Stajnie w Warszawie i okolicach

Witajcie forumowicze.

Czytam już ten wątek od dłuższego czasu, i posty z 2009 i z 2015 roku, ale przyznam, że gubię się już w tych 650 stronach wątku…
No i czasem włos mi się jeży, że chyba nigdzie jeździć nie powinnam, bo niektóre opinie na temat stajni mogłyby odstraszyć największych twardzieli/ki .

Piszę zatem, bo chciałam zasięgnąć przede wszystkim możliwie aktualnej opinii o stajniach w okolicy Warszawy, raczej w kierunku pld-zach (pruszkow, grodzisk, podkowa, moze piaseczno itd.).
Interesuje mnie kwestia treningów na koniach klubowych (wyjaśniając - nie stać mnie na własnego konia, a i wolałabym nie dzierżawić. Nie jestem za bardzo obeznana w końskim temacie, całej „logistyce”, warunkach takiej współpracy itd, a koszty z tego co czytam niestety wcale nie sa niskie. Poza tym chyba poziom mojej jazdy jest póki co daleki od potrzeb takiego naprawdę dobrego konia. Jeżdżę raczej krótko, trochę ponad pół roku. Powoli zaczynam skakać niskie przeszkódki 😀 😀 😀).

Wreszcie pytanie. Które kluby z tej okolicy są wg Was najbardziej godne polecenia?
Oczekiwania moje, jesli moge tak wprost, to: zdrowe, zadbane i w miarę dobrze wyszkolone konie + zaangażowany trener.
No i koszty nie 150 zl za godzine… bo zdecydowane nie etap na to. Jazdy w małych grupach też są dla mnie jak najbardziej OK.

Z góry dzieki 🙂
To jest wątek o pensjonatach, zapytaj w wątku o szkółkach.
kujka   new better life mode: on
22 lipca 2015 14:48
ziraell, dokladnie, z buta trzeba przejsc. Rok tak popylalam i nie bylo tragedii.

Averis   Czarny charakter
22 lipca 2015 14:49
Isabelle, a co powiecie na Białołękę 😉?
Jeśli Białołęka to z chęcią się dołączę do Averis jeśli będzie czas 🙂
Martita   Martita & Orestes Company
22 lipca 2015 17:17
Isabelle O! To już rezerwujcie mi miejscówkę :p
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 lipca 2015 16:42
Duzo sie nas robi ^^ podoba mi sie to ^^
Czy ktoś zna może stajnię Kamila koło Ojrzanowa? Chciałabym podpytac o warunki w pensjonacie
na pewno kotlet ci wszystko chętnie opowie 🙂
alumette, co dokładnie byś chciała wiedzieć? Jeśli Ci wygodniej to pisz na pw, na wszystkie pytania chętnieoodpowiem 🙂
Co do terenów koło Warszawy to moim zdaniem najfajniejsza okolica to moja 🙂🙂 czyli Krajobrazowy park mazowiecki i lasy . Ponorzyca, augustwka , natolin, czarnowiec itp . I tez dużo stajni w okolicy z końmi 🙂🙂
Hej, przeprowadzam sie niebawem do Warszawy i szukam miejsca dla mojego konia. Bede mieszkac w okolicy Zoliboza i szukam czegos gdzie mialabym w miare ok dojazd komunikacja miejska czy pociagiem. Dla siebie luksusow nie potrzebuje, nie musze miec ujezdzalni ani hali, zalezy mi na dobrej opiece i na tym zeby kon z racji tego ze ma COPD jak najwiecej czasu spedzal na pastwisku. Mozecie cos polecic? Z gory dziekuje 🙂

PS przepraszam za brak polskich znakow 😉
kujka   new better life mode: on
26 lipca 2015 16:23
MonioRek, z calego serca polecam Zielonki. Tylko tam wiecznie komplet... ale warto zadzwonic na pewno!
Które stajnie w okolicach Puszczy Kampinoskiej mają boksy angielskie? Poza Zaborowem i Karabellą co kiedyś była Laszką. 
Walor
To chyba nowe, bo jak oglądałam tę stajnie, jeszcze ich nie było. Dzięki za info.  Czy tereny tam (w sensie padoki) bardzo błoniste?
Tak, boksy są dobudowane rok temu- murowane angielskie. Błota praktycznie brak
misktura, dzięki, ale niestety odpada.

Coś jeszcze? 
Trusia angielskie boksy są w KJ Strzała Krubiczew polecam stajnia sportowa z zapleczem, oraz kameralnie w Patka Ranczo Gniewniewice k.Leoncina. 
A Sawanka? Z tego co pamiętam były tam boksy angielskie 😉
Dzięki za odzew. Zapomniałam dodać, że trawiaste padoki są równorzędnym warunkiem, dlatego Sawanka odpada
Stajnia w Kepiastem ma pastwiska i stajnie angielska. Ranczo Oregon tez chyba ma jakies angielskie.
Hej, własnie przwinęło mi się w Waszej rozmowie jedno... zachodnia część Wawy. Czy możecie polecić stajnie, gdzie można przyjechać pokręcic się, spędzić troche czasu z końmi i nie za wiele płacić?

Obiło mi się coś o uszy właśnie że w Zaborowie jest stajnia. Godna polecenia?
I że gdzieś kawałek dalej jest osoba, która ma swoje konie i w zamian za pomoc jeździ się konno.

Może Wy macie jakieś pomysły?
Albo jakaś stajnia z szybkim dojazdem z Ursusa? 😉 Nie dysponuje dużą ilością czasu, ale już strasznie tęskni mi się za końmi.

Pozdrawiam
kujka   new better life mode: on
28 lipca 2015 15:26
Dark_sun, na pewno NIE Zaborow.
W tamtych okolicach to chyba Horseworks moze byc.
Anderia   Całe życie gniade
28 lipca 2015 15:55
Dark_sun chodzi Ci o rekreację, tak? W tych okolicach jest jeszcze Stanisławów i Sawanka, obie przyzwoite i z zadbanymi końmi, przy czym Sawanka zdaje się droższa.

Refleksja ogólna: rekreacja rekreacją, ale znaleźć pensjonat w tych okolicach to dopiero wyzwanie! Jeśli jest się w stanie poczekać na boks to jeszcze w porządku, ale i dobra stajnia, i na już to opcja awykonalna. Problem u mnie na czasie niestety.  🤔
abre   tulibudibu
28 lipca 2015 21:04
W Stajni Rzęszyce też mają boksy angielskie i kilka padoków trawiastych ale tam chyba komplet.
W Kaskach była kiedyś hodowla trakenów i niemieckich kuców sportowych. Wiem, że już nie mają koni. Czy ktoś kojarzy to miejsce? Pytałam kiedyś. Jestem ciekawa czy powstanie tam pensjonat czy będzie stać puste. 👀
Small Bridge,
A gdzie to jest dokładnie?
Polecisz cos w tych okolicach z dobra opieka i sianem w normalnych ilościach?
Kaski sa miedzy Teresinem, Szymanowem a Bloniem. To juz nie puszcza.
Mam swoje konie w przydomowej stajni. Pensjonatu tutaj nie musialam szukac, wiec nie wiem do konca gdzie jakie warunki.
Rzeszyce na pewno na sianie nie oszczedzaja, maja pastwiska z wiatami, hale, ale cenowo wyzej niz stajnie po trasie na Kampinos.
W zasadzie to stajnia Palamo w Gradach ma cos jakby stajnie angielska, trawiaste padoki tez. Nie wiem jak z miejscami u nich.
Stajnia Kj Walor ma angielskie boksy dobrą cenę pensjonatu trawiaste łąki i od listopada będzie hala . Polecam !
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się