ciąża, wyźrebienie, źrebak

Robiliśmy badanie wczoraj, pęcherzyk pękł... Zabraliśmy kobyle i mamy za tydzień podać jakieś hormony i przywieźć za jakiś czas z powrotem.
Caira z ciekawości, na Arktosa się zdecydowałaś?  🙂
amazonka*, tak 🙂
Po jakim czasie od dopuszczenia klaczy robicie usg na potwierdzenie?🙂
14 dni
Po jakim czasie od dopuszczenia klaczy robicie usg na potwierdzenie?🙂

Zazwyczaj robi sie 16-18 dzien, pozniej okolo 40-45 dnia i w 3 m-cu 😉
Mam pytanie, nigdy nie obserwowałam jak klacz zachowuje się podczas ciąży, moja klacz zaczęła być ospała, nie chętna do pracy, nie ma takiego apetytu jakiego miała. Stoi z młodym ogierem (nie spokrewnione) którego czeka kastracja na jesień, 2 miesiące temu miała robione badanie USG nic nie wskazało, od kilku lat nie pokazywała rui (ma 8 lat). Czy takie objawy mogą wskazywać na ciążę??
Ircia   Olsztyn Różnowo
18 sierpnia 2015 21:00
sandrinas a po co stoi  z ogierem ?
Stoi bo stoi , są rozdzielane ale i tak uciekają do siebie już nie miałam siły ich rozdzielać jak był mniejszy stały razem ogierek ma skończone 2 lata.. czeka na kastrację.
no, jak stoi z dwuletnim ogierem to źrebna może być

ja mam 4 miesięcznego ogiera i jeżeli zostanie z moimi dwiema klaczami to już się zastanawiam kiedy by go tu wykastrować, żeby niespodzianki nie było jakiejś nie pożądanej
Objawy mogą na to wskazywać??
Ircia   Olsztyn Różnowo
18 sierpnia 2015 21:12
No to bardzo fajnie 2 letni ogier chodzi sobie z  klaczą, nie chce mi się pisać więcej oprócz tego że... ogiera trzeba wykastrować ale ZANIM będzie chodził z babami, idę spać bo coś mnie trafia  😵
wywal tego ogiera od klaczy i zrób usg żeby potwierdzić albo wykluczyć źrebność
no chyba, że jest Ci akurat wszystko jedno czy będzie źrebak czy nie (dodam, że NN w paszporcie po takim ojcu)
Zadałam pytanie i nadal nie dostałam odpowiedzi a zostałam oskarżona o to że trzymam sobie ogierka z klaczą no super to moja sprawa. Proszę o odpowiedź na pytanie które zadałam a nie komentowanie tego co robię..
dziewczyno, ale odpowiadam ci, jeżeli stoi z ogierem to jak najbardziej może być źrebna
usg będzie robione jak weterynarz do nas w końcu dojedzie, a na źrebaczka się nie obrażę jak się urodzi bo już starałam się nie raz o źrebaczka od niej i miała stać z ogierkiem młodym to stoi, na papierze mi nie zależy a bardziej na źrebaczku po tej klaczy dodam że to kuce ..
anyann nie chodziło mi o Ciebie, dziękuję bardzo za odpowiedz, wiem że może być ale czy objawy mogą na to wskazywać  ??
Spokojnie moj dwu latek jeszcze nie wie po co ma to i owo  😀 moze to być związane z pogoda gorąco ,sucho konie są tez zmęczone tymi ciągłymi upałami . Ciezko mowić o objawach ciąży u klaczy ja ich nigdy nie zaobserwowałam , oczywiscie mowię tu o pierwszych miesiącach , usg powie Ci wszystko 🙂
Anettt, mój krył jako 1,5 roczniak... rozwalił ogrodzenia i krył, także 2 latek na luzaku podoła zadaniu
I tak objawy mogą wskazywać na źrebność, jak również na wrzody, mięśniochwat porażenny, udar, czy lenistwo.
sandrinas, gratuluję podejścia do tematyki hodowlanej. Dzięki takim hodowcom jak Ty i fundacje i rzeźnie mają pełne ręce roboty 🙂
Różne ogiery w różnym wieku odkrywają przeznaczenie swojego przyrodzenia, więc to, że ma już 2 lata niekoniecznie musi oznaczać, że już wie 😉
Ja np. mam ogiera, który w maju skończył 3 lata i dopiero może z 2 lub 3 miesiące przed urodzinami ogarnął, że ma czym kryć. Dodam, że stoi w stajni pełnej klaczy, z których co chwilę któraś ma ruję i takie zapachy go nie omijają. Faktem jest, że wychodzi na osobne pastwisko ze swoim kumplem wałachem, ale klacze ma prawie pod nosem i tak jak piszę - swoje możliwości odkrył dopiero co 🙂
[quote author=_Gaga link=topic=57.msg2408018#msg2408018 date=1439964825]

sandrinas, gratuluję podejścia do tematyki hodowlanej. Dzięki takim hodowcom jak Ty i fundacje i rzeźnie mają pełne ręce roboty 🙂
[/quote]
Pięknie napisane!!!!
:kwiatek:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
20 sierpnia 2015 12:51
W tym roku inseminowałam dwa razy klacz i nie zaskoczyła. Na wiosnę spróbuję ostatni raz (gwarancja żywego źrebięcia) i jak nie zaskoczy, to odpuszczam. Po podsumowaniu kosztów wyszło, że spokojnie kupiłabym odsadka lub młodego konia, a tak pieniądze poszły w błoto  🙁
Malo tego, kupiłabyś jakiego byś chciała, np. Pod względem maści czy budowy. A tak nigdy nie wiesz co to wyjdzie
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
20 sierpnia 2015 23:13
Wiadomo, że loteria. Raz chciałam spróbować i (szczerze mówiąc) żałuję. Planowałam pokryć klacz w następnym roku, a było małe zawirowanie w stajni (druga klacz odstawiona od pracy i też była inseminowana, również bez efektu) więc szybka decyzja- kryjemy obie, żeby źrebak miał towarzystwo rówieśnika.
Co nagle, to po diable. O!
Dementek ot właśnie takie są uroki hodowli, a potem ktoś się dziwi że za źrebaka po dobrym ogierze i od dobrej klaczy trzeba zapłacić odpowiednio i wcale nie piszę o odpadach bo każdy patrzy na najładniejszego zawsze 😉
Niestety nie zawsze się udaje a inseminacje swoje kosztują.

ansc w tych trawach to go mało widać 😉

Moja banda







A ja napiszę co u nas  😁 Mamy 145 dzień  😅 Dla tych co nie czytali moich wcześniejszych postów : Klacz lat 10, nigdy nie miała źrebaka, inseminacja w klinice🙂 Ogier Torrado 2
Powiem Wam, ze widać juz brzuchol  👀 Musiałam kupic przedłużkę do popręgu  🥂 Jak na razie chyba wszystko gra, denerwuje sie bo to NASZ pierwszy źrebak 
A to dopiero 145 dzień, co będzie, jak będzie 320?  😂
Gdzie ty jej zakładasz ten popręg
No jak gdzie, w żebrach się rozejszła 😉
Zaciążona klacz, to przecież zatuczona klacz 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się