KOTY

To futro, oczywiście że futro 😁 nie no brzucha trochę to on ma, mimo że je jak wróbelek, bo jest strasznie wybredny. Jedną saszetkę dzielimy mu na 3 części, a i tak wszystkiego nie zjada, cały czas ma w misce suchą Royala Urinary, nie wiem jakie rarytasy by mu trzeba było dawać żeby zjadł wszystko. Mama go trochę podkarmia, bo ją terroryzuje, ode mnie nie żebrze bo wie, że mnie nie urobi chyba, że pastę na kłaczki czasami mu podam. I tak dziwne, że mimo takiego kudła to nie rzyga kłakiem.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
15 lipca 2015 11:15
Moje mają szlaban na saszetki bo warują pod miską cały dzień, a i tak to co w misce nie jest zjedzone. Ruda niedługo będzie się toczyć, a nie chodzić. A Mańka przez naśladownictwo Rudej zrobiła się też wybredna i ma w zadku to co ma w misce. Więc siłą rzeczy na własne życzenie mają obciętą mokrą. 😵
U nas miska z suchą stoi cały czas, miska z mokrą jest dawana tylko na czas posiłku, ale i tak waruje w tym miejscu gdzie mu ją podajemy. Rano jak tylko usłyszy, że ktoś wstał to nie daje spokoju i prowadzi na miejsce gdzie powinna być jego miseczka 😁
Bischa   TAFC Polska :)
16 lipca 2015 12:44
Pracowy kot, pan Maciek 😁
Czy ktoś kto bywa na wystawach kocich może mi odpowiedzieć na szybkie pytanie na pw?  :kwiatek:
Ja.
Wlasnie jutro jedziemy do Rybnika
Krakowscy kociarze!

[s]Dzisiaj ok. godz 14:30 z okolic Szafera (rondo Grzegórzeckie i okolice) uciekła kotka mojej przyjaciółki - Luna, ma chipa ale jest płochliwa więc bardziej liczymy na informację, że gdzieś się kręci. Cecha charakterystyczna to biała krawatka i nacięte lewe ucho. Za pomoc w złapaniu nagroda.[/s]

edit. znalazła się 🙂
Umawiamy się już na montaż siatki, która opcja lepsza? Piaskowa 4x4 czy ciemnozielona 3x3 ?
Ja się chyba skłaniam ku tej piaskowej, ale chętnie zaciągnę opinii bardziej doświadczonych w tej kwestii  😉

Ja mam ciemnozieloną 3x3. Nie wiem czy beżowa działa tak samo, ale przestały mi wlatywać muchy do mieszkania. Nie muszę zakładać moskitiery  🤔

Kocur co jakiś czas próbuje przegryzać ją, wypchnąć głową, nawet wspinać się po niej  ale na razie siatka nie daje się pokonać.

Z tego co widzę, na osiedlu wszyscy mają ciemne siatki, natomiast nie wiem, czy faktycznie jest jakaś różnica poza wielkością oczka.
Ja bym brala 3cm oczko 🙂
Facet podjął decyzję o ciemnozielonej 3x3  😉
U moich sąsiadów piętro niżej jest jasna siatka i podoba mi się z zewnątrz, ale nie mam pojęcia jak wygląda to ze strony mieszkania (sąsiadka jest dzika i nie otwiera drzwi  😁 )

A w piątek jedziemy oglądać koty do adopcji  😍
Dopiero teraz zajrzałam do tego wątku - ja mam siatkę piaskową 4x4.
Jestem bardzo zadowolona - oczywiście to kwestia gustu. Jeśli masz widok na tereny zielone to latem zielona będzie mniej widoczna. Ale jeśli nie, oraz w pozostałych porach roku - piaskową widać mniej. Ja ją wybrałam bo nie lubię ciemnych elementów w mieszkaniu.
Zalezy tez, jak duzy bedzie kot. Moje sa z tych mniejszych, wsadzilyby ryjek w 4cm oczko i rozgryzaly, az milo.... 🤦
Bischa   TAFC Polska :)
23 lipca 2015 22:16
Czy jest jakaś tania, ale dobra marketówka, która mnie nie zabike tygodniowo? Chciałabym kupić dla pracowego kota, kocura jajecznego, tego którego wyżej wstawiałam, który do nas przychodzi na jedzonko, ale dostaje... psie chrupki.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
23 lipca 2015 22:22
Bischa, Bischa, Butchers koci. Do dostania w Tesco.
Bischa   TAFC Polska :)
23 lipca 2015 23:16
Zapomniałam dodać, że o suchą chodzi, nie mam lodówki w pracy, żeby trzymać w takie upały mokrą karmę 🙁
Purina One jest znośna, jak na hipermarketówkę.
Dworcika   Fantasmagoria
24 lipca 2015 16:07
I najtaniej wypada w Biedronce.
Byliśmy dziś w Kociej Strefie, wybraliśmy kota do adopcji, bierzemy Tosię 🙂
Zostało nam tylko poczekać do czwartku - siatkujemy balkon, i już nic nie będzie stało na przeszkodzie  😍

[img]https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11406936_1643430539225038_6383347995529478314_n.jpg?_nc_eui=AWhT4JtkI9bTtb1dM-yhWWBgLZRY4A_CxaKStg&oh=7506e6305180513d3c7ae8f1190ac6a9&oe=56195CFF[/img]
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
25 lipca 2015 12:16
Babi, Jaka fajna kocia dama! Super, że zdecydowaliście się na dorosłego kota. 🙂
Sporawa wyszła na tym zdjęciu.
[b]Babi[b] ale dużo kota 🙂
Ja biję się z myślami o trzecim kocie, ale to już chyba byłoby zbieractwo...
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
25 lipca 2015 18:15
DeJotka, Bez przesady. Ja docelowo planuję 3 (na swojego wymarzonego muszę poczekać 2 lata.... ) + 1 hodowlany 😁

3 to nie zbieractwo. 🙂 A co mają powiedzieć hodowle, które mają po 10-12 kotów (bez miotów)? 😉
W moim przypadku - byłoby. W niewielkim domu mieszka siedem osob, dwa koty i dwa psy. I serio bywa ciasno.
Notarialna, w grę wchodziły tylko dorosłe koty, chociaż nie sądziłam, że AŻ tak dorosłe, Tosia ma 12 lat  😉

Maluda, bo jest sporawa  😁  teraz waży 6 kg, kiedy trafiła do Strefy ważyła 2 kg więcej, odchudzili ją w ciągu pół roku, ale nadal u nas będzie na diecie. Do tego ma dużo luźniej skóry (jak osoby bardzo otyłe, które dużo schudły) + fartuch po sterylce

DeJotka, oj dużo, dla mnie kot musi być duży  😜  chciałam wziąć od razu drugiego kota, ale facet na razie musi oswoić się z jednym - jest psiarzem i prędzej czy później dojdzie do tego i pies  😉
Ja też lubię duże 😉 Joker w dniu kastracji, jako półroczny, raczej szczupły kot ważył prawie 6 kg. Teraz waży jakieś 7/8, co mnie zaskoczyło bo widziałam jego matkę, która była wielkości wyrośniętego królika-miniaturki...
Babi, cudownie! Tak wiekowe koty nie maja raczej szans na adopcje. Szacun!!
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
26 lipca 2015 15:42
Tak w temacie trzech kotów klik  🙂

Babi super!! Bardzo fajnie z Twojej strony, że wzięłaś starszego kota.
Bo niestety dużo osób łasi się na małe, nieodchowane...
Dzięki za miłe słowa!
Dla mnie w sumie zaawansowanie wiekowe nie ma większego znaczenia, warunkiem było tylko to, aby kot nie był kociakiem. Niestety nie jesteśmy w stanie poświęcić kotu aż tyle czasu, ile byśmy chcieli albo ile by potrzebował taki mały. No i potrzebujemy takiego, który z nas zrobi prawdziwych opiekunów kota, bo ani ja ani mój M. nigdy nie mieliśmy swoich kotów (ja tylko konie, a M. psy). Dlatego właśnie Tosik jest idealna - jest dojrzała, stateczna, a w dodatku przesympatyczna i wygadana. A jedyne co daje znać o jej wieku, jest chory kręgosłup, ale poza tym, że nie można jej podnosić - może robić wszystko to co zdrowy kot  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się