Podróże

W niedzielę na Kalabrię, udało się wyżebrać jeszcze jeden pokój od hotelu  😍 + moja pierwsza podróż samolotem, największy problem będe chyba miała z bagażem  🙄
heroinx, czym lecisz?

Ja za nieco ponad tydzień wracam do Sztokholmu 😁 jak leciałam ostatnim razem z Gdańska, to bagaż miałam jeszcze w normie (latam głównie z małym podręcznym, wizzairem), nie sprawdzali. Za to lot ze Sztokholmu był dla mnie jednym wielkim stresem, bo całą drogę na lotnisko bałam się, że powiedzą że torba za duża. Była tak wypchana, że wyglądała na większą niż większości ludzi z dużym podręcznym, więc największe rzeczy popakowałam do kieszeni kurtki i bluzy. Też nie sprawdzali 🤣 Nawet nie spojrzeli, a naklejki z oznaczeniami to sobie można ewentualnie samemu wziąć 😁 z Warszawy ostatnio też nie patrzyli na wielkość podręcznych. A jak masz rejestrowany to już w ogóle spokojnie.
maiiaFLot Czarterowy, EnterAir. No w razie wu dopłace, trudno. Pierwszy raz można sobie pozwolić na wpadkę 🤣. Kompletnie jestem zielona, czytam regulaminy, mierze i waze walizke ciagle  😡 Kwestia bardziej chyba taka, że po prostu nigdy nie pakowałam się na kilogramy. Mój bagaż przeważnie to walizka, reklamówka na buty i druga reklamówka na kosmetyki (szampony, odżywki). Kilka razy mi się wylały więc nie wsadzam do walizki a tu wszyściutko w jeden pakunek, może to być wyzwanie. Jedziemy do Soverato, będe się chwalić zdjęciami  😡
kolebka, wrzucałam gdzieś moją relację z Cypru.

Macie zamiar wynająć samochód i pojezdzic po wyspie? Szkoda by było zamknąć się tylko w jednym mieście...
Czy jest szansa na znalezienie wolnego pokoju w ten weekend  (na jedną noc) w Świnoujściu/Międzyzdrojach na miejscu? Warunek konieczny to akceptacja zwierząt. Chcemy jechać z psem.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
23 lipca 2015 19:56
Z moich dotychczasowych doświadczeń wynikać ze na jedną noc może być ciezko - w ubieglych latach ani w Uściu ani w Międzyzdrojach nie chcieli wynająć na tak krotko. Mówili, że im się to nie opłaca. Niemniej jednak uważam, że warto podzwonic i popytać 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
24 lipca 2015 07:00
Czy sa osoby jezdzace polskimbusem? Czy jest jakis patent na kupienie taniej biletu?
subaru2009, moja siostra regularnie kupuje bilety za grosze do mnie ale kupuje na kilka miechow przed wyjazdem..
buyaka nie mamy zamiaru, bo wyjazd tylko na 8 dni - a generalnie wychodzimy z założenia, że jak urlop to zwiedzamy najbliższą okolicę w jeden dzień (autobusy), a resztę leżymy na plaży i moczymy się w morzu 🤣

Poszukam sobie Twojej relacji, dzięki  :kwiatek:
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
24 lipca 2015 12:16
Dziekuje :kwiatek:
Ja wreszcie po sesji, mogę kontynuować swoje podróże 😀 Dzisiaj do Dublina na 4 dni z przyjaciółką
subaru2009, wlasnie dzisiaj wyswietlily mi sie na wallu takie promosy od polskiego busa
promocja
promocja2
Gdzie zjeść obiad będąc jeden dzień w Londynie? Najlepiej okolice Victoria and Albert museum albo dalej w kierunku Notting Hill? Tylko tak, żeby zostały pieniądze na powrót  😁
delta   Truth begins in lies.
29 lipca 2015 21:20
Wiem, że było juz kilka krotne pytanie o Londyn, ale czytam czytam i dalej nie wiem.

Będę miała 9 h w Londynie i co polecacie na szybko zobaczyć dla nastolatki? Ona chce na pewno do M&M World - na co jeszcze w centrum warto poświęcić czas? Ogólny objazd po mieście mamy zaplanowany wcześniej - pałac, Londo Eye itp, ale mamy 9 h w okolicy Victoria Embankment do wykorzystania i trzeba to jakoś spożytkować 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
30 lipca 2015 11:14
Dziewczyny, znowu przychodzę z pytaniami o podróże po Polsce 🙂

Przede mną urlop. Zaplanowałam sobie Bieszczady, wypad do spa połączonego ze stajnią, czyli, krótko mówiąc dla każdego coś miłego 🙂 Jedak po przeanalizowaniu wszelkich "za" i "przeciw" (w tym przede wszystkim kasy, którą musiałabym wydać na paliwo jadąc pod Polańczyk samochodem) trochę się przeraziłam.

Do rzeczy. Czy możecie polecić mi jakiś naprawdę fajny hotel, chętnie w okolicy Trójmiasta (interesuje mnie coś dalej od Szczecina niż miejscowości w pobliżu Koszalina etc., stąd pomyślałam właśnie o województwie pomorskim). Jednocześnie, nie chciałabym żeby noclegi w tym hotelu nie zabiły mnie cenowo - w Bieszczadach znaleźliśmy z chłopakiem pakiet - 5 noclegów, wyżywienie, jakieś tam zabiegi etc. w hotelu posiadającym same pozytywne opinie za 1800 zł dla dwóch osób. Domyślam się, że nad morzem będzie jednak drożej, ale... no może uda się cokolwiek w zbliżonej cenie zlokalizować 😉

W każdym razie, będę wdzięczna za polecenie ciekawego miejsca na typowo wypoczynkowy urlop, chętnie ze spa i być może jakimiś innymi atrakcjami godnymi uwagi, za które nie będę musiała sprzedać nerki, by tam pojechać 😉 Termin od 20 sierpnia do 6 września (w sensie tak mam urlop wypisany, pobyt oczywiście raczej krótszy 😉 ).

Dodam jeszcze tylko, że na przykład Mazury również wchodzą w grę 😉

Z góry dziękuję za pomoc!  :kwiatek:
Thassos - ktoś był? Lecę typowo wczasowo 🙂
martva, spójrz na Doline Charlotty - ładne miejsce, może uda Ci się wyhaczyć coś w Twoim budżecie - mają rózne pakiety.
Klasycznie na ostatnią chwilę 😉
Nad ranem jedziemy w góry. Trasa z Torunia, przez Włocławek, Łódź, Częstochowę, Kraków w okolice Nowego Targu. Chcemy po drodze coś jeszcze zobaczyć, nie pchamy się na trasy szybkiego ruchu itp. W Częstochowie znalazłam Muzeum Zapałek, mam nadzieję, że zdążymy dojechać przed zamknięciem. Co jeszcze? Kojarzycie jakieś ciekawe miejsca? Odpada Wawel, częstochowskie świątynie itp. Raczej mniej typowe miejsca 🙂 I raczej niekoniecznie na wielogodzinne zwiedzanie.
Lubimy zamki, lubimy miejsca związane z II wojną światową, ciekawe muzea, różne mniej znane zakątki.
Pewnie wielu z Was mieszka na tej trasie, więc może podpowiecie? 🙂
Ugh, za tydzień będę się już chłodzić w Norwegii. 💃
A w listopadzie dostałam zaproszenie do Lubljany. 🙂
gwash,  byłam, mi się bardzo podobało, fajna wycieczka dookoła wyspy i małe plaże dostępne tylko od morza. 🙂
We wrześniu jadę na tripa Serbia-Macedonia-Albania-Czarnogóra - Chorwacja-Słowenia, jakieś rady może co warto zjeść, kupić etc, bo co chce zobaczyć to już wiem :-)
Najprawdopodobniej (bo jeszcze ciężko mi uwierzyć przyjacielowi, że on tak na serio :hihi🙂 lecę w sobotę do Egiptu. A tak się zarzekałam, że nigdy więcej. 😂
Ale hotel mnie przekonał. 😀
http://alfastar.pl/hotele/rezerwacja/hotel_id/2155/opcja_id/215763

edit. jednak lecimy na Kos, mój przyjaciel nie ma ważnego paszportu, przeleciały mi przed nosem piekne rafy, ale wszystko ma swoje dobre strony. 😀
Gwash,
ja byłam dwa lata temu. Nic tam nie ma, można jedynie leżeć i się smażyć 😉
kujka   new better life mode: on
13 sierpnia 2015 09:55
kasska no nie do końca masz racje, bo Egipt ma to czego nie mają ani greckie, ani też hiszpańskie wyspy, mianowicie rafy koralowe. Dla mnie to jest najlepsze miejsce do nurkowania (na Australię mnie nie stać 😉, jeszcze ), a kto nie nurkował to cudowniejszego miejsce na rozpoczęcie przygody z nurkowaniem nie ma bliżej. Nawet maska i rurka da wiele frajdy 🙂
kujka wiem wiem, zdaję sobie sprawę.
Planuję w lutym Tel-Aviv, jakieś porady? Kiedy najlepiej kupować bilety? W tej chwili koszt to ok 800 zl w dwie strony wizz-air🙂
kujka   new better life mode: on
14 sierpnia 2015 09:31
hanoverka, drogo! Poluj na takie za 450. Jedz o kazdej porze roku, byle nie grudzien-styczen, bo wtedy jest:
A. Najzimniej
B. Najwiecej pielgrzymow kreci sie po kraju (wiec tez najdrozej).

Edit: tepa strzala ze mnie, nie doczytalam o tym lutym 😉
gwash,  byłam, mi się bardzo podobało, fajna wycieczka dookoła wyspy i małe plaże dostępne tylko od morza. 🙂


Byłam, bardzo mi się podobało, bardziej niż na Krecie bo dużo więcej zieleni. Wyspa jest bardziej na północy i teoretycznie powinna być mniej gorąca, ale nie była 😀 Fajne jest połączenie sosen i palm rosnących koło siebie 🙂 Plaże śliczne, zwłaszcza te mniej dostępne, ja miałam hotel przy plaży Tripiti jednej z najfajniejszych i malowniczych na wyspie. Też byłam na objazdówce autokarem dookoła wyspy i na rejsie statkiem połączonym z plażowaniem, nurkowaniem i skokami do wody. Super było!

Kasska no metropolia to to nie jest 😉 Ale na wypoczynek super i w sumie COś tam jest 😉 Muzeum archeologiczne, jakieś wykopaliska, kopalnie marmuru, klasztory, kilka miasteczek (Panagia ze źródełkiem miłosnym), manufaktury oliwy. Można zwiedzać tylko nie przy 38 stopniach C  😎
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
20 sierpnia 2015 23:17
Cześć tu jeszcze nie pisałam ,więc witam wszystkich :-)
Nie wiem czy to dobry temat ,jeśli nie to doradzcie .
Jutro jade z kolegą autostopem trasa Warszawa - Chorwacja ,chciała bym móc zobaczyć po drodze okoliczne stajnie ,hodowle koni .
Zawsze fajnie jest spotkać koniarzy z innych regionów ,znacie może miejsca gdzie sa stajnie w chorwacji ?
Jak szukać ? Moze ktos z Was pracował gdzieś tam albo zna kogoś .

Chetnie poznam koniarzy , przenocuje w stajni czy w okolicach stajni ,nawet pomoge przy koniach .
 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się