siodło ujeżdżeniowe

A czy ktoś siedział w sattelprofi i może mi coś o tym siodle powiedzieć?  :kwiatek:
ErrePlus - prawie to samo co prestige jeśli chodzi o jakość 🙂 wykonanie też bardzo podobne 🙂
lillid - tybinki to luck ma całkiem długie - wstawiałam już z 2 razy swoje zdjęcia, osoby 170 i z długimi nogami w standardowej tybince, więc odsyłam do linku - http://re-volta.pl/galeria/foto/116007

Tak, jest nieco na styk, ale but mi pod tybinkę nie wchodził, siedziało się spoko, na prawdę. Przy obecnej promocji eqishopowej, nowe jest w tak przyjemnej cenie, że można się skusić, a przy nowym można poprosić o dłuższą tybinkę 😉 Choć i tak uważam, ze wyprofilowanie tybinki pozwala na posiadanie całkiem długiej nogi. Gdyby nie to, że spasłam swój tyłek i za nic w siedzisko się nie zmieszcze, sama bym sobie lucka zamawiała  🤣
Z tym, że luck różni się też w swoim obrębie między modelami produkowanymi w różnych latach. "Mój" ma jakieś 3-4 lata.
Dla porównania - mam izabelke, która ma tybinki dość długie i wcale nie są na mnie za długie. Nie mówiąc o tym, że taką tybinka jak luck z rozm 16", ma DM Dominius w rozm. 17", jak nie krótszą nawet - DM musiałabym mieć przedłużonego conajmniej 3cm, wahałam się nawet nad 5cm.

Edit: poprawiłam błędnie zdefiniowany link. Proszę, używajcie tagów, które są zamieszczone pod wszystkimi zdjęciami w galerii, wówczas fotki będą poprawnie działać. Q.
Link miał być linkiem, nie zdjęciem. Proszę czasami popatrzeć co się poprawia.
Hej, mam pytanie, może ktoś będzie mi w stanie pomóc 🙂

Ostatnio siedziałam w Prestige  Venus. Bardzo fajnie leżało na moim koniu  (prosty grzbiet).  Chcę  kupić takie samo lub inne  tej marki. W jakich modelach szukać?  Które modele są podobne do Venus?  Zależy mi na krótkiej tybince.
Wichurkowa   Never say never...
24 czerwca 2015 07:40
Ja dość długo woziłam dupsko w ErrePlus i polecam jak najbardziej! Rewelacyjne i wygodne siodło  😍
Pisałam już w temacie o dopasowaniu siodła, ale mam straszny mętlik w głowie.
Mój koń poszerzył swoje plecy o 3 rozmiary w zawrotnym tempie- półtora roku. Z 33 wg rozmiarówki prestige'a wylądowaliśmy na 36. Niestety (bądź "stety"😉 obawiam się, że to nie koniec i oficjalnie przestaliśmy się mieścić w prawie wszystkie seryjnie produkowane siodła.  🙄 Jakie siodło na mega szerokaśnego konia z ewentualną opcją poszerzenia? Koniecznie szeroki kanał między panelami.
Intensywnie myślę o Butterfly Kostolany albo Uta Graf, ewentualnie na przeczekanie Bates Wide. Za czym jeszcze się rozglądać? HB Contact na wymiar? Jak z ceną?
Averis   Czarny charakter
11 lipca 2015 14:25
Czy ktoś spotkał się z siodłem Sommer Meteor?
Czy ktoś wie co to za siodło?Firma lub cokolwiek...
Sio z ogłoszeniem
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie na forum
reins2006 mi to wygląda na Kieffera, może jakiś starszy model, przypomina modele Wien, Lech Profi
Czy ktoś z Was robił ostatnio siodło na zamówienie u Pana Ryszarda Andersza? Jeżeli tak, to byłabym wdzięczna za opinie 🙂
Pytanie (retoryczne?):

Lepiej jeździć w siodle za małym dla jeźdźca, ale dobrym dla konia czy w dobrym dla jeźdźca, ale za dużym/długim na konia?

Equipe Olympia  "stare" 18"  (czyli de facto 17,5"😉 jest dla mnie za małe (na konia pasuje), nowe 18 (czyli prawdziwe 18"😉 dla mnie jest OK (super się jeździło) , ale dla konia - za duże (leży poza ostatnim żebrem). A mogło być tak pięknie...

Moje obecne siodło (stary Top Dressage, jedyne jakie dało sie w ogóle dopasować) zdecydowanie bardziej mi przeszkadza, niż pomaga...  😵  To chyba głównie kwestia wielkich klocków i moich grubych ud, ale nie tylko.

A może po prostu dać sobie siana z jeździectwem?
(bo chudnąć już kilka razy próbowałam, ale zawsze waga wracała do stanu przed. No i bioder sobie nie zwężę...  :mad🙂.

Życie jest jak papier toaletowy... 🙁
Dziewierz... może koń większy?
Hajduczek większy to może nie  - mój ma 174-175 w kłębie... 😲  Ale dłuższy by się przydał... 😤

Nieładnie tak się  nabijać  🤬

😂
Absolutnie się nie nabijam. Po prostu uważam, że zawsze jest jakieś rozwiązanie a taki problem to zbyt błahy powód żeby od razu rezygnować. Mam sporą i długą kobyłę jakby co...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
31 lipca 2015 09:48
Dziewierz, patowa sytuacja. W za małym nie usiądziesz, w za dużym dla konia też nie będzie dobrze.
Może są jakieś siodła inaczej profilowane (krótkie ławki)? Może Bogdan z HB C by coś wymyślił?
Hajduczek - machniom?  Że zamiana , znaczy?  🏇
Heh ja już tylko takie mniejsze chcę a najlepiej to zmniejszyć ilość ogonów bo padam na...
Dziewierz W pierwszym opisywanym przypadku zepsujesz całe dopasowanie do konia tym, że dla Ciebie za małe a w drugim no cóż,
siodło nie może być za długie. Jeśli będzie urażać konia tam, gdzie nie powinno może spróbować zsunąć je w przód brykając (moja tak robiła).
Niestety, żeby to miało sens i dla Ciebie i dla konia musisz IMHO znaleźć pasujące i dla Ciebie i dla konia. Nie może być gdzieś za małe dla Ciebie albo gdzieś za długie dla konia.. Za szerokie to jeszcze nie tak źle o ile nie jest 3 rozmiary za szerokie. Włoży się futro i poczeka czy koń się nie nabuduje.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
01 sierpnia 2015 12:34
Przepraszam, że tak się wcinam, ale potrzebuję rady 🙂 Ja lotnik szukam siodła do pingwinienia  😁 I teraz pytanie- za jakimi siodłami warto się rozglądać, a jakie sobie odpuścić? Siodło używka, do 2 tysięcy powiedzmy 😉 Ktoś coś może poradzić?  👀
Mozii, z tym jest bardzo różnie 😉 Zanim kupiłam sobie ujeżdżeniówkę naczytałam się o tym, że większość ludzi przesiadających się ze skokówek/wszechstronnych dobrze czuło się w siodłach trzymających i narzucających dosiad. Dla testu wsiadłam w Euroridinga Luxora, który z tych trzymających i dla mnie było zdecydowane NIE. Nie mogłam się ruszyć, czułam się jak w imadle. Dla mnie koszmar. Kupiłam ostatecznie La Belle, który delikatnie nakierowuje dosiad i lekko prostuje nogę a poza tym full swoboda i jestem zachwycona 🙂 Na moje to musisz wsiadać w co się da i oceniać wg własnego tyłka 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
01 sierpnia 2015 13:01
Skoków broń Boże nie porzucam 🙂 Ale, że jeżdżę i ujeżdżenie, okazjonalnie startuję jak na razie, to nie powiem N-ka w skokówce no nie czarujmy się, szczytem wygody nie jest  😁 Dlatego szukam czegoś dla siebie, nie dla osoby totalnie zielonej, ale też nie full profesional za 10 klocków  😉
Mozii jak ok 2 tys to może Passier GG? I tak pewnie skończy się na tym co Ci się uda do konia dopasować 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
01 sierpnia 2015 16:25
Też tak coś czuję 😉 dzięki za pomoc! :kwiatek:
xymena, gdzie ty znalazłaś, że po skokówce dobre jest narzucające dosiad? Za nic nie wydaje się to logiczne 🤔.
halo, przyznam, że mi też się to nie wydawało logiczne, ale przeczytałam kilka takich opinii tu na forum i widziałam taki przykład na własnym podwórku. Chodziło też o siodła, które nie pozwolą na automatyczne podciąganie kolana w górę, po przesiadce w uj oraz rozciągną nogę do dołu. Ale albo były to osoby, których dosiad nie był najlepszy albo takie, które zwyczajnie lubiły gdy siodło im w dosiadzie mocniej pomagało więc w żadnym wypadku nie jest to reguła 😉.
xymena, co do klocka od góry to zgoda. Ale te ortopedyczne fiksują całość, a skoczka trafia, bo jednak trzeba mieć trochę luzu, żeby pracować z koniem. Bo to też zależy, na ile koń jest "na guziki". Jak jest, to lepiej guzików nie zmieniać  za bardzo i "ortopedia" może się przydać, szczególnie taka, do której nawykł koń. Ale jeśli trzeba z koniem popracować, to skoczka w ortopedii szlag trafi.
Euroriding Opal czy Titan II? Opal mi trochę jak Diamant wygląda a nie było mi w diamancie wygodnie...
No i wreszcie, czy Titan ma bicia jak Diamant? Określenie łęku w skali fit?  👀
To sa toalnie 2 rozne siodla, jakosciowo, siedzeniowo, cenowo, no wszystko 😉 wybralas 2 modele z totalnie roznych koncow skali, diamant bedzie gdzies podrodku 😉
Jeździłam kilka miesięcy w Titanie II 🙂  Dobrze mi się jeździło, niestety siodło sporo na mnie za duże było. Tybinki wypadają bardzo długie. Siedzisko głebokie i dobrze się konia czuje, skóra dobrej jakości. Klocki titan ma spore, więc to już zależy co kto lubi. Wydaje mi się, że nie należy on do mocno trzymających siodeł. Jedyne co mi się nie podobało to to, że siodło było ciężkie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się