Stajnie na Śląsku

Na Muchowcu konie są rzetelnie karmione o stałych porach (zgodnie z umową, a można dokarmiać swoim), są wypuszczane, przynajmniej na kilka godzin
Bliska znajoma, osoba której nie posądzam o skłonności do konfabulacji, wyniosła się stamtąd jakiś czas temu niedawny twierdząc, że powodem tej decyzji było nie dotrzymywanie standardów w tych dwóch właśnie podstawowych sprawach: rzetelnego karmienia i wielogodzinnego wypuszczania. Nie osądzam, przytaczam tylko jej opinię.
ansc, tyle że to mało końska impreza, konie tam są jako taki smaczek do klimatu, ale jeśli lubisz Tolkiena i nie wstydzisz się trochę poprzebierać to w sumie zapraszamy 😉

My raczej powłóczyć się, chcemy.
Livia   ...z innego świata
28 lipca 2015 18:17
ansc, to niestety, włóczęgi tam jakiejś wielkiej nie będzie... 🙂
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
28 lipca 2015 18:53
rollnick czy ja napisałam o wielogodzinnym wypuszczaniu  👀 - "przynajmniej na kilka godzin".

A, że konie są "rzetelnie karmione o stałych porach", napisałam w sensie "zgodnie z umową". Niestety ilość określona w umowie czasami nie wystarcza, zależy od konia.


Donia, przez te Twoje zdjęcia, to normalnie aż mi się drugiego konia chce, bo przynajmniej wiem, gdzie chciałabym go postawić 😉 😀
Ale jadę do Portka do Ustronia na 2 tygodnie, to się nacieszę 😜

Cieszę się  że stajnia się podoba 🙂
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
29 lipca 2015 19:35
Donia masz się czym chwalić i masz być z czego dumna. Serio, aż się konia chce postawić, gdy wiem, że oprócz ślicznej stajni oferujesz dużo więcej. Normalnie gęba mi się cieszy do takiego "cukiereczka".
blad
PILNIE! odkupie jeden worek trocin, potrzebuje na dzisiejszą noc po kolce. Proszę o kontakt jak ktoś ma :kwiatek: : 605880929 okolice Mikołowa
rollnick czy ja napisałam o wielogodzinnym wypuszczaniu  👀 - "przynajmniej na kilka godzin".
A, że konie są "rzetelnie karmione o stałych porach", napisałam w sensie "zgodnie z umową". Niestety ilość określona w umowie czasami nie wystarcza, zależy od konia.

Zatem napiszę raz jeszcze: konie nie były wypuszczane praktycznie w ogóle i były niedostatecznie karmione - wszystko to wbrew ustaleniom.
co to za stajnia? :O mogę więcej informacji?ElMadziarra zapraszam w takim razie na wizytę 😉
blad
Livia   ...z innego świata
05 sierpnia 2015 13:07
U nas też się robi fajna ujeżdżalnia, i do tego buduje się druga stajnia, tym razem angielska 😜 Nie ma jak kameralne pensjonaty 🙂
To napisze też tutaj , sprawa dosyć pilna, koleżanka szuka pensjonatu, osoby prywatnej w okolicach Bielska Białej/Skoczowa/Jasienicy , w której mogłaby postawić konia na rok , szuka czegoś taniego do 500 zł
U nas też się robi fajna ujeżdżalnia, i do tego buduje się druga stajnia, tym razem angielska 😜 Nie ma jak kameralne pensjonaty 🙂


A gdzie ta angielska stajnia będzie?
Livia   ...z innego świata
05 sierpnia 2015 19:19
kivik, okolice Gliwic, skrobnę PW 🙂
Livia ja też bardzo proszę o info 🙂 fajnie, że coś w okolicach Gliwic się dzieje  🏇
Livia   ...z innego świata
10 sierpnia 2015 08:46
mewa, wysłane 🙂 Bardzo fajnie, że się coś dzieje, bo jak rok temu objeżdżałam okolicę to... kiepsko było 😉
Znajoma jak wstawiała konia, to podpisywała umowę i widziała gdzie wstawia konia i na jakie warunki(jak każdy). Można zwiększyć racje żywieniowe, ale trzeba dopłacić. Nie rozumiem dlaczego każdy uważa że na Muchowcu można mieć wszystko za darmo. Ale jak zwykle cudze pod lasem w swojego pod nosem nie widać.
Rollnick. Znajoma jak wstawiała konia, to podpisywała umowę i widziała gdzie wstawia konia i na jakie warunki(jak każdy). Można zwiększyć racje żywieniowe, ale trzeba dopłacić. Nie rozumiem dlaczego każdy uważa że na Muchowcu można mieć wszystko za darmo. Ale jak zwykle cudze pod lasem w swojego pod nosem nie widać.
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
17 sierpnia 2015 09:39
Dzień dobry,
poszukuję stajni dla konia (ogier), w okolicach Zabrza / Katowic (+/- 20 km). Co mnie interesuje?
- możliwość postawienia ogiera w boksie,
- możliwość padokowania go,
- najlepiej zielone trawy
- hala.

Pozdrawiam.
Mara23 jaki budżet ? Ogier ogierzący czy tylko posiadający atrybuty ? 🙂
Mara23 jaki budżet ? Ogier ogierzący czy tylko posiadający atrybuty ? 🙂


Budżet do 750 zł. Ogier trochę ogierzący , ale nie jest też jakimś wariatem 🙂 jednak na padoku na pewno musi stać sam, inny ogier razem z nim na wybiegu nie wchodzi w grę :/
Hej,
Szukam fajnej stajni na Śląsku do jazd rekreacyjnych w okolicach Katowic 😉 Generalnie Muchowiec znam i ogólnie sobie chwalę (choć szkoda, że nie ma trawiastego paddoku i większych przestrzeni dla koni, ale ogólnie w porównaniu z tym co tam było kilka lat temu to konie się mają lepiej 🙂 ), natomiast tak jak już zauważyły poprzedniczki, czasami przeszkadza tłum na hali i mała możliwość umawiania się na indywidualne treningi (miałam dość długą przerwę w regularnym jeżdżeniu, a jeżdżę już od 17 lat łącznie i takie zastępy w 5 osób mnie już mało uczą). Miałam jeden z wspominaną tu p. Romą i byłam bardzo zadowolona, ale to jeszcze przed wakacjami jak akurat komuś wypadł bo pojechał na urlop, a tak to podobno wszystkie terminy pozajmowane u p. Romy od dłuższego czasu i ciężko się wbić.
Podsumowując - jeśli nic innego nie polecicie to zostanę przy Muchowcu, ale może jest coś jeszcze lepszego 🙂

Czytałam o Amigo, ale dość stare opinie i wywnioskowałam, że głównie są tam skoki - da się pojeździć coś poza skokami? Da się w ogóle sensownie pojeździć? Jakie są lonże (zdarza mi się jeździć z moją 7-letnią siostrzenicą, która dopiero kilka razy w życiu na koniu siedziała)?

Jak z Arabką - dalej polecacie? Nie chcę startować w żadnych zawodach, chcę jeździć dla własnej przyjemności, a cena jednego treningu tam to 65 zł jednak. No ale może tyle jednak trzeba zapłacić żeby coś ambitniej pojeździć 🙂

Deresz w Siemianowicach - sensowny? Po zdjęciach na ich stronie nie jestem przekonana na pierwszy rzut oka, ale może to mylne wrażenie 😉

A może coś innego się pojawiło w ostatnim czasie o czym nie wiem?
Na pewno można umówić się z p. Romą na jazdy indywidualne, jak również ruszamy ze szkółkami w grupach 3  osobowych. Zapraszam 
Dziękuję, a można coś więcej się dowiedzieć o tych 3osobowych? Jaka będzie cena, jakie terminy, jaka częstotliwość? Jestem osobą pracującą, dlatego najlepsza godzina to dla mnie w tygodniu dopiero 18.00, albo w weekendy.
8 zajęć w miesiącu cena 320zł, termin zajęć ustalany będzie z uczestnikami, 1 raz w tygodniu , 1 raz w weekend, zajęcia będą o stałych porach.  Właśnie tworzy się grupa w której jest jedno miejsce. Tek 322513484 603352623. Pozdrawiam
Ok, dziękuję 🙂 Chyba w takim razie lepsze dla mnie będą indywidualne 🙂
Livia   ...z innego świata
03 września 2015 09:35
Trochę obok tematu stajni - miałam dużą nieprzyjemność wynajęcia do transportu pewnej pani wożącej konie w rejonie Gliwice-Zabrze. Bardzo nieprofesjonalna, wyniosła, ogólnie perypetie opisałam w wątku transportowym. Jeśli chcecie mieć spokojną podróż i dobrze zaopiekowanego konia, zdecydowanie jej nie polecam, nazwisko i nazwę stajni, którą współprowadzi, mogę podać na PW.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
03 września 2015 10:15
Livia czytałam w wątku o transporcie, a nawet Ci odpisałam. Po prostu w głowie się nie mieści takie zachowanie i traktowanie klienta. Pewnie transport był dla Ciebie konieczny na już, bo w innym przypadku trzeba byłoby powiedzieć co się o tym sądzi i zrezygnować  🤬
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się