Nasza twórczość fotograficzna cz. II

kaskal94,  pierwsze bym przekadrowała. wydaje mi się, jakby dołu było za mało, i ja zawsze staram się kadrować tak, żeby przestrzeń za koniem była mniejsza niż przed koniem. i stanowczo bym usunęła te słupy w tle. Drugie wygląda lepiej, ale ja bym zrobiła je stanowczo bardziej "na ostro". Masz jakieś ujęcia z dolnej perspektywy? uwielbiam robić zdjęcia z poziomu "siedzenia" albo "leżenia", a przy wodzie to mogłoby wyglądać bombowo.

m.indira, jak przepięknie maluje ten drugi w heksagony!

Cierp1enie, wydaje mi się, że kadr jest dość oklepany. właśnie taki "no fajne, ale nic nowego" 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lipca 2015 14:44
Isabelle, ja Ci już coś mówiłam o tym kadrze, jest bardzo dobry i nic nie jest oklepane.
ja w końcu miałem chwilę się pobawić
Wojenka, fantastyczne zdjecia!
Isabelle w pierwszym u mnie nie ma ostrości w ogóle , drugie jest fantastyczne , wcale nie oklepane  🙂
abre mistrzostwo  😍
kaskal94 w drugim mi brakuje ostrości  😉

Facella   Dawna re-volto wróć!
13 lipca 2015 10:37
Abre mnie zainspirowała do kaolinu.
Po jednym zdjęciu, które dłubałam 45 minut, mam dość  😤
A z efektu chyba nawet nie jestem zadowolona...
dziewczyny takie mam ogłoszenie-nie ogłoszenie. czy któraś z małopolskich lub okolicznych końskich fotografek (trzynastka??) chciałaby się przejechać na zdjęcia do nowego sącza? 100 km na południe od krakowa. Wiem że koniec świata, ale fotografów sensownych brak, Ci dobrzy w życiu nie fotografowali koni, a mi się mega marzy take piekne zdjcie z koniem moim i psem... zapłacę of course tylko pytanie kto by się podjął i za ile😉 przenocuje!🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 lipca 2015 12:59
Juliadna jest z Krakowa.
abre   tulibudibu
13 lipca 2015 13:04
Breva, być może będę w okolicy ale to pewnie pod koniec sierpnia. Chciałabym przy okazji zahaczyć też o RR wiec jakbyś miała ochotę się tam wspólnie wybrać to daj znać 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
13 lipca 2015 13:25
Breva ja już nie pamiętam jak się aparat trzyma i gdzie on ma górę 😉
abre, ooo do rr chętnie!!🙂

trzynastka, głupoty gadasz!!🙂

Facella, dzięki za info! to zaraz będę pisać do niej🙂
abre   tulibudibu
13 lipca 2015 13:59
trzynastka, zgroza 😉 i wstyd żeby z koni się na koty przerzucić 😉
A tak na poważnie to ja ciągle czekam aż Ci się odmieni 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 lipca 2015 15:32
Jak jestem zła, to mi się dobrze obrabia. Znalazłam na blogu Zmysłowskiej jakieś przed i po, pogadałam wcześniej z Isabelle (przekonałaś mnie do mocniejszej obróbki), dołożyłam swoje pomysły i korzystam. Chyba muszę sobie zorganizować tydzień wolnego na oglądanie tutoriali.
Jeszcze jeden kaolin.
Chyba muszę sobie zorganizować tydzień wolnego na oglądanie tutoriali.

a podasz linki, opanowałem tylko zmiane rozmiarów i na nic więcej nie ma czasu  🙁
Facella, koncepcja mi się bardzo podoba, natomiast nie podoba mi się "gładkość" piasku. Pół kadru wypełnia piasek, w którym ledwo co są jakies tam smugi. taki zapychacz, który dla mnie nic nie wnosi w całość. natomiast samo ujęcie mi się bajecznie podoba, uwielbiam zdjęcia z dołu. nie masz podobnej perspektywy, gdzie kadrowanie jest inne? więcej góry, mniej dołu, mniej lewego boku? bardzo chciałabym takie zobaczyć.

ja jestem fanką obróbki, bo lubię zdjecia mocno graficzne, taki gust zwyczajnie. Poza tym przy słabym sprzęcie chwytam się wszystkiego, co pozwoli mi na osiągnięcie celu.

najpewniej zostanę... wywieziona na dwa dni nad morze. rejony północno-wschodnie, bo przystanek w Kętrzynie. Znacie tam jakieś stajnie, które wypożyczą konia do sesji? może prywatne osoby?
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 lipca 2015 15:57
[quote author=Facella link=topic=35683.msg2391075#msg2391075 date=1436797948]
Chyba muszę sobie zorganizować tydzień wolnego na oglądanie tutoriali.

a podasz linki, opanowałem tylko zmiane rozmiarów i na nic więcej nie ma czasu  🙁
[/quote]
Na razie jeszcze nie szukałam, ale podeślę jak znajdę coś interesującego.

Isabelle, innych kadrów nie mam, akurat w tym momencie niebo nie było jakoś szczególnie interesujące, piasek poniżej też był gładziutki - uznałam, że jest ciekawy w swej gładkości  🤣 przykadrować zawsze mogę jeszcze raz.
Napisz w wątku regionalnym, może ktoś się zgłosi do Ciebie nas sesję. Regionalne grupy na FB, napisz post na Pony Pixels i udostępniaj, utwórz wydarzenie itd.
wojenka bardzo podobają mi się Twoje kadry i emocje na nich zawarte.

Isabelle jesteś mistrzem obróbki! Zdumiewające jest dla mnie tempo w jakim rozwijasz swój warsztat. Przecież tak niedawno dopiero zaczynałaś, prawda? 🙂

facella miło oglądać i Twój rozwój, zarówno pod względem technicznym, jak i wyczucia chwili.

Wrzucam kilka kadrów z tyłkiem wziętych, z wizyty u folbluciego stada.









cervus, zadziwia mnie jak się bawisz BW. mnie strasznie trudno wybrać zdjęcia, które chciałabym widzieć w czerni i bieli. zdjecie ogona to moje ulubione 😀

no rok jeszcze nie minął od kiedy kupiłam pierwszy aparat. i w sumie miałam jakieś 4 miesiące przerwy zimowej, gdzie nie dotykałam nic.  Do mistrza to bym nie aspirowała. metoda prób i błędów. ale ja mam dość mocno spaczony gust, lubię kicz 😉

a ostatnio mam fazę na różne takie "dziwne" ujęcia.



czasem się staram też zrobić coś "normalniejszego", żeby się cywilizować
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/p480x480/10251993_1592432501038902_2221752706773762069_n.jpg?oh=21710d9f06faa45725ba1c6b1f652262&oe=56174D05[/img]



odnośnie dyskusji o nabłyszczaniu koni.
znalazłam takie before/after

abre   tulibudibu
13 lipca 2015 17:00
ogurek, polecam kanał https://www.youtube.com/user/PhlearnLLC 🙂

A jakby ktoś miał jakieś pytania to zapraszam na pw. Ostatnio mam czas tylko rzucić okiem na wątek 🙁
Dziękuję, wieczorem siadam
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 lipca 2015 18:00
ogurek, polecam kanał https://www.youtube.com/user/PhlearnLLC 🙂

A jakiś fajny kanał od tutoriali dla LR5?
PS to jeszcze nie ten level  🤣

cervus, dzięki. Kaolin akurat sprzed roku. Tylko trochę świeżej na niego spojrzałam pod kątem obróbki. Pierwsze podejścia to były koszmarne gnioty  😂 chyba zrobię wszystko od nowa...
Bardzo mi się podoba pierwszy portret i przedostatnie zdjęcie, chociaż moim zdaniem BW rzadko sprawdza się przy koniach. Tutaj akurat mi pasuje.

Isabelle, o tym pierwszym dziwnym ujęciu już chyba Ci pisałam, ale powtórzę - lubię je.
Drugie też jest świetne, zdjęłabym jednak niebieski/aqua, nie pasuje mi kolor tego kawałka ogłowia. Za mocno się odcina, poszłabym w totalny minimalizm i zrobiła go pięknie czarnym.
Zdradź proszę, co zrobiłaś, żeby tak nabłyszczyć tego konia. Bardzo miły dla mojego oka efekt.
abre   tulibudibu
13 lipca 2015 18:08
Facella, ja LR nie używam. Nie lubię tego programu. Ale to co się da w nim zrobić i sposób w jaki się to robi odpowiada wywoływaniu zdjęć w ACR. Funkcje są w większości te same tylko sposób korzystania z suwaków i pędzli nieco się różni. Jeśli znajdziesz jakiś tutorial dotyczący Adobe Camera Raw to prawdopodobnie będziesz w stanie zrobić to samo w LR.
Facella - mi sie podobaja te Koalinowe 🙂

Isabella - kolejna mistrzyni z obrobka

Ja niestety jestem ciemna masa i umie tylko photo scape i picasse  😵

Ubolewam, ze przepadly moje fotki z piaskow 🙁(
Facella
Może podpytaj smartini. Ona wydaje mi się, że biegle zna LR 😉
Isabelle dołączam się do pytania, jak Ty to robisz że ta sierść tak genialnie wygląda ?  😵
abre   tulibudibu
13 lipca 2015 20:03
wabankowa, Isabelle napisała stronę czy dwie wcześniej 🙂
pisałam 😉 zrobiłam sobie własne pędzle do LR i Ps'a do sierści i włosów (w Psie to właściwie tych samych używam do rysowania mangi...). niedostatki grzywowo - sierściowe dorysowuję czasem w Manga studio EX albo w Paint tool sai. np w zdjęciu rudego na czarnym tle musiałam narysować obwódkę oka i "bling", żeby nie wyglądało jak pusty oczodół. Albo blingi na kryształkach ogłowia na tych B&A też są rysowane w MS EX.

jest problem z końmi stricte, bo z tego tutoriala żadnego nie widziałam, wiec z wszystkim działam po omacku.


inna sprawa, że bez materiału wyjściowego to ciężko... tu eksperymentowałam z tłem fotograficznym, małą blendą i doświetlałam się dwiema lampami. składam kasę na akumulatorowe lampy z softboxami, beauty dish dla ludzi i stojaki do tła plenerowe, wtedy powyciągam to tak jak chcę 😀

abre,  Lr jest beznadziejny do ostrzenia a już totalnie bezużyteczny do maskowania. za to do jeżdzenia suwakami jest szybszy i prostszy. jak robię jpgi to wstępną obróbkę (od kadrowania do takiej półsurowizny) robię w LR a potem w Psie resztę, a jak rawy to od razu w ACR (choć pędzlowanie wolę w LR). LR mocno ogranicza (nie wyobrażam sobie na nim obróbki ludzi bez formowania czy rysowania rzęs...)
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
14 lipca 2015 01:37
Breva ja na co dzień  mieszkam niedaleko Limanowej 😎

to podzielę się jeszcze takimi strzałami 🙂









Isabelle bardzo fajne te detale łapiesz! wybieram się teraz do jakubowic to jak tylko będę mieć luźniejszy przejazd to też muszę się pobawić 🙂 Ostatnio, mam wrażenie w fotografii "ludz"+ koń czy zdjęcia z treningów wpadłam w wir automatu.. i teraz jestem taka wypalona z pomysłami.. muszę sobie chyba odpocząć 🤔 Jadę się zresetować do tych jakubowic 🙂
Julka - piekne zdjecia  😍
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 lipca 2015 19:26
ostatni raz zdjęcia tak żeby robić, bo lubię, a nie dlatego, że się w coś wplątałam, albo ktoś się wygadał że jestem "fotografem" robiłam w lutym.
a teraz, w lipcu, znów mi się to podoba  💘




Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się