Westernowa Rewia Mody

są tylko takie dostępne:


.
Ponoć te są trochę grubsze niż PC (ja akurat potrzebuję jak najgrubszego 😉). Ale też są jednak tańsze jeśli wziąć PC z profilowaniem- z tego co mi się wydaje te z mojego linka mają kocyk ruchomy w stosunku do filcu, dzięki czemu lepiej to się układa 🙂
No właśnie... finalny wybór:


chyba jednak niebieski wezmę...
Livia   ...z innego świata
17 lipca 2015 12:03
kasia, zdecydowanie niebieski!
.
Będzie niebieski 😉
.
kasiakliczkowska to czekamy na zdjęcia na koniu jak już padzik dojedzie :P Ładny choć sama bym nie kupiła - mam już dość niebieskich (i właśnie dlatego kupiłam ostatnio owijki niebieskie w romby - po co? Nie mam pojęcia bo nie znoszę zawijania owijek - mój kobył z resztą też).

Kowbojki dziewczyny są te same które ma smartini tzn. Cinch Edge - model wave. Niestety tylko z tego koloru był mój rozmiar. Bardzo ubolewam bo wolałam model Queenism lub Explosion… Po rozmowie z Panią z kinghorse stwierdziłam że bezpieczniej będzie zamówić to co jest z USA niż czekać aż kiedyś łaskawie rzucą cokolwiek na magazyny europejskie. Choć szczerze mówiąc zapłacę za nie więcej niż gdyby zamawiała z kinghorse :/ Teraz tylko modlę się żeby były dobre - bo jak rozmiarówka jest zawyżona to leżę… Przyjdą pod koniec lipca więc… wyrabiam w sobie cierpliwość 🙂

Edit: Teraz patrzę na te wszystkie trzy modele i jednak stwierdzam, że do tych które zamówiłam będzie mi najłatwiej dopasować paski do ostróg, więc może nawet na dobre wyszło że tamtych nie było… Chociaż jakby się pojawiły kiedyś to z chęcią przygarnę drugą parę :P
Przestańcie mi pokazywać pady, kiedy właśnie myślałam, że ostatecznie zdecydowałam się na competitora!  😂 🤬
No ale najpierw musimy ogarnąć siodło - później się zobaczy co trzeba będzie wkładać pod nie.
Nique ja miałam z tego modelu inny kolor na oku, ale nie jest dostępny u nas, musiałabym sprowadzać z USA a to i czasu sporo i koszty te same, a ja nie mam do tego głowy. A model ten a nie inny ze względu na właściwości padu, nie na kolory kocyka.
.

mam takie  -  Bardzo wygodne i super się w nich jeździ🙂  😅

Mam je tylko dlatego że na Sierrę były ciut za małe :kwiatek:
Złota, Nique, tez te wpadly mi w oko :P skad zamawialyscie? w sensie jakis sklep, gdzes jakies proocje cos?
znajoma ma mi przywiezc ze stanow (jakos poczatek wresnia), tylko musze cos wybrac 😉
no i prosze, blagam... jak z rozmiarówką? zwykle mam 39...  a no i łydka nie waska...raczej szeroka
horse_art  🤬 🤬 🤬 A mi, a mnie kto przywiezie, aaa? Foch.  🚫
Złota Na Sierrę były niestety ale sporo za duże (ponad pół rozmiaru)... 🙁 Ale tęsknie za nowymi butami, więc wzrokiem szukam innych Chinchy albo innych podobnych 😉
Justin tez sie dobra jakoscia i komfortem charakteryzują?

Sierra, a jak wypadaly, w sensie zamowilas typowy dla siebie, wymeirzony rozmiar a okazaly sie za duze?

Euphorycznie, no zapewne ta sama osoba ;P
Livia   ...z innego świata
17 lipca 2015 15:51
Złota, fajne te buty!

Przypominam się z pytaniem, gdzie mogę kupić pasek do którego dopnę klamrę 🙂 I drugie - gdzie jeszcze mogę kupić fajne dżinsy do jazdy, ze stretchem najlepiej? Pisałam już do Karolass ładne kilka razy, ale dalej nic z tego nie wynikło, a czas mnie trochę goni...
ooo... też kupiłam piekne klamry 😀
tylko wlasnie musze pasek dorobić. kupiłam już skóre kupe czasu temu, zrobiłam kilka ale dla siebie dalej nie mam :P szewc bez butów...
Livia ja mam te od Karolass Cruel Girl Georgia i mogę z czystym sumieniem polecić 🙂
Livia   ...z innego świata
17 lipca 2015 16:34
kasiakliczkowska, wiem, bo te same chciałam zamówić - tylko że od dwóch tygodni próbuję się dogadać i nico, więc niestety szukam teraz gdzieś indziej 🙂
.
horse_art ja buty zamówiłam ze sklepu na ebayu amerykańskim (mogę Ci podesłać linka na priv jak chcesz). Tak jak mówiłam - po przeliczeniu cła i wysyłki wyjdą mnie drożej niż gdybym miała zamówić w Polsce od kinghorse, ale brak już rozmiarówki na rynku europejskim "zmusił mnie" do wyszarpania ostatniej pary z USA.
Jak z rozmiarówką - ja jeszcze nie wiem - chociaż czytałam opinie na forum że typowa, więc zamówiłam rozmiar 7,5 czyli europejskie 38 (tak wynikało z tego co doradził mi sklep). Niestety z tej firmy nie uświadczysz tabeli rozmiarów, w przeciwieństwie do Ariat'a na przykład. Może poczekasz aż przyjdą moje i jak będą za duże to Ci odsprzedam :P :P :P Swoją drogą - moja łyda też raczej spora, nawet bardzo ale w najgorszym wypadku odstawię do szewca na rozciąganie cholewki - ponoć można nawet o 7cm jak jest dobra skóra. No a cena raczej wskazuje na dobrą skórę...

Livia odnośnie jeansów - a muszą być koniecznie takie "jeździeckie". Może popełniam jakieś ogromne faux pas (poprawcie mnie jeżeli tak), ale jeżdżę najczęściej w tych które mam akurat na tyłku i w których chodzę na codzień - Big Star'y, Lee lub Wrangler'y. Najwygodniejsze i dobrze dopasowanej do mojej (delikatnie mówiąc) okrągłej figury.  Tak więc wszystkie moje jeansy codzienne są jednocześnie stajenne i robocze. Mam nadzieję że nikomu nie przeszkadza że czasami pachnę trochę bardziej koniem niż perfumami :P

kasiakliczkowska a skąd w końcu zamawiasz ten pad? Z niemiec? Bo też bym sobie jakiś zamówiła, ale och... nie wiem czy się wyrobię finansowo w tym miesiącu...
Nique ja jestem dość monotematyczna- z horsepassion jak zwykle 😉 Dostępne jest to co jest na stronie westernwelt lub western imports 🙂
Nique, koniec lipca to poczekam 😉 daj koniecznie znac 🙂 link tez poprosze 🙂
mi ma przywiezc znajoma, wiec clo ito i przesylka odpadaja 🙂
a i fakt - skora rozciagliwa jest, ale... jak nie ma przeszyć i jest naturalna (tzn to co oczywiste + sposób wyprawienia, wykonania, farbowania, impregnacji...), nie wiem jak to będzie jak jest malowana (a nei farbowana) - co się stanie z malunkiem??
+czesc modeli które mi wpadły w oko ma cholewkę z tkaniny ... (problem z rozciągnięciem)


a jeansy mi najlepsze to z jednej z niemieckich sieciówek po 5-10 ojro (bo czym tam drozsze gorsze:P) miekkie (także szwy), elastyczne, no rewelacja. trwałość srednia, ale nie farbują, są wygodne a i tak zawsze gdzies czymś permanentnym uświnie, rozerwe wytrę doły itd, zanim się zniszczą 😉 wiec kupuje po kilka par jak tylko jestem 😉
a z tego co kojarze Big Star'y, Lee, Wrangler'y to chyba wlasnei były marki dla cowboy-ów? 😉
Livia   ...z innego świata
18 lipca 2015 17:49
Muchozol, dzięki! Fajne te paski tam 🙂 Klamry już mam, tylko odpowiedniego paska niet 🙂

Nique
, w sumie też nie wiem, jaka jest westowa etykieta, ale jak nic nie znajdę to kupię jakieś Wranglery - słyszałam, że to dżiny najlepiej przystosowane do jazdy 🙂

horse_art dam znać jak tylko przyjdą - obiecuję 🙂 Link podeślę Ci ze zdjęciami siodła - w końcu udało mi się je porobić 🙂 Choć po dzisiejszej jeździe to zastanawiam się czy chcę się z nim rozstawać póki co :P
Jeżeli chodzi o rozciąganie cholewki - też się obawiam właśnie o ten wzór na skórze. Zastanawiam się czy są malowane właśnie czy w jaki inny sposób jest ten wzór na nie nanoszony… Pewien dobry człowiek ze sklepu w USA podesłał mi informację, że mają w obwodzie 15,5 cala więc powinnam moją łydę zmieścić więc liczę na to że obejdzie się jednak bez rozciągania siłowego u szewca.
Cholewka z tkaniny to faktycznie problem… Ale patrzyłaś na Ariaty na przykład? Mają kilka modeli z cholewką Wide. Może to jakieś wyjście?

Big Stary niekoniecznie - bo chyba to nasza rodzima polska firma. Ale Wranglery na pewno 🙂 Livia ja swoje ostatnie wranglery doprawiłam właśnie w stajni. Miałam model z dodatkiem stretchu - super wygodne były, jeans nie za gruby ale też nie za cienki (żeby się uda nie trzęsły xD). Mogę polecić 🙂 Chociaż może horse_art ma na to jednak lepszy sposób - tańsze jeansy to i nie tak szkoda niszczyć w stajni :P
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 lipca 2015 22:09
Jeśli chodzi o jeansy to w moim przypadku Mustangi wygrywają wszystko
Kupowane w Factory oczywiscie, bo w galeriach, prosząc o 28/36 bylam zwyczajnie wyśmiewana...
To moje jedne jeansy na show, drugie mam z Big Stara, lekko elastyczne... Są ok ale szlag mnie w nich trafia, bo maja, przez to ze sa cieńsze i ciut elastyczne, do podciągania sie
Na jednym koniu da się to wytrzymać, jak ma się kilka dziennie to szlag trafia
I tu upada powszechna opinia o tym, ze grube = niewygodne
Dobrze uszyte, z dobrej jakości jeansy są 100x lepsze niż te cienkie z dodatkiem elastykow. Za nic nie wymienie moich grubych mustangów

A jeśli chodzi o zwykle treningi to jeżdżę w każdych możliwych, teraz (36'C w cieniu, na hali z 42...) genialne są dopasowane, ukradzione mamie i cale w dziurach 😀
Nique Buty Cinch mam tez w sprzedazy 🙂 No i oglaszam, w szem i w obec, ze na jesien beda w sprzedazy buty Justin.....  😍
Jest szansa sprzedać używane kowbojki dobrej firmy? Bardzo mało używane, ale jednak 😉
kasiakliczkowska, jak to dosc typowy rozm. 39 to mi :P

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się