Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Nie wiem czy tu mogę spytać, ale czy ktoś z Łodzi/Zgierza może mi polecić jakiegoś dobrego dermatologa prywatnie? Takiego, który miałby ochotę przebadać dogłębnie problem, a nie przepisał z góry pierwszy lepszy antybiotyk 😉 Z góry dzięki :kwiatek:
Czy można zablokować otrzymywanie maili od konkretnego adresu?
tak, poszukaj w ustawieniach czarnej listy. na niektorych pocztach  np. na interii jest opcja blokowania tego adresu mailowego jak otwierasz wiadomość
Co daje się dziecku na chrzciny?? Zostaliśmy zaproszeni na chrzest dziecka mojej siostry cioteczne, kłopot w tym, że zupełnie nie wiem co daje się w prezencie maleństwu na taką okazję, czy wypada dać po prostu pieniądze?? a jeśli tak to jakie kwoty wchodzą w grę?? Jestem zielona w temacie, ostatni raz na chrzcinach byłam chyba 15 lat temu.
Bulana, bardzo fajne są malutkie bransoletki z wygrawerowanym imieniem i np. datą urodzenia 🙂
Idź do pierwszego lepszego jubilera. Tam mają taką "chrzcinową" ofertę. Można wybrać, albo bransoletkę, albo łyżeczkę, albo smoczek i wiele innych. Pan Ci wygraweruje co będziesz chciała i gotowe  😀
Czemu jak się entuzjastycznie drapie psa po brzuchu, to mu tak śmiesznie noga lata?
Moim też się tak robi, szczególnie jak drapię po plecach :P
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 sierpnia 2015 09:17
Muszę złożyć korektę PIT-u. Niby już wiem, że mam na to czas do 2020r., ale rozchodzi się o brak podpisu:
"Formalnie deklaracja złożona bez podpisu nie stanowi oświadczenia podatnika, a zatem nie może być korygowana. Zdarzają się urzędy skarbowe, które w ramach wstępnych czynności sprawdzających wzywają podatnika do uzupełnienia braku, niemniej nie mają takiego obowiązku. Mają prawo uznać, że brak podpisu pod deklaracją nie jest elementem podlegającym korekcie, a tym samym podatnik odpowiadać będzie za niezłożenie w ogóle deklaracji w wymaganym terminie."

Pismo z urzędu dostałam pod koniec czerwca, nie było mnie wtedy jeszcze w kraju. Wczoraj tam zadzwoniłam i zapytałam, muszę pojechać i złożyć korektę(lub pocztą, ale wolę osobiście). I moje pytanie- czy nic się nie stanie, jak pojadę dopiero w poniedziałek? Czy to już teraz nie ma dużego znaczenia? :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 sierpnia 2015 10:16
CzarownicaSa, nic się nie stanie 😉
Który kierunek studiów,  waszym zdaniem jest bardziej przyszłościowy: pielęgniarstwo czy ratownictwo medyczne ? Dostałam się na oba kierunki i nie wiem co wybrać 🙁
Czy po ratownictwie naprawde jest tak ciężko o prace ?
Wydaje mi się, że po pielęgniarstwie jednak łatwiej się do jakiejś pracy załapać. Nawet jeżeli przyszłoby wyjechać do opieki nad kimś za granicę to chyba szybciej z tym pielęgniarstwem
Gillian   four letter word
07 sierpnia 2015 11:09
kwiatek123, ciężko. I praca gorsza. Idź na pielęgniarstwo, nawet się nie zastanawiaj
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 sierpnia 2015 11:18
JARA dziękuję! :kwiatek:
anyann, Gillian, dzięki  :kwiatek: Tak właśnie myślałam, że pielęgniarstwo to jednak lepszy pomysł.
Chciałam tylko to  jeszcze od kogoś usłyszeć  🙂
Niech mnie ktoś oświeci o co chodzi z tzw. hashtagami na facebooku? Czemu to służy?
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 sierpnia 2015 19:02
Temu samemu co na Twitterze czy Instagramie. Klikasz w hashtaga - wyświetla Ci się więcej treści nim opisanych. To są zwykłe tagi, tylko z #. No i moda.
Nie używam Twittera i Istagrama 😉
Czyli to forma zbiorowego oznaczania? Niby, że "w łączności" z innymi? Aha...
To i tak nie rozumiem jeśli moim znajomi opisują coś tagiem typu #Ascaiazjadaobiad  Ile osób może mieć taki sam tag? 😉
Moda.
Myślicie, że mogę znaleźć gdzieś do kupienia breloczek ten dołączany do Eskadronowych kolekcji?
Monika228, Nici ma breloczki wszelkiej maści - są np. w Empiku 😉
Zapytam tu bo w innym wątku mi nie odpowiedziano 🙁 czy jest jakiś przepis mówiący o maksymalnej dopuszczalnej temperaturze w miejscu pracy?!
whitemoon071, bodajże safie odpisała, że nie ma tego określonego, ale pracodawca ma zapewnić dostęp do wody.
W internecie znalazłam coś takiego: "O przekroczeniu normy temperaturowej możemy mówić, kiedy przy ciężkiej pracy fizycznej w hali jest ponad 28°C, w przypadku warunków szczególnych powyżej 26°C, przy pracy biurowej – ponad 30°C. Przekroczenie dopuszczalnej temperatury nakłada na pracodawcę szereg dodatkowych obowiązków. Jest on bowiem zobligowany do zapewnienia pracownikom napoi – po przekroczeniu 25°C (przy pracy na otwartej przestrzeni) lub 28°C."

To ja mam pytanie pracownicze.
Co daje mi, a co pracodawcy, podpisanie oświadczenia mówiącego, że "miejsce mojego zamieszkania jest położone poza miejscowością, w której znajduje się zakład pracy i nie otrzymuję dodatku za rozłąkę. W związku z tym proszę o podwyższenie odliczanych mi zryczałtowanych kosztów uzyskania przychodów o 25%.
I druga rzecz - PIT-2.

Bardzo ładnie proszę pomoc. :kwiatek:
Nie wyswietlilo mi nowych odpowiedzi w tamtym watku 🙁
ehh.. To u mnie przekroczone łohohohoooo. Teoretycznie praca biurowa, ale ciągle gdzieś biegam i cos zalatwiam - dzis bylo 35 st. U chlopakow na hali przy pracy fizycznej jakieś 37... A dostep do wody? Do filtrowanej przez dystrybutor kranówki, który juz nie ochladza, bo nie daje rady... Masakra!
mundialowa- chodzi Ci o to co w PIT roczny się potem wpisuje? Bodaj chodzi o odliczenie kosztów uzyskania przychodu? Będziesz miała parę groszy więcej zwrotu z podatku. Ja tak mam. A mojemu mężowi nie dali tego oświadczenia do podpisania i ma liczone tak, jakby pracował w miejscu zamieszkania i na PIT sami możemy zmienić tą kwotę.
marysia550, dziękuję za odpowiedź. :kwiatek: Byłam ciekawa, czy pracodawca chce na mnie po raz kolejny zaoszczędzić.

W pracowym zadałam kolejne pytanie, tym razem związane z zatrudnianiem po stażu - gdyby któraś z Was zechciała zajrzeć i udzielić odpowiedzi, będę bardzo, bardzo wdzięczna! :kwiatek:
Ostatnio spotkałam się z sytuacją, że mężczyzna wskutek wypadku zmarł na budowie w Niemczech. Oczywiście pracował na czarno... Trafił do szpitala, gdzie przez cały dzień walczyli o jego życie. Jego siostra przyjechała do Niemczech, aby zabrać ciało. Na miejscu dowiedziała się o braku ubezpieczenia i o tym, że musi zapłacić za jego pobyt w szpitalu. W przeciwnym razie nie wydadzą jej ciała.. I tu pojawia się moje pytanie. Co z przypadku gdyby nie zapłaciła? Co się dzieje z ciałem?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 sierpnia 2015 12:11
To chyba wszystko zależy od "polityki" danego państwa. Może być tak, że ciało skremują i pochowają, a kosztami obciążą rodzinę. Może być tak, że oddadzą ciało do badan np  dla studentów albo pochowają jako John Doe.
A jak w Polsce to działa?
Jest coś takiego jak starter na komórkę (kupowany w Anglii, na ang nr telefonu, wiecie o co chodzi), gdzie są darmowe rozmowy do wszystkich sieci i jakieś 100 MB internetu? Jest w ogóle coś takiego? Gdzie można coś takiego zakupić i za ile?
Moja mama pojechała na kurs językowy i ma problem z WiFi = problem z komunikacją z rodziną. Szukam jakiegoś rozwiązania.

Druga sprawa - jej telefon to Sony Ericsson Elm. Stary system, nie mam pojęcia jak jej tam Facebooka/Messangera zainstalować bez kabla. Ściąga się jakąś aplikację, Java chyba, ale bez kabla da się to zrobić?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się