kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

dea, hmm, a zawsze słyszałam, że to dla lepszego kamuflażu młodego.
Banandi - to raczej zależy od konkretnego żelu, choć ja obecnie mam taki niby super profi veredusowy brązowy z kuleczkami, który kładzie się bezpośrednio na konia, ale nie czuje jakiejś wielkiej różnicy między nim, a takim zwykłym, najzwyklejszym czarnym żelem, który kładłam na czaprak. Może poza kształtem i trwałością - veredus dużo lepsiej leży pod siodłem i wydaje się nie do zajechania. Tych przezroczystych dziurkowych nie lubie, bo dość szybko robią się takimi obleśnymi rozlazłymi glutami  😉
[quote author=drabcio link=topic=1412.msg2396978#msg2396978 date=1437855427]
Te dokładane łopatki gumowe na wędzidło pasują do każdego czy tylko do prostych?


pasują do prostych i łamanych [pojedynczo i podwójnie, ale cuchną gumą okropnie i są gorzkie w smaku. Wypróbowałam trzy, z różnych źródeł i ani jednej nie włożyłam konince do ryja, bo były okropne, jak stara dętka rowerowa. Lepiej już kupić wędzidło z łopatką
[/quote]

dzięki wielkie za info
Przeczytalam gdzies kiedys, ze wedzidlo typu D dziala troche mocniej na konia, prawda to? Bo zastanawiam sie nad prawdziwoscia tego zdania: "Oliwka przez to, że jej pierścienie są nieruchome działa mocniej (!) niż zwykłe wędzidła, szczególnie te o pierścieniach owalnych lub D-kształnych."
kujka   new better life mode: on
26 lipca 2015 21:32
budyń, nie wiem czy mocniejsze. Powiedziałabym: wyraźniejsze. Oliwka D pomaga też zapobiegać krzywieniu ryja na boki. Stestowałam na swoim (niegdys ciagnacym za rece, krzywiacym glowe w taki sposob ze jedno ucho jest wyzej niz drugie) i polecam przy podobnych typkach 😉
a ja oliwkach to czytałam tyle ze są lepsze bo nie przyszczypną kącików tak jak może się zdarzyć w normalnych (z drugiej storny nigdy nie widzialam zeby po jeździe był jakiś ślad po ewentualnym przyszczypnięciu)
dea   primum non nocere
26 lipca 2015 22:08
budyń może i jakaś presja ewolucyjna jest, ale to trochę z innej dziedziny odpowiedź. To tak jakby spytać czemu ptaki latają - ja mówię, że mają pióra, które tworzą powierzchnię nośną, a Ty, że w ten sposób uciekną drapieżnikom skutecznie. Pytanie tak zadane, że w sumie nie wiem czy chodziło o taką odpowiedź, czy o jakąś inną, bo pewnie by jeszcze coś można powiedzieć 😉
drabcio potrafią przyszczypac, śladów nie ma jako takich. Ale czułam czasami że szczypie.
Teraz mamy owalna oliwke i konikowi bardzo ona pasuje  🙂
Oliwka D pomaga też zapobiegać krzywieniu ryja na boki.
Jeździsz na świni?

Sonika, w jaki sposób czułaś, że zwykłe wędzidło szczypie?
budyń może i jakaś presja ewolucyjna jest, ale to trochę z innej dziedziny odpowiedź. To tak jakby spytać czemu ptaki latają - ja mówię, że mają pióra, które tworzą powierzchnię nośną, a Ty, że w ten sposób uciekną drapieżnikom skutecznie. Pytanie tak zadane, że w sumie nie wiem czy chodziło o taką odpowiedź, czy o jakąś inną, bo pewnie by jeszcze coś można powiedzieć 😉


No właśnie o inną odpowiedź mi chodziło, bo drapieżników się domyśliłam. Miałam na myśli raczej sprawy pigmentu, skóry i procesów, które zachodzą w końskim ciele i dlaczego zachodzą dopiero po jakimś czasie od urodzenia 😀
Gaga czułam w sensie po koniu. Odskakiwała od wedzidla, zadzierala głowę bez powodu. Jestem pewna że wedzidlo bo teraz się to nie dzieje a zmieniło się tylko na oliwke, grubość i łamanie takie samo.
Achaja, zapewne jest to kwestia wolnych rodników, których przybywa w naszych ciałach od urodzenia do śmierci. Predyspozycje genetyczne sprawiają, że procesy chemiczne przy obecności tych bardzo aktywnych substancji "wyciągają" pigment z włosa, włosa, który przecież jest pół-przezroczysty, tyle, że wypełniony pigmentem.
Dlaczego ten koń tak dziwnie "wymachuje" przodami?

Jak załatwia się zmianę właściciela konia? Coś kosztuje? :kwiatek:
vikifbl - chodzi Ci o zmianę własciciela w paszporcie? Generalnie powinnaś mieć umowę kupna-sprzedaży i kartke z ostatniej strony paszportu o zmianie danych i z nimi udać się do lokalnego biura PZHK. Czasami nie chcą umowy, a same dane. Dosłowny cytat ze strony: "Zmiana wła­ści­ciela - pasz­port jest wypo­sa­żony na końcu w dwie per­fo­ro­wane kartki, które służą do infor­mo­wa­nia o zmia­nie wła­ści­ciela konia - druk „Zgłoszenie zmiany wła­ści­ciela”. Informacje tam wpi­sane pod­pi­suje kupu­jący, poda­jąc dane poprzed­niego wła­ści­ciela konia. Nowy wła­ści­ciel jest zobo­wią­zany do zgło­sze­nia zmiany w tym OZHK, na tere­nie któ­rego będzie sta­cjo­no­wał koń. Zmiana musi być doko­nana w ciągu 7 dni."- google nie gryzie 😉
Kupiłam prawie miesiąc temu, czyli dawno minęło to 7 dni.. To teraz nie mogę czy jak? Co za różnica?
Gillian   four letter word
29 lipca 2015 13:40
ja zmieniłam właściciela w paszporcie po 6 latach. I nic.
Ok, dzięki 🙂
ja zmieniłam właściciela w paszporcie po 6 latach. I nic.


Pocieszające, bo ja od 8 lat nie zmieniłam, może kiedyś się zmobilizuję, ale na razie potrzeby nie czuję.
Czy zaproponować komuś wyjazd za 1 zł z km z koniem jest uczciwie? Mój samochód, moja przyczepa, mój koń jedzie+ ten drugi. W sumie wyjdzie na to, że właściciel tego drugiego konia zapłaci paliwo i kierowcy.
Ja zawsze dzieliłam koszty przewozu na pół jeśli jechałam z czyimś koniem plus mój.
Ja zawsze dzieliłam koszty przewozu na pół jeśli jechałam z czyimś koniem plus mój.


Ale Twoim samochodem i przyczepa?
marysia550 Z tej strony stała akurat znajoma. Jej przyczepa i jej samochód. Koszty szły na pół.
marysia standardowa cena to 1,40 zł, więc Twoja jest i tak okazyjna 😉
Moim zdaniem bardzo uczciwa propozycja. 😉
czy werkowanie i rozczyszczanie kopyt to to samo?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
02 sierpnia 2015 16:09
diołem, tak.
Czerwony frak można zakładać na zawody dowolnej rangi (skoki) czy jest on zarezerwowany tylko dla kadry?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 sierpnia 2015 09:16
ptak na piersi jest zarezerwowany dla kadry, frak w kolorze czerwonym możesz zakładać na dowolne zawody, jeżeli tylko przepisy na to pozwalają ( w ujeżdżeniu byłby problem z butami 😉
Ktoś, problemu z butami by nie było, bo mają być czarne albo w kolorze fraka, ale ja nie wiem czy czerwony frak wpasowywuje się w wymogi barwowe RAL.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się