Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Mam nadzieję, że się odbędą, wybieram się jako widz i nie chciałabym żeby przepadły. Może trochę więcej nagłośnić na fb. Tylko tak na dobrą sprawę to nie leży w gestii zainteresowanych zawodników, a organizatora. wszyscy krzyczą o ujeżdżeniówki w regionie, a suma sumarum chętnych później mało.
Jeśli nadal będzie kłopot z zawodami, to informuję, że w Gostyninie (stajnia Victoria) będą czworoboki szkoleniowe z P. Liberą (26. 07) a w ten sam weekend są ZRA we Włocławku, sędziuje A. Milnerowicz.
No niestety, na FB odwołali zawody ujeżdzeniowe w Bogusławicach 🙁

Natomiast mignęła mi informacja o planowanych zawodach w ZT i ZR w skokach 25 –26.07.2015
http://www.swiatkoni.pl/media/events/documents/Propozycje_ZR_Gajewniki_25-26.07.15r..pdf
Niestety, żeby pojechać eleczkę  będziemy musiały w końcu wybrać się w mazowieckie:/

"Wyguglam" z domu te czworoboki z panią Libera. Dzięki Halo :kwiatek: A Ty byś się nie wybrała do Bogusławic w sierpniu? Może jakby Warszawa nas zasiliła to zebrali by komplet...
milenka_falbana, możliwe, że bym się wybrała, bo już będzie czas się wybierać, a Bo są w naszym zasięgu.
Dawno tu nie byłam...
Coś nowego w łódzkim?

Szukam na zimę stajni z halą i padokami w części wschodniej Łodzi (w stronę Brzezin lub Koluszek), ew. w niedalekich okolicach.

Ktoś pomoże?
willow, jakieś dodatkowe wymagania, ograniczenia cenowe?

próbuj w Centaurze lub w Campoverde, może będą mieli miejsca. są w tamtych rejonach i mają halę. ale cenowo i standardem różnią się w sposób widoczny. 🙂
padoki w Campo...to chyba na papierze albo w wyobraźni...
padoki w Campo...to chyba na papierze albo w wyobraźni...


naprawdę? to jestem zaskoczona. wymieniłam Campo dlatego, że widziałam, że są i jak kiedyś szukałam miejsca dla swojego kopytnego to też było powiedziane, że puszczają/można wypuszczać.

jeżeli tak nie jest to przepraszam za wprowadzenie w błąd :kwiatek:
W teorii wszystko można,gorzej z praktyką...bo deszcz padał,nie wychodzą,bo zniszczą trawę  😀iabeł: i takie tam różne hity  🤔wirek:
słyszałam zupełnie odmienną opinię o pastwiskach, że nawadniane, spryskiwacze chodzą codziennie itp.

Najlepiej zapytać np Protoniastej, ona tam stoi.
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
20 lipca 2015 11:05
willow, w Centaurze są miejsca. Duże padoki, hala, generalnie fajnie 🙂
Jeśli szukasz czegoś z halą to w sumie najlepiej powoli się decydować bo jak przyjdzie jesień to wszyscy będą szukali z halą...

Edit.
Isabelle, ja natomiast ostatnio słyszałam inną opinię od jednej z osób stacjonujących tam- ponoć siano podłej jakości, pełno drobnych niedociągnięć i z tymi padokami też może różnie bywać.
Niepotwierdzone info to takie, że za boks płacisz swoją drogą, a za padokowanie dopłacasz.
Po za tym, to już wiem na pewno, są dwie stajnie, jedna przy hali (ta chyba droższa) i druga z kilometr od niej oddalona. Droga gruntowa, niczym nie oświetlona. Myślę, że jak przyjdzie zima to strach lekki tamtędy tuptać...
Stałam tam przez chwilę więc wiem z własnego doświadczenia ,konie wychodzą jak jest ładna pogoda tylko i wyłącznie.tak sa dwie stajnie,jedna przy samej hali,niby tańsza ale bez możliwości jakiegokolwiek padokowania.bez karuzeli(bo nikt nie bedzie koni prowadzac w kółko itd )
Podłoże zaniedbane na hali jak i na placu zewnętrznym.
Jednakże jeśli chce sie mieć halę (arene do westu) i tereny to jest ok.
siano no cóż wtedy było delikatnie mówiac śmieciowe.
U nas w Skotnikach ( trochę w inną stronę, ale jeszcze nie drugi koniec świata) są niezłe warunki i hala bez wielkich tłumów zimą, padoki są i to właśnie remontowane, ale z wypuszczaniem trzeba się dogadać, za to do karuzeli jeśli się chce to nie ma najmniejszego problemu. Tylko cena jest wysoka ( chociaż jeśli trener miałby dojeżdżać dwa razy w tygodniu, to chyba w żadnej stajni hotel+ treningi nie wychodzą taniej, ale to już musi człowiekowi zależeć na jeżdżeniu pod okiem Pana Marchwickiego, ewentualnie spytać czy można bez treningów i z niższą ceną). A atmosfera, przynajmniej na chwilę obecną bardzo na plusie. 🙂
Halo :kwiatek: najserdeczniej zapraszam Cię do Bogusławic 29-30 czerwca! Wygląda na to, że te zawody akurat się odbędą ponieważ planowane są razem z Mistrzostwami Polski w Paraujeżdżeniu. Pomęczę mailowo organizatorów żeby zrobili też towarzyskie🙂
Będzie mi niezmiernie miło Cię poznać - zapraszam na ...kawę czy co tam będzie dostępne🙂
Właśnie dzisiaj zobaczyłam swoje nazwisko na liście zawodników Stowarzyszenia Napoleońska Zagroda i zaśmiałam się gorzko... Bo w żadnych zawodach jeszcze nie brałam udziału...  🙇 Bo odwołują!  😀iabeł:
Do sierpnia będziemy przygotowane na wszystkie programy L hehe 😀

Podobno w zeszłym roku były jakieś problemy z podłożem w Bogusławicach i może stąd ta niechęć zawodników - tak sobie dywagowałyśmy z panią Trener-Marią. Natomiast technicznie podłoże w tym roku na obu placach jest boskie (byłam na treningu) i jeśli tylko będzie zadbane - a sądzę, że będzie na Paraujeżdżenie - to naprawdę można płynąć🙂
Ujeżdżalnie są ogrodzone - podobno kiedyś nie były i bywało niebezpiecznie, zwłaszcza w konkursach dla dzieci.
Bardzo, bardzo liczę na to, że w końcu ten późny debiut podwójny będziemy mieć z Florentyną za sobą - właśnie w Bogusławicach.  🏇


MP-PA, ZO, ZR A

Sobota 29 Sierpień 2015 09😲0
Do Niedziela 30 Sierpień 2015
  
Mistrzostwa Polski w Paraujeżdżeniu

Zawody Ogólnopolskie i Regionalne w Ujeżdżeniu

Stado Ogierów w Bogusławicach i Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda serdecznie zapraszają na Mistrzostwa Polski w Paraujeżdżeniu oraz Ogólnopolskie i Regionalne Zawody w Ujeżdżeniu, które odbędą się w dniach 29-30.08.2015.

Propozycje już wkrótce.

Serdecznie zapraszamy!
Add77 toz Skotniki sa w kompletnie innym kierunku niz szuka willow. 🤔 tak to bym jej zaproponowala Klek, bo naprawdę jest to fajna stajnia z infratruktura. Ale jest to polnocny-wschod Lodzi, Zgierz i Strykow, a nie Brzeziny i Koluszki. :p
[b]milenka_falbana[/b] to postaram się przyjechać pokibicować!
milenka_falbana to do ciebie p. Maria przyjezdza w piatki ?  😁
First Light - nie, w środy! 😀 Haha
Hajduczek -  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
my tez z nia ostro trenujemy  😜
ciekawa jestem propozycji MP-PA, moze bym sie zalapala
kobitki! wybralyscie najfajniejsza trenerke w okolicy! Pani Maria jest niesamowita, nawet nie wiecie jak Wam zazdroszcze🙂
milenka_falbana, termin jest ok, a faktycznie podłoże w Bo w tym roku już dobre, nawet wręcz zacne (byłam w tym roku jako trener na WKKW), wcześniej był spory kłopot z uzupełnioną częścią placu. Tylko trzeba będzie szarpnąć się na decyzję, czy ZR czy ZO, a to się zobaczy 🙂
Karla🙂 wiem  😀 efekty byly juz po pierwszym treningu  🏇
Karla Też nie znam lepszego trenera i cieszę się mając ten zaszczyt doszkalać się na "własnym podwórku".
Miałam okazję spędzić tydzień w stadzie z Drapkiem, jeździć właśnie z Panią Marią, ale i obserwować jak trenowała zakładowych jeźdźców i konie  😍 a potem kilka razy do nas przyjeżdżała - super kobieta, uwielbiam Ją, Jej podejście, sposób tłumaczenia...
Karla jednak problem polegać może na tym, że my tu zachwycamy sie (jest czym) a gro (wierz mi ), gro ludzi tego nie docenia. Najlepiej się pracuje z końmi, najgorzej z ludźmi. Ja się nie mogę doczekać jazd, bo mamy przerwę z powodu much- nie dają żyć w tym sezonie i własnie kombinuję jak tu ulżyć koniom w zwykłej egzystencji.
Bo sa tacy, co to lubia krotko za pysk, do tego sprzedac ostroge i mysla, ze zebrali konia  😂
Nie reklamujmy tak Pani Marii bo jeszcze nam ją ktoś ukradnie! 😀 heheh
(żartuję 🙂 )
My zrobiłyśmy z Florentyną przez pół roku olbrzymie postępy. A niby nic wielkiego na tych treningach się nie wydarzało....miło, spokojnie, powolutku🙂 Pani Marii można całkowicie zaufać i to jest niesamowite🙂 Wystarczy być cierpliwym i uczyć się pilnie i na efekty długo nie trzeba czekać.
Dziewczyny - powinnyśmy fan klub założyć 😀  🏇 Fan Klub Pani Marii Jedynej 😀 Z koleżanką wymyśliłyśmy, że na rocznicę zrobimy pani Marii laurkę z najlepszymi cytatami 😀
Ja namaluję konika  😅
Z postępami to tez u nas podobnie: niby nic, a jednak.
Dobry nauczyciel i miałam to szczęscie, że pierwsze kroki kiedyś stawiałm przy Niej, a teraz po latach... ech... Dziękować za solidne podstawy i ogólne podejście do koni.  Kończę już te peany (własne) 😉.

Dziwię się tylko, że czasem tu ktoś napisze, że szuka Dobrego trenera i nie ma pojęcia, że w tym woj. taki skarb mamy, a nikt nie doradzi właśniej Marii. Fakt- nie każdemu podejdzie 🤔.
Bo wiekszosc to chce szybko, na skroty i za pol darmo najlepiej  😂
Fajny pomysl z ta laurka  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się