hucuły.

Witam,
Wątek znalazłam dzięki koleżance i postanowiłam pokazać konia z którym pracuję od 3 lat 🙂

Pochwale się jeszcze jednym zdjęciem, ponieważ jestem bardzo dumna z postępów jakie zrobił 🙂
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
30 czerwca 2015 13:07
jaka  cisza 😉 
jak tam  bo  Staszowie ?  jakie  wrażenia  i  wyniki ?
niom  oczywiście  czekam  na  jakieś  zdjęcia 😉
proszę wyniki http://www.ozhk-kielce.net.pl/

Ja jestem zadowolona z wyników.
Jestem taka dumna z mojej hucułki, dzisiaj 80cm pokonane bez problemu  🏇 Mimo moich błędów, które mi wybacza nigdy się nie zatrzymuje, idzie pewnie. Dzisiaj nawet wszystkie odskoki wychodziły z dobrej odległości bez wskazówki  😅 Kobyłka chętnie poleciałaby więcej, ale ja jeszcze mam stracha 😀 Skoczna dziewczynka mi się trafiła 🙂
Haffek, ale Ci zazdroszczę 🙂
Moje konisko dopiero uczy się skakać 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
01 lipca 2015 14:13
marysia550, które konisko to Twoje(imię)?  :kwiatek:
U nas idą pełną parą przygotowania do Hawłowic, jutro muszę wykąpać oba ogony  😉 Poza Wiosną jadę jeszcze ogierem na próbę dzielności- Gizmo-O 😉
Moja jest Panama, a jechałam jeszcze na K-Brzozie eliminacyjną. Panamą to jestem zadowolona, że w ogóle zaliczyłam, bo jej głównym zajęciem było rżenie do Brzozy, która stała w stajni.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
01 lipca 2015 16:48
To tak jak Oscypek na którym jechałam w Hawłowicach próbę rok temu. Był tak zajęty rżeniem, że nawet nie zauważył jak przeleciał galopem na obowiązek na groblę  😁

Gratuluję i tak 🙂
Hej, wiecie czy jest może jakaś hodowla hucułów na terenie wielkopolski?  :kwiatek:
dairoxroxi, - https://www.facebook.com/skhskarbiec?fref=ts
Mozii,  - i jak?
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
07 lipca 2015 22:07
Hej, wiecie czy jest może jakaś hodowla hucułów na terenie wielkopolski?  :kwiatek:

i jeszcze  jest
- Stajnia Koni Huculskich "Sadyba"
Boguszynek
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 lipca 2015 14:57
marysia550, ogólnie na plus 🙂 Ukończyłyśmy, jedynie na sierżanta nie weszłyśmy, bo spadła z niego kilka razy i się boi, ale jest to do przepracowania (przekwalifikowuję się na Boba Budowniczego  😎 😁 ). Spóźnienie zaliczyłyśmy, bo miała nieco inną wizję pokonania firanek i pierwszej hyrdy za pierwszym razem, ale drugi raz bezbłędnie, więc zaliczone obie 😉 Zważywszy na to, że to była jej druga ścieżka w życiu(pierwsza 2 lata temu próba dzielności w Polanie), że przyjechał kluseczek i pracowałyśmy raptem 3-4 tygodnie, to jestem z niej mega zadowolona. Na płycie szła na pilota 😉 Przesyłam fotki grubaska  😁
Mozii- to super, że ładnie poszło. A ogier, o którym pisałaś? W temacie "czas" to jestem kiepska, bo mimo to, że Brzoza nie zawahała się przed żadną przeszkodą to i tak się spóźniłam na metę.

Wrzucam jakieś fotki panamy z dzisiaj.
Postanowiłam, zapytać tutaj, bo szukam i szukam... potrzebuje klacz programową, ale o charakterze i temperamencie właściwym do hipoterapii. Jest w ogłoszeniach masę klaczy ale albo ma świetny charakter tylko nie ma rodowodu, albo ma rodowód a nie nadaje się nawet dla byle jakiego jeźdźca.....może ktoś zna i wie, że gdzieś jest do sprzedania taka klacz jakiej szukam i może ją polecić.
Oczywiście chodzi mi o rasę huculską. Z racji swojego wzrostu preferuję hucułki wysokie i mocnej budowy.
A oto jedna z moich klaczy:
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 lipca 2015 19:01
Zaliczył próbę 🙂 Na płycie mnie wytargał strasznie, chodził na dwóch nogach, największy świr imprezy  😁 Ale mimo to 40 pkt dostał 😉 na ścieżce tylko woda nas pokonała,  ale przyjechaliśmy o czasie 🙂 zdjęcia wstawię jutro, bo mój telefon lekko nie ogarnia  😎

EDIT: Podrzucam obiecane foty ogierasa 😉
Gratuluję wszystkim osiągnięć 🙂 My w sumie nic konstruktywnego nie robimy.. powinnam ćwiczyć z nią na placu, ale pogoda taka ładna, że w 99,90%, kończy się na szalonych galopach w terenie  🏇
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
21 lipca 2015 22:15
Mam pytanie.
Czy wie ktoś gdzie aktualnie znajduje się ta klacz http://www.bazakoni.pl/agnes-olaf-anda ? Jaka jest itd ?
Justyna*
Wiem gdzie się znajduje 🙂
Od pewnego czasu nie mam z nią kontaktu, gdyż zmieniłam stajnię ze względu na poziom. Ale jeździłam na niej chyba grubo ponad niż dwa lata, nie jestem pewna 🙂 Wówczas koń był bardzo fajny, aczkolwiek od czasu do czasu miał humory, jednak nieszkodliwe. No kobieta po prostu 😉 Jak jest teraz - nie wiem. Bardzo ją lubiłam i uważam, że gdyby tamtejszy "poziom" był lepszy, byłaby wyjątkowo fajnym koniem (ale to nie ten wątek, nie chcę być posądzona o antyreklamę). No ale cóż, stajnie są różne, nie wszędzie instruktor ma pojęcie co robi - aczkolwiek zaznaczam, nie mam z nią teraz kontaktu, być może coś się zmieniło na lepsze (i chodzi mi tu wyłącznie o sposób użytkowania, bo "za moich czasów" koń zawsze był karmiony przyzwoicie, miał sensowny boks i większość dnia na pastwisku).
Pożyczając ogólnodostępne zdjęcie z facebooka (mam nadzieję, że tak wolno?) aktualnie wygląda tak [img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/11222185_927348553991420_346135480870406629_n.jpg?oh=dc0468c3d360cb926d5e8f84d4c10de2&oe=561097F3[/img]
Ano tak, Agnar to jej syn. Wiem, że opiekujesz się nim w Chorzowskiej fundacji 🙂 Jakieś dalsze info? 🙂
Chainsy
Dzięki za info. Najbardziej ciekawi mnie jej charakter 🙂 Jaka jest ? Spokojna, zrównoważona czy może boi się wszystkiego ? 🙂
Trwają testy nowej kulbaki i kantaroogłowia 🙂
Justyna* Och, on zanim niemalże "został kabanosem" był baaaardzo podobny do swojej mamy - zarówno pod względem inteligencji jak i charakteru ogólnie pojętego  😀 - jeśli w tym kontekście pytasz 😉 Lepiej odpiszę na Twoją pw.
Szkoda, że w Twoim poście nie ma już zdjęć - on zawsze był taki ładny 🙂
Milwa. Kto Ci szył mcclellana i ogłowie?
A my kilka dni temu wróciłyśmy z treningów ze Stadniny Koni Nad Wigrami 🙂 Miejsce na prawdę warte odwiedzenia  😉 Pochwalę się, że skoczyłyśmy z kucykiem 95cm, a jej było jeszcze mało 😀


HEJ jestem nowa w temacie, zaczęłam niedawno przygodę z hucułami, potrzebujemy jeszcze jednego siodła. Zastanawiam się nad kulbaką wojskową.Czy może mi ktoś coś doradzić ?? jakieś swoje opinie na ten temat ? czy może lepsze zwykłe siodło, na ławkach ? Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.  🏇
mimi868 ja się w tym temacie nie wypowiadać, bo dla mnie wszystkie siodła wojskowe, starego typu to porażka. Jak dla mnie to szkoda grzbietu konia, jest tyle dobrych, nowych siodeł na rynku.
mimi868 Ja polecam islandzkie Top Reitery, na mojej kulce nic się nie przesuwało itp  😉

Przy okazji czekam aż zwolnią mi się dwa boksy w stajni i kupuję hucułki, zamiana mojej klaczki na konia sp to był największy błąd  🙄
I takie stare zdjęcie owej ex kobyłki  :kwiatek:
Te siodła zdaje się oba są wąskie, hc zwykle potrzebują szerszych, poza tym, nie wiem czy długie ławki siodeł rajdowych/ wojskowych to dobry pomysł na  krótkie zwykle hucuły.
Beniu Kulbaka i oglowie od p. Pydo. W razie pytań chętnie odpowiem na pw 🙂

mimi868 lenalena trafiła w sedno. Bardzo dokładnie badałam temat siodeł radowych/ławowych/wojskowych w ostatnim czasie i 95% z nich jest przeznaczona dla konia dłuższego, węższego i bardziej wykłębionego niż przeciętny hucuł. Mó McClellan ma bardzo krótkie jak na kulbakę ławki, a i tak jest na styk. Dłuższe już na pewno nie mogły by być mimo, że moja hucułka i tak jest bardzo duża jak na przedstawiciela rasy. Na szerokość jak na razie leży dobrze, ale szczerze mówiąc trochę się boję co będzie jeśli kobyłka się rozrośnie przodem.  🤔 (Tym czasem na wykłębionym sp 176cm z przodu siodło wręcz ciut za szerokie, mejsca full za rozrastanie /pady itd)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się