Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

m.indira   508... kucyków
15 lipca 2015 20:28
Czy ktoś używa tutaj soligora 28 czy 35 ?
Przegrałam aukcje i jakoś mnie to mocno boli...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 lipca 2015 21:20
to chyba licytowałyśmy ten sam obiektyw  😁
mnie ciekawią te MIR-y. na forach piszą że to nic dobrego
To prawda, jakoś nie zachwycają, zdjęcia dostępne w necie też bez szału na ogół. Podobno lepszy jest MIR 1 (srebrny M39), ale ten rzadszy i oczywiście droższy.
Cariotka   płomienna pasja
16 lipca 2015 10:24
na poprawę humoru po stosie negatywnych informacji chcę kupić nowy obiektyw.
Przeznaczenie: do zdjęć rodzinnych...na imprezach, portrety dzieci.
Do Nikona d90. Cena do 1000...1200zł.
Myślałam nad 50 1.8, 50 1.4 lub 35 1.8.
Doradzicie?
Mi jest ciężko robić pięćdziesiątką zdjęcia na imprezach, takich w domu. Muszę się wtapiać w ścianę, bo inaczej nie mieszczą mi się ludzie w kadrze.
abre   tulibudibu
16 lipca 2015 10:36
Cariotka, jeśli stałka i na rodzinne imprezy, do tego do dx to 35 mm max 🙂
Cariotka   płomienna pasja
16 lipca 2015 10:40
Cena 35 mm 1.8 jest kusząca.  Styknie?
Cariotka Ja mam. Chyba styknie. Ciężko mi powiedzieć, bo ja nie robię rodzinnych zdjęć. Używam tylko do portretów w prowizorce studia  😁 Na zmianę z kitem. A tak to tele do wszystkiego praktycznie  🤣
dzieci i imprezy ze stałką? może być trudno. jako właściciel dziecka stanowczo mogę powiedzieć, że łatwiej ją łapać 70-300 niż 50tką. Zanim się ustawię w dobrej odległości z 50tką to moja córka jest już w zupełnie innym rejonie, więc próba robienia jej zdjęć stałką kończy się na bieganiu z wywieszonym jęzorem za dzieckiem i próbą wpasowania jej w stałą ogniskową. wzięłabym jednak coś z kategorii "jasny spacerzoom".
Cariotka   płomienna pasja
16 lipca 2015 14:20
mam nikkora 70- 300 🙂
ale we wnętrzach 50 będzie dużo
Cariotka,  to uzupełniłabym to czymś 18-55. znaczy w podobnym zakresie, a nie konkretnie takim. chyba, że to nie ma być "rodzinnie i dokumentalnie", tylko zależy Ci na ładnym malowaniu zdjęć i wartościach "artystycznych", to wtedy kupiłabym stałkę. natomiast moim zdaniem na rodzinnych imprezach - lepiej sprawdzi się jasny spacerzoom.
Cariotka   płomienna pasja
16 lipca 2015 14:54
mam kita 18-105.  Hmm a mogłabyś coś konkretnie doradzić?
Chodzi o bardziej rodzinne ale pozowane:P
abre   tulibudibu
16 lipca 2015 15:11
Trudno o bardziej rodzinną imprezę niż ślub 😉 Obiektyw zoom 24-70 podpięty pod puszkę FX - poniżej wykaz jakie ogniskowe najczęściej były używane.
Przy DX musisz pomnożyć przez 1,5 - wtedy będziesz miała informację jaki kąt widzenia będzie odpowiadał takiemu samemu obiektywowi ale podpiętemu pod Twój aparat. Czyli jeśli 24 mm na FX to kąt widzenia obiektywu na DX będzie taki jak w przypadku 36 mm.
Dziewczyny czy któraś z Was mogłaby mi pomóc w wyborze obiektywu? Pytam wujka google ale nie kumam nic z tego co przeczytałam.
Mam pentaxa k-r i podstawowego kita. Nie mam na razie wielkich ambicji fotograficznych jednak zdjęć robię dużo, przeważnie plenery i koncerty, ostatnio też portrety miesięcznego syna. Chciałabym się trochę pobawić, może sprawdzić czy mi się spodoba. Rozumiem, że nie ma obiektywu do uniwersalnego fotografowania jednak może jest coś co pozwoli na ambitniejszą zabawe?


Wszystko zalezy jaki zakres potrzebujesz??
i jakim budzetem dysponujesz 😀

Lena Ci zaproponowala fajna Sigme

- polecana i na forum pentax.org.pl
i wysoko oceniane na przez uzytkowkow na ogolnoswiatowym forum pentaxa -> link

ale wszystko zalezy od Ciebie - co dokladnie potrzebujesz:
- jaki zakres/ogniskowa
- budzet
- jasnosc
- inne parametry szkla (wielkosc/waga)

mialem przyjemnosc zabawy z Sigma 18-35/1.8 - szklo bajka,ale swoje wazy :P
ogolnie jestem bardziej stalkowy - z tanszych moge polecic Pentax-DA 35mm F2.4 - male/lekkie - dajace ladny obrazek -> link1 , [url=https://www.flickr.com/groups/1483953@N24/pool/]link2[/url] ostatnio kos sprzedawal prawie nowke na facebookwym forum pentaxa za prawie polowe ceny 🙂
ale to 35mm - na koncerty...moze byc za krotko ;/ zawsze z tanich lekkich jest jeszcze 50/1.8 i nalesnik 70/2.4
jezeli jasniejsze szklo Ci nie potrzebne a bardziej wiekszy zakres to masz nowego spaerzooma -> Pentax 16-85mm F3.5-5.6 ED DC WR - tylko warto poczekac az cena spadnie bo to nadal nowosc - a szklo jest naprawde dobre - lepsze od konkurencji.
Jak masz dojscie aby kupic szklo w Stanach to polecam - mozna wyrwac np.Limitedy o WIELE taniej niz w PL.  😀iabeł:



Hej, miał ktoś z was styczność z Nikonem D7000? Jakie wrażenia?
I na ile ocenia się żywotność lustrzanki? Coś mi się kojarzy 150 k, ale nie jestem pewna.
:kwiatek:


Kilku moich znajomych mialo ten model...niestety to co mowi Cocosowo potwierdzilo sie i u moich znajomych - wszyscy pozbyli sie Nikonow - tylko jeden zmienil puszke na D7100 bo odrazu na poczatku zainwestowal w szkla i nie chcial kasy stracic 🙂 - wcale mu sie nei dziwie - reszta przeszla do Pentaxa i jeden do Canona - ale to bylo dawno temu - czytalem gdzies ze pozniejszy/nowszy firmware rozwiazal przynajmniej czesc problemow z AF - przypuszczam ze Nikon przedluzal specjalnie naprawe tego bledu (wypuszcze softu z poprawka) aby sprzedaz D7100 lepiej szkla 😉
Ogolnie z tego co pamietam AF w D7000 mial problemy z  powtarzalnoscia (poprawka chyba tego dotyczyla wlasnie) - co denerwowalo moich kolegow - ale decyzja zapadla dopiero po nocnych zdjeciach - gdzie AF w trudnych warunkach powoli zaczynal błąkac w Nikonach i Canonie 7D i 60D kolegow - a 2 Pentaxy bez problemu dawaly rade.
Poszukaj na nikoniarzach  - gdzies bylo apropo tego firmware'u z poprawka AF do D7000. - tylko ze w tym modelu byly jeszcze jakies problemy z pluciem olejem na matryce :/
Drodzy forumowicze, potrzebuję pomocy mądrzejszego ode mnie 😉. Planuję zakup lustrzanki na początek i chciałabym zasięgnąć czyjejś opinii, czy to co wypatrzyłam jest warte zachodu i swojej ceny. Byłabym wdzięczna za jakąkolwiek pomoc  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 lipca 2015 19:24
jak Canon to ja Ci mogę pomóc, bo na Nikonach się nie znam 😉
Ajj, niestety celuję właśnie w Nikona 🙁 ale dziękuję za chęci  :kwiatek:
Dawaj  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 lipca 2015 20:18
Pisz tutaj, może ktoś skorzysta.
Właśnie skrobnęłam PW do baffinki, ale mogę przekopiować tutaj 😉. Podrzucam:

Rozglądam się za lustrzanką do rozpoczęcia przygody z fotografią 😉. Do tej pory bawiłam się cyfrowym Nikonem Coolpix (niestety modelu nie pamiętam, a aparat mam poza domem).
Teraz zaczęłam rozglądać się za jakąś lustrzanką. Bawiłam się kiedyś Nikonem D80 i bardzo miło go wspominam, dlatego zastanawiam się nad nim na początek 😉. To dobra opcja, czy celować w coś innego?

Zainteresowały mnie takie oferty na allegro:

http://allegro.pl/nikon-d80-dwa-obiektywy-dodatki-warszawa-gwar-i5550684364.html - tutaj mam pytanie o ten drugi obiektyw, bo o tym nie mam jeszcze bladego pojęcia  👀

http://allegro.pl/nikon-d80-obiektywy-i-dodatki-i5543856188.html - tutaj sprzedawca oferuje 3 dodatkowe obiektywy, a cena jest stosunkowo niska i zastanawiam się, czy jest tu gdzieś haczyk, dlaczego ta cena jest tak niska. Warto zawracać sobie głowę tego typu obiektywami, czy na początek skupić się na tym podstawowym?

I jeszcze dwie aukcje:
http://allegro.pl/nikon-d80-obkietyw-nikkor-18-70-mm-i5549575848.html
http://allegro.pl/nikon-d80-10-2mpx-18-55mm-vr-8gb-gwarancja-fv-i5541457649.html

Czy któraś z nich jest warta uwagi? Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie uwagi i porady  :kwiatek:
breakawayy, D80 to bardzo stara puszka. Nie wiem jaki masz budżet, ale może celuj w Nikona D90? Jeśli myślisz o czymś półkę wyżej niż D90 to polecam D7100 albo D7200. Z bardziej amatorskich (przykładowo brak silnika i górnego wyświetlacza, niestety ale utrudnia to robotę) możesz pomyśleć o D5100, D5200 i całej gamie aparatów z tej rodziny.
Pytanie jeszcze takie - jaki obiektyw, tzn jakie zastosowanie? Bo puszkę możesz spokojnie kupić tanio, gorzej ze szkiełkami.

Co do aukcji:
1. 18-55 - nie polecam, Vivitar to pewnie jakaś radziecka produkcja. Kasa wywalona w błoto 😉
2. 18-55 - nie polecam, T 18-200 żadna rewelacja, ostatniego nie znam
3. 18-70 - stary obiektyw, ale IMO - całkiem nienajgorszy
4. podobnie jak wyzej. 🙂
Olson dziękuję bardzo 😉. Jeżeli chodzi o obiektyw, to nie chciałabym jakoś szczególnie się ukierunkowywać - chcę popróbować różnych rzeczy, pouczyć się 😉. Najbardziej lubię fotografować konie, co raczej nie dziwi  😁 no i pobawić się czasem w marko 😉.
Po rozmowach z baffinką zaczynam właśnie rozważać jednak kupno nowego aparatu na raty 😉. D5100 jest w cenie dla mnie osiągalnej, do tego jeszcze porozglądać się za obiektywem 😉.
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 lipca 2015 17:47
Nie bierz D5100, bo będziesz płakać, że obiektywy z silnikiem drogie. A bez silnika to musisz ostrzyć ręcznie. Ja bym poszła w D90, nawet używany.
Co do tego trzeciego obiektywu w zestawie w trzeciej aukcji - to jest konwerter, sam nie działa, trzeba do niego podpiąć obiektyw. Jedyne, co daje, to dłuższą ogniskową.
Ja bym się zdecydowała na D90 i 70-300 VR, na początek to dobry zestaw. Do koni i makro w sam raz. Potem możesz dokupić 50/1.8 i jakiś szeroki kąt.
Przeglądam właśnie ceny obiektywów i znalazłam 70-300mm z silnikiem, w cenie 900zł, to chyba nie aż tak dużo?
http://www.e-fotojoker.pl/obiektyw-sigma-70-300-4-56dgapomacsnik-80030065-007#.VavdD_l5XIU

Tu mam 55-300mm za 1150zł, ale ten jest bez silnika.
http://www.e-fotojoker.pl/obiektyw-sigma-70-300-4-56dgapomacsnik-80030065-007#.VavdD_l5XIU

Tak z ciekawości, dlaczego taka różnica w cenie?
Facella ja mam d5100 i jakos nie placze. Nikkor 55-300 fajny obiektyw z silnikiem za 1100 zl. Stalki 35, 50 tez nie sa cholernie drogie.
D5100 nowsza niz D90 i wcale nie jest gorsza.
Zreszta... mam porownanie tych dwoch puszek w bardzo slabych warunkach- na hali. Warunki te same, bo mialam oba aparaty i robilam raz jednym ,raz drugim na tym samym przejezdzie jednego zawodnika 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 lipca 2015 18:57
Mam D3000 bez silnika i owszem, płaczę. Mając D90 wydalabym 600-650zl na stalke zamiast 800zl, mogłabym kupić 80-200/2.8 bez silnika za 1600zl, a tak musze dołożyć drugie tyle za silnik (i niepotrzebne VR)... Nie będę nikomu polecać Nikonow bez silnika.
A Sigma 70-300 to podobno bubel. Nie używałam, nie wypowiem się, ale opinie nie są przychylne.
Czyli tą sigmą lepiej nie zawracać sobie głowy?
Czytałam na różnych forach dyskusje na temat właśnie aparatów bez silnika. W większości przypadków pisali, że nie jest to jakiś wielki problem, bo aktualnie Nikon oferuje szeroką gamę obiektywów z silnikami, w niewiele wyższych cenach. Faktycznie to się pokrywa z rzeczywistością?
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 lipca 2015 20:06
Jest dużo obiektywów z silnikiem, to prawda. Są one droższe, tez prawda. Brak silnika jest problemem, nie wyobrażam sobie na zawodach ręcznie ostrzyć. Gdybym miała teraz jeszcze raz kupić aparat, to miałby silnik.
Ok, przyjęłam do wiadomości i mam to na uwadze. Dzięki za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami!

baffinka tak z ciekawości - masz może gdzieś zdjęcia z tego przejazdu? Ciekawa jestem różnic. Jeżeli zdjęcia robione w ciągu tego samego przejazdu, w tych samych warunkach, miejscu, to chyba najlepsze porównanie jakie można sobie wyobrazić 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się