Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

Dziwne, bo u mnie na kompie wyświetla sie ze są pomniejszone  😜
Powiedz że ładnie jeżdżę
Gillian   four letter word
06 lipca 2015 09:51
Nie widzę, bo rozjeżdża mi cały ekran 🙂 wrzuć do swojej galerii i podlinkuj, wtedy same się zmniejszą.
Ja w sumie widzę je mniejsze ale faktycznie wrzuć do galerii - tak najpewniej.
Moge dopiero jak będę w domu. Serio mam na ekranie nad zdjęciami na żółtym pasku informacje że obrazy zostały zmniejszone, jezeli chcesz powiększyć to kliknij na obraz i takie tam. Heh, jak masz w powiększeniu to lepiej zauważysz szczegóły   😜
Edit. Dlaczego nie przyjechalas na zawody i dlaczego Cie u nas nie ma???
Ten obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj, aby zobaczyć cały obrazek. Oryginalne wymiary to 1353x804.

A tego dopisku już nie widzisz???
😜
lovesunrise ojej, miło mi  😡 Ale to żadne odkrycie - było wałkowane już x razy. I pewnie będzie wałkowane drugie tyle.
Strzyga dokładnie, tym bardziej że najbardziej uniwersalna zasada to "prostuj konia i jedź naprzód" (aktualne na każdym poziomie, od zajezdki po GP). I to już moja luźna interpretacja: nie należy tego rozumieć tylko przez fizyczne przemieszczanie się, ale właśnie umysł stale dążący do ruchu naprzód, zamiast zatrzymywanie się co krok i analizowanie "dlaczego cośtam?"
halo clou sprawy jest takie, żeby odnaleźć odpowiednią proporcję działania do analizowania przyczyn i skutków. A na forum możemy tylko teoretyzować mając co najwyżej do wglądu zdjęcia lub filmy... 🙂

Btw. TheWunia możesz następnym razem nakręcić krótki film żeby pokazać jak dążysz do osiągnięcia kontaktu i opisać swoje wrażenia i odczucia z tego? Myślę że to by było bardzo pomocne, bo ze zdjęć może wynikać praktycznie wszystko...
kajpo pewnie, tak właśnie myślałam, żeby coś nakręcić to pewnie łatwiej się zrozumiemy 😉
No nikt się nie wypowie? 🙁
naovika, nie rozumiesz? Wiele osób w ogóle nie widzi twoich zdjęć, ktoś pewnie musiał cię zignorować. Złamałaś regulamin i powinnaś dostać ostrzeżenie.
Ja akurat widzę, bo monitor panoramiczny i stacjonarny net.
Ale - co tu komentować? Ujęcia są korzystne.
Mam takie pytanie: nie boisz się jeździć takich maleństw jak te dwie? Mnie się to wydaje bardzo niebezpieczne. Jaki powód?
Trzeba dobrze przemyśleć parkury dal surowego konia. Bo dla siwej z kolei ta biało czerwona to za wysoko - wy jeszcze razem w ogóle nie wiecie nic o optymalnym odskoku. Ale właśnie dlatego takie zupełnie małe potrafią być niebezpieczne.
Celuj w parkury 80 cm.
naovika, nie rozumiesz? Wiele osób w ogóle nie widzi twoich zdjęć, ktoś pewnie musiał cię zignorować. Złamałaś regulamin i powinnaś dostać ostrzeżenie.
Ja akurat widzę, bo monitor panoramiczny i stacjonarny net.
Ale - co tu komentować? Ujęcia są korzystne.
Mam takie pytanie: nie boisz się jeździć takich maleństw jak te dwie? Mnie się to wydaje bardzo niebezpieczne. Jaki powód?
Trzeba dobrze przemyśleć parkury dal surowego konia. Bo dla siwej z kolei ta biało czerwona to za wysoko - wy jeszcze razem w ogóle nie wiecie nic o optymalnym odskoku. Ale właśnie dlatego takie zupełnie małe potrafią być niebezpieczne.
Celuj w parkury 80 cm.

Zignorowana ???  👀 Jak to, za co  🤔wirek: Złamałam regulamin? Kiedy i jak?  Wczesniej jak wrzucałam zdjęcia do oceny to nie było żadnych problemów.... Byla interpretacja i nic mi nie bylo wiadomo o tym ze mało kto mnie widzi... Zerknęłam tez na swój profil i na szczęście nikt mnie oficjalnie nie ignoruje.
Te dwie małe to masz na myśli przeszkody? Jest to drugi start kuca który jest panikarzem przez co zaczynamy od mini LL.. A ta czerwona to była klasa LL. Nic pośredniego nie dało się jechać.. Korzystne zdjęcia? Kurczę wrzucam tylko takie jakie dostałam, nie chce korzystnych, chce takich z których cos można wywnioskować  😵
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 lipca 2015 20:48
naovika, bo zdjęcia są za duże.
Przypominamy wszystkim, że punkt 9-ty regulaminu forum mówi:  Zamieszczaj zdjęcia, które nie przekraczają swoją wielkością [b]800 na 800 pikseli. Usprawni to działanie forum i nie będzie sprawiało, że forum się "rozjeżdża"[/b]. Bardzo prosimy o stosowanie się do niego. Wszelkie odstępstwa będą od tej pory karane ostrzeżeniem na 3 dni.

Moderatorki

Okejoooooo bede w domu to to zmienię bo z Tel nie da sie
naovika, regulamin wyraźnie określa, że zdjęcia mają mieć maksymalne wymiary 800x800. Kliknięcie w takie duże zdjęcie rozwala forum, a zanim się zmniejszą to się wczytują całe a to potrafi trwać i trwać. Dlatego mogą pojawić się ignory - techniczne.

Mini LL nie równe miniLL. Tym bardziej panikarz na aż tak małych nie powinien - moim zdaniem. Optymalne przeszkoda pomaga skupić uwagę na zadaniu. Uzasadnieniem dla maleństw byłaby konieczność przepychania konia ze stępa/stój, trochę nie wygląda na to.
Jeśli zdjęcie może coś powiedzieć, to wtedy gdy jest uchwycony błąd albo/i dokładnie sylwetki z boku.
To są ujęcia (twoje zdjęcia) takie... prezentacyjne. Wg nich nie widać specjalnych błędów (oprócz na siwym na większej biało-czerwonej od przodu, gdzie z kolei musiało być totalne nieporozumienie). A założę się, że błędy w tych przejazdach były (stylistyczne). Niestety, takie zdjęcia gdzie wszystko ok, lub prawie wszystko (trochę zależy od ujęć) niewiele dają korzyści dla wstawiającego przy interpretacji Zdjęć. O wiele więcej dają te z błędami. A z przejazdów to w ogóle w zasadzie tylko filmy, bo an zdjęciach absolutnie nie widać tego, co najważniejsze.
klik klik
Coś z tych zdjęć nada się do interpretacji?  :kwiatek:
Czy mogłabym prosić o interpretację?












Ja niestety dopiero na zdjęciach widzę co dziwnego się czasem dzieje z moim ciałem 😉
Regularnie mam trenerkę, ale chciałabym też posłuchać innych :kwiatek:


edit:
dodałam zdjęcia ze skoków. proszę bić mocno 😉
The:Beauti   Największe szczęście w świecie leży na grzbiecie
14 lipca 2015 13:27
Bardzo przydatne.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] całkowita edycja posta
TheBeauti to wstaw zdjęcia albo film.
klik klik
Coś z tych zdjęć nada się do interpretacji?  :kwiatek:


podbijam, bo bardzo mi zależy na wskazówkach 🙁
Libeerte, Ja tak tylko na szybko, bo mam minutę:
Pierwsze i najgorsze co mi się rzuca w oczy na zdjęciach, to że koń ma siodło na łopatkach.
Jeśli chodzi o Ciebie, to w skoku Ty wyglądasz w miarę ok, ale nie mogę patrzeć na niedopasowanie siodła na tych "niewskoku". 😉 Podogonie konieczne, jeśli w ogóle w tym siodle.

Windziakowa, Skróciłabym Ci o 1-2 dziurki puśliska. Przyjrzyj się zdjęciu nr 3, zobacz o ile niżej jest Twoje kolano od najlepszego miejsca na nie na siodle, przy (dobrym) maksymalnym, elastycznym opuszczeniu nogi.
Dłonie najczęściej za nisko. Ogólnie nieźle. 🙂
Julie, szczerze mówiąc to ja już nie wiem co zrobić z tym siodłem 🤔 Jestem świadoma tego, że po 1. ja jestem już trochę za duża na nią, po 2. siodło nie leży dobrze. Próbowałam już wiele siodeł, a trochę w stajni ich mamy i jak jakieś leży dobrze, to ja się nie mieszczę. I tak już zaczęłam siodłać bardziej do tyłu (a przynajmniej tak mi się wydaje) i mam wrażenie, że jest o kilka cm dalej, niż wcześniej. Wydaje mi się, że nie bardzo mam też gdzie cofnąć, bo ona jest bardzo krótka (czyli po prostu jestem za duża). Podogonia też nie mam jak przymocować... (z przodu 1 kółka też nie ma). A żeby kupić nowe siodło, musiałabym to sprzedać - chętnych brak 🙁 No cóż, dziękuję Ci za opinię :kwiatek:
Libeerte, - motylek do podogonia.
Julie- :kwiatek: Właśnie z tymi puśliskami różnie jest. Od trenerki usłyszałam, jak miałam 2 dziurki krótsze to niby były za krótkie 🙄 Następnym razem na pewno podciągnę wyżej i zobaczymy, jak to będzie wyglądać. Co do rąk-z nimi problem mam od zawsze, przy tym koniu jednak chciałam zachować pełną kontrolę(pierwsza jazda od czasu upadku z niego, gdzie dość solidnie mnie poturbował i zostawił zgrubienie na udzie) i nie byłam taka pewna, czy nie odpali wrotek :/
kpik   kpik bo kpi?
15 lipca 2015 10:25
Windziakowa, dobrze, że dopisałaś parę słów o Waszej historii - to może tłumaczyć Twoje spięcie - przeprost pleców, sztywną rękę w galopie, musisz nad tym popracować. Trochę to wygląda jakby to koń dyktował tempo i jakby mało się działo między Wami poza ogólnym nadawaniem chodu i kierunku?
kpik-po czym poznałaś przeprost pleców? W sumie nie wiem jak te plecy powinny dobrze wyglądać 🙄 Ręka sztywna bo starałam się go zwolnić i przy okazji uzyskać jakąś sterowność(padok jest dość specyficzny, jeździ się w sumie po elipsie, gdzie te "zakręty" jednej połówki są przy takim 'lasku' i trzeba uważać, żeby nie dostać w twarz gałęziami). Na innych koniach wygląda to inaczej, lepiej, po prostu na nim jeżdżę dość asekuracyjnie i to głównie przez te warunki... :/ Dlatego pytam tutaj, chciałam się dowiedzieć, co jest dobrze, a co wymaga poprawki.
kpik   kpik bo kpi?
17 lipca 2015 14:16
Windziakowa, moim zdaniem drugie i ostatnie zdjęcie.
Ogólnie widać, że jeździsz spięta - zaczyna się to już od ramion, jeśli wynika to z pędzenia konia, to daruj sobie półsiad, po co dodatkowo odciążać mu zad i przyspieszać do przodu? Próbuj zwalniać go dosiadem, wycofaj się, zrównoważ swoje ciało. Pomimo niewymiarowegoi placu staraj się wyjeżdżać równe, regularne figury. Nie pozwalaj na haos na jeździe (rysunek, plan pracy- wsiadasz żeby coś konkretnego osiągnąć, Twoja postawa), bo to przekłada się też na konia.
kpik-na konia wsiadam raz na jakiś czas, kiedy odwiedzam przyjaciółkę. Ostatnio na nim siedziałam w lutym, półsiad przy kolejnej jeździe na 100% odpuszczę. Ręka sztywna możliwe też że przez konia którego dzierżawiłam, miał milion pomysłów na minutę i na początku współpracy potrafił odpalić wrotki 'bo tak' :/ Jak wrócę do jazd po wolontariacie to postaram się o zdjęcia na normalnym placu z innym koniem, może wtedy znajdą się inne błędy, bo raczej ze sztywną ręką mam problem tylko przy Rudym 🙂 Pozwolę sobie zapytać, czy robię coś dobrze? I jak mają w końcu wyglądać plecy?
Wrzucam się na pożarcie. 🤣 To co sama widzę i z czym walczę to pochylanie się głównie po galopach. Niestety nie mam zbyt wielu zdjęć, gdyż komputer zawiódł. 😤





Proszę o interpretację! :kwiatek:
srokate ja widzę tylko te pochylanie i palce od konia a tak to nie widze nic🙂 ale niech lepsi sie wypowiedzą  👀
I ja też proszę o interpretację  🤬
2 pierwsze zdjęcia kłus, 2 kolejne galop bez strzemion
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się