Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
28 lipca 2015 15:19
1. Tak, ale lepsza jest zapalniczka, bo świeczka będzie gasnąć przy silnym strumieniu. Zapalniczce zdarza się to rzadziej.
(mój chłop tak muchy zabija, bo tylko frajerzy latają z gazetą... 😵 )
2. Piła?
O właśnie, piła! Dzięki  :kwiatek:
Co do pierwszego pytania... już wiem co będę jutro robic  😀
CzarownicaSa Dzięki, nie pomyślałem o DIY. Póki co wstrzymuję się. Narobiłem na FB, trochę koło pióra Jarpolowi i się do mnie odezwali z ogromną chęcią współpracy. Mam nadzieję, że to tylko potknięcie było i dalej już pójdzie gładko  🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 lipca 2015 18:32
Nie ma siły żeby się nie dobijali do ciebie jak coś będzie/było nie tak 😉

Czyli czekać jeszcze kila dni, a jak nic to co?


Zadzwonić albo wystosować pismo 🙂
Teraz jest szał zwrotów, na pewno przyjdzie.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
28 lipca 2015 19:15
Co to za piosenka z tego trailera? :kwiatek: W podpisach nie wyłapałam, ślepa jestem 😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 lipca 2015 19:23
Christina Perri -  i believe
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
28 lipca 2015 19:24
Dziękuuuuuuuuuję 😍 😍 😍 :kwiatek:
Czy są może sklepy, które oferują (stacjonarnie) spray koloryzujący do włosów?
Sporo salonów fryzjerskich ma je w sprzedaży. 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 lipca 2015 10:53
Takie jednorazowe farbki do włosów widziałam w Rossmanie, ale tylko fioletowe, różowe, złote...

Jak to jest z fotografowaniem na dworcach kolejowych? Można, nie można? Chodzi o wnętrze jak i z zewnątrz. Zakazu nie widziałam nigdzie... Katowicki dworzec mnie bardzo inspiruje 😂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 lipca 2015 11:05
W sklepach fryzjerskich tez bez problemu można dostać.
Jak cenowo wychodzi ogrzewanie mieszkania (do 30m kw.) cieplikiem?
Facella, za zgodą można. Jak nikt się nie dowie to też można 😉 Swojego czasu praca kazała mi się zorientować, że jak chcesz fotografować obiekt monitorowany, lepiej uzyskać zgodę kierownika takiego obiektu lub innej uprawnionej jednostki, inaczej ze względów bezpieczeństwa może wkroczyć ochrona. Ale za zrobienie zdjęcia przyjaciółce wsiadającej do pociągu raczej nikt słowa nie powie 😉
abre   tulibudibu
30 lipca 2015 09:44
Co nie jest zabronione jest dozwolone. Zniesiono w Polsce zakaz fotografowania tego typu obiektów. W przypadku obiektów prywatnych (np. galerii handlowych) potrzebna jest zgoda właściciela na fotografowanie na terenie.
Ale spodziewaj się rozmowy z ochroną i tego, że oni o tym nie wiedzą.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 lipca 2015 11:40
Nie działa mi w pracy żadna wyszukiwarka, czy mógłby ktos poszukać w googlach przepisu "kurczak w sosie słodko-kwaśnym" na stronie kwestia smaku i mi go wkleić (link do strony)?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
30 lipca 2015 11:42
http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/kurczak/kurczak_slodko_kwasny/przepis.html 😉

I sam przepis jakby dalej nie dawało rady:

Składniki
2-3 porcje:

    350 g piersi kurczaka
    1 pełna łyżka mąki ziemniaczanej
    1 cm kawałek świeżego imbiru
    1 ząbek czosnku
    1 dymka
    1/4 szklanki octu ryżowego (ewentualnie soku z cytryny)
    4 łyżki cukru trzcinowego (można zastąpić białym)
    świeżo zmielony pieprz
    1 zielona lub czerwona papryka, pokrojona w 1,5 cm kostkę
    szczypta płatków chili lub oczyszczona z nasion zielona chili lub szczypta mielonej chili - ilość do smaku
    2 łyżki sosu sojowego
    1 łyżka oleju roślinnego


Przygotowanie

    Piersi kurczaka oczyścić z błonek i żyłek. Pokroić w 1,5 cm kostkę. Doprawić solą i wymieszać z mąką ziemniaczaną. Imbir i czosnek obrać i pokroić na cienkie plasterki, dymkę posiekać.
    Do kubeczka wlać ocet ryżowy, dodać 3 łyżki wody i cukier, wymieszać i odstawić. Ugotować ryż lub makaron zgodnie z instrukcją na opakowaniu, odcedzić na sitku, przelać wodą.
    Na dużej patelni rozgrzać olej, włożyć imbir, czosnek i dymkę, smażyć mieszając przez minutę, włożyć kurczaka i obsmażać na średnim ogniu przez około 5 minut, od czasu do czasu mieszając. Pod koniec smażenia dodać paprykę, chili oraz pół łyżeczki świeżo zmielonego pieprzu.
    Wlać ocet z wodą i cukrem, wymieszać i zagotować. Gotować jeszcze przez około 3 minuty, aż ocet złagodnieje a sos zacznie się karmelizować. Dodać sos sojowy i wymieszać.
    Przesunąć składniki na bok patelni, w wolne miejsce włożyć ryż lub makaron (gdyby się posklejał, można go wcześniej zalać na sitku gorącą wodą). Podsmażyć chwilkę ryż lub makaron aby się podgrzał, co chwilkę go mieszając. Na koniec wymieszać wszystko na patelni i posypać opcjonalnie szczypiorkiem i posiekanymi orzeszkami ziemnymi.

Propozycja podania

szczypiorek lub dymka / posiekane orzeszki ziemne / makaron jajeczny Chow Mein / ugotowany biały ryż / makaron ryżowy
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 lipca 2015 12:00
CzarownicaSa, dziękuję! :kwiatek:
E, słodko-kwaśny bez ananasa jest jakby mniej... 🤔
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 lipca 2015 13:33
Z tego przepisu ugotowała mi obiad forumowa Dziewczynka i wyszło coś tak niesamowitego, że jej się oświadczyłam.


edit:
Odrzuciła, mówi, że jestem trzecia w kolejce.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
30 lipca 2015 13:38
JARA pozbądź się konkurencji- dla dobrego jedzenia zawsze warto!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 lipca 2015 13:49
Przecież nie utopie jej psa...


😂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
30 lipca 2015 13:56
No fakt, psa szkoda... 😁
Ja często robię jedzenie z przepisów Kwestii Smaku i zawsze są to pyszne dania 🙂
busch   Mad god's blessing.
30 lipca 2015 21:27
Cricetidae, ja też kocham tę stronę, jeszcze nigdy mnie nie zawiodła!
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
01 sierpnia 2015 14:00
Czy druga umowa o pracę ma jakiś minimalny okres zatrudnienia?
Czy opłaca się wywoływać zdjęcia online? Sporo lat tego nie robiłam i zastanawiam się czy doliczając przesyłkę nie lepiej iść do jakiegoś zakładu na miejscu. Możecie polecić jakieś sprawdzone strony www?  🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 sierpnia 2015 18:47
Luna_s20, abre, dziękuję  :kwiatek: skończyło się na tym, że mi się pociąg spóźnił i biegłam na przesiadkę, także ten...  😁

Zelmutek, ja wywołuję u fotografa niedaleko domu, robi od ręki - na zdjęcia czekam ok. 5-10 minut, w tym czasie mogę sobie z ludźmi tam pracującymi pogadać i szybko leci  🤣 ma też taniej niż taki np. Fotojoker, w którym kiedyś drukowałam on-line, a i tak musiałam lecieć do sklepu odebrać, co zajmowało mi co najmniej godzinę.
Facella, tak właśnie myślałam. Tym bardziej, że nie mam zamiaru wywoływać w tysiącach a ledwo kilkadziesiąt sztuk 🙂
Freska kodeks pracy nie podaje takiego minimalnego okresu. Rozumiem, że chodzi Ci o umowę na czas określony.
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
01 sierpnia 2015 20:31
jagoda1966 tak, na czas określony. Nie ma czegoś takiego, że druga umowa nie może być krótsza od umowy poprzedniej na okres próbny?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się