Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.

Chyba w każdym "kiosku" 😉 Tylko trzeba włączyć opcję wysyłając jakiś kod smsem ale nie pamiętam teraz co to było...
Czy kogoś z okolic Münster tu znajdę? 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 lipca 2015 18:12
Dziewczyny, dziękuję bardzo za info!
Piszcie jak najwięcej. Chcę się dobrze przygotować i na maksa wykorzystać czas =)

kajpo, ja jestem grzeczna, schludna i mała, wystarczy mi kawałek podłogi 160x70 :P
Strzyga, do wyszukiwania połączeń między miastami polecam https://www.busliniensuche.de , pokazuje wszystkich tanich przewoźników . Są też fajne połączenia do Zurychu 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 lipca 2015 18:20
Jesteście skarbnicą wiedzy!
Strzyga, tak mi się jeszcze teraz przypomniało - biorąc pod uwagę, że chcesz zwiedzać. Z Freiburga da się dojechać busem (z tej strony co napisałam wcześniej) do Lörrach - to już praktycznie Bazylea 😀 Tzn trzeba dojechać kolejką - jakieś 15-20minut, koszt z tego co pamiętam koło 3 euro. A Bazylea piękne miasto (o ile jeszcze nie byłaś).
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 lipca 2015 18:37
vanille, w bazylei mnie jeszcze nie widzieli 😀
kajpo, ja jestem grzeczna, schludna i mała, wystarczy mi kawałek podłogi 160x70 :P

I tylko troche zlosliwa 😀 A tak serio, to ma najmniejszego problemu. To pokoj specjalnie przeznaczony dla rodakow-koczownikow  :P A koniarzy to juz w ogole witamy z otwartymi ramionami. Jak sie zdecydujesz to daj znac, pokieruje.
Strzyga Również polecam internet z Aldika na kartę, korzystałam z niego chyba z ponad rok i byłam bardzo zadowolona. 15 euro wystarczyło mi na miesiąc. Mój chłopak ma Lebarę i z tego co widzę to naprawdę się opłaca 🙂
Ja mogę zaproponować nocleg ale w Stuttgarcie 🙂
A mamy na forum kogoś , kto mieszka w Czechach , mam prywatna sprawę  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 lipca 2015 21:07
kajpo, w gościach jestem miła i umiem zrobić jaskółkę i zwinąć język w trąbkę, żeby zabawić towarzystwo :P
solusiek, ogółem mam 3 noce do zagospodarowania, więc możliwe, że się odezwę :P
Strzyga, jak będziesz w Bazylei, to koniecznie zwiedź również i Konstanz oraz Stein am Rhein 😉

EDIT - I KONIECZNIE SCHAFFHAUSEN!!!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 lipca 2015 21:28
ikarina, przez Bazyleę chyba przemknę, chcę jak najwięcej czasu spędzić z sis =)

Ej... dlaczego megabus jest taki tani?
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
11 lipca 2015 14:06
Puk puk, mamy może kogoś w Finlandii?
Alvika, co potrzeba? Może pomożemy 😉
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
11 lipca 2015 16:20
maiiaF, ogromnie dziękuję za chęci, ale już po temacie 🙁 Dzwoniła moja przyjaciółka, czworonożny beneficjent niedoszłego zakupu przed godziną odszedł z tego świata.
Mam pytanie do osób będących w Niemczech. W sumie podobne jak Strzyga chodzi o internet, ale jestem jeszcze ciekawa (o ile jesteście w stanie mi to powiedzieć) jakie są stawki + pakiety.

Będę w Niemczech na okres 2 miesięcy i potrzebuję wykupić pakiet, taryfy Polskie są na tyle absurdalne, że nawet nie mam co się nad tym zastanawiać, a jak wyglądają taryfy oferowane przez niemieckie sieci (typu e-plus, o2, inne?). Ciężko mi jakoś to sprawdzić przez internet, bo wyskakują polsko/niemieckie strony, a u mnie język niemiecki leży.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, może być nawet na pw.  :kwiatek:
Melanie Napiszę tylko  z mojego doświadczenia. Mieszkam tu już przez ponad 2 lata, przez 1,5 roku korzystałam z internetu na Stick "ALDI Talk". Kupowałam doładowanie co miesiąc za 15 euro i wystarczało mi na normalne korzystanie z internetu, czasem nawet obejrzałam jeden, dwa filmy na cda. Teraz mam WLAN z O2 formę L, czyli nieograniczone korzystanie z internetu i płącę 30 euro miesięcznie. Oglądam prawie codziennie minimum 1 film na cda i nie ma żadnego problemu.
Jest ktoś w okolicach Mitcham (Londyn)?  👀
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
21 lipca 2015 12:48
Bywam dosyc blisko, tzn. Croydon. W czyms pomoc? 🙂
Becia23 dziękuję za oddzew, wyjeżdżam z chłopakiem w pierwszej połowie września i robię rozeznanie  👀. Jak będę miała jakieś konkretne pytania to odezwę się na PW  :kwiatek:
Ja również, south/south east/centrum Londynu 🙂
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
21 lipca 2015 20:34
Blondek, nie ma sprawy, zawsze postaram sie pomoc 🙂
Ponawiam prośbę, znajdę kogoś mieszkającego w Czechach ?
W&P, A forumowa Smarcik czasem nie mieszka w Czechach? 🙂
Sankaritarina, wydaje mi się, że smarcik była tam na Erasmusie i już wróciła, ale może podczas swojego pobytu zgromadziła jakieś interesujące informacje 🙂
smarcik jest juz w Polsce ..
vanille, Aaaaaaa! Jakaś nie na czasie jestem! 😀

W&P, Ok, sorki za wprowadzenie w błąd.
Dziewczyny z UK -  czy istnieje jakis odpowiednik naszej re-volty tu? 😀iabeł: 😀iabeł: Najbardziej interesuje mnie watek z opiniami o pensjonatch w okolicy Londynu 🙂
Forum Horse and Hound. Tyle, że atmosfera jest u nich zupełnie inna, inaczej porządkują u nich wątki. Ale parę ciekawych rzeczy można się dowiedzieć i bardzo chętnie pomagają

edit - i warto przewertować facebook, tam jest sporo stronek z koniarzami z różnych rejonów, można się popytać u koniarzy w Londku
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się