowe-maty-gumowe-i6689922151.html
koń tego nie rozbierze, w przeciwieństwie do "puzli", nie trzeba tego montować na stałe (kleić) w przeciwieństwie do niektórych "puzli", łatwo to wyjąc z boksu i umyć.


Masz coś takiego u siebie? Jak się sprawdza w codziennym użytkowaniu?

Szukam mat do boksu z podłożem betonowym dla starszego konia. Zależy mi na tym, żeby mata mocno izolowała od betonu, było łatwo ją podnieść do czyszczenia i żeby absolutnie nie rozsunęła się w boksie.
Mam w jednym boksie, bo koń ma tendencję do grzebania kopytem i ścierał na betonie pazur. Położyłem i po kłopocie. To można dostać przy dużych żwirowniach i kopalniach odkrywkowych , nie wiem jak kopalnie podziemne, ale tam chyba też. Uwaga bo tnie się ciężko. Nie zamawiać za grubych bo ciężkie- 3-4 cm maks.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się