Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Ja mam 5100 i jestem bardzo zadowolona. Nikon oferuje wiele obiektywów w przystępnej cenie, wcale nie dużo drożej.
Facella chyba trochę przesadzaszz tymi cenami. Do amatorskich! (a o takich tu mówimy z Breakawayy) zabaw wystarczy ze spokojem tele i jakaś stałka. Ewentualnie kit do rodzinnych fotek w pomieszczeniach.  Stałki Nikkora ok 700 zł, tele 1100 zł. Takim zestawem da się pobawić porządnie. Nie sądze, żeby było jej potrzebne tele ze światłem 2,8. Raczej od razu wielkich zleceń na halowych zawodach czy innych podobnych mieć nie będzie.
Co do używanych body- jeśli jest jakaś okazja z pewnego źródła to może i warto, ale ja osobiście na allegro od nieznajomego bym się nie odważyła kupić.
Lepiej dołożyć parę zł i kupić nowy na gwarancji, niż kupić używkę i sobie pluć w brodę, bo po miesiącu czy dwóch, czy nawet 5 coś się zepsuło i serwis wita  😅

Nie mam teraz czasu szukać z tych samych przejazdów, ale mniej więcej czasowo się zgadzają. D90 przy wysokim iso już mi nie podchodzi. Mało szczegółów, koń wygląda jakby miał jakiś artystyczny filtr nałożony z akwarelami albo coś :P




Tu akurat różne godziny, ale wyraźnie widać o co chodzi:


Facella   Dawna re-volto wróć!
19 lipca 2015 23:15
Też kiedyś myślałam, że się będę tylko bawić zdjęciami, a jak mi się zachciało ambitniej, to żałuję, że nikt mi wcześniej nie wyjaśnił jak to jest z obiektywami u Nikona. Bardziej by mi się opłacało kupić D90 i tyle, zdania nie zmienię. Szkoda, że nikt mi tego przy kupnie nie doradził. Dlatego ja będę przekonywać do modeli z silnikiem. A do cen obiektywów, to nie wzięłam ich z głowy, codziennie przeglądam pod tym kątem allegro...
baffinka dzięki za zdjęcia, teraz widzę wyraźnie o co chodzi 😉.
Jeżeli chodzi o samo body to będę się jeszcze zastanawiać co zrobić. Przeglądam póki co różnego rodzaju fora, rozmawiam z wieloma osobami (swoją drogą - co człowiek to opinia, im więcej rozmów, tym bardziej się wszystko miesza  :hihi🙂
baffinka
A nie miałaś tam włączonego odszumiania? D300s na wysokich czułościach tak beznadziejnie odszumia.
Przeglądam właśnie ceny obiektywów i znalazłam 70-300mm z silnikiem, w cenie 900zł, to chyba nie aż tak dużo?
http://www.e-fotojoker.pl/obiektyw-sigma-70-300-4-56dgapomacsnik-80030065-007#.VavdD_l5XIU




mam do canona. mój pierwszy i podstawowy obiektyw (mam jeszcze stałkę 1.8 50mm). nie wiem jak w nikonie, ja kupiłam używaną do canona za coś koło 500 zł. jest mocno mylna, gubi af. nie jest to mistrz ostrości. nie maluje jakoś mega. "kręci oczkiem" i tubus się wysuwa, co jest kłopotliwe (waliłam tulipanem w siatkę ogrodzeniową w Warce 😉 ). poza tym to jest mocno ciemne szkło. ja mam w canonie używalne iso mooooże 800, a maksymalne 1600, więc nie startuję nawet na halowe zawody, bo to nie ma sensu. jeśli nie mam takiej naprawdę pięknej pogody - niewiele zrobię, bo brakuje mi już iso, żeby kompensować krótkie czasy.

Niemniej, jakoś sobie z tym ciemnym szkłem radzę, gorzej albo lepiej, ale do przodu. uważam, że to fajny wybór na pierwszy obiektyw, żeby się pouczyć i stopniowo budować sobie szklarnię. Kupiłam celowo "po taniości", żeby zobaczyć czy mnie to zarajcuje a mój zestaw puszka+tele po prostu zaorać do śmierci naturalnej. Wchodząc w system założyłam sobie, jaki sprzet z canona będzie moim "docelowym" za kilka lat i porównałam parametry mojego "dream team" z obu stajni. Canon 1 DX plus biała Lka 70-200 wypadły w moim odczuciu lepiej niż odpowiedniki nikona, dlatego weszłam w ten system. I tylko to mogę "doradzić". Zaplanować sobie zestaw, który będzie docelowym. Nikona miałam przez chwilę w rękach, ale nie pamiętam jakiego i straszne było to, że tam brakuje ręki, bo "tu przyciśnij, tam przytrzymaj, tu pokręć". ale możliwe, że to była półka amatorska.
Błagam, oświećcie mnie, bo zgłupiałam już totalnie 😵 Czy ten Tamron ma wbudowany silniczek? Nie znam się na oznaczeniach Tamrona, a co chwilę znajduję w Internecie inne ich wytłumaczenia.
wymodelowana, w głównej nazwie tego nie ma, w opisie jest - AF. jeśli jest AF to jest silniczek 🙂
p.s. gwarancję firmową tamrona można przedłużyć do 5 lat 😀
Dzięki bardzo, jeśli będę zamawiać to i tak jeszcze upewnię się pisząc do sklepu w takim razie, skoro jest różnica z nazwą modelu i opisem 🙂
Przeglądam właśnie ceny obiektywów i znalazłam 70-300mm z silnikiem, w cenie 900zł, to chyba nie aż tak dużo?
http://www.e-fotojoker.pl/obiektyw-sigma-70-300-4-56dgapomacsnik-80030065-007#.VavdD_l5XIU

Tu mam 55-300mm za 1150zł, ale ten jest bez silnika.
http://www.e-fotojoker.pl/obiektyw-sigma-70-300-4-56dgapomacsnik-80030065-007#.VavdD_l5XIU

Tak z ciekawości, dlaczego taka różnica w cenie?


Chyba  wkleiłas dwa razy ten sam link.
a cena rozna - moze dlatego ze to dwa rozne obiektywy? (70-300 vs 55-300)  🙂

a wracajac do tematu szedlbym tą samą droga co Facella, tym bardziej ze widac ze bedziesz chciala oszczedzac (jua teraz chcesz kupic aparata na raty) - ja takze nie wyobrazam sobie aparatu bez silnika - ba z gorszym wizjerem i ergonomia. Ze starszych piszek min. D90, z nowszych w Nikonach osobiscie nic nie bralbym ponizej modelu D7100.


Ja mam 5100 i jestem bardzo zadowolona. Nikon oferuje wiele obiektywów w przystępnej cenie, wcale nie dużo drożej.


Z ciekawosci - jakie mialas inne aparaty wczesniej?  😉


Nie sądze, żeby było jej potrzebne tele ze światłem 2,8. Raczej od razu wielkich zleceń na halowych zawodach czy innych podobnych mieć nie będzie.
Co do używanych body- jeśli jest jakaś okazja z pewnego źródła to może i warto, ale ja osobiście na allegro od nieznajomego bym się nie odważyła kupić.
Lepiej dołożyć parę zł i kupić nowy na gwarancji, niż kupić używkę i sobie pluć w brodę, bo po miesiącu czy dwóch, czy nawet 5 coś się zepsuło i serwis wita  😅


a to trzeba miec zlecenia aby posiadac szklo 2.8? 😲  - myslalem ze dla siebie - dla ladniejszych zdjec - to wystarczy taka potrzeba.  😉
Osobiscie wole kupic nowe szko (jezeli jakies drogie) a body uzywane - wszystko zalezy takze jakiej fimy......niektore daja 3 lata gwarancji na body  😉


Błagam, oświećcie mnie, bo zgłupiałam już totalnie 😵 Czy ten Tamron ma wbudowany silniczek? Nie znam się na oznaczeniach Tamrona, a co chwilę znajduję w Internecie inne ich wytłumaczenia.



Jest AF - ale bierz pod uwage ze nie nalezy do najszybszych - to fotografi portretowej sie nadaje - do sportu juz srednio. -cdlatego lepiej dolozyc do Sigmy APO EX DG OS HSM albo w ogole do nowszego Tamrona z napedem VC  😉
widac ze bedziesz chciala oszczedzac (jua teraz chcesz kupic aparata na raty)


Wiesz, nie każdego stać żeby ot tak wydać kilka tysięcy, niestety 😉.


Wiesz, nie każdego stać żeby ot tak wydać kilka tysięcy, niestety 😉.


Dlatego proponujemy Ci abys wziela aparat z silnikiem - aby zaoszczedzic pozniej.
Ba - druga sprawa - takze kiedys sie szczypalem - i kupowalem obiektywy manualne - to byl jeden z kilku powodow dlaczego zrezygnowalem z Nikona. 😉
Rozumiem rozumiem 😉. Myślę nad tym wszystkim intensywnie. Póki co bawię się moim cyfrowym i dużo czytam 😉.
Rozumiem rozumiem 😉. Myślę nad tym wszystkim intensywnie. Póki co bawię się moim cyfrowym i dużo czytam 😉.


a i jeszcze jedno - tak z ciekwosci - kupno kupnem - jakie masz zamiar robic zdjecia i czy je obrabiasz?
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 lipca 2015 14:31
[quote author=breakawayy link=topic=52.msg2394939#msg2394939 date=1437484211]

Wiesz, nie każdego stać żeby ot tak wydać kilka tysięcy, niestety 😉.


Dlatego proponujemy Ci abys wziela aparat z silnikiem - aby zaoszczedzic pozniej.
[/quote]
Chociaż raz się zgodzę  😀
[quote author=Musti link=topic=52.msg2394947#msg2394947 date=1437484838]
[quote author=breakawayy link=topic=52.msg2394939#msg2394939 date=1437484211]

Wiesz, nie każdego stać żeby ot tak wydać kilka tysięcy, niestety 😉.


Dlatego proponujemy Ci abys wziela aparat z silnikiem - aby zaoszczedzic pozniej.
[/quote]
Chociaż raz się zgodzę  😀
[/quote]

Jezeli dobrze pamietam to sie kiedys klócilas w tej kwesti ze mna - ale dojrzalas  😁 🤬
chciałam kupić manualnego heliosa, ale stwierdziłam, że to nie ma sensu. Nawet jeśli to są portrety... koń to nie człowiek. Mam bardzo mały ułamek modeli, którzy "modelują" jak ludzie, czyli postawisz i stoi, większość koni się wierci jak nie wiem co. Bardzo często nie zdążę złapać ostrości "automatycznie", jakbym miała ostrzyć ręcznie ... nie wyobrażam sobie tego.
nie przesadzajcie. ja pisałam na pw z breakawayy i doradzałam pod kątem funduszy przede wszystkim i tego co chce robić...

[quote author=wymodelowana link=topic=52.msg2394823#msg2394823 date=1437475252]
Błagam, oświećcie mnie, bo zgłupiałam już totalnie 😵 Czy ten Tamron ma wbudowany silniczek? Nie znam się na oznaczeniach Tamrona, a co chwilę znajduję w Internecie inne ich wytłumaczenia.



Jest AF - ale bierz pod uwage ze nie nalezy do najszybszych - to fotografi portretowej sie nadaje - do sportu juz srednio. -cdlatego lepiej dolozyc do Sigmy APO EX DG OS HSM albo w ogole do nowszego Tamrona z napedem VC  😉
[/quote]

Dziękuję :kwiatek: Szczerze mówiąc zastanawiałam się nad tą Sigmą bardzo długo, ale z tego, co się orientowałam, to AF jest mniej celny od tamronowskiego. Poza tym wydaje mi się (słyszałam już od kilku osób takie informacje), że z Sigmami jest więcej problemów "technicznych" (mam na myśli częstsze potrzeby serwisowania ze względu na wszelkiego rodzaju uszkodzenia niespowodowane nieprawidłowym użyciem) i widzę to też po swojej aktualnej - generalnie nie narzekam na nią, jak na obiektyw z tej półki, to całkiem sporo da się z niej wyciągnąć i był to bardzo fajny obiektyw do przejścia z kita, jednak denerwuje mnie na przykład to, jak ciężko chodzi, muszę naprawdę sporo siły włożyć, aby zoomować i różne inne takie 😉 Niby duperele, ale w istotny sposób wpływają na użytkowanie.


[quote author=wymodelowana link=topic=52.msg2394823#msg2394823 date=1437475252]
Błagam, oświećcie mnie, bo zgłupiałam już totalnie 😵 Czy ten Tamron ma wbudowany silniczek? Nie znam się na oznaczeniach Tamrona, a co chwilę znajduję w Internecie inne ich wytłumaczenia.



Jest AF - ale bierz pod uwage ze nie nalezy do najszybszych - to fotografi portretowej sie nadaje - do sportu juz srednio. -cdlatego lepiej dolozyc do Sigmy APO EX DG OS HSM albo w ogole do nowszego Tamrona z napedem VC  😉
[/quote]

mam tego Tamrona od tygodnia, może niedługo, ale przeżyliśmy razem Baborówko i muszę powiedzieć, że radził sobie rewelacyjnie 🙂 mając na uwadze, że może być ciut za wolny, podpięłam do d90 starego, poczciwego nikkora 70-300, żeby niczego 'nie stracić'. i o dziwo - efekty pracy były takie same 🙂 może to przez to, że nie miałam do tej pory do czynienia z jakimiś arcyszybkimi szkłami, a może dlatego, że 70-200 nie jest aż tak wolny jak wszyscy mówią 😉
kaskal94, o! Bardzo dziękuję za opinię 🙂 Też nie miałam do czynienia z szybkimi szkłami, a wydaje mi się, że nie jest to głupi obiektyw na przejście z Sigmy 70-300, przynajmniej po lekturze testów 😉
przejście na 2.8 jest mega fajne, widać dużą różnicę w zdjęciach 🙂 może kiedyś, kieeeedyś, zainwestuję w Nikkora, ale jak na razie moje możliwości finansowe pozwoliły mi tylko (albo aż) na Tamrona i nie narzekam 🙂
Musti głównie konie w każdej postaci i czasem pobawić się w makro, wszystko dla własnej uciechy i rozwoju zainteresowań 😉. W programy graficzne póki co się nie bawię, obrabiam tylko trochę zdjęcia w PhotoScape 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 lipca 2015 21:14
nie przesadzajcie. ja pisałam na pw z breakawayy i doradzałam pod kątem funduszy przede wszystkim i tego co chce robić...

Właśnie pod kątem funduszy opłaca się kupić aparat z silnikiem, tylko ze to jest długofalowa oszczędność, a nie taka na już.
Powiedz mi, jaka jest cenowa różnica między zestawem D5100 z Nikkorem 70-300 (AF-S oczywiście),  a D90 i starszą wersją tego Nikkora, tą bez silnika? Bo do koni i makro to jest dobry zestaw.
Facella, ale nie masz też trochę racji 😉 obiektywy z silnikiem są z zasady szybsze i ostrzejsze - mam Nikona D7100, do niego 3 szkiełka - wszystkie z silnikiem. Dzisiaj kliknęłam czwarte - 85 1.8 UWAGA G, a nie D - czemu? Bo jakość obrazka jest po prostu lepsza.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 lipca 2015 22:33
Oczywiście, że są lepsze, temu nie zaprzeczam, ale z drugiej strony te bez silnika nie są wcale złe, o ile ma się silnik w puszce. Jeśli komuś zależy na oszczędności, to chyba przeboleje tę różnicę w obrazku, bo drastyczna nie jest. W użytku amatorskim raczej nie będzie przeszkadzać. Ceny obiektywów juz mogą stanowić w tym przypadku większy problem.
Dziękuję :kwiatek: Szczerze mówiąc zastanawiałam się nad tą Sigmą bardzo długo, ale z tego, co się orientowałam, to AF jest mniej celny od tamronowskiego. Poza tym wydaje mi się (słyszałam już od kilku osób takie informacje), że z Sigmami jest więcej problemów "technicznych" (mam na myśli częstsze potrzeby serwisowania ze względu na wszelkiego rodzaju uszkodzenia niespowodowane nieprawidłowym użyciem) i widzę to też po swojej aktualnej - generalnie nie narzekam na nią, jak na obiektyw z tej półki, to całkiem sporo da się z niej wyciągnąć i był to bardzo fajny obiektyw do przejścia z kita, jednak denerwuje mnie na przykład to, jak ciężko chodzi, muszę naprawdę sporo siły włożyć, aby zoomować i różne inne takie 😉 Niby duperele, ale w istotny sposób wpływają na użytkowanie.


Wiekszosc opinii ktora chodzi o Sigmach to stare legendy dotyczace starych Sigm, nowe Sigmy od ok.3 lat to juz calkowicie inna jakosc wykonania. - genialne szkla.
Co do problemow z AF - czasem trzeba skalibrowac na poczatku (po to jest USB dock) BF/FF- niestety ale przypuszczam ze to wina bardziej po stronie firm  C , N itd - walka  "kundelkami" 😉
Druga sprawa- juz teraz pozno i nie pamietam - ale zalezy takze to od firmy aparatu jaki masz - nie pamietam czy C lepiej wspolpracuje z S czy T i odwrotnie w Nikonie jest chyba.
Kolejna sprawa - najlepsze testy porownawcze tych obiektywow kilka stron wczesniej podeslalem - poszukaj i poczytaj/obejrzyj filmy.
I mowie serio - sluchaj tych co MAJĄ te obiektywy w rece - dokladnie te - a nie "plotkarzy" co mieli kiedys z 5-10 lat temu jakas Sigme i tak ciagna swoja opinie do dzis o nich.  😉



Musti głównie konie w każdej postaci i czasem pobawić się w makro, wszystko dla własnej uciechy i rozwoju zainteresowań 😉. W programy graficzne póki co się nie bawię, obrabiam tylko trochę zdjęcia w PhotoScape 😉


Ja osobiscie zastanowilby sie czy taki Olympus E-PL5 w dual kicie nie wystarczylby Ci (w MM teraz promocja na taki zestaw - 1699zł),
plusem jest bardzo dobry silnik algorytmow jpg w Olympusach, minus w przypadku tego modelu to brak wizjera.
coraz wiecej moich znajomych - tych co dluzej juz zdjecia robia - przerzucaja sie na bezlusterkowce Fuji , Olympus/Panas , Samsung 🙂
tu masz kilka zdjec z dluzszego kita 40-150 -> https://www.flickr.com/groups/zuiko_digital_40-150mm/pool/
abre   tulibudibu
22 lipca 2015 12:47
Ja osobiście mam watpliwości czy bezlusterkowiec da sobie radę w sporcie. Nawet mój FX N z dobrymi szkłami ma czasem problem.

Świetną ambasadorka S 70-200 jest aktualnie Strzyga - mnie jej problemy z tym szkłem trwałe od niego odstraszyły. Co nie oznacza, że jestem niechętna marce. Już nie mogę sie doczekać momentu, kiedy od Baffinki wyłudzę 35 na zdjęcia. Baff jeszcze o tym nie wie 😉 S dają ładny obrazek i ciekawe kolory, nieco cieplejsze od N. N są taki neutralne, grzeczne i... zwyczajne  😉
Właśnie, wie ktoś może jaka jest różnica cenowa w zestawie, który podała Facella?
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 lipca 2015 13:16
W przypadku samych obiektywów ponad 1000 zł. Wzięłam pod uwagę dwie najtańsze oferty kup teraz na allegro. "gołe" używane body są w podobnej cenie.

Mnie Sigma Strzygi też skutecznie odstrasza od jej zakupu 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się