kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Marysia 550 ... powtarzam, że wiele zależy też od cech osobniczych. I to bierz pod uwagę, a nie stawiasz za przykład laskę 😀 którą brzuch "obszedł" mimo ciąż, bo ma taką naturę. Jedna kobieta po jednym dziecku brzuch ma nadający się do plastyki,zaś druga nawet po 3 ciążach nie traci linii i siły napięcia mięśni brzucha. Ciąża powoduje czasem przepuklinę i za chiny ludowe taka osoba nie będzie miała zgrabnego brzucha. Odległa analogia może, ale trafiona. Jak nie wierzysz to poczytaj nt. Wątek o brzuchu kiedy jest niegroźny, następstwem bytowym i osobniczym a kiedy faktycznie jest oznaką choroby..zasadniczo prócz big baniaka dają o sobie znać dodatkowe symptomy ze str organizmu , że brzucha nie można traktować jak błędu piękności.
Fuzja - nie zatytuowalas do nikogo 1wszej czesci, w myslach nie czytam, tyle.

Meritum sprawy byl tu taki, ze jak robi sie brzuch to nie jest to powod to ograniczania objetosciowki, zeby konik nagle magicznie schudl.

Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lipca 2015 16:16
Głupie pytanie, ale... Rocznik '94 to w tym roku jeszcze Młody Jeździec?
fuzja,  - ależ o to właśnie mi chodziło, dlatego zacytowałam post niesobii, jako, ze twierdzi, że klacz, która co roku daje źrebaka i w tym przypadku również spędza ile wlezie czasu na pastwisku ma posiadać brzuch. Albo przynajmniej ma być po niej widać liczne ciąże. Albo sama nie wiem już co....

U mojej kobyły widać było wyeksploatowanie ciążami, ale brzucha nie miała... tak samo jak dobrego grzbietu...

Facella, Tak 😉
edzia69   Kolorowe jest piękne!
12 lipca 2015 17:02
Naszego wałacha notorycznego brzuchacza nie wyleczyło żadne trenowanie mięśni brzucha. dałam go na tydzień na rajd, wróciła jakby pół roku na Służewcu spędził.
Sankaritarina Dzięki :-)

Co do brzucha jeszcze, nasze dwa po 5 dniowym rajdzie spadły okropnie. Zero brzucha, same kości i mięśnie.
Szybko jednak wróciły do stanu normalnosci, a jedzą raptem owies, siano, wychodzą na całe dnie na trawę i dodatkowo dostawały trochę jęczmienia gniecionego.
A jadna kobylka jak brzuch miała to i ma. Wiec wszystko zależy od konia. Każdy inaczej może reagować na różne sposoby karmienia. Ale to raczej wszyscy wiedzą, nie da się porównywać obcych koni, na całkiem innym żywieniu i pracy.
Faith, kiedy odpisywałam dziewczynie , ty w między czasie też pisałaś, wbiłaś się w tym momencie kiedy pisałam do niej i wyszło co wyszło.. splot sytuacji czasowej i tyle. Widzę, że wojna zażegnana 😉 Wreszcie  doszło się do konsensusu nt brzuchów  😉
Gaga miłości moja ja już sportowo nie jeżdżę i nie mam zamiaru jeździć ,ale do Baborówka daleko nie mam więc jako cichy wielbiciel talentu może gdzieś z boczku Ci będę kibicował .W jakich klasach startujesz ❓
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lipca 2015 23:37
Gaga, jeśli się nie mylę, jest sędzią.
Facella, się nie mylisz 😉
Pewnie pytanie banalne, ale lepiej się upewnić 😉
Czy konia można kąpać zwykłym płynem do kąpieli? (kupiłam najzwyklejszy, bez barwników, hipoalergiczny itd.)
Pomyliłam opakowania i wzięłam zamiast szamponu.
Milla Spróbuj czy nie uczuli. Oczywiście lepsze są specjalne szampony dla koni, ale jeśli nie jest uczulony to nie martw się skóra mu od tego nie odpadnie  😀
Milla, znałam osobę, która kąpała konie w Dove i nic się nie działo. Może ja sama bym nie wybrała takiego szamponu, bo są to szampony dostosowane do nas, nie do koni, ale nikt nie umrze, jak się go użyje raz, czy dwa. Znam też takich, co używali płyn do mycia naczyń do koni - i też u wielu koni było ok, chociaż niektóre miały mocno wysuszoną po tym skórę.
kujka Miała sześć źrebaków, teraz już od paru lat nie kryjemy i nie zamierzamy.
Dzięki  :kwiatek:
Milla, my od zawsze kupujemy w Biedronce szampon familijny i nasze konie żyją i mają się dobrze 😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
15 lipca 2015 09:32
Jeden wet przed sedacją zabronił karmienia na jakieś 8 godzin. Drugi powiedział, że absolutnie nie przed, jedynie po zabiegu koń nie może jeść. Od czego to zależy?
strzemionko, sedanacja spowalnia ruchy robaczkowe jelit, co w konsekwencji może doprowadzić do kolki. Dlatego bezwzględna dieta zalecana jest zarówno przed jak i po zabiegach.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
15 lipca 2015 09:41
przy czym bezwzględna dieta oznacza również usunięcie z boksu konia jadalnej ściółki
[quote author=_Gaga link=topic=1412.msg2391890#msg2391890 date=1436949341]
strzemionko, sedanacja spowalnia ruchy robaczkowe jelit, co w konsekwencji może doprowadzić do kolki. Dlatego bezwzględna dieta zalecana jest zarówno przed jak i po zabiegach.
[/quote]

_Gaga sedacja (drugi raz Ci zwracam na to uwagę).
famka   hrabia Monte Kopytko
15 lipca 2015 13:12
może nie żółtodziobowe ale raczej techniczne pytanie
czy możecie podpowiedzieć na dzień dzisiejszy przy pogodzie jaką mamy, padoki z trawą przepalone więc i jakość i ilość tej trawy zostawia wiele do życzenia, ile wasze konie przejadają siana w kg w ciągu doby/dnia ?  :kwiatek:
Czy haflingera można opisać jako rasę prymitywną? Muszę mieć pewność, bo to do pracy inżynierskiej 🙂
Jasnowata- nie wiem w jakim sensie "opisać". Znam natomiast osobę ze zwiazku, która opisywała młodziaki hf i kierowała się wzorcem z programu ras prymitywnych.
Mój temat odnosi się tylko do ras prymitywnych oraz ich mieszanek i nie wiem, czy mogę brać pod uwagę również hafy, czy zamknąć się tylko na kn, hc, kf, fiordach. 🙂
Feliniaki są prymitywne? Serio?

Zasadniczo haflinger jest efektem krzyżowania czterech ras koni: noryckiej, bośniackiej, huculskiej, czystej krwi arabskiej.

Więc nie wiem czy to taka do końca prymitywna rasa ( przy czym prymitywna w rozumieniu takim że wykształciły ja warunki środowiskowe, bez ingerencji człowieka)
Sonika, prymitywy i MIESZANKI, a kf został stworzony m.in. w oparciu o kny i hc. 
To w takim razie może odpuszczę sobie już haflingery.
To ja mam pytanie - czy ktoś z Was stosował nakładki NA siodło? Takie jakieś żelowe najlepiej.

Mam siodło twarde jak deska i obcieram sobie regularnie to i owo, zwłaszcza latem... Całe życie półsiadem jeździć nie będę, a to na razie jedyne siodło które na kobyle leży dobrze... W miększych nie mam problemu, dlatego zastanawiam się czy taka nakładka może pomóc. Czy z kolei będę miała odparzony tyłek? 😉
Jak miałam nastoletni kościsty tyłek i zbyt twarde siodło to jeździłam w nakładce ze sztucznego "misia" coś w tym stylu:
Dobrze się sprawowało, tylko trzeba było odpowiednio przymocować. Koleżanka miała żelową podkładkę i też była bardzo zadowolona 😉 Żelowa wydaje mi się nieco stabilniejsza na siodle.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się