M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Ascaia
Wow, zaraz posypią sie zamówienia, może trzeba zmienić branże? Ja będę miała 13m tarasu, i tez cos podobnego chciałam, tylko troch jaśniejsze i żeby się położyć móc. 

Escada
Fajne mieszkanko, gratulacje!!! 🙂 i jest calkiem jasne, ile metrów?

Ja tez zawitam tu pewnie niedługo z milionem pytań, wczoraj zarezerwowałam mieszkanie! Będzie wypasione w kosmos, miała być kawalerka, a jednak sie udalo większe🙂 Plus 20m ogrodu i 13m tarasu 🙂😉) Jaram się na maksa!
Ascaia, - e.....kobieto. Masz fach w ręku! A mój G. nie dał się naciągnąć na zrobienie samej skrzynki na kwiatki....

crazy, Ascaia- cierpliwie czekam 🙂

escada- no ogródek jest git, machniecie sobie tam pergolę czy coś podobnego od strony sąsiada i jak w domku macie. I musicie sobie kosiarkę kupić :P
marysia550,
Podobno jest jakiś typ trawy co rośnie bardzo nisko i nie trzeba kosić haha 🙂
U mnie mama to ogrodowy freak, jesli powiedziała ze takie cudo istnieje to szansa ze wie co mowi 😀
Arimona opowiadaj !! gdzie?! ja za 2 tyg wchodzę na budowę z architektem i przestawiamy ścianki i  umawiamy kontakty i... mam cały jeden pokój w domu rodziców w pudłach z płytkami, umywalkami, kiblem i milionem pierdół do domu.
Karla🙂,
Na Woli, bliziutko centrum, może mało kameralnie tylko, ale mam tak dość mieszkania na obrzeżach Wawy ze naprawde nie narzekam.

Jakąś duza rewolucję szykujesz?
To nowa budowa? Ostatnia sie dowiedziałam ze nie opłaca się w stanie developerskim wywalać ścianki, bo zapłacisz więcej za mieszkanie (dojdą metry). Sama by na to nie wpadła, ze taniej wyburzyć ściany po zakończeniu, niż zmieniać projekt mieszkania podczas budowy.   
Ascaia minęłas się z powołaniem 😉

Hiacynta, tez mi się wydaje ze ma przynajmniej 20mkw.

Arimona słońce gdzieś do 12 jest, 42mkw 🙂

Marysia hihi na taki kawałek trawy to pożyczymy za browar od sąsiada 😉 płot będzie miał parkan taki 180cm, po karcie jest puszczone kilka winobluszczy, wiec jak obrosna to będzie pięknie 🙂 śmiałam się z wizualizacji pełnej kwiatów i zieleni ze pewnie nic z tego ale weszłam pomiędzy dwa starsze bloki i... Wzięli sobie to ludzie do serca, pełno kwiatów w oknach i na balkonach  😍  😍 nie będę gorsza  😀iabeł:

Mamy juz oficialna ostateczna decyzję, we wtorek podpisujemy cyrograf 😉

Wg normy ISO powierzchnia pod ściankami działowymi jest Wliczona do powierzchni użytkowej, ponieważ są to ściany demontowalne. A wg drugiej normy uznawanej w Polsce już prawie nikt nie mierzy.
Arimona, w podpisanej umowie mamy, że pomiar przy odbiorze może zmienić cenę tylko na naszą korzyść a za to masz oryginalną wylewkę na podłodze i tynki na ścianach. Deweloper kręcił nosem, że oni mogą mieć problem przy odbiorze nadzoru ale w końcu się zgodził, wiec nie wiem czy to prawda czy tylko wymówka
Nie wiem dokladnie, sie w końcu dokladnie tematem nie interesowałam, najpewniej zalezy od umowy. U mnie akurat koleżanka odbierała u mojego developera mieszkanie i musiała dopłacić. Więc u nich w standardzie w umowie tak jest ze jesli metrów wyjdzie więcej, dopłata za każdy metr tyle i tyle.
U mnie juz za późno, bo ja nie zmienię juz projektu, ale jak ktos sie zastanawia, to warto sprawdzić pod tym kątem też. 

Escada
To fajnie! W tym co jestem teraz mam tak samo swiatlo i to naprawde spoko, i w nowym tez tak samo będę miała.
Ale śmiesznie swoja droga jak koniarzy ciągnę do ziemi, kilka osób juz tu parter widziałam co najmniej w wątku 🙂
Zapis o doplacie jeśli metraż wyjdzie większy jest w spisie klauzul niedozwolonych,  wiec wg prawa nie trzeba się do niego stosować. Jeśli metraż bedzie mniejszy deweloper musi zwrócić różnice.

Jestem na bieżąco bo w tym porabanym mdm-ie liczy się każdy centymetr a za byle głupotę mogą odebrać dopłatę
Ascaia Babo!!!! TO JEST PIĘKNE I PROFESJONALNE!!! GratkI!!! Bardzo mi się podoba!!!!! 🏇
Arimona, też zastanawiałam się nad wolą, bo byłby dodatkowy pokój, ale za daleko do stajni mi się zrobiło i do pracy mojej i Mata. My zostajemy na Ursynowie,  nowe, developerskie, zmieniamy ustawienia w 2 pomieszczeniach, trochę rur - pozbywamy się pralki z łazienki itp. W kwestii metrażu i cen- u nas nic się nie zmienia, tylko urywamy kolejne pieniądze z racji tego, że coś tam się przesuwa itp.
Karla🙂, może nie z gruchy ni z pietruchy, ale jakiego Mata 😀? Nie mów, że tego sprzed stu lat z rv 😀

My też rozważamy właśnie, co nam taniej wyjdzie - zmiana projektu czy wyburzenie jak już oddadzą.
Dzionka, a w życiu 🙂 mój Matek z końmi nie ma nic wspólnego, mimo że wet 😁
Karla🙂, uf, bo zaliczyłam niezły szoczek 😀
na głowę w tym roku upadłam tylko raz😉 właśnie przy kupnie drugiego mieszkania 😀 wystarczy 😉
[quote author=Karla🙂 link=topic=7003.msg2396550#msg2396550 date=1437743480]
Arimona, też zastanawiałam się nad wolą, bo byłby dodatkowy pokój, ale za daleko do stajni mi się zrobiło i do pracy mojej i Mata. My zostajemy na Ursynowie,  nowe, developerskie, zmieniamy ustawienia w 2 pomieszczeniach, trochę rur - pozbywamy się pralki z łazienki itp. W kwestii metrażu i cen- u nas nic się nie zmienia, tylko urywamy kolejne pieniądze z racji tego, że coś tam się przesuwa itp.
[/quote]

O szkoda, byllibysmy sąsiadkami 🙂
Ale z drugiej strony, jak juz sobie wszystko poukladalisce na Ursynowie to nie ma co.
A gdzie chcecie pralke wstawić?

Dzionka
A na kiedy odbior macie?


Ktos cos moze widzial, podpowie z doswiadczenia.
Umywalka w lazience wtopiona w blat (nie wiem jak to sie nazywa), taka umywalka co wyglada po prostu jak wieksza dziura w szafce/polce w lazience. Praktyczne to?
Cos podobnego tylko z kamienia np:
Arimona, na wakacje 2016... ale rośnie w oczach, aż nie mogę uwierzyć jak codziennie koło budowy przejeżdżam 😀 A wy? Która to inwestycja, jeśli mogę wiedzieć? Może być na PW 🙂

Dopiero zajrzałam na poprzednią stronę i... WOW, Ascaia to jest boskie!! Świetne, lepsze niż cokolwiek w ten deseń co widziałam w sklepach :O Kobieto, człowiek-orkiestra po prostu jesteś  🙇 🙇
Dzionka, a ja nie wiem które to Wasze 😉 Weź no wyślij na pw albo na fb :kwiatek:
Dzionka,
Officially na wiosne tez, w lutym koniec budowy, pewnie wczesniej niz latem za remont sie nie wezme.
Przeraza mnie to lekko bo nie robilam remontow w ogole, ale kiedys trzeba sie nauczyc, hyh.
arimona -bardzo praktyczne, zwłaszcza jak blat trochę wyżej, zachodzący na pralkę by była trochę większa powierzchnia. Mniej czyszczenia bo ścierką raz przejechać a nie bawienie się w czyszczenie wokół umywalki. Polecam. Miałam tak w mieszkaniu, w domu też tak planuję mimo, że miejsca więcej i nie muszę szukać ekstremalnych rozwiązań.

- edit - tylko ja miałam ceramiczną wpuszczaną w blat od dołu, a nie z tego samego materiału co blat.
O matko, dziewczyny, dziękuję.  :kwiatek:
Starałam się jak umiem. Jeszcze brakuje jednej warstwy impregnatu na licu od szuflady, żeby było ukończone na 100%.
Ale powiem Wam, że wieszanie firanki stojąc na drabinie powyżej poziomu barierki na balkonie VII piętra... 😉
Następne projekty związany z ławą, jakie się urodziły, to rozkładany stoliczek i kawałek kratki nad plecami (tak, żeby tamtędy poszedł bluszcz i może jakieś kwiatki w wiszących wiaderkach). A po drugiej stronie balkonu szafeczka z ogródkiem na blacie. 😉 Mam nadzieję, że jeszcze w to lato zdążę zrobić, chociaż już jestem po zasadniczym urlopie.

I jeszcze mam kolejnych kilka pomysłów do mieszkanka, ale to powoli, w miarę możliwości. 

PS. Jak jakieś pytania to nie ma sprawy, ale naprawdę nie jestem fachowcem. 😉
Ja planuje blat w kaflach,  tak jak pisze falbana, pociagniety nad pralkę 🙂
Arimona, jak na Woli to będziesz moją sąsiadką 😉 która inwestycja? 😉
Wpuszczany zlew tylko jak masz kamienny blat
albo szklany 😉
falabana,
Tak myślałam ze mniej sprzątania 😀

Dodofon
Dlaczego? Myślałam nad kamieniem, ale to cholerstwo pewnie bardzo drogie.

Ogorek
Haha spoko, ale mało praktyczne.

Anaa
Priv 🙂
Właśnie Dodo dlaczego?
Bo ten brzeg trzeba obrobić. Będzie cały czas miał kontaktów woda. Zlew nablatowy ma zawsze taki rant/brzeg wychodzący na blat. Wiec jak sie by wpuściło zlew pod blat to czym to obrobić? Cały czas będzie miało kontakt z woda i zacznie blat drewniany czy inny gnić. Tak mi facet tłumaczył z AGD
To my chyba o innych mówimy 😉 mi chodzi o umywalkę instalowana tak jak standardowo są robione zlewy - dziura w blacie i wkładasz, a brzeg mniejszy lub większy  wystaje. Wszystko co cięte pokrywa się wielokrotnie silikonem, potem po przed ostatnim dociagnieciem między krawędź a blat silikon lub akryl i nic nie zacieka 🙂
ale jeśli to zwykła płyta meblowa to każde uszkodzenie laminatu spowoduje "puchnięcie" płyty
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się